Dodaj do ulubionych

Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów

18.05.15, 11:15
Szanowni przyszli ewentualnie Rodzice dzieci w szkole Fundacji Varsovia, pytani często o opinię na temat nowej szkoły w Wilanowie odpowiadamy zawsze 50%/50%. Czyli i polecamy i odradzamy. Po tych iluś miesiącach organizacji szkoły Varsovia w Wilanowie na podstawie faktów proponujemy we własnym sumieniu ocene i porównanie z innymi placówkami publicznymi lub prywatnymi (które w wyższej cenie, jednak zakres usług jest inny jak akredytacja języków, międzynarodowe egzaminy językowe, w cenie czesnego letnie szkoły i opieka w wakacje, inny zakres zajęć dodatkowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów).
W kwestii szkoły Varsovia w Wilanowie fakty (bez oceny):
1. Niestety szkoła w Wilanowie posiada młodą, zaangażowaną i miłą kadrę pedagogiczną, ale niedoświadczoną. Zatem Panie nie mają doświadczenia w prowadzeniu wychowawstwa w klasach 1-3 i mimo chęci, zaangażowania po tylu miesiącach najczęstszym zdaniem, jakie słyszymy to „grupa trudna, problemowa, niegrzeczna”, co po tylu miesiącach świadczy o” braku współpracy z rodzicami, braku doświadczenia w sposobach na zaangażowanie dzieci i zainteresowanie ich (wynik dzieci zajmują się sobą się zwracając uwagi na panie). Brak jest wymiany doświadczeń wśród kadry, brak komunikacji, brak współpracy z rodzicami. I uwaga porównujemy, jako rodzice z państwowym przedszkolem (jak wielu rodziców) gdzie grupy liczyły 25 dzieci i były również „problemowe”. Skoro pod koniec roku szkolnego nadal kadra posługuje się takimi opiniami, i stwierdzeniami nawet do innych nauczycieli i rodziców, świadczy to o niekompetencji. Co ciekawe w szkole są pedagodzy, którzy wyśmienicie sobie radzą z klasami, jak pani logopeda, która posiada szacunek, posłuch i jest uwielbiana przez dzieci. Były też pojedyncze panie nie radziły sobie z dziećmi i się mówiąc dosłownie „darła na dzieci”, co było zgłaszane. Abstrahując od doświadczenia pań w przedszkolach, ich zaangażowania, chęci, i szczerej chęci niestety brak im np. jednego n pedagoga, który wspomógłby je w sposobach zainteresowania dzieci, radzenia sobie z dziećmi. Wynik: zwalanie na dzieci i wieczny tekst „dzieci były niegrzeczne”, „trudna, problemowa grupa” itd.
2. 2.Kolejny ważny fakt: język angielski w Zerówce oraz w niektórych 1 Klasach w zasadzie to jedna wielka pomyłka. Pani nauczycielka od angielskiego przeszła z przedszkola, i mimo jej sympatii od dzieci i grupy rodziców niestety nie ma doświadczenia w prowadzeniu lekcji z grupą kilkunastoosobową. Poradziłaby sobie, jak w tymże przedszkolu z grupą 5 dzieci, ale lekcje dla klasy 16 dzieci są niemożliwe do przeprowadzenia. W wyniku tego Pani dzieli klasę na pół i przez pierwsze 20 minut lekcji prowadzi z jedną grupą potem z drugą. To jest FAKT potwierdzony przez panie a nie wymysł rodziców, mimo, że pani Dyrektor na wszystkie uwagi twierdzi, ze to nieprawda. Efekt dzieci zamiast całej lekcji w planie mają pod 20 minut nauki języka. Jeśli dodamy, że w planie lekcje z Nativem to również fikcja, ponieważ szkoła nie „dorobiła się” Native’a przez 8-9 miesięcy funkcjonowania i zmieniali się czterokrotnie (fakt) zatem język angielski mimo obecności w planie w tym roku szkolnym był fikcją, za którą płaciliśmy.
3. 3. Dodatkowo: brak organizacji posiłków, czasu na przebieranie się dzieci spowodowały, że dzieci WF mają po 20 minut bez przebierania się, zabawę na świeżym powietrzu. Program jaki pani dyrektor pokazała komentując, że to przecież Zerówka więc jakich rodzice oczekuję siatkówek i innych, program WF to wolna zabawa i tyle. Program chyba z lat60’tych, gdyż szkółki piłkarskie, karate i inne przeprowadzają treningi ogólnorozwojowe z dziećmi 5 letnimi dostosowane do ich wieku, na ogólną motorykę i inne. Niestety pani Dyrektor twierdzi, że dla tak małych dzieci swobodna zabawa i tyle. Zatem proszę nie liczyć na profesjonalne zajęcia z WF’u.
4. 4. olbrzymim minusem podstawowym jest BRAK komunikacji Dyrekcji z Rodzicami. Rodzice są traktowani od początku jak „petenci”, którzy mają pretensje. Niestety wszyscy wiemy, jaka „głowa” taka cała reszta. Pani Dyrektor zamyka wszystkim usta twierdząc, ze ona jest codziennie i nikt do niej nie przychodzi. Kwestie organizacyjne są przekazywane nauczycielom ale to nic nie zmienia. Wszystko jest traktowane po „macoszemu” i są tłumaczenia, bo dzieci były niegrzeczne, bo o nowa szkoła itd. Itd. Co najważniejsze: dyrekcja podejmuje ważne decyzje jak organizacja klas pierwszych w następnych lat bez jakiejkolwiek rozmowy i poinformowania Rodziców. Nie ma możliwości rozmawiać z wychowawcą rano przez 5 minut, bo zaczynają się zajęcia i to w obecności dzieci. Decyzje sa podjęte i Dyrekcja robi z tego tajemnicę zastanawiając się czy powiedzieć czy nie. Na wszelkie uwagi Pani Dyrektor twierdzi, że to nieprawda, gdze rodzice (nie jedne a wielu) odbiera czasami dzieci w ciągu dnia i widzi że nie ma WF, dzieci się nie przebierają na WF (bo jadły podwieczorek w innej godzinie), że angielski to 2 grupy po 20 minut i potwierdzają to nauczyciele. Jednak wg pani Dyrektor to nieprawda. Wszelkie programy nauczania, testy cokolwiek owiane są tajemnicą (w innych szkołach są publiczne i nie ma z tym problemu). Pani Dyrektor spokojna, śmiejąc się uważa, że wszystko jest w porządku i rodzice „wymyślają”, maja tylko pretensje. Doszło do tego, że wkurzeni rodzice spisali pismo bo jakiekolwiek uwagi przekazywane przez wychowawcę odbijały się przez cały rok szkolny niczym. Jest wprowadzona dziwna atmosfera przez pania Dyrektor, wszyscy się boją rozmawiać, sa robione dziwne tajemnice przed rodzicami, brak jest podstaw dobrej atmosfery i komunikacji. I nie ujmując dorobkowi naukowemu pani Dyrektor można być wysmietym pedagogiem, autorem programów naukowych i wielu wielu innych można być słabym Managerem placówki szkolnej, gdyż zarządzanie prawidłowym fukcjonowaniem, wprowadzanie dobrej atmosfery motywacji kadry pedagogicznej, atmosfery wymiany doświadczeń, sposobów informowania rodziców ( a nie czekania na audiencję aż ktoś przyjdzie z eskalacją) to podstawa.
5. Niestety w opinii rodziców, mogą być fatalne warunki lokalowe ale jeżeli jest rewelacyjna Dyrekcja, która skompletowała kadrę pedagogiczną i atmosferę w tejże kadrze pedagogicznej (a to idzie zawsze w parze) wówczas chętnych będzie co niemiara. Zaś mogą być rewelacyjne warunki lokalowe a fatalna atmosfera od góry Dyrekcji, do kadry co będzie przekładało się na atmosferę w całej szkole. Póki, co tak jest tutaj, z wielkim uśmiechem pani Dyrektor, która nie robi nic z sugestiami, uwagami rodziców. WG niej wszystko fukncjonuje prawidłowo, gdy tak nie jest.
6. 4. kwestia czesnego – tutaj również Fundacja ogłosiła podwyżke z 1550 zł na 1700 zł w formie pisma, bez zebrania informacji z czego to wynika, na zasadzie „Regulaminu Banku”. Porównanie Prezesa, że są najtańszą szkołą nijak się ma do zakresu usług, jak akredytacje (British Council), honorowanie wyników na uczelniach zagranicznych, opieka w wakacje w ramach czesnego, szeroki wachlarz zajęć dodatkowych jak: tenis stołowy, kółka piłkarskie, judo, robotyka w ramach czesnego…. Nie da się tego porównać, gdyż należałoby doliczyć do kosztu czesnego doliczyć: koszt wyżywienia (w innych szkołach w cenie) koszt tychże zajęć dodatkowych (tutaj słabo, nie ma ich), koszt opiekunki w wakacje (nie wszyscy mają Dziadków, a urlop przez 2 tygodnie) oraz koszt dodatkowego języka i egzaminów akredytowanych.
Podsumowując Varsovia w Wilanowie to przeniesiony wzór ze szkoły państwowej, który nie funkcjonuje prawidłowo, jedynie w lepszych warunkach lokalowych i mniejszych grupach. Brak wysoko wykwalifikowanej kadry, brak porządnie prowadzonych zajęć, nowoczesnych programów nauczania z angielskiego (brak akredytacji), WF. Zajęcia wg planu w rzeczywistości są nieprzeprowadzane (WF, szachy,, angielski po 20 minut) ponieważ posiłki trwają dłużej, lub dzieci były n
Obserwuj wątek
  • kajak700 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 18.05.15, 11:17
   Porównanie Prezesa, że są najtańszą szkołą nijak się ma do zakresu usług, jak akredytacje (British Council), honorowanie wyników na uczelniach zagranicznych, opieka w wakacje w ramach czesnego, szeroki wachlarz zajęć dodatkowych jak: tenis stołowy, kółka piłkarskie, judo, robotyka w ramach czesnego?. Nie da się tego porównać, gdyż należałoby doliczyć do kosztu czesnego doliczyć: koszt wyżywienia (w innych szkołach w cenie) koszt tychże zajęć dodatkowych (tutaj słabo, nie ma ich), koszt opiekunki w wakacje (nie wszyscy mają Dziadków, a urlop przez 2 tygodnie) oraz koszt dodatkowego języka i egzaminów akredytowanych.
   Podsumowując Varsovia w Wilanowie to przeniesiony wzór ze szkoły państwowej, który nie funkcjonuje prawidłowo, jedynie w lepszych warunkach lokalowych i mniejszych grupach. Brak wysoko wykwalifikowanej kadry, brak porządnie prowadzonych zajęć, nowoczesnych programów nauczania z angielskiego (brak akredytacji), WF. Zajęcia wg planu w rzeczywistości są nieprzeprowadzane (WF, szachy,, angielski po 20 minut) ponieważ posiłki trwają dłużej, lub dzieci były niegrzeczne (czyli kadra sobie nie radzi mimo, że mamy końcówkę roku szkolnego).
   Dodatkowo atmosfera tajemnicy, braku współpracy, podstaw zdrowej komunikacji.
   Jest to nowa szkoła, ale konfrontacja z Dyrekcja, która twierdzi, że wszystko jest nieprawdą nie prognozuje dobrze na przyszłość. Może za rok wszystko ulegnie poprawie jednak mija rok szkolny niebawem Rodzice płacili za zakres usług.
   Wybór jest: albo droższa, ale ze znacznie INNYM, większym zakresem usług szkoła prywatna (w cenie opieka w wakacje, akredytacja jeżyków, prawdziwe zajęcia dodatkowe w cenie itd. Itd.), co normalnie stanowi koszt dodatkowy, albo szkoła państwowa a są w rejonie wybitne dzięki Dyrekcji i kadrze jak Szkoła Podstawowa na Sadybie (nr 103) i Szkoła Podstawowa na Uprawnej. Wybór należy do rodziców.
   • diabe Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 23.05.15, 16:25
    W pełni zgadzam się z przedmówcą. Szkoła jest dla mnie wielkim rozczarowaniem. Po prywatnej placówce należałoby się spodziewać kadry o znacznie wyższych kompetencjach oraz współpracy z rodzicami, a nie traktowania ich jak petentów...
    • Gość: Natasza Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.15, 07:22
     Drodzy Rodzice dzieci chodzących już do tej szkoły,
     czy zatem nie polecacie tej placówki? Komunikat jest w zasadzie jednoznaczny, a ja właśnie zastanawiam się nad posłaniem tam dziecka do zerówki.
     Bardzo mnie to zmartwiło, gdyż wizyta w szkole, rozmowa z dyrekcją sprawiła bardzo dobre wrażenie.
     Za jakie dodatkowe zajęcia Państwo płacicie? Jakie się dodatkowe koszty poza czesnym 1700 zł?
     Z góry dziękuję za pomoc!
     • Gość: X*Y Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.06.15, 15:17
      Droga Pani Nataszo - Mamo Dziecka!
      Niestety odradzamy na 100% !
      Na początku, tak jak Pani, odnieśliśmy takie samo wrażenie i byliśmy zachwyceni i Panią Dyrektor i w ogóle wszystkim, ale później niestety wielkie rozczarowanie... Pani Dyrektor reprezentuje "ubeckie" metody! Nie ma w ogóle pojęcia o zarządzaniu... A to niestety wystarczy, aby całą placówkę określić jako kompromitującą placówkę wychowawczo-pedagogiczną! Niestety, w pięknym historycznym budynku nie mieści się dobra szkoła! Tolerowane są krzyki na dzieci, zastraszanie kamerami, kadra jest w większości niekompetentna. Co gorsza, w jakiś tajemniczy sposób wykluczone zostały niektóre dzieci z wyjazdu na Zieloną Szkołę - gdybyśmy byli rodzicami jednego z takich dzieci, sprawę skierowalibyśmy do kuratorium! Skoro Szkoła organizuje wyjazd to powinna zabierać wszystkie dzieci - jeżeli sobie nie radzi z dziećmi - to niech takiego wyjazdu po prostu nie organizuje! Wykluczanie dzieci z zielonej szkoły to jak wykluczanie ze szkoły! Dodatkowo krąży informacja, że dzieci mogą jechać na zieloną szkołę w tej placówce jako w nagrodę, albo nie jechać za karę! Chyba tak jest też na Bacha... Nie było żadnej oficjalnej informacji na ten temat, jak i na pozostałe inne (niewygodne dla szkoły) . W naszej ocenie dyskryminacja dzieci!
      Przykro nam to wszystko pisać, rozumiemy Pani rozterki, wiemy co to znaczy dokonać odpowiedniego wyboru odpowiedniej Szkoły dla ukochanego dziecka... ale z całą odpowiedzialnością odradzamy :(:(:(
      PS Zastanawiamy się nad zabraniem stamtąd naszej pociechy:(
      • Gość: Natasza Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.158.219.139.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.06.15, 18:08
       No to mam problem... Wpisowe opłacałam aby mieć miejsce i zrezygnować z przedszkola. Jednak w takim razie teraz zastanawiam się nad rezygnacja i kontynuowaniem edukacji w przedszkolu. Szkoła jest pięknie położona, budynek piękny i czysty, rozmowa z Panią Dyrektor z bardzo dobrym wrażeniem, a tu teraz takie informacje... Dziękuje za wpis i informacje.
       • ppppppppppppppr Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 05.06.15, 19:18
        Pano Nataszo,

        Jestem Mama dziecka uczeszczajacego do tej szkoły I musze niestety przyznac race XY. Szkoła moim zaniem nie spełnia podstawowych wymogow placowki wychowawczo - oswiatowej. Kadra sprawia wrażenie "z łapanki" a Pani Dyrektor...... No coz.... Bez komenza. Odradzam odradzam odradzam.
        • Gość: Natasza Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.adsl.inetia.pl 05.06.15, 20:18
         Czy zmienianie Państwo placówkę szkolną swoim dzieciom?
         Z tego co przeczytałam powyżej, to wygląda na to, że nie wyślę tam dziecka do zerówki i kolejno podstawówki...
      • pjotrek8 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 08.06.15, 10:28
       Kasiu, chcemy tylko pomóc!
       • pjotrek8 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 08.06.15, 12:10
        powyższy komentarz nie dotyczy tego forum, został przekierowany
     • Gość: tata Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.lpr.com.pl 17.11.15, 16:51
      Absolutnie odradzam. Wszystkie powyższe opinie negatywne zgodne z prawdą.
    • variolink Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 11.02.18, 16:22
     Szkoła jst ogromnym rozczarowaniem. Dziecko zabrałam po pól roku. W klasie 3 brak angielskiego. Przypadkowi nauczyciele. Ciągła rotacja. Odradzamy.
   • kajak700 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 16.06.15, 21:55
    Nataszo, niestety dopowiem, że ODRADZAM. Niestety Wilanów w porównaniu z Bacha to inny świat. Na Bacha nauczyciele, dyrekcja, atmosfera prawdziwa placówka oświatowa. Wilanów to najchetniej usuwanie/sugerowanie usunięcia "niedobrych"przypadków dzieci, lub niezadowolonych roszczeniowych rodziców, niczym prywatny folwark. W opinii wielu Fundacji się za dobrze powodzi i ma za duzo chętnych. Rozmowa z dyrekcją, cóż wielu miało takie wrażenie, ale na porządku dziennym jest obgadywanie przy jednych rodzicach innych rodziców, złe opinie o innych rodzicach (co nie powinno w ogóle być tematem rozmowy), brak umiejętności zarządzania, pokierowania wieloma sprawami szkoły, brak umiejętności stworzenia zgranej zmotywowanej doświadczonej kadry, tylko ploteczki, obgadywanie, nie branie w ogóle pod uwagę rodziców w całym procesie, raczej jako zło konieczne od samego początku. Poza tym brak pojęcia, myślenia jak wszystko zorganizować, jak poprowadzić. Banalne rzeczy zgłaszane przez rodziców nie są załatwione. Nie ma myślenia całościowego, procesu edukacji, organizacji w ogóle. "Niegrzeczne" dzieci są ewidentnie nazywane tymi niegrzecznymi, a pani dyrektor wszystkie trudne przypadki dzieci, oraz roszczeniowych rodziców chce usuwać i nie kryje tego. Zdecydowanie ODRADZAM szkołe w Wilanowie (nie mylić z Bacha to inne szkoły), tak załatwiamy przenosiny naszej pociechy. Nie możemy sobie pozwolić na zmarnowanie kolejnego roku bez angielskiego i w takiej atmosferze, za co płaciliśmy rzetelnie spore sumy. W Naszej opinii są pojedyńcze przypadki z kadry zasługujące na wyróżnienie jak nauczyciele WF, pani logopeda, pani psycholog, niektóre wychowawczynie klas 1, reszta niestety zdobywa doświadczenie i cieszy się sympatią pani Dyrektor, co jest podstawowym kluczem doboru a nie doświadczenie umiejętności. Aby cokolwiek się zmieniło należałoby wprowadzić nową Dyrekcję, zatrudnić doświadczonych, chętnych zaangażowanych pedagogów, przeprowadzić gruntowne zmiany, i rozwiązać konkretnie wszystkie kwestie zgłaszane przez rodziców. Przy obecnym działaniu, i jakiś aktualnie przypadkowych nieprzemyślanych ruchach, miotaniu się, braku pojęcia jak coś poprowadzić zorganizować nie ma na to szans. Nie będziemy czekali kolejne lata... juz zmarnowaliśmy rok.
    • Gość: Natasza Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.adsl.inetia.pl 17.06.15, 06:07
     Dziękuję! W sobotę idziemy na zebranie rodziców dzieci do klas 0, po tym podejmiemy decyzje, aczkolwiek powyższe komentarze są wystarczająco odstraszające...
     • kubu_nio Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 21.06.15, 21:41
      Powiem, jako niezaangażowany do tej pory, największym minusem w mojej opinii jest fatalnie zmarnowany rok jezyka angielskiego oraz wyzywienie. Jest grupa Rodziców aktywnie wspomagająca (całe szczęście) znalezienie nowej firmy. Jednak wszyscy mamy wrażenie, że Zarządzający Fundacji preferują aktualną firmę, najchętniej przerzucają koszt wyposażenia kuchni w nowym budynku na zainteresowaną firmę cateringową. Nie pokazują zaplecza kuchennego w nowym budynku, nie prowadzą aktywnie rozmów z zainteresowanymi firmami na zasadzie przerzucenia odpowiedzialności na rodziców.
      Wyzywienie niczym z poprzedniej epoki, sposoby przyrządzenia również. Zero świeżych warzyw (tylko gotowe surówki), sposobów gotowania w piecu, na parze czy beztłuszczowo. Wyżywienie to podstawa, i zapewnienie nowoczesnej kuchni to podstawa jesli ktoś poważnie mysli o prowadzeniu szkoły. Tutaj Zrzadca czeka nie angazuje się, i przerzuca koszt wyposażenia aby odstraszyć potencjalne firmy. To jest skandal. W ramach czesnego Fundację stać na inwestycje w kuchnię.
      W innych szkołach o podobnych czesnym w innych dzielnicach wygląda to tak:
      "Szkoła, jak już wspomniano, posiada własną kuchnię zaprojektowaną i wyposażoną według wymagań sanepidu i systemu HACCP. Celem jaki sobie postawiliśmy jest przygotowywanie posiłków najwyższej jakości, z zachowaniem wszelkich walorów smakowych i zdrowotnych. Dbając o zdrowie naszych dzieci zatrudniamy dietetyczkę.
      Wszystkie posiłki są przygotowywane z naturalnych produktów spożywczych, a podwieczorki będą wypiekane w naszej kuchni, by zawierały jak najmniej tłuszczu i cukru. Zakupiony piec konwekcyjno-parowy pozwoli gotować na parze oraz smażyć z niewielką ilością tłuszczu. Dzięki temu posiłki będą zdrowe i łatwo przyswajalne, a ziemniaki zmienią się w smakowite, pieczone talarki i frytki bez tłuszczu.(...)"
      Życzylibyśmy sobie takiej kuchni, walczymy o to.... ale przy podejściu zarządcy, jako rodzice ślepi nie jesteśmy, i niestety watpimy w powodzenie tego projektu. Rodzice nie posiadają udziałów, nie są w zarządzie fundacji a przerzucane są na nich aktualnie działania organizacyjne. Rodzice mogą rekomendować ale do pracujących tam i zarządzających należy zorganizowanie sprawnego funkcjonowania nauczania, zdrowych posiłków i zaadresowania wszystkich uwag zhgłaszanych już przez WSZYSTKICH RODZICÓW TEJŻE SZKOŁY.
      Przyszli Rodzice spytajcie o wyżywienie i kuchnię w nowym budynku oraz program języka angielskiego, kto będzie nauczycielem, czy wychowawca prowadził w swoim doświadczeniu wychowawstwo klas 1.
      • kubu_nio Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 02.09.15, 09:49
       Witam ponownie,

       Odpowiadając na pytanie czy przepisaliśmy dziecko:
       Niestety nie, ponieważ było za późno, wszystkie rekrutacje były zakończone. Nikt z Rodziców nie spodziewał się takiej ignoracji przez cały poprzedni rok szkolny zgłaszanych kwestii. Realnie, z tego co wiem tylko to forum i te komentarze spowodowały wprowadzenie zmian, co jest przerażające. Rodzice zgłaszali osobiście, pisali pisma, jednak była miła pogawędka, z której nic nie wynikało. Jedynie upór i konsekwencja rodziców w wymaganiu i organizowaniu kolejnych kroków podjętych kwestii powodowały realne czynności co NIE należy do pracy, zakresu rodziców.
       W tym roku szkolnym nikt z rodziców NIE będzie się tak angażował. Nie mamy na to czasu, ani nie jesteśmy pracownikami szkoły. Kolejny rok braku organizacji podstawowych kwestii jest NIE do przyjęcia, i nikt nie wierzy już pani Dyrektor, która naokoło opowiada że wszystko jest w porządku, jej zaufanie i opinie sa wkładane między bajki. W tym roku większość rodziców z poprzedniego roku tylko będzie patrzyła i wymagała a równolegle przygotowuje dzieci do przepisania do innych szkół (potrzebny jest ten rok aby podciągnąć z angielskim między innymi jęsli dziecko ma się odnaleźć na odpowiednim poziomie w nowej szkole). Rodzice organizują się w grupki 2-3 osobowe aby wspólnie podjąć decyzję w tym roku, oraz aby przy decyzji o przepisaniu dzieci były przygotowane z poziomem angielskiego i były razem, gdyż z kolegami jest raźniej a taka zmiana jest poważną zmianą dla dziecka. Nikt z rodziców nie podejmuje takiej decyzji pochopnie tylko w tym roku dzieci są przygotowywane na plan B od następnego roku szkolnego.
       Tak więc jeśli będzie dobrze w tym roku szkolnym (angielski, zajęcia WF, zajęcia dodatkowe, prawdzie przeprowadzane lekcje a nie tylko w planie, wyżywienie i wiele innych wymienionych w konkretnych pismach rodziców) to dzieci zostaną, jeśli nie będzie dobrze to można się spodziewać exodusu ze szkoły na kolejny rok szkolny. Decyzję będą po I semestrze, gdyż wówczas zaczynają się rekrutacje do innych szkół.

       Powodzenia.
  • Gość: rodzicc Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.15, 17:09
   Przyglądając się Państwa opinii, niestety muszę się jak najbardziej zgodzić. Tylko nie prawdziwe jest porównanie ze szkołą na ul. Bacha. TAM jest podobnie!!! I niech nikogo nie zwodzi dobry PR Dyrekcji!!! Oczywiście, szkoła tam istnieje od wielu lat i ma swój klimat, to prawda. Są też nauczyciele z powołania, ale podobnie jak w Wilanowie, problemy są zamiatane pod dywan, a dzieci "problematyczne" usuwane ze szkoły. Nie ma rzetelnej współpracy z rodzicami. Sale gimnastyczne oraz sprzęty pozostawiają wiele do życzenia (są po prostu brudne). Dzieci wiele godzin spędzają na dojazdach i organizacji, a nie na samych zajęciach sportowych. Dyrekcja ma tak głęboko zakorzenioną własną wizję, że jest "ślepa" na argumenty z zewnątrz. Może ta lepsza opinia szkoły na Bacha, wynika z mniejszego zaangażowania rodziców m.n. w sieci (mało jest opinii). Odnoszę wrażenie, że najlepszym układem tych szkół na Bacha i Wilanowie jest zostaw dziecko najlepiej takie, które jest "idealne", płać i w pełni się podporządkuj. Przekonanie Dyrekcji o swojej nieomylności i super jakości przesłania fakty i rzeczywistość, że szkoła jest "organizmem", który się zmienia, że powinno się dostosowywać do współczesnych dzieci i oczekiwań rodziców. Przynajmniej tego powinniśmy oczekiwać płacąc za edukację naszych dzieci. A tu w obu szkołach liczą się tylko słupki i wyniki na egzaminach...
   Dlatego, jeżeli komuś zależy na swoim dziecku, a nie na tym żeby gdzieś "go oddać pod opiekę" niech poszuka innej placówki, bo w Varsovi pod osłonką PR nie jest już tak "kolorowo"!!!!
   • kubu_nio Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 02.09.15, 10:02
    Witam ponownie,

    Odpowiadając na pytanie czy przepisaliśmy dziecko:
    Niestety nie, ponieważ było za późno, wszystkie rekrutacje były zakończone. Nikt z Rodziców nie spodziewał się takiej ignoracji przez cały poprzedni rok szkolny zgłaszanych kwestii. Realnie, z tego co wiem tylko to forum i te komentarze spowodowały wprowadzenie zmian, co jest przerażające. Rodzice zgłaszali osobiście, pisali pisma, jednak była miła pogawędka, z której nic nie wynikało. Jedynie upór i konsekwencja rodziców w wymaganiu i organizowaniu kolejnych kroków podjętych kwestii powodowały realne czynności co NIE należy do pracy, zakresu rodziców.
    W tym roku szkolnym nikt z rodziców NIE będzie się tak angażował. Nie mamy na to czasu, ani nie jesteśmy pracownikami szkoły. Kolejny rok braku organizacji podstawowych kwestii jest NIE do przyjęcia, i nikt nie wierzy już pani Dyrektor, która naokoło opowiada że wszystko jest w porządku, jej zaufanie i opinie sa wkładane między bajki. W tym roku większość rodziców z poprzedniego roku tylko będzie patrzyła i wymagała a równolegle przygotowuje dzieci do przepisania do innych szkół (potrzebny jest ten rok aby podciągnąć z angielskim między innymi jęsli dziecko ma się odnaleźć na odpowiednim poziomie w nowej szkole). Rodzice organizują się w grupki 2-3 osobowe aby wspólnie podjąć decyzję w tym roku, oraz aby przy decyzji o przepisaniu dzieci były przygotowane z poziomem angielskiego i były razem, gdyż z kolegami jest raźniej a taka zmiana jest poważną zmianą dla dziecka. Nikt z rodziców nie podejmuje takiej decyzji pochopnie tylko w tym roku dzieci są przygotowywane na plan B od następnego roku szkolnego.
    Tak więc jeśli będzie dobrze w tym roku szkolnym (angielski, zajęcia WF, zajęcia dodatkowe, prawdzie przeprowadzane lekcje a nie tylko w planie, wyżywienie i wiele innych wymienionych w konkretnych pismach rodziców) to dzieci zostaną, jeśli nie będzie dobrze to można się spodziewać exodusu ze szkoły na kolejny rok szkolny. Decyzję będą po I semestrze, gdyż wówczas zaczynają się rekrutacje do innych szkół.

    Powodzenia.
    • kubu_nio Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 02.09.15, 10:15
     Drogi Rodzicu, rozumiem i współczuję, ale daje się bezpośrednio odczuć w komentarzach, że dzieci "niegrzeczne" są niechętnie widziane. Pytanie też co znaczy "niegrzeczne, bo w mojej opinii z kilkoma chłopcami to panie sobie nie radziły a dzieci wykazywały energię odpowiednią dla swojego wieku. Do tego podział nieoficjalny kto jedzie na zieloną szkołą jest NIE akceptowalny i NIE pedagogiczny. Albo cała szkoła jedzie albo nie. Są inne metody wymagania, motywowania ale tutaj wypowiedzą się doświadczeni pedagodzy, współczesni, a nie od pisania programów, prac jak w latach 60-tych, bo tych czasów już dawno nie ma. Kiedyś nie było takich telefonów, internetu, tylu informacji atakujących dorosłych i dzieci z każdej strony do przetworzenia (stąd przebodźcowanie czasami), dostępu do źródeł, wiedzy (kiedyś dla wybranych), zmniejszenia dystancu, granic, międzynarodowości, dostępnych studiów zagranicznych, ogólnego europejskiego rynku pracy itd itp. Jednak to dyskusja światopoglądowa i szanuję każde zdanie, jednak te fakty rzeczywistość warunkują też metody, problemy i wiele innych w edukacji.
     Przykro mi to mówić ale Varsovia rozczarowuje. Ignorancje pokazuje np realny FAKT: w ubiegłym roku szkolnym Dyrekcja w Wilanowie wywiesiła na tablicach ogłoszeń kartkę z wynikami dzieci w teście 6 klasisty szkoły Varsovia na Bacha z komentarzem "jak zwykle mylne (możliwe inne słowo) płonne okazały się obawy rodziców". Po pierwsze co mają wyniki szkoły z Bacha do Rodziców i organizacji szkoły w Wilanowie ? Po co ten komentarz zgryźliwy ? Rodzice są otwarci, argumentują, szukają języka dostosowanego do strony dyrekcji, a po drugiej stronie brak zrozumienia i podejście jak w tym komentarzu. Co on udowodnił ? Na pewno poziom dyskusji i podejscie Dyrekcji do Rodziców z osobnej szkoły w Wilanowie oraz kwestii kompletnie innych organizacyjnych nie związanych z wynikami testu 6 klasisty uczniów na Bacha. Dodatkowo Rodzice nie są głupi, ta statystyka jest obarczona błędem i inaczej w % wyjdzie wynik szkoły państwowej gdzie zdaj np. 3-4 klasy po 28 uczniów, a inaczej gdy zdaje 16 uczniów z jednej klasy szkoły prywatnej. Matematyka po prostu. Poza ty, co ma piernik do wiatraka mówiąć potocznie i po co ten nieuprzejmy komentarz.
     • Gość: Stephen Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.centertel.pl 08.09.15, 11:49
      I was treated extremely badly!
      The administration is a joke!
      Good riddance to bad rubbish, I feel bad for leaving the Kids. But that is all!
      • Gość: Karolina Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 26.09.15, 23:41
       Czytam te wszystkie opinie i dziwie się, ze Państwa dzieci nadal tam chodzą skoro jest tak źle!Czesne kosmiczne, kadra z łapanki młoda i niedoswiadczona, zajęcia nie takie-to co Wy tam jeszcze robicie????
       Ja znam Varsovie osobiście. Nie wysłałbym tam ani własnych dzieci ani dzieci znajomych.Budynek na Bacha w opłakanym stanie,małe sale gimnastyczne w piwnicy, brak boiska czy placu zabaw-i za co Państwo płaca???Za transport gruchotami na basen wielkości większej miski w Apartamentowcu pod orłem, czy na 2-3tory na SGGW?Naprawde pasuje Wam rodzice to ze dzieci kilka godzin spędzają w autobusie jadąc na wf, na którym wuefisci więcej czasu spędzają na rozmowach telefonicznych niż faktycznych zajęciach? Czy zastanowili sie państwo kiedyś dlaczego kadra taka młoda i niedoświadczona?Bo tylko takich zdaniem pani dyrektor można "urobić"i bedą pracować za grosze,czyli ok.27zl brutto/h.Ile to daje-2 tys?Oczekuja państwo zaangażowania nauczyciela za 2 tys?No nie pisze tu o anglistach, bo ci stawki maja wyższe ani o wuefistach bo tym za podróże autobusem sie płaci ale o całej reszcie.Nie chcieliby państwo słyszeć co nauczyciele mówią o pracy w Varsovii "po godzinach".Niecenzuralne!
       Zamiast narzekać i krytykować proponuje zmienić szkole.Co oczywiście tyczy tez kadry...
  • Gość: TK Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic-ww-4.vectranet.pl 30.09.15, 20:52
   Witam, rownież rozważam zabranie dziecka ze szkoły i zgadzam się z większością omawianych tu problemów.

   Stan na dziś - odradzam.
   • irenamatusiak Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 24.01.17, 11:25
    Gorzej jest w Szkole Podstawowej na Bacha2
  • kubu_nio Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 12.10.15, 11:02
   Karolino, zgadzamy się z tobą jednak to nie jest szybka i prosta decyzja.
   Nasze dzieci uczęszczają na basen w Wilanowie, duzy, państwowy nowy gwoli sprostowania, i wypowiadam się o Wilanowie a mylisz Wilanów z Bacha.
   Niestety w aktualnym roku szkolnym trochę się zmieniło jednak nadal z podstawowymi kwestiami, jak zorganizowanie 2 opiekunów na basen trzeba było spotkania Rodziców z panią dyrektor. Na to ona, że nie ma kadry, propozycja zatrudnić asystenta. Na litość boską dyrekcja a administracja jest od organizacji tejże szkoły. Ogrzewanie w budynku po szkole niemieckiej jest fatalne lub szkoła oszczędza, sala gimnastyczna zatrważająca brudna (okna, ściany, podłogi) brak sprzętów dla WF'istów typu piłki do kosza lub inne.
   Niestety w okolicy sytuacja nie jest ciekawa ze szkołami (na 2 zmiany) dodatkowo dla dziecka taka zmiana to poważna zmiana w życiu. Niestety przygotowujemy się do niej od kolejnego roku szkolnego.
   Mamy już dosyć BRAKU funkcjonowania szkoły, a tylko reakcji na zgłoszenia rodziców.
   Do tego najgorszy fakt: szkoła nie radzi sobie z "niegrzecznymi" dziećmi i jedyna metoda to piętnowanie, stawianie czarnych kropek (dla innych dzieci czarnych lub niebieskich za zbliżanie się do niegrzecznego dziecka) i wydalenie ze szkoły. Masakra. Ja rozumiem, że te dzieci to zagrożenie czasami dla innych ale w końcu w każdej szkole, klasie, środowisku trafi się takie 1-2 przypadki a szkoła nie pomaga tym rodzicom, nie ma metod, a stosowane metody POGŁEBIAJĄ problem u "niegrzecznego" dziecka oraz generalnie w grupie. Szkoła nie ma bladego pojęcia jakie metody, program stosować w takich sytuacjach a jedyna propozycja to "relegowanie" wg pani dyrektor. Jeden z uczniów w tym roku został relegowany i w naszej ocenie został tym bardzo skrzywdzony, zaś dyrekcja nie pomogła wraz z psychologiem szkolnym tym rodzicom.
   Dlatego ten rok przygotowujemy się, zgłaszamy kolejne kwestie organizacyjne Dyrekcji (mamy już tego po dziurki, ponieważ to nie nasz obowiązek prowadzenia szkoły) i przygotowujemy się grupą do zmiany na kolejny rok szkolny.
   Nie działa tez oddzieleni przez panią dyrektor kolejnego rocznika w małym budynku w Wilanowie ( klasy 0 oraz 1 klasy 6latków), od pozostałych 1 i 2 klas, gdzie pani dyrektor zebrania organizuje osobno aby roszczeniowi rodzice nie wpływali ;-)))) kolejne klasy rodzice też narzekają i mamy kontakt przecież większość z nas jest z okolicy, lub przypadkiem służbowo się znamy ;-)
   Jeszcze ten rok sprawdzianu, i Karolino, przygotowujemy się do zmiany aby przeprowadzić to w sposób akceptowany dobry dla dzieci. Przerzucanie z dnia na dzień nie jest dobrym rozwiązaniem.
   Przyszłym rodzicom odradzamy oraz radzimy nie dać się oszukać uśmiechom pani dyrektor.
  • Gość: mama i tata dzieck Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 18.10.15, 23:07
   Witam,
   Mam bardzo podobny problem. Chciałabym się włączyć do grupy. Niestety moje dziecko bardzo możliwe, że zostanie usunięte ze szkoły. Jestem załamana. Myślałam, że coś nie tak stało się przez wakacje z moim dzieckiem. Uczęszczamy do 1-szej klasy i przez wakacje według Pani Dyrektor z normalnego dziecka stało się łobuzem przez duże Ł. Jest wzorowy ma bardzo dobre stempelki w nauce. Jest lubiany przez dzieci w klasie. Niestety wg nauczycieli i P. Dyrektor jest problem. Nie wiem co robić chętnie włączę się do grupy. Kontak pod mailem rodzicedziecka2009@gmail.com.
  • Gość: Karolina Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.15, 12:56
   No cóż, jak już pisałam ja nie wybrałabym Varsovii. I moim zdaniem zmiana szkoły jest sprawa prosta i szybką, jeśli coś sie nie podoba, szczególnie że to nie jest Państwa szkoła rejonowa i kwestie finansowe nie maja tu znaczenia. Powstanie filii Varsovii w Wilanowie było podyktowane względami finansowymi i checiami zarobkowymi jej prezesa. Nie łudźmy się że chodziło o coś innego...Dyrektor Jankowska to fachowiec w swojej branży i trochę dziwią mnie negatywne opinie na jej temat.Byc może po prostu nie sprawdza się w roli szefa, a może wręcz przeciwnie chciałaby coś zrobić lepiej niż na Bacha, gdzie spędziła dobre 20 lat a to sie nie podoba. Jeśli dyrektor Jankowska kogoś gani to ma ku temu powody . Podobnie jak krytykowała niedouczenia niektórych pracownikow polegające na ewidentnych błędach w nauczaniu matematyki czy polskiego a nawet w podejściu do przedmiotu wf gdzie panowie wuefisci paradują w dżinsach i mokasynach nawiązując z rodzicami dzieci kontakty daleko wykraczające poza służbowe obowiązki.I to jest szkoła?To czego ona uczy?A dzieci-uczniowie,no cóż, Rodzicu-popatrz na siebie, potem stan obok i popatrz na swoje dziecko i jak jesteś bez winy to bierz kamień i rzucaj!W kogo chcesz! Z całej siły!!!
   • Gość: Gość Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.15, 13:07
    Swojego czasu w Varsovii pracowały dwie Panie Świątek (mama i córka). Pani Basia to taki nauczyciel, dla którego warto było wozić dziecko choćby z drugiej części Warszawy. Miałem ogromne szczęście i moje dzieci (oboje) uczyło się właśnie u niej w zerówce. Była tam też jej córka. Młoda, pełna energii i zapału nauczycielka z niesamowitym entuzjazmem do pracy z dziećmi. Moja córka uczyła się z nią tylko rok (ale wspomina ją do dziś).
    Jeżeli mam być szczery, to nie licząc P. Jankowskiej, te wyżej wymienione nauczycielki były jedynymi dla których warto było mieć dzieci klasach w 0-3.
    Młodszej Pani Świątek odejść pomogła dyrekcja, Pani Basia niestety...odeszła na emeryturę. Obie mocno ściskamy i pozdrawiamy.
    Radzę zabierać dzieci z tej szkoły. Poza pustoszejącym portfelem, nic więcej Państwo nie zauważą (no może poza rażącymi błędami językowymi u niektórych "nauczycielek").
   • kajak700 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 03.11.15, 10:31

    Widzę, że dyskusja merytoryczna stała się dyskusją wręcz „kółkiem różańcowym” pani dyrektor Jankowskiej.
    Szanowni, nikt w pierwszym poście NIE UJMOWAŁ pani Dyrektor dorobku naukowego, autorstwa programów itd. Jednak widać i czytać część z tych komentarzy ZA panią Dyrektor kto je pisze z administracji ;-)
    Oczywiście to typowy odbiór, jako atak na panią Dyrektor co jest powiem wprost zachownaniem na poziomie „przedszkola”. Powtórzę można być znakomitym pedagogiem o kierunku autorstwa programów, kształcenia ale fatalnym managerem placówki oświatowej. Niestety do tego nie zmienię opinii i potwierdzę, że w tym roku szkolnym na porządku dziennym jest obgadywanie przez panią Dyrektor rodziców dzieci do innych rodziców, dziadków itd. Plotki, gadania itd. Itd.
    Zaś jeśli chodzi o wywieszone zdjęcie i medal to gratulujemy pani Dyrektor. Jako placówka światowa powinni Państwo wiedzieć, że nie ma „najwyższych” i jakiejkolwiek klasyfikacji lepsze, mniejsze itd. odznaczeń, medali nadawanych przez MEN (jak w wojsku). Są one inne tematycznie, za inne zasługi (dla placówek srebrne, brązowe, dla nauczycieli za długoletnią służbę, medal i inne). Kryterium wyboru resortowego odznaczenia jest zakres i staż.
    Dodatkowo procedura nadawania medalu to: zgłoszenie wnioskiem wraz z uzasadnieniem przez placówkę do Kuratorium Oświaty.. Powołując się na szczegółową procedurę, że 24 grudnia 2013r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o nadanie orderów i odznaczeń oraz wzorów odpowiednich dokumentów. Uwaga: żaden z wniosków w Kuratorium nigdy nie był odrzucony mówimy o medalach, odznaczeniach za długoletnią służbę i innych (wiążą się one również z nagrodą pienieżną) ;-) Mówimy o MEN i ZNP, które pilnuje swoich przywilejów. Wniosek, uzasadnienie w MEN w formacie word są publiczne w gogle proszę wpisać w wyszukiwarce wniosek o nadanie medalu MEN (men.gov.pl/.../1wzor_wniosku_o_nadanie_medalu_k). szczegółowa procedura jest na stronie men.gov.pl/pl/jakosc-edukacji/nagrody-odznaczenia-wyroznienia
    Dodatkowo w roku 2015 na zgłoszonych 85 wniosków uhonorowanych medalem resortowym MEN było…. 85 osób: www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/2996,Dzien-Edukacji-Narodowej-uhonorowano-nauczycieli-i-pracownikow-oswiaty.html
    Zatem gratulujemy pozytywnego rozpatrzenia wniosku Fundacji Varsovia o odznaczenie pani Dyrektor Jankowskiej oraz ładnego zdjęcia.
    Podkreślam NIE ujmujemy dorobkowi naukowemu pani Dyrektor. Proponujemy zapytać o program i wdrożone metody pracy z „niegrzecznymi uczniami” w szkole, gdyż już wielu uczniów było skrzywdzonych a jedyna opinia pani dyrektor i władz fundacji to: roszczeniowi rodzice, niewychowane niegrzeczne dzieci, niedopilnowane przez bogatych rodziców z Wilanowa (tyle, że nikt od początku z Rodzicami nie rozmawia) podczas gdy mieszkają tu przeciętni, normalni ludzi na różnym poziomie. Zaś jedyną realną, prawdziwą metodą to relegowanie ucznia.
    Prywatny folwark….
    W każdej szkole i państwowej i prywatnej w okolicy sa problemy wychowawcze. Pytanie JAK szkoła konkretna sobie z tym radzi. System musi się zmienić, bo społeczeństwo się zmienia. Polecam Państwu najnowszą książkę Kena Robinsona „Kreatywne Szkoły”.

    www.youtube.com/watch?v=oVEkNVmPBcg&feature=share
    Polecam badania i publikacje Instytutu Badań Edukacyjnych: www.ibe.edu.pl/pl/
    Uważam, że zespół jest największą siłą Szkoły. Młodzi, aktywni , bardzo zaangażowani ludzie o wysokiej kulturze osobistej, pracujący z pasją , tworzą podwaliny pod rozwój dla przyszłego szczęśliwego , samodzielnego, myślącego kreatywnie społeczeństwa. Niestety mam wrażenie (choć mogę się mylić jak każdy), że mimo początkowych zmian w tym roku szkolnym większość nauczycieli jest wg klucza pani dyrektor. Rotacja wśród nauczycieli zajęć dodatkowych jest olbrzymia.
    Jeszcze ten rok ;-)

    • Gość: Gość Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.15, 21:13
     Szanowna Pani,
     Nie znam Pani Jankowkiej jako "dyrekcji". W czasie, gdy moje dzieci uczęszczały do tej placówki...była ona nauczycielem.
     Podziwiam natomiast zawchyt nad obecną kadrą (ponieważ wiem kto tam pracuję i zogdzę się tylko co do ich młodego wieku). Ma Pani rację, każdy decyduje sam i we własnym zakresie.
     Z wyrazami szacunku... :)
  • Gość: gość Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 29.10.15, 11:38
   Nie rozumiem za co Państwo płacą co miesiąc i to naprawdę duże pieniądze! Szkoły państwowe moze i są zmianowe, moze i jest w nich dużo dzieci...ale ich poziom jest nieporównywalny. Poza tym przy każdej szkole działają swietlice ( przy szkole na Wilczym Dole działa prywatna swietlica która oferuje odbiór dzieci ze szkoły i doprowadzenie ich do tamtejszej placówki świetlicowej). Więc nad czym tu się jeszcze zastanawiać? Znam rodziców którzy mieli dzieci w Varsovii i żałują tylko jednego.....tego, że tak długo czekali z decyzją o zmianie szkoły.
   • kajak700 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 03.11.15, 10:29
    decyzje sa podjete.
    każdy podejmuje je samodzielnie jak i samodzielnie podejmuje drogę przeprowadzenia zmian.
   • kajak700 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 03.11.15, 10:37
    Widzę, że dyskusja merytoryczna stała się dyskusją wręcz „kółkiem różańcowym” pani dyrektor Jankowskiej.
    Szanowni, nikt w pierwszym poście NIE UJMOWAŁ pani Dyrektor dorobku naukowego, autorstwa programów itd. Jednak widać i czytać część z tych komentarzy ZA panią Dyrektor kto je pisze z administracji ;-)
    Oczywiście to typowy odbiór, jako atak na panią Dyrektor co jest powiem wprost zachownaniem na poziomie „przedszkola”. Powtórzę można być znakomitym pedagogiem o kierunku autorstwa programów, kształcenia ale fatalnym managerem placówki oświatowej. Niestety do tego nie zmienię opinii i potwierdzę, że w tym roku szkolnym na porządku dziennym jest obgadywanie przez panią Dyrektor rodziców dzieci do innych rodziców, dziadków itd. Plotki, gadania itd. Itd.
    Zaś jeśli chodzi o wywieszone zdjęcie i medal to gratulujemy pani Dyrektor. Jako placówka światowa powinni Państwo wiedzieć, że nie ma „najwyższych” i jakiejkolwiek klasyfikacji lepsze, mniejsze itd. odznaczeń, medali nadawanych przez MEN (jak w wojsku). Są one inne tematycznie, za inne zasługi (dla placówek srebrne, brązowe, dla nauczycieli za długoletnią służbę, medal i inne). Kryterium wyboru resortowego odznaczenia jest zakres i staż.
    Dodatkowo procedura nadawania medalu to: zgłoszenie wnioskiem wraz z uzasadnieniem przez placówkę do Kuratorium Oświaty.. Powołując się na szczegółową procedurę, że 24 grudnia 2013r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o nadanie orderów i odznaczeń oraz wzorów odpowiednich dokumentów. Uwaga: żaden z wniosków w Kuratorium nigdy nie był odrzucony mówimy o medalach, odznaczeniach za długoletnią służbę i innych (wiążą się one również z nagrodą pienieżną) ;-) Mówimy o MEN i ZNP, które pilnuje swoich przywilejów. Wniosek, uzasadnienie w MEN w formacie word są publiczne w gogle proszę wpisać w wyszukiwarce wniosek o nadanie medalu MEN (men.gov.pl/.../1wzor_wniosku_o_nadanie_medalu_k). szczegółowa procedura jest na stronie men.gov.pl/pl/jakosc-edukacji/nagrody-odznaczenia-wyroznienia
    Dodatkowo w roku 2015 na zgłoszonych 85 wniosków uhonorowanych medalem resortowym MEN było…. 85 osób: www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/2996,Dzien-Edukacji-Narodowej-uhonorowano-nauczycieli-i-pracownikow-oswiaty.html
    Zatem gratulujemy pozytywnego rozpatrzenia wniosku Fundacji Varsovia o odznaczenie pani Dyrektor Jankowskiej oraz ładnego zdjęcia.
    Podkreślam NIE ujmujemy dorobkowi naukowemu pani Dyrektor. Proponujemy zapytać o program i wdrożone metody pracy z „niegrzecznymi uczniami” w szkole, gdyż już wielu uczniów było skrzywdzonych a jedyna opinia pani dyrektor i władz fundacji to: roszczeniowi rodzice, niewychowane niegrzeczne dzieci, niedopilnowane przez bogatych rodziców z Wilanowa (tyle, że nikt od początku z Rodzicami nie rozmawia) podczas gdy mieszkają tu przeciętni, normalni ludzi na różnym poziomie. Zaś jedyną realną, prawdziwą metodą to relegowanie ucznia.
    Prywatny folwark….
    W każdej szkole i państwowej i prywatnej w okolicy sa problemy wychowawcze. Pytanie JAK szkoła konkretna sobie z tym radzi. System musi się zmienić, bo społeczeństwo się zmienia. Polecam Państwu najnowszą książkę Kena Robinsona „Kreatywne Szkoły”.

    www.youtube.com/watch?v=oVEkNVmPBcg&feature=share
    Polecam badania i publikacje Instytutu Badań Edukacyjnych: www.ibe.edu.pl/pl/
    Uważam, że zespół jest największą siłą Szkoły. Młodzi, aktywni , bardzo zaangażowani ludzie o wysokiej kulturze osobistej, pracujący z pasją , tworzą podwaliny pod rozwój dla przyszłego szczęśliwego , samodzielnego, myślącego kreatywnie społeczeństwa. Niestety mam wrażenie (choć mogę się mylić jak każdy), że mimo początkowych zmian w tym roku szkolnym większość nauczycieli jest wg klucza pani dyrektor. Rotacja wśród nauczycieli zajęć dodatkowych jest olbrzymia.
    Jeszcze ten rok ;-)
  • kajak700 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 03.11.15, 10:37

   Widzę, że dyskusja merytoryczna stała się dyskusją wręcz ?kółkiem różańcowym? pani dyrektor Jankowskiej.
   Szanowni, nikt w pierwszym poście NIE UJMOWAŁ pani Dyrektor dorobku naukowego, autorstwa programów itd. Jednak widać i czytać część z tych komentarzy ZA panią Dyrektor kto je pisze z administracji ;-)
   Oczywiście to typowy odbiór, jako atak na panią Dyrektor co jest powiem wprost zachownaniem na poziomie ?przedszkola?. Powtórzę można być znakomitym pedagogiem o kierunku autorstwa programów, kształcenia ale fatalnym managerem placówki oświatowej. Niestety do tego nie zmienię opinii i potwierdzę, że w tym roku szkolnym na porządku dziennym jest obgadywanie przez panią Dyrektor rodziców dzieci do innych rodziców, dziadków itd. Plotki, gadania itd. Itd.
   Zaś jeśli chodzi o wywieszone zdjęcie i medal to gratulujemy pani Dyrektor. Jako placówka światowa powinni Państwo wiedzieć, że nie ma ?najwyższych? i jakiejkolwiek klasyfikacji lepsze, mniejsze itd. odznaczeń, medali nadawanych przez MEN (jak w wojsku). Są one inne tematycznie, za inne zasługi (dla placówek srebrne, brązowe, dla nauczycieli za długoletnią służbę, medal i inne). Kryterium wyboru resortowego odznaczenia jest zakres i staż.
   Dodatkowo procedura nadawania medalu to: zgłoszenie wnioskiem wraz z uzasadnieniem przez placówkę do Kuratorium Oświaty.. Powołując się na szczegółową procedurę, że 24 grudnia 2013r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o nadanie orderów i odznaczeń oraz wzorów odpowiednich dokumentów. Uwaga: żaden z wniosków w Kuratorium nigdy nie był odrzucony mówimy o medalach, odznaczeniach za długoletnią służbę i innych (wiążą się one również z nagrodą pienieżną) ;-) Mówimy o MEN i ZNP, które pilnuje swoich przywilejów. Wniosek, uzasadnienie w MEN w formacie word są publiczne w gogle proszę wpisać w wyszukiwarce wniosek o nadanie medalu MEN (men.gov.pl/.../1wzor_wniosku_o_nadanie_medalu_k). szczegółowa procedura jest na stronie men.gov.pl/pl/jakosc-edukacji/nagrody-odznaczenia-wyroznienia
   Dodatkowo w roku 2015 na zgłoszonych 85 wniosków uhonorowanych medalem resortowym MEN było?. 85 osób: www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/2996,Dzien-Edukacji-Narodowej-uhonorowano-nauczycieli-i-pracownikow-oswiaty.html
   Zatem gratulujemy pozytywnego rozpatrzenia wniosku Fundacji Varsovia o odznaczenie pani Dyrektor Jankowskiej oraz ładnego zdjęcia.
   Podkreślam NIE ujmujemy dorobkowi naukowemu pani Dyrektor. Proponujemy zapytać o program i wdrożone metody pracy z ?niegrzecznymi uczniami? w szkole, gdyż już wielu uczniów było skrzywdzonych a jedyna opinia pani dyrektor i władz fundacji to: roszczeniowi rodzice, niewychowane niegrzeczne dzieci, niedopilnowane przez bogatych rodziców z Wilanowa (tyle, że nikt od początku z Rodzicami nie rozmawia) podczas gdy mieszkają tu przeciętni, normalni ludzi na różnym poziomie. Zaś jedyną realną, prawdziwą metodą to relegowanie ucznia.
   Prywatny folwark?.
   W każdej szkole i państwowej i prywatnej w okolicy sa problemy wychowawcze. Pytanie JAK szkoła konkretna sobie z tym radzi. System musi się zmienić, bo społeczeństwo się zmienia. Polecam Państwu najnowszą książkę Kena Robinsona ?Kreatywne Szkoły?.

   www.youtube.com/watch?v=oVEkNVmPBcg&feature=share
   Polecam badania i publikacje Instytutu Badań Edukacyjnych: www.ibe.edu.pl/pl/
   Uważam, że zespół jest największą siłą Szkoły. Młodzi, aktywni , bardzo zaangażowani ludzie o wysokiej kulturze osobistej, pracujący z pasją , tworzą podwaliny pod rozwój dla przyszłego szczęśliwego , samodzielnego, myślącego kreatywnie społeczeństwa. Niestety mam wrażenie (choć mogę się mylić jak każdy), że mimo początkowych zmian w tym roku szkolnym większość nauczycieli jest wg klucza pani dyrektor. Rotacja wśród nauczycieli zajęć dodatkowych jest olbrzymia.
   Jeszcze ten rok ;-)
   • sowamadraglowa0 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 03.11.15, 13:40
    Śledząc wpisy "kajak700" odnoszę wrażenie o ogromnej nienawiści kierowanej do p. Dyrektor, co więcej rozpierającej Panią zazdrości. Dziwie się, że od roku pisze Pani o beznadziejnej szkole, a do chwili obecnej syn jest uczniem tejże placówki, a Pani płaci co miesiąc spore pieniądze. Sugeruje Pani we wpisach innym Rodzicom przeniesienie dzieci do szkół państwowych, co w takim razie wstrzymuje Panią od zmiany decyzji?

    Radzę czytać ze zrozumieniem urzędowe rozporządzenia:
    ad.1. Medal Komisji Edukacji Narodowej jest odznaczeniem nadawanym przez Ministra MEN i jest najwyższym odznaczeniem resortowym - występuje on tylko w jednej wersji kolorystycznej
    ad.2. Odznaczenia państwowe i resortowe nie wiążą się z żadną gratyfikacja finansową, a szkoda!

    z pozdrowieniami nie członek 'kołka różańcowego", lecz mama ucznia klasy drugiej
    • kajak700 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 03.11.15, 15:45
     Proszę Pani, bardzo mi miło, że Pani śledzi. Absolutnie nie ma nienawiści do kogokolwiek a wymagam aby w szkole córki były pewne zasady. Zachowania, jakie spotykam z obgadywaniem pozostawiam do Państwa oceny.
     Proponuję merytorycznie się odnieść i działać.
     Dziękuję za sprostowanie w kwestii gratyfikacji finansowych. W przyszłym roku wyjeżdżamy zatem problem się niejako sam rozwiązuje.
     • Gość: VarsoviaRulez Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: 162.216.46.* 24.11.15, 13:39
      Szanowna Pani!
      Szkoła Edukuje a Rodzic wychowuje jak Pani nie potrafi to dziecko trzeba wysłać do Poradni Psychologicznej lub do Szkoły specjalnej i tyle. Jeżeli chodzi o rotację nauczycieli z zajęć dodatkowych to obecnie wiem od znajomego że angielski jest prowadzony przez przez firmę Angloschool, która ma swoich własnych Native Speakerów i jeżeli jest tak że oni uczą w tej szkole to żałuje że nie ma tam mojego dziecka.
  • ania-1112 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 24.11.15, 14:30
   Naczytałem się wiele narzekań i muszę odpowiedzieć apropo np. Angielskiego czy każde z Państwa wie co to jest Cambridge English Authorised Centre? Albo Akredytacja MEN? Wiem że może się wam wydawać że wasze dzieci w szkole na Wilanowie są uczone przez Młodą kadrę więc wybrakowaną, która nie ma doświadczenia itp. ale jesteście w Gigantycznym błędzie! Bo szkoła Angloschool która wzięła w opiekę nauczanie w waszej szkole Angielskiego posiada wszystkie te rzeczy o których piszecie plus Nauczycieli z powołania, Anglistów z dyplomami CELTA, TKT, TEFL po studiach i do tego będących Native Speakereami. Dzwoniłem do szkoły Angloschool żeby się dowiedzieć jak jest.... Wejdźcie sobie na ich stronkę...

   Wiem że jest wiele dzieci które sprawiają kłopoty i może powinno się to rozwiązywać inaczej niż wyrzucać ze szkoły ale niech Państwo zrozumieją jeżeli p.Dyrektor zaprasza danego rodzica i mu tłumaczy z czym jest problem, jakie jest zachowanie i że tak nie może dalej być i prosi o to by była reakcja w domu!

   To jakim szaleństwem jest zrzucanie brudów wychowawczych na Nauczycieli lub Dyrektorów jeżeli sami Państwo do końca nie wiecie czy wasze dziecko nie ma problemów typu ADHD, lub innych syndromów które wymagają leczenia farmakologicznego lub przynajmniej odpowiedniej diety bez Cukrów i Słodyczy!

   Uczyłem się w młodości w szkole w której było dużo takich dzieci Dyslektyków i dzieci z ADHD i jedynym sposobem był dobry pedagog, wiem że p.Dyrektor powinna może z większym sercem potraktować łobuzów szkolnych bo wtedy mogliby się szybko zmienić lub np. wprowadzić dla Hiperaktywnych dzieci możliwość wyjścia w trakcie zajęć z klasy bez uprzedania nauczyciela na korytarz dla ruchu i powrót do klasy jak już to wystarczy ale metoda z linka który podaliście dokładnie Kajak700 nie będzie nigdy skuteczna jeżeli Rodzic i Dziecko oraz Nauczyciele nie znają pełnego profilu osobowości dziecka. Więc szanowni rodzice Szkoła w Wilanowie nie jest szkołą specjalną do której wysyłamy dzieci z problemami wychowawczymi bez wcześniejszej konstulacji z poradnią psychologiczną tak jak napisał Varsovia Rulez.

   Bardzo też typowym podejściem jest rozpisywanie się ludzi z problemami w Internecie i robienie złego marketingu szkoły gdy sami nie wiecie jak jest. Próbujesz niby pomagać a rozpisujesz się w Internecie jaka ta szkoła jest zła, zamiast tego może warto porozmawiać i powiedzieć no wie Pani dobrze by było może zaproponować nie którym nauczycielom konsultacje z Psychologiem by nie krzyczeli na uczniów ale zajęli się innymi sposobami wprowadzaniem nagród i kar. Owszem metoda czarnej kropki może nie jest skuteczna ale Uwaga! Jest to metoda z UE która będzie nie długo wykorzystywana w nowej podstawie programowej Longmana. Bo w jakiś sposób należy punktować lepszy uczniów którzy się starają.

   A czy opieracie może zarzuty w kwestii wstawiania czarnej kropki dziecku które stało obok złego dziecka na opinii nauczyciela czy własnego syna/córki no niestety może to do was nie dotarło ale niestety wasze dziecko też może być łobuzem szkolnym a wasza zbyt agresywna postawa w kierunku nauczycieli lub Dyrekcji powoduje że wolą przemilczeć i nie rozmawiać z wami aporpo tej sytuacji.

   Zalecam żebyście Państwo zanim pozostawicie komentarz zastanowili się czy sami siebie nie oszukujecie tym jakie jest wasze dziecko i jak się zachowuje w szkole.
  • ksawery.digit Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 24.11.15, 15:28
   Nie zgadam się z waszymi opiniami Varsovia to szkoła Dobra przez duże D! i moje dzieci są zadowolone chodzą na wszystkie dodatkowe zajęcia! Najbardziej lubią j.angielski bo jest nowa miła Pani Sarah.
   A jak tak jest wam strasznie to znaczy że nic was niezadowoli i tyle!
   Ciekaw jestem czy w waszej branży też trafiacie na takich samych klientów jak wy sami....!
   • Gość: W branży od lat Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.inaddr.ip-pool.com 24.11.15, 15:41
    Siedzę w branży Edukacyjnej od lat, największym problemem zawsze byli i będą rodzice którzy nic żadnej inicjatywy nie potrafią docenić, choćbyś chciał zrobić fikołka, kick flipa albo chodził po ścianach jak SpiderMan to nic nie zadowoli bo a to cena za wysoka, a to dziecko nic się nie nauczyło, a to dzieci inne są złe, a to P.Dyrektor nie leci i nie pomaga jak kelner w knajpie. Szkoła dobra wolę ją niż inne prywatne w okolicy a tych z Państwa którzy siedzą na necie i nudzą się żeby czytać moje posty odsyłam żebyście choć 10-20 minut spędzili z własnym dzieckiem i pogadali jak jest a nie wypisywali bzdety na forach, tej kiepskiej gazety
   • Gość: tata Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.lpr.com.pl 19.01.16, 22:57
    Przepraszam, ale duże D kojarzy się z czymś zupełnie innym.
    Moje dziecko po przygodzie z Varsowią jest w Szkole Lindego i dopiero teraz widać, jak olbrzymie są różnice na korzyść Lindego. Pod absolutnie każdym względem
    • Gość: dziecko2008 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.16, 14:01
     Też sama już nie wiem co mamy robić.... w klasie z naszego rocznika mało dzieci, moje dziecko coraz bardziej 'niegrzeczne' w domu. Podpatruje to co się dzieje w szkole. Też rozpatrujemy szkołę Lindego. Czy mogłabym dostać więcej informacji na temat szkoły i jak dziecko zniosło przeniesienie? Jak z dojazdami codziennie na Ursynów?
     • Gość: ja Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.05.16, 23:01
      Mam dziecko w Varsovii i generalnie wypowiadam się wyłącznie w swoim imieniu i na podstawie doświadczeń mojego dziecka. Szkoły nie zamierzamy zmieniać i mam wyłącznie nadzieję, że będzie tylko lepiej. W mojej ocenie:
      + dziecko bardzo lubi szkołę, dzieci z klasy i wychowawczynię,
      + szkoła ma bardzo dobrą infrastrukturę (sala gim, boisko, tereny zewnętrzne, wyposażenie sal, blisko basen),
      + szkoła nie wymaga większego zaangażowania rodziców w proces edukacji (klasy 1-3),
      + w klasie (i generalnie chyba w szkole) jest przyjazna atmosfera dla dzieci, dobrze się tam czują, atmosfera kameralności, duże poczucie bezpieczeństwa dla dziecka. Dzieci raczej lubią kadrę, jakkolwiek nie pokrywa się to z preferencjami rodziców. Widzę korzystne zmiany w zachowaniu i społecznym funkcjonowaniu dziecka,
      + dobrze prowadzone zajęcia pozalekcyjne, zwłaszcza sportowe,
      + świetnie prowadzony jest obszar rozwoju kultury fizycznej (obozy, sks, aktywne zielone szkoły),
      + szkoła przykłada także wagę do ogólnego zachowania dzieci, a nie tylko do edukacji, np. nauka zachowania przy stole, obycie z kulturą i sztuką.

      - dydaktyka prowadzona w tradycyjny sposób, jakkolwiek zauważam coraz większy nacisk na pracę projektową i zespołową,
      - zbyt mały nacisk na kształtowanie samodzielności i autonomii dzieci co generalnie może mieć przełożenie na późniejsze funkcjonowanie dziecka- wszystko jest narzucone: sposoby, style, zakres pracy, zajęcia dodatkowe. Wyjścia na dwór są "moderowane" (najczęściej spacer). I to wszystko 8.00-18.00,
      - napięty program i nie wszystkie zajęcia prowadzone są na wysokim poziomie,
      - zróżnicowanie wśród dzieci jeżeli chodzi o zainteresowania i poziom, a w związku z tym, że wiele zajęć dodatkowych jest obowiązkowych, np. zajęcia teatralne, to zajęcia te są mało efektywne,
      - szkoła prowadzona jest jako komercyjne przedsięwzięcie biznesowe i generalnie Zarząd tego nie ukrywa,
      - patronackie podejście do rodziców: "jak wam się nie podoba to zabierzcie dziecko",
      - część rodziców przejawia ambicje "ręcznego sterowania", chcieliby samodzielnie regulować wszelkie sfery działalności szkoły, do dyrekcji kierowane są pytania typu "skład parówki" na śniadanie. Podejście "płacę to wymagam". Tworzy to nieprzyjemny klimat wokół szkoły.


      • Gość: amr Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.16, 13:11
       W końcu można się doczytać jakiejś pozytywnej opinii o szkole.
       Ja też mam dziecko w Varsovii na Wilanowie i też NIE planuje zmieniać jego szkoły.
       Oczywiście są dobre i złe strony szkoły, ale też zdaję sobie sprawę, że nie można wszystkiego zrzucać na szkołę.
       Moje dziecko także bardzo lubi chodzić do szkoły, mało tego wręcz za nią tęskni :)

       Niemniej jednak moją główną prośbą do szkoły - mam nadzieję, że szkoła to przeczyta - jest więcej informacji dla rodziców. Jest wiele spraw niestety niedopowiedzianych. Maile są krótkie i czasem brak całkowitych informacji. Dajcie nam możliwość poczytania tego co się dzieje w szkole,chociażby z maili, a nie tylko otrzymywanie niepełnych informacji od naszych dzieciaków - nawet info mailowe na temat kto co wygrał i gratulacje byłoby fajnie przeczytać... WIĘCEJ KONTAKTU Z RODZICAMI :) :) My na prawdę chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci i dla naszej szkoły! Zachęcam do pisania do nas.
       No i proszę więcej przerw z innymi dziećmi - nie tylko klasowe przerwy, ale przerwy dla całego budynku - dzieci na prawdę lubią się integorwać i to widać nawet po szkole - ciągłe cześć-cześć na osiedlu do kolegów i koleżanek z innych klas, może być tego nawet więcej :)
       Stwórzmy wspólnie fajny klimat w NASZEJ fajnej szkole :)
  • annaiskierka Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 10.10.16, 09:56
   Szkoła w Wilanowie, posiada wykwalifikowaną kadrę i doświadczonego dyrektora. To świetne miejsce, dużo zajeć , wyjść , miła atmosfera.
   Do tego jest normalnie, zdrowa dyscyplina.
   Nie zgadzam się z opinniami, osób piszących te elaboraty bzdur!!
   Komu chce sie to pisać??
   Kompleksy i brak kontroli nad dzieckiem , powoduje szukanie winnych w kadrze, w szkole wszędzie dookoła.
   • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 29.04.18, 20:55
    Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia
   • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 29.04.18, 21:15
    Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą.
  • annaiskierka Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 10.10.16, 09:58
   Skąd te przekonanie o niedoświadczonej kadrze?
   Czy doswiadczony nauczyciele to ten stary i zmęczony?
   Skad opinnie na temat zajęć czy pani na tym zna i hospituje lekcje????
  • Gość: excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.17, 14:05
   Szkoła w Wilanowie to jest dno. Dlaczego?

   Po pierwsze: dyrektor Jankowska. Stara ropucha, podła idiotka, plotkarka, oszustka, leń. Właśnie prokuratura w Warszawie prowadzi postępowanie w sprawie sfałszowania przez nią uchwał rady pedagogicznej. Przestępstwo zagrożone do 8 lat pozbawienia wolności.

   Po drugie: kadra - to jakaś zbieranina jest. Nauczyciele z doświadczeniem oraz z warsztatem - uczą tam przez max. 2 lata. Potem odchodzą, często w atmosferze skandalu.

   Po trzecie: rodzice - żenada jakaś. Aspirująca warszawka, bez porządnego wykształcenia, jakieś krawcowe z jedynym osiągnięciem w życiu - urodzenie bliźniąt, których nie potrafią wychować. Rozmowy na poziomie galerii handlowych. Naprawdę - w rejonowej szkole spotyka się ciekawszych ludzi, niż tych rodziców w Varsovii - to są prostaczkowie.
   • irenamatusiak Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 24.01.17, 11:12
    Nie polecam Szkoły jest wiele innych z racjonalnym podejściem
   • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 11.01.18, 16:41
    I po Jankowskiej - wyrzucili podłą starą ropuchę.
    • fanzubera Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 26.02.18, 21:30
     Twojego synka też wyrzucili !!! i nic nie dały Ci odwołania do Prokuratury !!! Pozdrowienia panie Ż.
     • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 29.04.18, 20:59
      Idiotka Magdalena krawcowa bez szkoły, była prostytutka, marna matko ubogo intelektualnych, zepsutych bliźniaków...
  • Gość: DariaMazurkiewicza Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: 78.9.120.* 20.02.17, 15:11
   Wiele opinii jest moim zdaniem krzywdzących. Ja ze szkołą mam kontakt dopiero drugi rok, bo dopiero tyle córcia chodzi, ale ogólnie szkołę bardzo sobie chwalę. Klasy są małe, super zajęcia pozaszkolne, dobry kontakt z wychowawcą, dyrekcjom. Córka chodzi do szkoły z przyjemnością, szybko się zaaklimatyzowała, ma koleżanki, oceny ma dobre. Dla mnie szkoła jest dobra, ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
   • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 22.01.18, 20:24
    Varsovia to słaba szkoła. Z marną infrastrukturą i z marną kadrą. Jedyną zmianą na lepsze było wyrzucenie starej ropuchy Jankowskiej..
  • Gość: Mama pierwszaka Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.17, 00:04
   Nie wiem jakie były początki szkoły, być może trudne, ja mam zupełnie inne doświadczenia.
   Moje dziecko jest w szkole drugi rok (kończy pierwszą klasę a był też w zerówce) i świetnie się rozwija (mam na myśli nie tylko eudukację ale i rozwój społeczny, ładnie się wypowiada, zna zasady kultury). Cała klasa po zerówce już dobrze czytała. Angielski jest na bardzo wysokim poziomie (porównywałam prace dziecka z innymi znanymi szkołami i zauważyłam, ze poziom w varsowii jest dużo lepszy). Wspaniali wuefiści, Pan od szachów, muzyka i plastyka - rewelacja. Duzo zajęć sportowych, w tym na świeżym powietrzu (teren szkoły jest duży i piękny). Nasz nauczyciel prowadzący, młoda dziewczyna z super podejściem i zapałem do pracy. Dzieci ją uwielbiają a jednocześnie jest dla nich prawdziwym autorytetem. Cała nasza klasa jest ze szkoły zadowolona (niektórzy narzekają na obiady).
   • Gość: Elexa Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.146.204.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.12.17, 08:30
    no ja szczerze mówiąc tez jestem pozytywnie zaskoczona tą szkołą! myślałam że to będzie taka ot zwykła placówka a tu takie zaskoczenie - jest lepsza. Widzę to po moich dzieciach ze na prawdę chętnie się uczą i to co z lekcji wynoszą!
    • esek13 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 22.01.18, 19:12
     no ja też złego słowa nie powiem o tej szkole. nie wiem skąd te negatywne opinie. ale kazdy może mieć swoje zdanie. ja jestem zadowolona bo widze to po moich dzieciach które chętnie chodzą tam, uczą się i w ogole widze ze się świetnie rozwijają!
     • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 22.01.18, 20:22
      Varsovia to słaba szkoła. Z marną infrastrukturą i z marną kadrą. Jedyną zmianą na lepsze było wyrzucenie starej ropuchy Jankowskiej.
      • esek13 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 22.02.18, 22:31
       no nie wiem czy taka słaba. moje dzieciaki chodza tam od dwóch lat i szczerze widzę ze są zadowolone i robią dobre postępy!
  • miggas Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 24.03.18, 17:44
   no ja jestem zadowolona z tej szkoły w Wilanowie - uważam że placówka jest dobrze prowadzona, mają ciekawe zajęcia, urozmaicone, opieka nad najmłodszymi jest doskonała. jak dla mnie wybór tej szkoły to był strzał w dziesiątkę!
  • vibaa Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 17.04.18, 20:33
   tak, popieram, Szkoła jest na prawdę dobra, bezpieczna i z dobrą kadrą. ja jestem bardzo zadowolona, że moje dzieci tam chodzą! i są zadowolone!
   • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 29.04.18, 20:53
    Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia....
   • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 29.04.18, 20:53
    Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia...
  • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 29.04.18, 20:52
   Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia.
  • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 29.04.18, 20:54
   Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia........
   • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 30.04.18, 16:03
    Szkoła pełna patologii. Wiadomo, od głowy się psuje - zarząd tzw. fundacji to także oszuści. Ciekawe, że mimo tylu informacji do urzędu skarbowego, wciąż zwykłe czesne, które powinno być dokumentowane rachunkiem/fakturą, a zysk opodatkowany, jest traktowane jako darowizna...

    To nie jest darowizna. To jest zapłata za usługę. Fundacja Varsovia prowadzi działalność gospodarczą, a jej władze są odpowiedzialne za przestępstwo karno-skarbowe.

    I powtórzę, marna kadra, marna infrastruktura, przestępczyni jako wieloletnia dyrektor (musieli ją z tego powodu wyrzucić), tragedia.
  • Gość: Tefka Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.146.108.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.05.18, 19:25
   ja jestem zadowolona ze szkoły - dla mnie rzetelnie uczą i dokładnie i szczerze mówiąc nie mam żadnych zastrzeżęń bo widzę ze dzieci z chęcią się uczą!
   • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 21.05.18, 10:18
    Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia........
    • ekkaa Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 22.05.18, 19:16
     ja sie nie zgodzę z tym - moje dziciaki tam chodzą i ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tego jak są uczone i jak spędzają tam czas!
     • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 22.05.18, 23:51
      Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia........
      • Gość: Markom Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.play-internet.pl 15.06.18, 17:42
       Wie Pan co ? Trochę słabe jest kopiowanie i wstawianie cały czas tej samej własnej wypowiedzi. Niech Pan się wysili troszkę bardziej i napisze cos nowego. Może zaskoczy nas Pan czymś nowym ... Po za tym od lipca będzie nowa Pani dyrektor z wieloletnim doświadczeniem jako dryrektorka z Bacha. Wiec proszę sobie juz darować głupi komentarz , który odnosi sie do dawnej dyrekcji.
       Pozdrawiam
       • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 16.06.18, 12:32
        Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia........
        • blackaa Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 17.06.18, 09:00
         no nie wiem ja jestem bardzo zadowolona z tej szkoły, moje dzieciaki chodzą z chęcią i dobrze się uczą. a o nauczycielach mam bardzo dobre zdanie - są kompetentni z wielką wiedzą i dobrym podejsciem do dzieciaczków!
         • excursor Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 20.06.18, 19:45
          Nieprawda, to jest szkoła dla prostych rodziców mało zdolnych dzieci, którzy za marne 1500 zł (jest to naprawdę tanio) kupują sobie nimb wyjątkowości. Marna kadra, marna infrastruktura, marni zarządzający fundacją, którzy tolerowali byłą dyrektor Jankowską, która jest przestępcą. Tragedia........
  • Gość: mama pierwszoklasi Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.19, 19:48
   Szkoła nie oferuje żadnej opieki w szkole w trakcie przerw w roku (ferii, długich weekendów, przerwy wiosennej, nie wiem kto ma tyle urlopu w roku...) obowiązkowy udział już dla dzieci klas pierwszych w tzw zielonej szkole - tygodniowy wyjazd w maju (sic!) do Mrągowo Resort Spa, dzieci pod żadnym pozorem nie mogą zabrać telefonów. Pani "dyrektor" twierdzi że jak dziecko sobie popłacze wieczorem z tęsknoty za rodzicami to nic się nie stanie, jest to bardzo arogancka osoba, która traktuje rodziców jak petentów, mamy płacić i siedzieć cicho, jak się nie podoba to "polecam inną szkolę" to słowa tej pani na zebraniu rodziców..kilka nauczycielek na zwolnieniach z powodu ciąży i urlopach macierzyńskich, ciągłe zastępstwa, zmiana wychowawcy od kilku tygodni jeszcze nie nastąpiła w klasie 1... i to wszystko za ponad 2 tys miesięcznie
   • Gość: narta7 Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów IP: *.dynamic.mm.pl 12.02.20, 09:24
    ja zastanawiam się nad posłaniem dziecka do szkoły Wiktorii Wiedeńskiej od września. Czy coś się zmieniło w szkole po nastaniu nowej dyrekcji??? Czytałam całą dyskusję i posty od 2015 r., opinie różne. Prosiłabym o jakieś b.aktualne wrażenia.
    • wandziak Re: Szkoła podstawowa fundacji Varsovia Wilanów 06.10.21, 19:13
     Mój syn chodzi do szkoły Wiktorii Wiedeńskiej w Wilanowie od 6 lat. Jestem zdumiona co niektórzy ludzie tutaj wypisują .. pani dyrektor jest przemiłą osobą która chętnie pomaga rodzicom i dzieciom, nigdy nie słyszałam żeby potraktowała kogoś niesprawiedliwie. Jeżeli chodzi o kadrę nauczycielską również jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni, nie musimy po pracy uczyć się z synem w domu, czego nie mogą powiedzieć nasi znajomi mający dzieci w szkołach publicznych :)
     Polecamy z całego serca!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka