Dodaj do ulubionych

Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za...

05.01.11, 12:28
Kolejne niepotrzebne święto - wszystko zamiera i nie wiadomo, w imię czego.
Obserwuj wątek
    • Gość: yacop Jak na mój gust to będzie drugi wolny dzień. IP: 193.59.173.* 05.01.11, 12:33
      Pierwszy był pierwszego.
      • Gość: as Re: Jak na mój gust to będzie drugi wolny dzień. IP: 79.189.27.* 05.01.11, 14:17
        Można tak powiedzieć, ale z drugiej strony i tak by był wolny, bo był przecież w sobotę ale w imię nowych przepisów i tak byś sobie go nie odebrał, więc ciężko go liczyć jako nadzwyczajnie wolny.
        • Gość: ???? A kiedy święto Trzech Świnek??? IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 19:36
          Przecież to tak samo legendarne postacie!
          • Gość: apacz Re: Wali mnie to IP: 188.33.247.* 06.01.11, 15:56
            Zakupy zrobiłem wczoraj
    • Gość: WKURZONY Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... IP: 178.73.30.* 05.01.11, 13:47
      "Zakaz nie dotyczy sklepów w których za lada stana właścicieli sklepów"
      Już nie mówię, że powinna być jakaś korekta. Ale czy nikt nie czyta własnego tekstu przed wrzuceniem go na stronę???? Ile można w - niby poważnym portalu - znosić żenujących literówek!
    • ziner Re: Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz 05.01.11, 13:48
      antypejsbuk napisał:

> Kolejne niepotrzebne święto - wszystko zamiera i nie wiadomo, w imię czego.

W imię Boga, synu. ;-D
    • Gość: xyz Trzej Królowie popukali by sie w czoło IP: 46.112.109.* 05.01.11, 14:46
      nie mieli by gdzie kupić prowiantu na drogę powrotną.
      • Gość: :))) Popukali by się, gdyby istnieli... IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 19:37
        Sęk w tym, że to bohaterowie legendy.
    • Gość: pokrzywdzona A Poczta Polska pracuje - administracja... IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.11, 15:43
      Handlarze świętują za to inni pracują...
    • facebooh Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... 05.01.11, 17:35
      no rzeczywiście z artykułu można się dowiedzieć gdzie będzie można zrobić zakupy...
    • Gość: kotek Re: Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz IP: *.dyn.optonline.net 05.01.11, 18:27
      W imie jakis kacykow muzynskich, ktorych istnienia nikt tak na prawde nie udowodnil
      • Gość: noż ku... mać Re: Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz IP: *.gdynia.mm.pl 06.01.11, 11:57
        Dlaczego kraj w centrum Europy w drugiej dekadzie XXI wieku musi wierzyć w kozojebsko-jarmułkowe legendy?
        • Gość: apacz Re:Debilu IP: 188.33.247.* 06.01.11, 15:58
          Dziś świętuje pół Europy.
    • Gość: phi Re: Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz IP: *.net.stream.pl 05.01.11, 18:39
      Bardziej uzasadnionym dniem wolnym od pracy byłaby wigilia, którą w naszym kraju wyjątkowo się celebruje i w tym dniu większość stara się o urlop, żeby spokojnie przygotować posiłki na kolację i kolejne świąteczne dni, albo dotrzeć na święta do rodziny. Bardziej uzasadnionym przede wszystkim dlatego, ze byłoby to tylko usankcjonowanie stanu rzeczywistego- w wielu firmach w tym dniu pracuje minimum załogi, często są skrócone godziny pracy. A na trzech króli nie bardzo mam pomysły...biegać przebranemu z kolędą za cukierkami???

• Gość: jerzy Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... IP: *.ru.is 05.01.11, 19:07
      Na podstawie danych Konfederacji kolejny świąteczny dzień obniży roczną sprzedaż dóbr i usług podmiotów prowadzących działalność gospodarczą o ponad 4,2 mld złotych, a wpływy do budżetu państwa z CIT i VAT o 370 mln zł. Sam trzymam w tej sprawie kciuki za Lewiatana. Może zamiast tworzyć „przedługi weekend” w styczniu, lepiej by ustanowić dzień wolny od pracy 4 czerwca… wiecej: projektblog.blox.pl/2010/12/W-okresie-swiateczno-noworocznym-wszystko-jakby.html
      • Gość: :) Re: Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz IP: *.gdynia.mm.pl 06.01.11, 12:00
        A nie lepiej 10 kwietnia? Proponowane nazwy:
        Dzień Mgły,
        Dzień Mlaskającego Lądujdziada,
        Święto Rzeźnika Żoliborskiego,
        ...
    • pis_to_pic Dni pracujące... 05.01.11, 19:39
      Może zamiast dni wolnych będziemy uchwalać dni pracujące ? Prawie 4 tygodnie rozwalone przez świętowanie. Rodaku chcesz mieć wolne weź sobie urlop masz 26 dni !
    • Gość: gllc Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.11, 19:49
      "W powojennej Polsce, było dniem wolnym od pracy do 16 listopada 1960 roku. Zostało zniesione ustawą Sejmu PRL-u."

Przez 50 lat ludzie zdążyli się odzwyczaić od tego święta. Miało to chyba coś wspólnego z marginalizowaniem roli Kościoła. Ładnie udało im się ten plan udał (jedna z niewielu rzeczy za które ówczesnemu rządowi wdzięczny jestem). Później Polak papieżem, katechezy w szkołach, ale straconych lat Kościół już nie nadrobi.

Wracając do tematu - miło, że będzie wolne, przy okazji niewielkie sklepy, które nie mają szans rywalizować z sieciami zagranicznych marketów zwiększą sobie obroty.

Jeszcze tylko ustawa zakazująca wielkim sieciom handlu w niedziele i będzie super.

ole o/

• Gość: lll Reicher Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... IP: *.range86-162.btcentralplus.com 06.01.11, 09:16
      najwazniejsze som dla mnie wartosci
    • totus.tytus Kolejne święto baśni i klechd 06.01.11, 11:21
      skoro świętuje się różne postacie z baśni i klechd ludu aramejskiego, to równie dobrze można ustanowić dzień wolny od pracy w Dniu Koziołka Matołka (jest to postać bajkowa, ale przynajmniej swojska, wyrosła na gruncie lokalnym), jeszcze jakiś Dzień Teletubisiów (żeby była zgodność z ustawodawstwem Unii Europejskiej i zachowane parytety dla mniejszości), i oczywiście Dzień Ali Baby i 40 Rozbójników (Święto Rządu).

Osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się z tzw. "kalendarzem liturgicznym" - tam codziennie jest jakieś święto, a jeśli nie święto, to jest ustanowiony "patron dnia", taka kościelna promocja tych wszystkich świętoszków lub błogosławieńców naprodukowanych seryjnie przez Watykan. W zasadzie to jedynym dniem roboczym mógłby być 1 maja, gdyby nie było to akurat święto "św. Józefa Robotnika" (tak, tak - takie kuriozum naprawdę istnieje - choć rzekomy Józef, ten od rzekomego Jeszui, to też oczywiście postać baśniowa). Szamani wciąż mają się dobrze, nie martwcie się obywatele. A władza pomaga im jak może.
      • marajka Re: Kolejne święto baśni i klechd 06.01.11, 13:53
        > skoro świętuje się różne postacie z baśni i klechd ludu aramejskiego, to równie
        > dobrze można ustanowić dzień wolny od pracy w Dniu Koziołka Matołka

Dziś nie świętuje sie "trzech króli", ani żadnych innych postaci, świętuje się wydarzenie, jakim było objawienie się Boga ludziom. Po co wypowiadać się na temat, o którym nie ma się pojęcia?
        • Gość: ... Re: Kolejne święto baśni i klechd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.11, 14:22
          świętuje się
          > wydarzenie, jakim było objawienie się Boga ludziom.Po co wypowiadać się
          > na temat, o którym nie ma się pojęcia?

Droga marajko. Przekaz nam wiec dokladną relację z tego wydarzenia.Bo na pewno przy tym byłas i wszystko widziałas.Ha.ha.ha.ha.....
    • misself Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... 06.01.11, 11:37
      Nie dość, że się nie dowiedziałam, to jeszcze poczytałam literówki.
      Chcę być korektorem w tym portalu... :-(
    • drakaina Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... 06.01.11, 11:40
      Ustanowienie tego święta wygrywa konkurs na bezsens ubiegłego roku. Prywata grupki fanatycznych polityków, którym wydaje się, że 1) posiedli prawdę ostateczną, 2) przyciągną w ten sposób ludzi do kościoła.
    • Gość: K+M+B Odpocznijcie, spędźcie czas z rodziną... IP: *.internetia.net.pl 06.01.11, 11:41
      A może jakiś spacer?
      Pomysłów brakuje, bo wam galerie handlowe pozamykali?
      • Gość: murzina_w_fabrika Re: Odpocznijcie, spędźcie czas z rodziną... IP: *.wroclaw.vectranet.pl 06.01.11, 12:09
        Tia, spacer, jasne. Chyba z jednego końca hali fabrycznej na drugą.
        Przyjmijcie oszołomy do wiadomości, że spora część narodu dzisiaj pracuje od 6:00 rano, chociażby po to, żeby wam dupy do krzeseł nie poprzymarzały, albo żebyście se prądu we wiaderku nie musieli nosić.
        Nie rozumiem, dlaczego jak zwykle w tym kraju uprzywilejowane są darmozjady z budżetówki (wszystkie urzędy, żłobki, przedszkola i szkoły pozamykane na głucho), a reszta narodu nawet nie ma gdzie chleba po pracy kupić, że nie wspomnę, że z dzieciakami też jest problem, bo dorośli pracują (jak zwykle), a dzieciaki w tym czasie roznoszą chałupę.
        Uczciwi ludzie to mają wolne, jak wreszcie dostaną urlop, w pozostałe dni roku pracują, żeby mieć co do gara włożyć.
        Świat nie kończy się na budżetówce i hipermarketach, pomyślcie trochę szerzej, poza czubek własnego nosa.
        • jhbsk Re: Odpocznijcie, spędźcie czas z rodziną... 06.01.11, 12:29
          A co gorsza szkoła jutro się zamyka i muszę brać urlop, bo dziecka na ulicy nie porzucę.
        • Gość: Gucio Re: Odpocznijcie, spędźcie czas z rodziną... IP: *.adsl.inetia.pl 06.01.11, 12:44
          Do : Gość: murzina_w_fabrika
          Ty jesteś największym darmozjadem na tym forum. Uczciwi ludzie jak rzetelnie pracują to nie siedzą na forach i nie przeglądają stron www z panienkami. Świat nie kończy się na twojej mało wydajnej pracy, pomyślcie trochę szerzej, poza czubek własnego nosa. I weź się wreszcie do roboty bo nie dostaniesz podwyżki w tym roku !
        • wieza_babel1 Re: Odpocznijcie, spędźcie czas z rodziną... 06.01.11, 12:55
          murzina, nie pracuję w handlu ani w budżetówce, a też mam wolne. Czy powinienem mieć z tego powodu wyrzuty sumienia?
    • Gość: Kris We Włoszech ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.11, 11:41
      www.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Wielka-wyprzedaz-w-swieto-Trzech-Kroli
    • oglaszam_wszem_i_wobec Polacy powinni pracowac 365 dni po 16h dziennie 06.01.11, 11:47
      bo przeciez kazdy kocha pracowac w dodatku za psie pieniadze
    • Gość: przemcio44 Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.11, 11:57
      ... i jak zwykle dotyczy to wszystkich oprócz pracowników stacji benzynowych - dyskryminacja!! mogli by chociaż wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu...
      • Gość: biedne ksiendze Re: Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz IP: *.gdynia.mm.pl 06.01.11, 12:06
        A gdzie czarnuch po robicie flachę kupi? Katolstwo mu nawrzuca grosiwa, to trzeba w ruch puścić. Ile można na dziwki dawać.
        • Gość: piyoter Re: Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz IP: *.pub.krusz-lan.pl 06.01.11, 14:54
          U ciebie to pewnie tylko rękodzielnictwo, to i zazdrosc wielka...
    • Gość: welcometohell biedni ateiści... "świątynie" zamknęli ! :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.11, 11:57
      a i żadnego ateistycznego symbolu nie da się zastosować by świętować po swojemu (jajko, zajączek, mikołaj, choinka, skarpetka)
      • Gość: bgp Re: biedni ateiści... "świątynie" zamknęli ! :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.11, 14:49
        ciekawe co taka bujda na resorach jak wasi 3 królowie z BOGIEM ma wspólnego? Za prawdę żałosne!!!!
    • altmagus Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... 06.01.11, 12:06
      Procesja czarnej szlachty.

Torquemada wzorem.
      Stalin, Hitler potworem!
      Pod wodzą kanoniera.
      Pochwalimy Hitlera!
      Przebierańców wiary.
      Hegemonii sztandary!

Jak słupy mgły na wodzie.
      Jak pingwiny na lodzie.
      Ciemne kąty przy świecach.
      Zimne oczy na plecach.
      Mary z ognisk poświaty.
      Ciągną drogą zaświaty.
      Sutanna, Boruty kontusz.
      Zawisł czarny anioł stróż.
      Karmazyn wiedzie zdradę.
      Śmierć owiewa paradę.
      Niesie się bóg pod butem.
      Kowal wyrył krzyż dłutem.
      Tam gdzie nacisk kopyta.
      Blaszka kształtna przybita.
      Zaznacza obszar mocy.
      A wszystko z czarnej nocy.
      Zmartwychwstaj na boży sąd.
      Roznosi się trupi swąd.
      Razem tak wielcy jak bóg.
      Nieczystych myśli wróg.
      Przerosną, bo są na wzór.
      Podąża przemocy dwór.
      Między nimi zbawienie.
      Przez zboczone cierpienie.
      Bez ciała i treści saga
      W piekle i niebie naga.
      Kapłan więcej niż człowiek.
      Szara masa cokolwiek.
      Hierarcha zamożniejszy.
      Małobarwny brat mniejszy.
      Barwnym lepiej na ziemi
      Tutaj oni sprawdzeni.
      Mały chce czynić więcej
      Chce dusze pozyskać prędzej.
      Klęczy, jęczy do nieba.
      Spragniony ciała chleba.
      Mrok skrywa artefakty.
      Tajemne boskie kontakty.
      Karmazynowy wierny.
      Im do pana odźwierny.
      Gustuje życie brudne.
      Zawija jak farsz w trudne.
      Dokonuje werbunku.
      Do podtrzymania gatunku.
      Czarne pasożytnictwo.
      Światłej mocy wstecznictwo.

www.youtube.com/watch?v=oDCWK510UpQ
      www.youtube.com/watch?v=BQUua-pC1R4

talk.polonia.net/viewtopic.php?f=14&t=736&start=200
    • jhbsk Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... 06.01.11, 12:26
      Kiedy wreszcie KK przestanie decydować w Polsce o prawie wszystkim ?
    • michals-3 Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... 06.01.11, 12:34
      Kolejne święto religijne, które mnie osobiście kompletnie nie interesuje, a do którego jestem urzędowo zmuszany. Wprawdzie mogę przyjść do pracy i pracować (i właśnie tak robię), ale jestem dzisiaj w pracy nieubezpieczony. Jak mi się dzisiaj coś w pracy przytrafi, to mój problem i nikogo to nie będzie obchodzić. A jakbym chciał z kolei obchodzić np. święto Buddy, albo coś tam innego, to muszę to wziąć z urlopu. No szczerze mówiąc, wkurza mnie to. Moim zdaniem w cywilizowanym kraju urzędowymi świętami powinny być jedynie Boże Narodzenie i ewentualnie Wielkanoc, ponieważ weszły one już na stałe do kultury ogólnoeuropejskiej i dużym stopniu uniezależniły się od ich religijnych korzeni (akurat powód do utyskiwania przez klerykałów). I koniec. Pozostałe święta o charakterze religijnym powinny być brane z urlopu wypoczynkowego. Zmuszanie mnie do świąt, których nie obchodzę, jest dyskryminacją.
      • katarzyna.gierat Re: Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz 06.01.11, 13:16
        skoro przyszedłeś do pracy to pracuj i czuj się lepszy od tych, którzy dziś pójdą do kościoła i powspominają jak to było 50 lat temu.
        • pssz To jest fakt 06.01.11, 13:30
          Wszyscy są zmuszani do świętowania, nawet ateiści lub innowiercy. Ateista będzie ukarany za podjęcie pracy w tym dniu, który jest dla niego zwykłym dniem (handel).
          Przez ostatnie pięćdziesiąt lat można było chodzić do kościoła w dniu Święta Trzech Króli, nikt tego nie zabraniał.
          • heresy Re: To jest fakt 06.01.11, 14:05
            Ojej, To raptem jeden dzień w roku. Oczywiście, że to święto religijne, a patrząc na forum 80% ludzi nienawidzi kościoła - Jest to jednak główna religia w naszym kraju. Mi nie przeszkadzałaby fakt pracy w tym dniu, ale również nie ubolewam, że jest wolny od pracy. Jeden dzień bez zakupów też można wytrzymać - a pracodawca bez zarobku 9wczoraj za to utarg był większy, gdyż niektórzy robili zapasy, co nie miałoby miejsca, przy dzisiejszym pracującym dniu). Nie wiem czemu sporo głosów pojawia się tego typu - jak komentarz przede mną - , a często są wręcz ostentacyjnie szydzące z katolicyzmu. Skoro katolik ma być tolerancyjny, to może trochę i tolerancji dla innej wiary.
    • Gość: luqalia Handel w Trzech Króli. Sprawdź gdzie zrobisz za... IP: *.ellingdesign.com 06.01.11, 12:38
      Wielu Polakow opowiada sie za wolnym w Wigilie, tez uwazam, ze ma to wiekszy sens, ale dla supermarketow lepiej by wolne bylo w Trzech Kroli. Prosze sobie wyobrazic zakaz handlu w Wigilie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka