Dodaj do ulubionych

WSCIL W Warszawie - opinie

11.05.10, 10:09
Proszę o opinie na temat tej uczelni?
Łatwo czy trudno,egzazminy ustne czy pisemne. Nie znalazłem tez informacji o
opłatach dodatkowych o poprawki itd.
Obserwuj wątek
    • Gość: Edyta Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie IP: *.171.190.106.static.crowley.pl 13.08.10, 15:45
      Jeżeli chodzi o edukację na Wyższej Szkole Cła i Logistyki, to powiem szczerze,
      że jeżeli chodzi o kierunki studiów, to uczelnia jest w tym momencie
      bezkonkurencyjna na rynku warszawskich szkół wyższych. Owszem, są uczelnie
      proponujące kandydatom logistykę, lecz WSCiL, jak sama nazwa wskazuje jest
      ukierunkowana tylko i wyłącznie typowo na logistykę międzynarodową i służbę
      celną, co jest właśnie dla mnie bezkonkurencyjne. Ponadto na Uczelni wykładają
      wykładowcy, będący ekspertami w dziedzinie cła i logistyki, mogący pochwalić się
      renomą nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Uważam, że to, iż prowadzą oni
      wykłady właśnie w tej uczelni jest dla nas, osób tam studiujących ogromnym
      zaszczytem i to też przemawiało za tym, iż wybrałam tę uczelnię. Nie żałuję, bo
      uczelnia cieszy się niesamowitą renomą wśród ludzi zajmujących się od lat ta
      tematyką. Wiadomo, opinie studentów są różne, zawsze tak było i będzie, w gusta
      ludzkie się nie trafi - tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Ale najważniejsze jest
      to, aby ludzie zajmujący się danymi dziedzinami mieli dobre zdanie o uczelni. Ja
      myślę, że samo słowo KADRA stanowi powód do dumy. Ponadto uczelnia leży w
      dogodnej lokalizacji - Jagiellońska 82, co stanowi świetny punkt komunikacyjny z
      każdego miejsca w Warszawie. No i posiada świetny, nowoczesny budynek,
      przestronne sale wykładowe, z klimatyzacją i innymi udogodnieniami, także to
      również stanowi poniekąd wizytówkę uczelni. Dla mnie wybór był oczywisty -
      WYŻSZA SZKOŁA CŁA I LOGISTYKI. Lider! Nic więcej nie muszę dodawać.

Polecam zajrzeć na stronkę Uczelni:

www.wscil.edu.pl
      • Gość: Robert Re: Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie IP: 213.77.7.* 07.10.10, 08:44
        Jeśli ktoś chcę nauczyć się logistyki na pewno nie powinien wybierać tej uczelni. Tego kierunku po porostu na niej nie ma. Nazwa to pomyłka.
        Twierdzenie, że uczelnia jest bezkonkurencyjna jest zwyczajnie śmieszne.
        Pan Wiatr i dawni koledzy z PZPZR zrobili sobie dobry biznes i tyle.
        Gość Edyta ( były student) pracuje obecnie w dziale PR i stara się dobrze wypełniać obowiązki zawodowe.
      • karol_66 Re: Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie 07.10.10, 18:35
        Edyta pisze brednie. Ta uczelnia nie jest ukierunkowana na logistykę, bowiem nie ma na niej takiego kierunku. Jest tylko możliwość wyboru takiej specjalności a to ogromna różnica.
        Jestem studentem tej uczelni i polecam osobom zainteresowanym międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi. Wcześniej ukończyłem logistykę na innej uczelni kształcącej w tym kierunku, różnica jest zasadnicza. W WSCiL brak kilkunastu istotnych przedmiotów z zakresu logistyki. Osoby zainteresowane pracą w logistyce mogą tę szkołę omijać z daleka.
      • Gość: eva Re: Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie IP: *.przeworsk.mm.pl 28.06.11, 14:44
        opowiadasz bzdury kolżanko. 5 lat studiowania i jakos nie pamiętam, żebym miałą wykłądowców o renomie w kraju, nie mówiąc o zagranicznej. jest wiele lepszych szkół logistycznych, jak chocby SGH, natomiast z wscil odchodza ostatnio wykłądowcy mający sporą wiedzę i doświadczenie.ta szkoła to strata pieniędzy. przyjemnie sie studiuje i dyskutuje, ale poza tym niewiele można się nauczyc. poza tym minusami są: fatalnie zaopatrzona bibioteka, żle zorganizowane zjazdy i ogromny nacisk na pięniądze. i tak cię widzą władze tej uczelni- jako kasę.niewarto. trzeba się postarac dostac na państwowe studia.
    • Gość: Edyta Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.171.190.106.static.crowley.pl 13.08.10, 15:45
      Jeżeli chodzi o edukację na Wyższej Szkole Cła i Logistyki, to powiem szczerze,
      że jeżeli chodzi o kierunki studiów, to uczelnia jest w tym momencie
      bezkonkurencyjna na rynku warszawskich szkół wyższych. Owszem, są uczelnie
      proponujące kandydatom logistykę, lecz WSCiL, jak sama nazwa wskazuje jest
      ukierunkowana tylko i wyłącznie typowo na logistykę międzynarodową i służbę
      celną, co jest właśnie dla mnie bezkonkurencyjne. Ponadto na Uczelni wykładają
      wykładowcy, będący ekspertami w dziedzinie cła i logistyki, mogący pochwalić się
      renomą nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Uważam, że to, iż prowadzą oni
      wykłady właśnie w tej uczelni jest dla nas, osób tam studiujących ogromnym
      zaszczytem i to też przemawiało za tym, iż wybrałam tę uczelnię. Nie żałuję, bo
      uczelnia cieszy się niesamowitą renomą wśród ludzi zajmujących się od lat ta
      tematyką. Wiadomo, opinie studentów są różne, zawsze tak było i będzie, w gusta
      ludzkie się nie trafi - tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Ale najważniejsze jest
      to, aby ludzie zajmujący się danymi dziedzinami mieli dobre zdanie o uczelni. Ja
      myślę, że samo słowo KADRA stanowi powód do dumy. Ponadto uczelnia leży w
      dogodnej lokalizacji - Jagiellońska 82, co stanowi świetny punkt komunikacyjny z
      każdego miejsca w Warszawie. No i posiada świetny, nowoczesny budynek,
      przestronne sale wykładowe, z klimatyzacją i innymi udogodnieniami, także to
      również stanowi poniekąd wizytówkę uczelni. Dla mnie wybór był oczywisty -
      WYŻSZA SZKOŁA CŁA I LOGISTYKI. Lider! Nic więcej nie muszę dodawać.

Polecam zajrzeć na stronkę Uczelni:

www.wscil.edu.pl
      • Gość: aniq Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.chello.pl 17.08.10, 21:17
        Jeśli już chcesz pisać taką oczywistą reklamę szkoły to chociaż
        mogłabyś się trzymać prawdy. Sprawdziłam tę szkołę i nie ma tam nawet
        kierunku logistyka!!! Absolwent tej szkoły będzie miał napisane na
        dyplomie, że ukończył kierunek: Stosunki międzynarodowe. Także
        uważajcie na takie szkoły, które już na początku ściemniają...
          • Gość: aniq Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.chello.pl 19.08.10, 21:53
            Ale ja nie mówię niczego co wymaga ode mnie studiowania w tej szkole. Nie
            piszę również żadnych bredni. Weszłam po prostu na stronę podaną przez
            wcześniej wypowiadającą się osobę, a tam jest napisane, że jeden jedyny
            kierunek jaki mają to stosunki międzynarodowe. Logistykę mają dopiero na
            specjalnościach. Oznacza to, że nie można tam w tej chwili ukończyć
            kierunku logistyka (nie wiem jak było wcześniej). Nazwa szkoły nie ma tu
            nic do rzeczy, bo była nadawana kiedyś tam i nie musi mieć odwzorowania w
            dzisiaj oferowanych kierunkach.
            Nie piszę również że są tam jakieś problemy z pracą albo z jej obroną, bo
            tego nie wiem, ale jeśli w tej szkole kiedyś również był tylko
            kierunek "stosunki międzynarodowe", to twój brat nie mógł kończyć kierunku
            logistyka, a jedynie specjalność "logistyczną" co z punktu widzenia
            wykształcenia jest sporą różnicą.
            Niestety sporo ludzi myli ciągle specjalność z kierunkiem, a to kierunek
            jest głównym trzonem późniejszego dyplomowego wykształcenia.
            • Gość: Edi Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.171.190.106.static.crowley.pl 24.08.10, 12:34
              Gdybyś poczytała troszkę więcej, to wiedziałabyś co to za uczelnia i jak
              prestiżowa. To nie jest zwykła jakaś tam prywatna uczelnia, tylko jedna z
              nielicznych i chyba jedyna w Warszawie kształtująca na tak specyficznych
              specjalnościach. I właśnie dlatego, że tak specyficznie kształci nie musi sobie
              robić bogatych ofert, multum zbędnych kierunków!!

Odnośnie nazwy to jednak przeważnie nazwa ma dużo wspólnego z tym jak kształci
              swoich podopiecznych, więc takie brednie w stylu że nazwa nadawana kiedyś ttam i
              nie musi miec nic wspólnego z kierunkiem kształcenia, to jakaś brednia. Sorry,
              ale trochę się pograżyłaś!!
        • Gość: Edi Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.171.190.106.static.crowley.pl 24.08.10, 12:29
          Moja Droga to ni8e jest reklama i nie będę Ci się nawet tłumaczyć, bo widzę, że
          nie warto. Albo wiesz co w sumie to może być i reklama - łyso Ci?, Tak jak ta
          uczelnia mi pomogła to nie wierzę , że w jakiejkolwiek innej jest tak jak tutaj.
          Jak jesteś tak ciemna, że nie mogłaś czegoś znaleźć, to Twoja sprawa.

Owszem jako kierunek są stosunki międzynarodowe, ale specjalizuje się w
          logistyce międzynarodowej lub obsłudze celnej. Chyba nie sadzisz, że szkoła
          nazywa się Wyższa Szkoła Cła i Logistyki a nie kształcą ani w jednej ani drugiej
          specjalności? Pomyśl trochę, błagam!!!

A jeśli dalej masz jakieś wątpliwości to z chęcią Ci podam swoje namiary i sobie
          porozmawiamy!!!!
          • Gość: Ola Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.edu.pl 25.08.10, 16:33
            Jestem studentką tej uczelnie szkoda, że Kolega nie wiem o tym, że dyplom z tej uczelnie daje bardzo duże możliwości. Mam znajomych, który 2 lata temu skończyli edukację w WSCiL z tytułem magistra. Teraz pracują w straży granicznej i nie żałują swojej decyzji z wyborem WSCiL, gdyż zarobki są bardzo dobre i mają przed sobą wiele możliwości dzięki ukończeniu kierunku w WSCiL. Jeśli dalej kolega ma jakieś wątpliwość proponowałabym aby zadzwonił do szkoły, tam na pewno dowie się rzetelnych informacji o kierunku i specjalizacjach CŁO i LOGISTYKA.
            Pozdrawiam
    • Gość: Tomek Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.aster.pl 13.11.10, 22:18
      Jestem studentem drugiego roku na WSCIL, do od października 2010 nie da się już studiować na tej uczelni, odeszło bardzo dużo dobrych wykładowców, obecnie zero szacunku dla studenta i jeden wielki PIERDOLNIK organizacyjny a wszystko to za sprawą nowej pani dziekan - stara komunistyczna świnia, zaprasza na uczelnie na jakieś okazyjne wykłady starych komuchów.
      ]Z CAŁEGO SERCA ODRADZAM, OMIJAJCIE TĘ UCZELNIE Z DALEKA!!!
        • Gość: Artur Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.devs.futuro.pl 14.05.13, 21:16
          Zjazdy co 2 tygodnie. Nauka jak w większości szkół od 8.00 - (16.00-20.00). Atmosfera na uczelni bardzo fajna. Nie ukrywam, że łatwiej jest tym, którzy chodzą na zajęcia, ale u niektórych trzeba jakieś minimum mieć w głowie. Ogólnie nie jest źle. Ja jest bardzo zadowolony. U mnie jeszcze tylko obrona licencjata i będę na I roku magisterki (też na tej uczelni)
          • Gość: anett Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.180.81.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.02.14, 13:35
            Beznadziejna szkoła, nie polecam nikomu, w tym roku sie bronię a na magistra już nie idę. Żałuję, że nie odpuściłam sobie po I roku ale szkoda mi już było pieniędzy. Poziom zastraszająco niski, kasę za wszystko chcą, jest się dla nich tylko produktem... Żenada, każdemu odradzam kto chce iść. Mi polecił znajomy, że niby tak fajnie, eh szkoda gadać
            • Gość: alehandro Re: uth/wscil w warszawie, uth IP: *.play-internet.pl 08.04.14, 23:06
              witam na wstępie powiem ze studiuje na dawnej wscil (obecnej uth) kierunek budownictwo niestety na politechnikę warszawska sobie nie mogłem pozwolić ;/ (wcześniej studiowałem ekonomie) ale dostałem się na uth po pierwszym semestrze odpadła polowa osób. Nauki jest sporo ale są ciekawe laboratoria i zajęcia są prowadzone w przystępny sposób. uczelnia współpracuje z cebet i ibdim. wykładowcy są w większości z wat-u lub politechniki warszawskiej. pozdr
              • Gość: Adrian Manek Re: uth/wscil w warszawie, uth IP: *.165.enf.pl 24.04.14, 21:17
                Ja również studiuje na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, ale logistykę międzynarodową. Nie zmienia to jednak faktu, że również uważam, że zajęcia prowadzone są interesująco. Wiadomo należy się uczyć nawet dużo, ale o to przecież chodzi na studiach by "wyciągnąć" z nich wszystkie najważniejsze rzeczy. Uczestniczę w wielu ciekawych zajęciach nie tylko teoretycznych, ale również praktycznych. Uczelnia ta daje bardzo duże możliwości nie tylko studentom dziennym, ale również zaocznym. Tak się składa, że dzięki temu, że UTH kładzie duży nacisk na praktykę, w tym momencie już pracuję w zawodzie, a jeszcze nie skończyłem studiów.
                • Gość: Kasia Re: uth/wscil w warszawie, uth IP: *.dynamic.chello.pl 19.09.14, 20:06
                  Witam,
                  Znalazłam Twój wpis o UTH. Szuka jak najwięcej informacji na temat tej szkoły gdyż jestem bliska zdecydowania się na studiowanie tam, i właśnie też planuję Logistykę międzynarodową (mgr). Wstrzymują mnie jedynie opłaty( 35 0wpisowe, 3100zł semestr plus 800zł przy obronie). Zastanawiam się jeszcze nad szkołą SAN (Społeczna Akademia Nauk). Czy możesz mi pomóc?

Pozdrawiam Kasia
    • Gość: studentka Re: WSCIL W Warszawie - opinie IP: *.centertel.pl 23.06.14, 14:27
      Nikomu nie polecam, szkoda kasy! Baaardzo duzo kasy bo za wszystko sie placi. Z kazdym podwyzszaja oplaty za semestr, trzeba placic za poprawki gdzie student zadnej uczelni nawet prywatnej placic za nie nie powonien ale wladze szkoly sa tak bystre ze nazywaja te oplate oplata za karte do wpisu oceny z poprawki a nie oplata za poprawke, kolejna rzecz nie ma normalnej sesji na 3 roku tylko zerówki a jak ktos nie zaliczy to od razu platna poprawka. Rowniez jesli chodzi o oddanie pracy licencjackiej, aby przystapic do obrony trzeba zaplacic 660 zl za konsultacje z promotorem i dyplom!!!! Nigdzie indziej nie ma takich oplat! A jesli ktos sie nie wyrobi i nie odda pracy zostaje skreslony z listy studentow bowiem nie ma czegos takiego jak 2 termin. Chyba ze do terminu oddawania prac dostarczy rozlegle pismo na temat bardzo waznych powodow z jakich nie zdazy oddac pracy, pismo musi byc zatwierdzone przez promotora i wtedy moze je uwzglednia i przeloza termin za co trzeba dodatkowo zaplacic 500 zl. A i tak na koniec ZUPEŁNIE NICZEGO SIĘ NIE NAUCZYSZ. a te pozytywne komentarze to chyba sobie wykladowcy pisza. Pozdrawiam i ODRADZAM
    • 21student Re: WSCIL W Warszawie - opinie 17.07.14, 07:29
      To jest jakas kpina ta uczelnia. Stara komunistyczna s*** skresla wszystkich z byle powodu. Nic sie nie nauczycie. Chce tylko wyciagnać kase za wszystko. Obrona pracy tu kosztuje 700 zł a jak sie nie wyrobicie w czasie to do widzenia! Kobiety w dziekanacie chyba nie wiedza po co tam są, wszystkich traktuja jak smieci. Nikt z mojego roku nie wyraza sie dobrze o tej uczelni. Wszyscy wykładowcy odchodza po kolei. Nie ma normalnej sesji poprawkowej we wrzesniu dla 3 roku tylko po to zeby wyjebac jak najwiecej osob. Omijac ta "uczelnie" szerokim łukiem!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka