Dodaj do ulubionych

Żylaki sromu , stan po cc

19.02.11, 13:40
byłam u ginekologa , jestem w 30 tc , stan po cc w styczniu 2010.Zalecił poród przez cc i to "na zimno "po zakończonym 38 tc .Zapomniałam się dopytać co zrobić by te żylaki nie przeszkadzały w dniu codziennym.Bolą mnie wargi sromowe, puchną i jest to dla mnie uciążliwe .
Obserwuj wątek
    • alis82 Re: Żylaki sromu , stan po cc 19.02.11, 22:33
      Ja mialam zylaki przy pochwie, pojawily sieok35tc i od razu lekarz przepisal mi leki - detralex, ktory bralam jeszcze 3 m po porodzie. Ja rodzilam sn ( to byl drugi porod). Po 6 tyg po porodzie zylaki zniknely.
    • katarzynaoles Re: Żylaki sromu , stan po cc 21.02.11, 10:52
      Dobrze dziewczyny piszą. Na pewno teraz żylaki dokuczją bardziej, bo zwiększona jest ilość krwi krążącej w łożysku naczyniowym, zwiększone ciśnienie w miednicy, mniejsze napięcie ścianek naczyń krwionośnych - te wszystkie zmiany cofają się stopniowo po ciąży i żylaki nie dokuczają tak bardzo. Teraz pomoże odpoczywanie z pupą do góry, chłodne okłady i odpowiednie leki. Pozdrawiam :)
      • mamapoli3 Re: Żylaki sromu , stan po cc 24.02.11, 10:41
        witam, mnie też bardzo dokuczały żylaki po porodzie sn, ale stopniowo w upływem czasu problem zanikał, moim zdaniem należy przede wszystkim unikać zaparć-czyli dbać o dietę. Ja nie chciałam brać żadnych leków bo karmiłam piersią, ale wiem że można stosować np.posterisan-maść albo czopki.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka