Dodaj do ulubionych

ulozenie twrzyczkowe- pytanie

26.04.11, 16:28
Jestem w 33 tc i na dzisiejszej wizycie dowiedzialam sie, ze coreczka ulozona jest twarza do przodu(pleckami do moich plecow). Czy powinnam juz sie martwic? Czy dopiero dzidzia wstawi sie w kanal prawidlowo, gdy zacznie sie porod?
Obserwuj wątek
    • yo_anka Re: ulozenie twrzyczkowe- pytanie 29.04.11, 02:05
      poczytaj tu, bo wygląda to na potylicowe:
      forum.gazeta.pl/forum/w,548,123790885,,ulozenie_twarzyczkowe.html?v=2
      masz czas aby się odwróciło, pytaj o ćwiczenia
      WAŻNE, ZE WIESZ i możesz się przygotować i działać :)
      trzymam kciuki|!
    • katarzynaoles Re: ulozenie twrzyczkowe- pytanie 01.05.11, 12:50
      W postach, do których odsyła yo_anka jest juz odpowiedź na Pani pytanie - na pewno nie trzeba się w tej obawiać ułożenia twarzyczkowego, bo to zupełnie inny problem. Radziłabym relaks połączony z głębokim oddychaniem przeponowym (chodzi o rozluźnienie) a potem na kilkanaście minut przyjęcie pozycji w klęku podpartym i delkatne kołysanie brzuchem na boki - jest szansa, że dzięki działaniu siły ciężkości maluch zmieni pozycję na korzystniejszą podczas porodu. Pozdrawiam :)
      • kotkowa Re: ulozenie twrzyczkowe- pytanie 11.05.11, 15:44
        To co opisujesz, wyglada na potylicowe tylne. Zachecam do cwiczen juz teraz, takich jak pisze p. Kasia, bo nie zawsze przy porodzie dziecko sie obroci prawidlowo, a porod przy potylicowym tylnym jest trudniejszy i bardziej bolesny, choc mozliwy. Ciesz sie, ze juz wiesz o tym, ja nie wiedzialam, a moze nie bylo tego wczesniej widac, chociaz 2 dni przed porodem mialam usg. Nikt u mnie nie wylapal zlego ulozenia, meczylam sie 20h w silnych krzyzowych bolach i skonczylo sie cc. A mozna bylo sie postarac o zmiane pozycji i moze dziecko by sie jeszcze obrocilo.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka