Dodaj do ulubionych

Szkoła katolicka na Ogrodowej - opinie

IP: *.chello.pl 16.05.08, 18:21
Bardzo prosze może ktoś coś wie. Myśle o posłaniu synka tam do
zerówki. Wygląda o.k ale chciałabym usłyszeć jeszcze jakieś opinie,
dziękuje,
Obserwuj wątek
  • Gość: Zima Re: Szkoła katolicka na Ogrodowej - opinie IP: *.dynamic.vectranet.pl 11.02.14, 00:58
   Pytanie się przedawniło, ale może ktoś będzie szukał informacji o tej szkole czy może o całym zespole szkół.
   Chodziłam do tej szkoły gdy byłam dzieckiem, teraz już studiuję. Szczerze ODRADZAM. Wiele tej szkole zawdzięczam, poznałam tam wspaniałych ludzi, ale dużo więcej rzeczy było negatywnych. Ta szkoła ma dobrą renomę ze względu na świętej pamięci Ks. Uszyńskiego który ją założył i odpowiednio prowadził. Obecnie ma ona nieodpowiednią dyrekcje, która zatrudnia złe osoby i pozwala sobie wchodzić na głowę.. Są nauczyciele którym zależy na nauczeniu, zrozumieniu i wychowaniu dzieci, cudowni ludzie, stara kadra. Ale są także zupełnie inni nauczyciele, amoralni, niekompetentni, którzy potrafią gnębić wybranych przez siebie uczniów. To zależy na kogo się trafi. Ja trafiłam np na osoby które przeklinały na lekcji albo zamiast je prowadzić rozgadywały się o życiu osobistym, lub co gorsza roznosiły plotki o innych nauczycielach.. Osobiście nie polecam, moje dzieci na pewno do tej szkoły nie pójdą.
  • loft800 Re: Szkoła katolicka na Ogrodowej - opinie 10.07.17, 19:24
   Wyglada ok.
   W środku - zgnilizna moralna.
   Oczywiście zalezy na kogo się trafi, jak grzeczne jest dziecko i czy nie zadaje nie wygodnych pytań...
   Nie jest to szkoła dla dzieci, które chcą rozwijać swoje zdanie/ jeżeli nie jest zgodne z opinia danego nauczyciela.
   Mój syn kształcił się tam przez 7 lat, doskonałe wyniki np. językowe szkoła zawdzięcza w 80% temu, że zdecydowana większośc dzieci chodzi dodatkowo do płatnych, prestiżowych szkoł językowych.... na lekcjach angielskiego bez względu na fakt sporych różnic w poziomie- nauczyciele raczej tzrymają poziom "bezpieczny" - aby sie nie napracować, podręcznik dla wszystkich jest ten sam, a że uczniowie się nie musza starać - lżej. tylko, że efekty edukacyjne dziecko ma - za dodatkowe pieniadze i nauke POZA SZKOŁĄ NA OGRODOWEJ. Drugi jezyk- hiszpański TRAKTOWANY BARDZO PO MACOSZEMU. W klasie 6 dzieci ucza sie na bazie książek, które w innych szkołach sa na poziomie kl.3. Dlaczego? Bo nikomu nie zalezy. 6 lat nauki j. hiszpańskiego, a dzieci nie potrafia swobodnie sie porozumiewać w tym języku, jedynie standardowo sklecone zdania, wyrażenia, taka zabawa...
   Jeżlei zalezy wam by dziecko rozwinęło swoje skrzydła- szukajcie w innym miejscu.

   Szkoła dobra dla dzieci zamkniętych, spokojnych, bez konfliktowych, posłusznych... raczej max do poziomu kl.3. Później - dzieci maja juz inne wymagania, rosną, zadaja pytania - a szkoła nie rośnie, nie zmiania sie wraz z ich potrzebami.
   Szkoda...
  • Gość: edu123 Re: Szkoła katolicka na Ogrodowej - opinie IP: 77.111.247.* 14.05.20, 22:39
   Obecnie sytuacja w szkole jest moim zdaniem dobra. Nauczyciele starają się jak mogą, jednak uczniowie są różni. Dostosować się trzeba do wszystkich. Celem nadrzędnym jest dobro dziecka, budowanie w dziecku poczucia bezpieczeństwa i poczucia wartości, które w przyszłości dadzą silę się do walki o własne szczęście. Szkole zależy na uspołecznianiu młodego pokolenia, dąży ona do wychowania obywatelskiego, nauczyciele starają się przekazywać wiedzę, która pomoże zrozumieć młodemu człowiekowi świat i jego miejsce w tym świecie. Zarówno nauczyciele jak i cała kadra udzielająca pomocy psychologiczno- pedagogicznej dążą do tego, żeby pomóc uczniowi ukończyć edukację z jak najlepszymi wynikami oraz ukształtować człowieka odważnego i potrafiącego poradzić sobie w każdej trudnej sytuacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka