Dodaj do ulubionych

Kuriozalna sesja bydgoskiej rady miasta

11.07.07, 21:49
I tak rządzi Dobrowicz, niczym bracia Kaczyńscy. Pełen zamordyzm.
Ludzie kto na niego głosował? To miasto ginie przez tych rządzących w Ratuszu!!!!
Obserwuj wątek
    • ipswich1 Gorąca prośba: czy ktoś z Was może 12.07.07, 08:53
      mi krótko wyjaśnić co jest ze SP nr 6. To moja buda, tam chodziłem, na
      Poniatowskiego, w milicyjnym firtlu. Jestem daleko od Bydgoszczy, mojego miasta
      i nie wiem co się dzieje. W zamian za info stawiam w czasie pierwszej wizyty
      pyszną sznekę z glancem albo i sztrucla. Mój kontakt: ipswich1@gazeta.pl
      Pozdro dla wszystkich Bydgoszczan.
      • dorotaa18 Re: Gorąca prośba: czy ktoś z Was może 12.07.07, 14:08
        Witam.
        Spieszę z wyjaśnieniami. SP6 została przeniesiona do SP37 decyzją Prezydenta
        poza wiedzą radnych.Od kilku (4) lat toczy się batalia rodziców, bo bardzo
        przeszkadza panu Prez. szkoła. Tym razem znalazł wyjście z sytuacji i podjął
        autonomiczną decyzję dnia 2.07 a więc na początku wakacji. Wszyscy, łącznie z
        Radą miasta dowiedzieli się, a raczej ciągle dowiadują się z mediów, że szkoły
        praktycznie nie ma. Praktycznie, bo teoretycznie jest. Ale proszę sobie
        wyobrazić 2 sekretariaty, biblioteki, pracownie komputerowe itp w jednym
        budynku. Zresztą w SP37 już w zeszłym roku dzieciaki ćwiczyły na korytarzach, a
        teraz dojdzie 300 z 6-ki. No i nie bez znaczenia jest fakt, że szkoła 37 wejdzie
        w system dwuzmianowy. to w skrócie. Jestem jednym z rodziców, który walczy o
        6-kę. Proszę zobaczyć sobie relacje TVN , oto link
        www.tvn24.pl/12690,1513594,wiadomosc.html i TVP3 oto link
        ww6.tvp.pl/6981,20070709522416.strona i proszę szukać info w expresie
        bydgoskim i pomorskiej. Pozdrawiam
    • fanfaroni Re: Kuriozalna sesja bydgoskiej rady miasta 12.07.07, 09:25
      Nie ma co porównywać premiera i pana D. Ten pierwszy to przynajmniej coś robi
      (mniejsza o to jak to mu wychodzi) a ten drugi robi jakieś zasłony dymne w
      postaci pseudo wulkanów, kwiatków, pomników, szpetnego przenośnego lodowiska
      tuby ratuszowej, itp. wątpliwych inwestycji. Gdy dochodzi do podjęcia jakiejś
      decyzji na niekorzysć mieszkańców to jest to robione po tchórzowsku po cichu w
      sezonie urlopowym tak by postawić mieszkańców przed faktem dokonanym. A co do
      hasła podanego w artykule że prezydent nie musi się tłumaczyć - a owszem musi
      się tłumaczyć mieszkańcom, potencjalnym wyborcom, których dzieciaki bedą
      musiały dojezdzac kilka przystanków tramwajem i to jeszcze do gorszej
      podstawwówki niż ta do której wczesniej chodzili.
      Trzeba myśleć nie tylko o finansach ale i o dobru dzieciaków płynącemu z nauki
      w mniej licznych klasach - miasto na tym też zyska gdy przedstawione zostaną
      wyniki egzaminów a szkoła będzie w czołówce a nie na szarym końcu.
      • an-rud Re: Kuriozalna sesja bydgoskiej rady miasta 12.07.07, 15:39
        SP6 miałaby znacznie więcej uczniów niż obecnie około 300, gdyby nie te
        kilkuletnie próby likwidacji. Część rodziców nie zapisywała tu dzieci z obawy,
        że za chwilę trzeba je będzie przenosić gdzie indziej. Sąsiadujące szkoły są
        już przepełnione, bo sztucznie powiększając ich obwód odbierano
        uczniów "Szóstce" Przypadkowe czy celowe działanie? Powstają w okolicy nowe
        bloki, sąsiednie przedszkola mają nadkomplet. Dlaczego Dyrekcja SP6 miała zakaz
        tworzenia więcej niż jedną pierwszą klasę na nowy rok szkolny? Też to
        odtraszało rodziców, a mimo to chętnych było sporo, że prezydent znów przegrał
        i cofnął zakaz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka