Dodaj do ulubionych

Parkowanie przed marketami

18.09.18, 19:29
To że w śródmieściu po 17 można parkować za darmo - to dobrze. Ale jakaś zła tendencja opanowała miast. Najpierw wprowadzono odpłatność przed sklepem Leclerc, następnie usiłowano przed Asem (przy Chodkiewicza), ale szybko odstąpiono, bo mało kto tam zajeżdżał. Od paru tygodni zaserwowano nam przymusowe karty parkingowe przed Lidlem (Gdańska).

Podobno nie chodzi o pazerność, tylko o zarezerwowanie miejsc dla klientów, bo masowo parkują tam okoliczni mieszkańcy. Jakoś mnie to nie przekonuje. Przecież chyba można rozróżnić czy pojazd parkuje po zamknięciu sklepu i skoro świt, czy przyjechał do sklepu.

Teraz trzeba 2 razy chodzić w tą i z powrotem do zaparkowanego nieraz kilkaset metrów pojazdu, żeby zaczepić bezpłatny bilet. Toż to chore.

Może nowa rada miasta jakoś inaczej spojrzy na problem parkowania.

Obserwuj wątek
   • t-zorro Re: Parkowanie przed marketami 03.10.18, 20:00
    Także bulwersuje mnie pazerność - bo tak trzeba to określić - w przypadku parkowania w Myślęcinku. Rozumiem jeszcze w weekend, chodzi o wydrenowanie z pieniędzy miłośników parku, czesto przyjezdnych. Ale parkometr jest ustawiony na pobieranie opłat przez cały tydzień, kiedy w ogóle nie ma chętnych. Przecież przyjezdni wydają w kawiarniach, zoo, parku rozrywki. Czy trzeba jeszcze zdzierać za postawienie samochodu?
  • t-zorro Re: Parkowanie przed marketami 09.10.18, 18:04
   Kolejny absurd. Szczyt pazernej głupoty to żądanie na parkingu przy Curie-Skłodowskiej (niedaleko Polonii) opłaty 10 zł niezależnie od czasu postoju w dni wolne: soboty i niedziele! Uważam, iż jakaś kontrolna instytucja powinna się zająć tematem parkingów w mieście: kto dostaje licencje, i kto na tym zarabia? Bo mieszkańcy Bydgoszczy tylko tracą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka