Dodaj do ulubionych

Paskudztwo to wy, ludzie, ktorzy...

IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 13.11.05, 16:47
probuja miejsca pamieci po zmarlych meczennikach, ofiarach faszyzmu
oczyszczac z pomnikow.
Estecy sie znalezli , i to jeszcze na dodatek potomkowie volksdeutschow.
ZA MOJEGO ZYCIA TO SIE WAM NIEPOWIEDZIE!!!!!!!
Obserwuj wątek
            • Gość: obawatel do wxc IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 14.11.05, 18:41
              czy ty nie widzisz ,ze pewnym ludziom na tym forum zalezy , zeby podzielic
              Polakow? Pomysl o ludziach, ktorzy byli w 1939 rozstrzeliwani na Starym Rynku,
              tu nie chodzi tylko o pamiec w formie tego pomnika , ale i o szacunek do ofiar
              tej rzezi
              Polacy opamietajcie sie!!!!!!
              • Gość: wxc Re: do wxc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.05, 18:45
                polacy dziela sie na:
                -moherowe berety
                -reszte

pomnik to komunistyczna wizja,komunistyczna, pompatyczna, propagandowa sztuka
                przez bardzo male s, w dodatku klamstwo. sceny jakie przedstawia pomnik nie
                mialy nigdy miejsca.
                ot,fantazja artysty.

to ze cos takiego upamietnia tamte chwile to wlasnie profanacja.
                  • Gość: wxc Re: do wxc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.05, 18:59
                    pierwsza czczona pamiatka tych wydarzen byl krwawy slad reki ksiedza na murze.
                    niemcy zburzyli pierzeje.klan moherowych beretow uwaza ze dlatego ze owego
                    sladu zadna miara nie dalo sie zmyc. pozniej stal drewniany krzyz. nie wiem czy
                    bylo cos jeszcze,ale w 1969 PZPR postanowilo upamietnic wydarzenie dobrze nam
                    znanym potworkiem. bodajze w 89 r w jedna z wyciagnietych dloni wlozono krzyz.
                    poniewaz powial nowy wiatr i nic nie stalo na przeszkodzie by upgradowac
                    pomnik. autor jakby zobaczyl krzyz,komunistyczni decydenci przewracaja sie
                    w grobach. ten drobny symbol zniweczyl cala wizje autora. o co walczysz wiec?

co stoi na przeszkodzie by te kupe zlomu przetopic w cos bardziej
                    kameralnego,co rownie dobrze,a nawet lepiej bedzie oddawalo dramat tamtych dni?

co bys powiedzial na szereg figur ludzkich w skali 1:1 w jednej linii w
                    odstepach po dwa metry,z opaskami na oczach i powiazanymi z tylu rekoma?
                    dokladnie tak jak to wtedy wygladalo.

lepsze niz bezksztaltna masa w wyciagnietymi do gory rekoma nieco kojarzaca sie
                    z walka pod koszem druzyny astorii?

• Gość: inny obywatel Re: To ty opamiętaj się obywatelu ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.05, 19:06
                podział między zwolennikami i przeciwnikami teo pomnika jest moim zdaniem zbyt
                uproszczony.Bliska mi osoba -żołnierz września 1939 r ,uczestnik w krwawej
                niedzieli ,bitwy nad Bzurą ,niewolnik Oflagu ,gdzie prawie całkowicie stracił
                słuch był traktowany w PRL jak obyw.2-kategorii.Nie przyznano mu inwalidztwa
                wojennego dlatego,że 1-pierszeństwo mieli kombatanci LWP/pows.w ZSRR/
                2-prowadził interes rodzinny z żoną .Kwota odszkodowań przyznana przez rząd
                niemiecki była ograniczona.Lapali sie tylko swoi najwyżsi działacze ZBOWID i
                PZPR.Nie dostał również odszkodowania przyznanego póżniej ofiarom III
                Rzeszy ,bo już zmarł.Ja jako potomek nie mam nic przeciwko przeniesieniu
                pomników Jestem za ich przeniesieniem Wystarczy inny dowód pamięci . Dla
                informacji ,mam wyższe wykształcenie ,nie jestem fanem Rydzyka ,jestem
                zwolennikiem PIS.
                • Gość: bum Re: To ty opamiętaj się obywatelu ! IP: *.chello.pl 14.11.05, 19:23
                  I o to chodzi, ale ten jegomość uważa, że każdy kto chce zamienić ten pomnik na
                  coś innego (ale związanego z miejscem egzekucji, nawet bardziej!) to
                  volksdeutsch.. Śmieszna jest ta jego krucjata i poczucie, że broni pamięci
                  pomordowanych przed "złymi ludźmi", którzy chcą ją zbezcześcić.. ;) Zrozum
                  człowieku, że nikt nie chce zamazywać historii i okazywać brak szacunku
                  ofiarom.. wydajesz się być bardziej przywiązany do samego żelastwa niż do idei..
                  masz prawo do własnego zdania i możesz uważać, że należy ten pomnik zostawić,
                  ale nie nazywaj każdego kto ma inną wizję tego miejsca (z zachowaniem idei
                  upamiętnienia ofiar) moralnym dnem, bo to nieporozumienie..
          • Gość: Iron Re: pomnik pozostanie na swoim miejscu...... IP: *.chello.pl 14.11.05, 23:21
            Pomnik należy wstawić do odbudowanego "kościoła" na Starym Rynku. W kościele
            mieściłoby się muzeum pierwszych dni września 1939 roku (krwawa niedziela,
            dolina śmierci, Szwderowo) tam byłoby miejsce odizolowane od zewnątrz (miejsce
            zabaw noworocznych, koncertów) a w środku panowałby półmrok i atmosfera zadumy
            i modlitwy za pomordowanych. Pomnik sałby w miejscu gdzie kościól miał
            ołatrz...i konia z rzędem temu kto widział w świecie coś podobnego!!!!Wystarczy
            tylko mieć wizję...bo trzeba pójść na kompromis. My chcemy odbudować pierzeję
            zachodnią i nie mieć pomnika ofiar na Rynku gdzie często bywają różne imprezy,
            a kombatanci chcą mieć pomnik tam gdzie były mordy....NO WIĘC PROSZĘ OTO
            ROZWIĄZANIE!!!!!
            • Gość: fatso Re: pomnik pozostanie na swoim miejscu...... IP: 5.2.* / *.server.ntli.net 14.11.05, 23:44
              Legenda bydgoska o krwawej rece ksiedza jest nosna.
              Potwierdzam, ze slyszalem ja z ust starszego dziecka
              w komunistycznym przedszkolu TPD przy ul. Plockiej, gdzies
              okolo roku smierci Stalina(1953). Az dziw ze nikt nie nadal
              jej literackiego ksztaltu,ktory bylby bardziej godna pamiatka
              tamtych strasznych czasow niz ow PRLowski potworek odlany na zyczenie
              komuchow aby tam nowozency mogli skladac kwiaty(widzialem, spotkaly mloda pare
              gwizdy). Potworka moznaby postawic dzisiaj w Doline Smierci w Fordonie, wnetrze
              owego "kosciola" to tez niezly pomysl. Wzamian odbudowac skrzydlo
              ratusza,moznaby tam "dokleic" na rogu brazowa rzezbe ksiedza z rozpostartymi
              rekami, odcisk krwawej reki na scianie. Niemcy zburzyli bo ich przerazaly krwawe
              stygmata na scianie odbite. A my odbudujemy, ot co! Na taki cel dalbym chetnie
              pare zlotych od siebie.
              • radca Re: pomnik pozostanie na swoim miejscu...... 14.11.05, 23:47
                Gość portalu: fatso napisał(a):

> Legenda bydgoska o krwawej rece ksiedza jest nosna.
                > Potwierdzam, ze slyszalem ja z ust starszego dziecka
                > w komunistycznym przedszkolu TPD przy ul. Plockiej, gdzies
                > okolo roku smierci Stalina(1953). Az dziw ze nikt nie nadal
                > jej literackiego ksztaltu,ktory bylby bardziej godna pamiatka
                > tamtych strasznych czasow niz ow PRLowski potworek odlany na zyczenie
                > komuchow aby tam nowozency mogli skladac kwiaty(widzialem, spotkaly mloda pare
                > gwizdy). Potworka moznaby postawic dzisiaj w Doline Smierci w Fordonie,
                wnetrze
                > owego "kosciola" to tez niezly pomysl. Wzamian odbudowac skrzydlo
                > ratusza,moznaby tam "dokleic" na rogu brazowa rzezbe ksiedza z rozpostartymi
                > rekami, odcisk krwawej reki na scianie. Niemcy zburzyli bo ich przerazaly
                krwaw
                > e
                > stygmata na scianie odbite. A my odbudujemy, ot co! Na taki cel dalbym
                chetnie
                > pare zlotych od siebie.

- ja rowniez bym sie dolozyl,gdyby byla zbiorka na Ten cel

radca
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka