Dodaj do ulubionych

Zespół szkół katolickich na Ogrodowej

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 13:01
Proszę o opinie na temat podstawówki i gimnazjum.Interesuje mnie poziom
nauczania i ogólnie wszystko na temat tej szkoły.
Obserwuj wątek
    • Gość: Rodzic Re: Zespół szkół katolickich na Ogrodowej IP: *.aster.pl 13.03.06, 22:08
      Jak masz problem z dzieckiem to tam. Pierwsze klasy spełniają oczekiwania, potem
      tak sobie. Sprawdź wyniki w konkursach ogólnoszkolnych !!!!my zabraliśmy
      dzieciaki i odżyły w zwykłej szkole. Rodzice stale u nauczycieli:dziecko każde
      genialne....;
      znaczna przewaga dziewcząt(np.WF- piłka nożna!-), brak boiska itd. Ogólnie
      poziom nie jest zły, ale pracujesz w domu z dzieckiem(prawie jak wszędzie).
      Ponadto integrujesz się ze wszystkimi- jeżeli to lubisz i stać Cię na to - to
      ok.(wspólne
      np. urodziny: cała klasa). W późniejszym wieku chłopcom brakuje zwykłych zabaw
      chłopięcych (np bieganie,kosz itd - zastępowanie tego np szachami nie spełnia
      ich oczekiwań)Dziewczynki raczej lepiej tu się czują.
    • Gość: Zima Re: Zespół szkół katolickich na Ogrodowej IP: *.dynamic.vectranet.pl 11.02.14, 01:06
      Pytanie się przedawniło, ale może ktoś będzie szukał informacji o tej szkole czy może o całym zespole szkół.
      Chodziłam do tej szkoły gdy byłam dzieckiem, teraz już studiuję. Szczerze ODRADZAM. Wiele tej szkole zawdzięczam, poznałam tam wspaniałych ludzi, ale dużo więcej rzeczy było negatywnych. Ta szkoła ma dobrą renomę ze względu na świętej pamięci Ks. Uszyńskiego który ją założył i odpowiednio prowadził. Obecnie ma ona nieodpowiednią dyrekcje, która zatrudnia złe osoby i pozwala sobie wchodzić na głowę.. Są nauczyciele którym zależy na nauczeniu, zrozumieniu i wychowaniu dzieci, cudowni ludzie, stara kadra. Ale są także zupełnie inni nauczyciele, amoralni, niekompetentni, którzy potrafią gnębić wybranych przez siebie uczniów. To zależy na kogo się trafi. Ja trafiłam np na osoby które przeklinały na lekcji albo zamiast je prowadzić rozgadywały się o życiu osobistym, lub co gorsza roznosiły plotki o innych nauczycielach.. Osobiście nie polecam, moje dzieci na pewno do tej szkoły nie pójdą.
    • Gość: Adam Re: Zespół szkół katolickich na Ogrodowej IP: 77.111.245.* 15.05.20, 01:31
      Moje dzieci uczyły się w Katolickiej Szkole przy Ogrodowej, muszę powiedzieć, że był to znakomity wybór. Rodzice wiedzą, że wybór właściwej drogi edukacyjnej dla dziecka ma znaczenie dla jego przyszłości. To decyzja mająca konsekwencje nie tylko na czas samej nauki w przedszkolu czy szkole, ale w dużej mierze wpływająca na to jak potoczy się jego dalsze życie: czy rozbudzona w nim zostanie miłość do nauki, czy będzie chciało się dalej kształcić. Dzieci uczęszczały do szkoły z przyjemnością. Klasy nie były zbyt przeładowane, szkołę cechowała ciepła kameralna atmosfera, indywidualne podejście do dzieci, nauczyciele, zadowoleni, uśmiechnięci, zawsze znaleźli czas na kontakt z rodzicem, dzieci nauczyły się otwartości, chętnie i łatwo nawiązywały kontakty z koleżankami i kolegami, nauczyły się dyskutować, stworzono warunki umożliwiające wysoką efektywność kształcenia, tj. warunki lokalowe i kadrowe oraz odpowiednią liczbę uczniów w oddziałach szkolnych.
      Szkoła Katolicka oferuje pełny zakres usług edukacyjnych oraz jest gwarantem wysokiej, jakości tych usług, zyskując przy tym uznanie dzieci,
      Szkoła ta posiada szereg zalet:
      1.Rodzice są zaangażowani w sprawy szkolne. Odgrywają dużą rolę w edukacji dzieci.
      2.Przede wszystkim dzieci są bezpieczne i zdrowe. Szkoła posiada dobrą infrastrukturę, jest bezpieczna, czysta, posiada higieniczne łazienki. Zapewnia przyjazne i troskliwe środowisko, które cechuje wzajemny szacunek nauczycieli i uczniów.
      3.Liczba uczniów nie przekracza 20. To tworzy zżytą społeczność.
      4.Występują pozytywne więzi między nauczycielami i uczniami. Uczniowie czują się członkami społeczności, budują bliskie przyjaźnie wokół wzajemnego respektu i troski o innych.
      5.Szkoła indywidualizuje nauczanie, szkoła koncentruje się na istotnych efektach nauczania, dostosowanych do poziomu intelektualnego dzieci, wpływa pozytywnie na intelektualny, społeczny i emocjonalny rozwój dziecka.
      Szkoła Katolicka oferuje pełny zakres usług edukacyjnych oraz jest gwarantem wysokiej, jakości tych usług, zyskując przy tym uznanie dzieci, rodziców oraz władz oświatowych.
      Placówka ta zapewnia komfort uczenia i nauczania, indywidualne podejście do ucznia, rozwijanie kompetencji społecznych oraz intensywną naukę języków obcych, a także wiele innych wartości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka