Dodaj do ulubionych

Konsult w spr CC- sprzeczne opinie dwóch lekararzy

24.11.10, 10:35
Witam
Zwracam się z prośbą o opinię zarówno do Pani Kasi jak i do Was dziewczyny-otóż jestem w 35 tyg. ciąży jest to druga ciąża pierwsza 5 lat temu zakończona w 42 tyg cesarskim cięciem po 18 godz. porodu. Powodem podobno brak postępu. Poród był wywoływany i pomimo pełnego rozwarcia synek nie wstawiał się w kanał rodny. Waga dziecka 3900. Poród przeżyłam fatalnie słyszałam komentarze, że jak kocham dziecko to urodzę,ale nie w tym rzecz.
Obecnie w 35 tyg dziecko waży około 2700. Lekarz prowadzący po ostatnim usg skierował mnie na konsultację do ordynatora szpitala w którym mam rodzić w sprawie cesarki. Powody to
-blizna na granicy normy, faktycznie na ostatniej wizycie przy badaniu zgłaszałam ból i kłucie blizny ale nie znam wymiarów blizny
-wąska miednica podaję wymiary z karty ciąży 25/23/31/20
-przebyte cięcie
dla mnie jeszcze powodem jest podleczana całą ciąże grzybica pochwy obecnie biorę antybiotyk Macmiror 500 wyszły również bakterie w moczu brałam antybiotyk doustnie jedna dawkę niestety nazwy nie pamiętam.Ogólnie w tej ciązy 2 razy byłam leczona Nystatyną i 2 razy Macmiror 500 mam jednak wrażenie ,że infekcja jest zaledwie podleczona i zaraz wraca.
Lekarz na konsultacji odesłał mnie i kazał przyjść za 2 tyg. z dokładnym usg określającym wagę dziecka i stan blizny. Stwierdził, że jedno cięcie nie kwalifikuje do drugiego a miednice jak stwierdził widział gorsze. Pani Kasiu ja zgłupiałam. Jeżeli lekarz prowadzący ciążę kieruje mnie na konsultację w sprawie cesarskiego cięcia to widzi chyba ku temu powody w końcu to on jest lekarzem prowadzącym! Dlaczego mam zaufać innemu lekarzowi, który mnie widzi pierwszy raz w życiu. Moje pytanie do Pani czy Pani widzi przesłanki do wykonania cesarskiego cięcia? Czy to prawda, że poród po pierwszym cięciu nie może by wywoływany? Po ilu ewentualnie godzinach prób porodu sn robi się cesarkę i najważniejsze czy lekarz konsultujący może odmówić jej wykonania i zmusić mnie do porodu sn? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek
     • margo_kozak Re: Konsult w spr CC- sprzeczne opinie dwóch leka 24.11.10, 14:47
      ja mialam pierwsze cc (po 14 godz. sn.) i drugi raz próbowalam sn.

      pierwsze dziecko urodzilam z waga 3920g. moj gin. twierdzil, ze jedyna przesłanka do drugiego cc jest waga dziecka, ale usg pokazywalo, że dziecko wazy ok. 3600. ja chcialam cc, bo pierwszy poród to duzo bólu.

      rodziłam 17 godzin. mimo, że od godz. 12 akcja sie zatrzymala, z decyzja o cc długo zwlekali, bo dopieo o 20 podjeli decyzje. dostawalam oksytocyne. w koncu zrobili mi cc. jak mnie lekarz kroil to powiedzial, ze dobrze że trafilam na stół bo macica zaczęła pekać. a dziecko urodzilam z waga 4200!!!
  • hatsu33 Re: Konsult w spr CC- sprzeczne opinie dwóch leka 24.11.10, 14:36
   Po pierwszym porodzie cc, musisz wyrazić pisemną zgodę na próbę porodu sn - taki jest fakt.
   Rozumiem Twoje rozterki, bo sama z takimi się zmierzyłam. Pierwszy poród - scenariusz podobny do Twojego, drugi - uwierzyłam, że uda się naturalnie, niestety, było tak samo, ale lekarz zdecydował się na vacuum... no więc trudno to nazwać porodem siłami natury.. rekonwalescencja w moim przypadku była długa. Trzeci poród - tu mój lekarz - ponieważ blizna była na granicy normy i pobolewała - poradził jednak cc. I mimo, że w szpitalu znowu namawiali mnie do psn, to jednak trzymałam się rad swojego lekarza, który mnie zna. Zastanawiałam się jednak nad ewentualnym przebiegiem porodu psn - czy gdyby jednak ta blizna miała się rozejść w czasie skurczy - to to jest lepsze niż cc?
   Oczywiście wolałabym urodzić normalnie i fizjologicznie, cc to jednak inne przeżycie. Ale wiem, że szanse nie były duże. A i dochodzenie do "siebie" po takim planowym cc jest jednak szybsze.
  • dagmaralodz77 Re: Konsult w spr CC- sprzeczne opinie dwóch leka 24.11.10, 15:41
   Polskie Towarzystwo Ginekologiczne w pkt 2 mówi:
   Kobiety ciężarne i rodzące po przebytym cięciu cesarskim mogą być zakwalifikowane do porodu, gdy spełnione są wszystkie procedury, a rodząca akceptuje próbę porodu drogami rodnymi i wyraża świadomą zgodę na próbę porodu drogami rodnymi, podpisaną w załączonej dokumentacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka