Dodaj do ulubionych

opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka?

20.08.09, 20:10
Bardzo proszę o opinie na temat tych szkół. Głównie chodzi mi o
kierunek prawo zaoczne.
Obserwuj wątek
    • Gość: jas starski Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.chello.pl 05.08.10, 14:22
      PWSBiA to:
      1)Wielkie rozczarowanie, szczególnie dla kogoś kto był wcześniej
      studentem takich uczelni jak np. UW.
      2) Uboga biblioteka, za wypożyczenie zostawia się kaucję w wyskoości
      80 zł.
      3) Niektórzy wykłądowcy nie mają przygotowania pedagogicznego, także
      można się liczyć z tym, że jeśli zapytasz o pomoc, to na ciebie
      nakrzyczą, zirytowani tym, że wogóle pytasz. Nie licz na pomoc.
      4)Nie wydają legitymacji, nie mają umowy z ZTM, o czym nie informują.
      5)Bardzo zła organizacja w okresie wakacyjnym, nie można się z
      uczelnią skontaktować w pilnych sprawach.
      • cywilne2009 Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka 19.09.10, 20:26
        Heh posty wyżej były pisane przez osoby, z WSZiPu marna, prowokacja, co do polecenia prawa zaocznego to tylko UKSW w przypadku braku miejsc zawsze jest Koźmińskie(po studiach możliwość uzyskania doktoratu+ czołowa i stała kadra akademicka) względnie SWPS(do tej uczelni odeszła 70% kadry Łazarskiego). Co do PWSBiA to omijaj z daleka, program studiów na tej uczelni jest strasznie okrojony kolejnym minusem jest to, ze w zeszłym roku nikt z tejże uczelni nie dostał się na aplikację co przy poziomie testu, jest swoistym ewenementem.
        WSZiP na dzień dzisiejszy jest uczelnią w przebudowie, z tego co wiem główną wadą tej uczelni był brak wyspecjalizowanej kadry(spora rotacja) do prowadzenia niektórych przedmiotów, niektórzy wykładowcy prowadzili wykłady z kilku róznych przedmiotów.
      • Gość: student Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.acn.waw.pl 02.02.11, 09:37
        Oczywiście Chodkowska od 2010r Uczelnia naprawdę się zmieniła. Jestem na III roku prawa jeszcze czegoś takiego nie było. Egzaminy ustne cały czas trzeba się uczyć. Niektórzy przyszli do tej szkoły licząc na papier-niestety muszę was zaskoczyć trzeba naprawdę się uczyć. Na niektórych przedmiotach lekko odpuszczają- jeśli chodzi o kolokwia. Natomiast egzaminy ustny masakra, ale też dobre przygotowanie:) Ja chyba jak każdy wolę testy ale wierzcie albo nie trafia się jeden z przedmiotów sześciu albo i wcale. Ogólnie poziom się podniósł. Chyba to dobrze ale ie wiem czy dotrwam do piątego roku.
        • Gość: absolwentka Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 17:05
          Chodkowska owszem zmieniła się...na gorsze. Wiem bo skończyłam tam prawo. 2005/2006 było jeszcze dobrze, trzymali jako taki poziom, mieli jakieś wymagania względem studenta i nie było tak łatwo, ale później chyba chcąc ciąć koszty zaczęli jechać po absolutnym minimum jakie ustaliło ministerstwo. Szkole przestało zależeć na dobrej opinii i wypuszczaniu rzeczywiście wykształconych absolwentów. Wykładowcom ręce opadały, bo nie wiedzieli jak solidnie przekazać wiedzę z np. postępowania karnego w ciągu 30h wykładów, a wcześniej mieli na to 60h. Poziom jest coraz niższy, chociaż nieliczni profesorowie mający w głębokim poważaniu samą szkołę, motywują studentów do zwiększenia wysiłków, bo to że ktoś płaci nie jest dla nich podstawą do zdania egzaminu. I chwała im za to.
    • Gość: Hala Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.10, 12:20
      Witam , mam wątpliwa przyjemność bycia na studiach podyplomowych grafika multimedia, nie traktowałabym tego jako studia, a jako zlepek kursów, to samo można zrobić siedząc z książką w domu, poza tym , jeśli chce się pokazać studentowi na zajęciach obraz rastrowy wyświetlając go projektorem o bardzo niskiej rozdzielczości i w dodatku na ekranie który stoi pod kątem w formacie 1:1 ..... , poza tym wszędzie śmierdzi papierosami, nawet po wprowadzeniu zakazu jest siwo w toaletach i pali się na korytarzach.....i to nie tylko studenci, przy zajęciach 10h przed komputerem w ciągu dnia , wdzierający się smród papierosów do sali....zero materiałów czyli radź sobie człeku , jeżeli chce się papier szkoła idealna, jeśli chcesz się nauczyć pod czyimś eksperckim okiem... szukaj dalej ale nie tu....
        • Gość: studentka Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.aster.pl 04.12.10, 10:02
          Z większością osób wypowiadających się o PWSBiA nie zgadzam się. Zanim rozpoczełam studia długo podejmowałam decyzję co do wyboru uczelni, wybrałam PWSBiA. Uczyć wszędzie się trzeba jeśli chce się coś osiągnąć, poza tym aplikacji nie zdają również osoby które ukończyły UW- niestety ale taka jest prawda. Organizacja uczelni jest dobra , kontakt z dziekanatem jak i z Dziekanem świetny. A kadra ? jak i w innych uczelniach nauczyciele Akademiccy, jedni są wymagający drudzy mniej, zajęcia są jasne i przejrzyste. Nie ma najmniejszego problemu w uzyskaniu pomocy , porady wszyscy są otwarci mili i życzliwi.
          • Gość: perislaw Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.internetia.net.pl 01.10.12, 19:01
            Ja tez zrobilem UM przy Bobrowieckiej i absolutnie nie zgadzam sie z negatywami dla tej uczelni. Powiem tak... jestem nawet dumny z jej ukonczenia. Dlaczego? A dlatego, ze mialem okazje uczeszczac na zajecia ze znanymi autorytetami w swoich dziedzinach, ktorzy w tym samym czasie wykladali na najlepszych uczelniach panstwowych. I wcale nie uwazam, ze zdobylem dyplom bo za niego zaplacilem. Wiem ile musialem sie uczyc i jaki byl poziom. Jak po studiach szukalem pracy, na jednej z rozmow kwalifikacyjnych zostalem zapytany: co uwaza Pan za swoj najwiekszy sukces do tej pory? Odpowiedzialem, ze ukonczenie PWSBiA z wynikiem bardzo dobrym. Moja odpowiedz bardzo sie spodobala. Dostalem ta prace. W tej chwili sam zarzadzem sredniej wielkosci firma i uwazam, ze decyzja o studiowaniu na PWSBiA byla jedna z lepszych w moim zyciu. Przy okazji pozdrawiam cala kadre :)
      • Gość: Wykładowca Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.acn.waw.pl 14.12.10, 20:06
        Jestem jednym z wykładowców studiów podyplomowych Technik Multimedialnych i Grafiki komputerowej w PWSBiA. Przeczytałem z zażenowaniem uwagi rzekomej "studentki". Pod nazwą student ja rozumiem człowieka, który chce uczyć się i spełnia podstawowe kryteria, jakie wobec takiej osoby są oczekiwane. Niestety, nie każdy musi ukończyć studia podyplomowe. Mam wieloletnie doświadczenie dydaktyczne i wiem co piszę.
        Teraz moje uwagi do wspomnianej wypowiedzi. Moim celem jest obrona tych wykładowców-fachowców, którzy tam prowadzą zajęcia, oraz tych studentów, którzy zdobyli fachową wiedzę. Dzięki tej wiedzy i umiejętnościom zdobyli bardzo dobrą pracę (nawet za granicą) lub poszerzyli dotychczasową o treści, które wcześniej były im obce. Osobiście mam kontakt z absolwentami, którzy albo dziękują za studia, albo konsultują specyficzne zadania, które przed nimi stają w pracy zawodowej.
        1. Studia podyplomowe na tej specjalności NIE SĄ PROSTE.
        2. Program i sposób prowadzenia zajęć jest wynikiem KILKULETNICH DOŚWIADCZEŃ w tym zakresie.
        3. Studia wymagają od studenta zaledwie trzech elementów: MYŚLENIA, OBECNOŚCI NA ZAJĘCIACH i PUNKTUALNOŚCI PRZYBYWANIA NA NIE.
        4. Student otrzymuje do dyspozycji MATERIAŁY w postaci wielogigabajtowej bazy danych, na której prowadzone są zajęcia. Są tam nie tylko dziesiątki, ale setki niezbędnych plików.
        5. Zajęcia przeprowadzane są najpierw w formie INSTRUKTAŻOWEJ, aby poznać bardzo złożone i wielowątkowe aplikacje lub inne treści, a następnie realizowane są SAMODZIELNE zadania na określony temat z aktywną pomocą wykładowców.
        6. Zajęcia instruktażowe są wspólnie wykonywane przez studenta i wykładowcę, a cała realizacja wyświetlana jest na wysokiej klasie PROJEKTORACH MULTIMEDIALNYCH (konkretnie firmy SONY) z dostępną tam najwyższą rozdzielczością.
        7. Program studiów jest KOMPLEKSOWY, co oznacza, że wiedza zdobyta podczas zajęć z jednego przedmiotu jest potrzebna w innych przedmiotach.
        8. Student musi ZALICZYĆ wszystkie przedmioty, które to zaliczenia lub egzaminy wykorzystują wiedzę przekazaną na zajęciach.
        9. Student kończy studia komisyjną obroną PRACY DYPLOMOWEJ, która samodzielnie realizuje.
        10. Nie ma możliwości, aby student NIE UZYSKAŁ ODPOWIEDZI od wykładowcy na pytanie związane z prowadzonym przez niego przedmiotem.
        Ale bywają studenci różni. Niektórzy permanentnie spóźniają się na zajęcia lub w ogóle nie przychodzą. Siłą rzeczy muszą wtedy utracić kontakt z treściami. Dlatego mają MATERIAŁY, aby w takim przypadku (losowym) samodzielnie uzupełnili brakujące wiadomości. Nie ma bowiem takiej możliwości, aby inni studenci, spełniający wszystkie ww. oczekiwania tracili czas, gdy wykładowca ponownie (i to nieraz wielokrotnie) realizuje te same treści ze studentem "lekko traktującym" naukę.
        W takich przypadkach student powinien niejasności zostawić na ZAJĘCIA SAMODZIELNE.
        Jeśli wyniknęłyby jakiekolwiek spory lub student miałby propozycje albo wnioski, od tego jest DZIEKANAT, gdzie należy taką sprawę kierować. Nie jest przyjęte wśród cywilizowanych ludzi oszczercze wypisywanie NIEPRAWDY i WPROWADZANIE W BŁĄD opinii publicznej, a taka metodę przyjęła rzekoma "studentka".
        Niestety, taka "studentka" należy właśnie do tych, którzy NIE DOROŚLI do studiów podyplomowych. Nie wiem tylko jak ukończyli poprzednie swoje studia. Chyba ZALEŻAŁO IM TYLKO NA "PAPIERKU", albo w ogóle nie studiowała, bo taki tam jej zafundowano poziom.
        "JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ, ABY WSZYSTKIM DOGODZIŁ" - to jest stara prawda.
    • Gość: Patry$ Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.12, 00:08
      studiuję na pwsbia informatykę. Jest tu kilku wykładowców wartościowych, którzy mają wiedzę chcą i potrafią ją przekazać, ale to na palcach jednej ręki można policzyć.
      Generalnie TRAGEDIA! Uczą niepotrzebnych pierdół. Wszystkiego po trochu i nic dokładnie i do końca. Każdy temat polizany, czas stracony i tak naprawdę nic się nie wynosi.
      Wiadomo jak ktoś chce to się nauczy, ale w większości sam. Jak ktoś chce mieć bezwartościowy papier to może i dobry wybór, ale ja odradzam!
      • Gość: adiunkt Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.12, 22:07
        W procesie nauczania są dwie strony uczący ( się) i nauczający. Osobiście mam jak najgorszą opinię o możliwościach intelektualnych "studentów" prywatnych uczelni. Są to ludzie, którzy , poza nielicznymi, nie powinni legitymować się wyższym wykształceniem. Nie potrafią myśleć , rozumować, wyciągać wniosków.
        To co przeciętna grupa na SGH czy UW pojmie w ciągu 10 minut jest nie do zrozumienia przez 99% "studentów" uczelni niepublicznych. Trzeba obniżać poziom i dostosowywać go do ludzi słabszych.
        Prywatne szkoły wyższe są na poziomie dawnych policealnych. I nic dziwnego, że pracodawcy widząc dyplomy takich "uczelni" odrzucają podania absolwentów na wczesnym etapie rekrutacji.
    • Gość: Gość Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: 109.110.199.* 01.07.12, 15:49
      Zamówienia publiczne w PWSBiA Bobrowiecka pod auspicjami uzurpatorskiego na racje i samozwańczego PZRZP z gromadką wiernopoddańczych członków - nie polecam. Niczego nie dowiedzieliśmy się szczególnego. Na zadane pytania uzyskiwaliśmy odpowiedzi tylko od Pani Sołtys i Pana Osowskiego - WIELKA KLASA! Zrozumienie, empatia i niepospolita wiedza. Im ta przynależność chyba szkodzi... Zmarnowane pieniądze, wiem, że to większośći opinia. Żałuję! Administracja Studiów Podyplomowych świetna. Im dziękuję.
        • Gość: malaanetka Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.12.13, 13:21
          Zgadzam się z Sunflower, sama studiuję na Chodkowskiej psychologię i jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim atmosfera akademicka, praktyki, wyjazdy, koła zainteresowań i bardzo miłe panie w dziekanacie (wcześniej studiowałam na innej państwowej uczelni warszawskiej i byłam w szoku, że pani w dziekanacie może być miła). Poziom nauczanie taż jest ok, są zdecydowanie bardziej nastawieni na praktykę niż na teorię, co bardzo cenię.
            • Gość: Rozalia Re: opinie: WSZiP Chodkowska i PWSBiA Bobrowiecka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.14, 10:23
              Jestem kobietą. Studiuję informatykę na PWSBiA (kończę pierwszy rok) i wiecie co? Podoba mi się tutaj. O tej Chodakowskiej pierwsze słyszę, a to już trochę znaczy o poziomie uczelni. Jeśli chodzi o placówkę do której ja chodzę, nie wypowiem się za dużo na temat innych kierunków (wiem, że są i uczęszcza na nie sporo ludzi), ale mogę opowiedzieć wam o samej informatyce. Prowadzący zajęcia są niesamowicie pomocni dla studentów, szczególnie dr Paweł Wrzosek (mój ulubiony wykładowca), a w razie niezrozumienia czegoś zawsze można do nich podejść po zajęciach by indywidualnie Ci coś wytłumaczyli. Wiele zajęć praktycznych, nie nudzę się na zajęciach słuchając monotonnych wykładów, cały czas działamy ze sprzętem. Plan jest tak ułożony, że bez problemu mogłam rozpocząć pracę dorywczą :) W porównaniu z tym, co słyszałam o większości innych uczelni, w dziekanacie wszystko załatwiam bezproblemowo. Wszystkie potrzebne książki i materiały są dostępne w uczelnianej bibliotece. No i sam budynek jest ładny i zadany :) Jedynym problemem są miejsca parkingowe około (200 miejsc), ale da się to przeżyć.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka