Dodaj do ulubionych

Szkoła w Michałowicach czy szkoła w Meridian

IP: *.hydrobudowa6.com.pl / 194.181.4.* 10.05.06, 14:29
Jestem mamą 5 latka, który w przyszłym roku idzie do szkoły podstawowej.
Mieszkam w Michałowicach i pracuję w Warszawie. Stoję przed dylematem jaką
wybrać szkołę dla syna czy w małej wsi pod Warszawą (w Michałowicach), czy
poleconą przez znajomych szkołę Meridian w Warszawie na ul. Bitwy Warszawskiej
Proszę o pomoc
Ola
Obserwuj wątek
    • Gość: Beagata Re: Szkoła w Michałowicach czy szkoła w Meridian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.06, 15:24
      Moje dziecko kończy w tej chwili gimnazjum w Michałowicach. Jest osobą spoza
      rejonu, przenosiłam ją z zupełnie innej szkoły(wielkiego molocha o wielu
      klasach po 35 osób w klasie).Szkoła jest naprawdę godna polecenia. Uczniowie
      nie lubią Dyrektora, który choć jest osobą bardzo szkole oddaną ,jest bardzo
      despotyczny( tylko jego racja się liczy i nie dyskutuje). W klasach jest po
      20osób( potem przy zajęciach językowych jest podział na grupy, więc dzieciaki
      uczą się wręcz jak w prywatnych szkołach językowych). I jeszcze jedno- tak
      naprawdę podział na klasy jest tylko formalny- uczniowie przyjaźnią się między
      sobą i częstym zjawiskiem jest przyjaźń młodszy-starszy/podstawówka-gimnazjum.
      Jeśli chodzi o poziom nauczania- jest naprawdę dobry-zaznaczam ,że wiem co
      mówię bo dziecko moje chodziło wcześniej do innej szkoły, podobno nie
      najgorszej,ale w porównaniu z Michałowicami było to totalne dno. Szkołę w
      Michałowicach POLECAM!!!!
    • Gość: CAL Re: Szkoła w Michałowicach czy szkoła w Meridian IP: 195.42.249.* 11.05.06, 14:26
      Jezli wybierzesz szkołę w Warszawie, pamietaj że dziecko musi dojechać na 8:00
      bez spóźnień. Spóżnienia sa tępione w prywatnych szkołach (co jest raczej
      zrozumiałe) bo utrudniają prowadzenie lekcji. A korki sa nieobliczalne. W
      efekcie czas dotarcia do szkoły to np. 1,5 godziny, drugie tyle to powrót.
      Mam znajomych którzy przenieśli dziecko z prywatnej szkoły na przedmieściu do
      prywatnej w centrum (moje nadal jest w prywatnej na przedmieściach). Narzekają
      na dojazdy.
      Z tego co wiem o Meridianie, to szkoła o nastawieniu matematycznym. Może twój 5
      latek będzie wybitnie uzdolniony matematycznie, ale może jednak nie... Takie
      cechy wychodzą dopiero z czasem, a dziecku warto dac szanse na rozwój własnych
      zainteresowań.
      Może znajdziesz dobrą prywatną/społeczna szkołę w swojej okolicy?
    • Gość: J24 ;-) Re: Meridian to turecka lipa na skraju bankructwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 14:23
      Chyba Pan/Pani wypowiadała się już na Forum - niezależnie od tematu melodia
      zawsze ta sama. Rozumiem frustrację, ale może warto byłoby się czasami
      dystansować do siebie.
      Jedno jest pewne, na skraju bankructwa czy nie szkoła sie rozwija, oprócz
      gimnazjum otworzone zostały szkoła podstawowa, liceum i przedszkole - widać
      znajdują się chętni i zadowoleni. Od września ruszają z programem matury
      międzynarodowej - więc docenili ich nie tylko rodzice. Najlepiej przyjść,
      obejrzeć szkołę, porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka