Dodaj do ulubionych

Prośba o odpowiedź.

13.11.10, 07:59
Jestem nowym, no w sumie rocznym, pracownikiem banku i ostatnio mialem problem z czekiem kasowym. Mam pytanie, czy jezeli kasjeo-dysponent stwierdzi ze podpis jest niezgodny ze wzorem, to moze odmowic wyplaty?
Obserwuj wątek
    • khmo Re: Prośba o odpowiedź. 16.11.10, 22:29

     Oczywiście, że możesz tylko ty odpowiadasz za przyjęcie czeku, trzeba sprawdzić z wzorem podpisu na karcie lub w ferragosto, podpis niezgodny wysyłasz do oddziału gdzie jest prowadzony rachunek, / pamiętaj nigdy nie dzwon o podpis i nie wysyłaj wzoru na fax. -jest to zabronione /. Rachunek prowadzony u Ciebie, wysyłasz do osoby, która zajmuje się podmiotami, jak brak to ty kontaktujesz się z osobami, które są wymienione w karcie wzoru, że podpis niezgodny prosisz o wystawienie drugiego czeku lub zapraszasz do oddziału osobę żeby zmieniła swój podpis w dokumentach banku.W placówce, gdzie ja pracuje jak kasjer- dysponent ma czek firmowy zawsze z dokumentami podchodzi do sprzedawcy, jak podpis został zaakceptowany, jako zgodny podpisuje się sprzedawca i kasjer /zawsze dwa podpisy /.

     • pekaosy Re: Prośba o odpowiedź. 17.11.10, 21:23
      u nas wszystkie czeki zatwierdzają cztery osoby a na końcu pan dyrektor składa podpis na czeku.

      Nie przesadzajmy jedna osoba, sprawdza podpis jak jest zgodny to się wypłaca.
      W PEKAO zawsze były chore zasady, nie podparte żadnymi procedurami.
      W BPH nie było takich problemów, ale to były inne lepsze czasy.
     • annab72 Re: Prośba o odpowiedź. 18.11.10, 21:10
      Mam interpretację z CIO, ze przy jednostanowiskowej obsłudze przez kasjero-dysponenta weryfikacja poprawności wystawienia czeku wraz z wzorem pieczątki i podpisami oraz wypłata czeku może robić jedna i ta sama osoba z jednym podpisem ze strony banku na czeku. Jeśli jest niezgodność pieczątki czy też podpisów z kartą wzorów czek nie ma prawa byc zrealizowany. U mnie w takiej sytuacji kasjero-dysponent kontaktuje sie z opiekunem danej firmy w celu wyjaśnienia niezgodności i to opiekun firmy podejmuje wszystkie kroki a nie kasjero-dysponent. KD ma dość na głowie żeby miał jeszcze za doradcę kontaktować się z firmą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka