Dodaj do ulubionych

Duza waga noworodka, porod, czy to norma?

16.01.12, 18:02
Mam kolezanke, rodzila 1 raz, corka z waga 4600 urodzila sie tydzien temu na inflanckiej warszawie. Czy norma jest odmowienie ciecia i nakaz rodzenia naturalnego? Z tego co wiem, duza szacowana waga plodu jest wskazaniem do ciecia? Ja mialam cc.

Nie wiem jak to jest po porodzie naturalnym z bardzo duzym noworodkiem. Kolezanka nie chciala mowic o szczegolach ale powiedziala tylko" dobrego seksu to juz z tego nie bedzie"...Czyli co moglo byc nie tak? Chyba duze nacinanie?
Obserwuj wątek
      • kondolyza Re: Duza waga noworodka, porod, czy to norma? 16.01.12, 19:00
        moje dziecko z ostatniego usg miało wagę graniczną - 4490/4560
        lekarz z miejsca powiedział-będzie cc, ale w odpowiedzi na moje przerażenie porozmawiał ze mną i wspólnie doszliśmy do wniosku że w mojej sytuacji (nadciśnienie, w ostatnich tygodniach skaczące) w połączeniu z dużą wagą dziecka (a do końca ciąży jeszcze mogło urosnąć o kolejne 300 gram) lekarz podjął decyzję o indukcji, która i tak była konieczna z powodu nadciśnienia.
        ale to na moją prośbę próbowałam rodzić sn. to był koniec 37tc
        lekarz powiedział że czekając do 40tc czy później nie pozwoliłby mi rodzić naturalnie i tu powiedział cyt:"po co masz mieć w przyszłości problemy, z których nietrzymanie moczu to najmniejszy..."
        skończyło się cc po 12 godzinach prób, doszłam do partych, potyliczne wstawianie głowy dziecka było powodem braku postępu porodu.

Twoja koleżanka powiedziała tak pewnie dlatego że bardzo ją pocieli, z czego Inflandzka słynie....
    • kasiak37 Re: Duza waga noworodka, porod, czy to norma? 17.01.12, 16:18
      mialas cc bo tesciowa Ci zrobila,wiec Lilka nie naginaj faktow.
      I co Cie obchodzi skoro kolezanka nie chciala mowic na ten temat?Po co zasmiecasz forum ekspercie?Zeby zaspokoic swoja chora ciekawosc?Zwolnij lepiej nanie i zajmij sie dziecmi zamiast produkowac watki.
      • mama.rozy Re: Duza waga noworodka, porod, czy to norma? 17.01.12, 17:38
        duże dziecko nie przesądza o cesarce,trzeba brac też pod uwagę wymiary matki.byc może lekarze doszli do wniosku,że da radę.
        co do seksu-po pierwszym porodzie większośc kobiet się zarzeka,że więcej sobie nie pozwolą.i to niezależnie od wielkości dziecka:)
        • kondolyza Re: Duza waga noworodka, porod, czy to norma? 17.01.12, 19:10
          ja niejednokrotnie słyszałam że waga pow 4500 u pierworódki jest wskazaniem do cc i znam kilkanaście dziewczyn, które przez to miało cc, a w rezultacie dziecko mniejsze bo błąd pomiaru.
          ale może Pani Kasia się wypowie, czy to są jakieś zalecenia położnicze, czy raczej w obrębie szpitala czy jak to funkcjonuje?
    • katarzynaoles Re: Duza waga noworodka, porod, czy to norma? 17.01.12, 23:11
      Zwykle jeśli szacuje się wagę dziecka na więcej niż 4000g to dość dokładnie rozpatruje się czy kobieta będzie mogła urodzić sn. Zależy to od wielu czynników - wymiarów i kształtu miednicy, tego, który to poród itd. PTG rekomenduje rozważenie porodu przez cc przy wadze powyżej 4500, ale wiele kobiet rodzi nawet większe dzieci sn bez problemu i konsekwencji. Pozdrawiam :)
      • spontanaa Re: Duza waga noworodka, porod, czy to norma? 18.01.12, 14:38
        Prawie dwa miesiące temu urodziłam naturalnie dziecko o wadze 4640 bez nacięcia i pęknięcia krocza. Faktem jet że przewidywana waga dzidziusia to 3600 więc nie wiem jakie byłyby zalecenia ale cieszę się że udało się urodzić. Przeraziło mnie jedynie że szyjka macicy pod wpływem naporu dużej masy wręcz "wypadła" ale teraz jest już wszystko ok. Jestem po wizycie kontrolnej po porodzie i już wszystko wróciło do normy czego zasługą są ćwiczenia mięsni kegla. Jak sobie pomyślę że mialabym mieć cesarkę i być unieruchomiona przez dobę to myślę sobie że dobrze że nie było do końca wiadomo ile mój dzieciaczek będzie ważył :)
        • purple.pain Re: Duza waga noworodka, porod, czy to norma? 18.01.12, 16:24
          ja mialam cc 5 mies temu, na ostatniej wizycie u gina (wtorek) szacowal wage plodu na ok 3500, za 3 dni (piatek) mialam ktg, bylam juz 4 dni po teminie, po ktg zrobiono mi usg na ktorym wyszla waga 3900, ginekolog ktora oceniala ktg i usg powiedziala ze powinnam miec ciecie bo wg niej mam waski kanal rodny, miednice, choc nie jestem jakiejs drobnej postury, podpisalam wiec zgode i za 3 dni (poniedzialek) cieciem ces urodzil sie synek o wadze prawie 4200. tak wiec wiem juz - po pierwsze - nie wierzyc w wage wg usg, a po drugie - jak widac nie ma reguly na to, nikt mi nie mierzyl miednicy, ot tak na oko doktor stwierdzila ze moge miec problem z urodzeniem silami natury. jestem jej za to bardzo wdzieczna, bo idac do porodu z nastawieniem na 3500 urodzic 4200 to nie jest proste sprawa :) powiedziala ze jesli chce to moge sprobowac rodzic sn, ale wg niej to i tak skonczy sie cieciem, tyle ze umecze siebie i dziecko. cala akcja dziala sie na zelaznej, mialam znieczulenie pp, ciecie bylo o 12, o 20 spokojnie i bez problemu wstalam i poszlam pod prysznic. chcialam wczesniej ale polozne nie pozwolily :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka