Dodaj do ulubionych

III stopień łożysko, niskie AFI, pytanie

28.05.12, 07:22
Witam, pytałam w wątku "ciąża i poród" i skierowano mnie tu, proszę o ewentualne podpowiedzi w temacie:
witam, w 34 tc stwierdzono po hospitalizacji łożysko III stopnia dojrzałości i niskie AFI-6, dowiedziałam się tego dopiero odbierając wypis ze szpitala, wizyta u gin w środę ale trochę się martwię. Na tym samym etapie ciąży poprzedniej było łożysko I/II stopnia AFI 15 , syn urodził się w terminie cc-niedotlenienie, zielone wody, wylewy dokomorowe...
nie chcę by historia się powtózyła, na co powinnam zwrócić uwagę, o co spytać gina, może należałoby wcześniej zakończyć ciąże i tak mam planowane cc...dzidzia ważyła 3000g w 34 tc.
Obserwuj wątek
    • katarzynaoles Re: III stopień łożysko, niskie AFI, pytanie 28.05.12, 22:18
      III stopień dojrzałości w 34tc jest w porządku, AFI blisko dolnej granicy normy, ale jeszcze w normie. Myśle, że podczas pobytu w szpitalu zrobiono Pani jeszcze inne badania np. USG z przepływami i zapewne były dobre, jeśli Panią wypuszczono do domu w dodatku nic nie mówiąc o ewentualnych wątpliwościach. Według mnie nie ma powodów do wcześniejszego rozwiązywania ciąży, przynajmneij na razie, bo wszystko jest w ok. Nie szukałabym porównań z poprzednim porodem, bo z krótkiego opisu wynika, że chodziło raczej o powikłania powstałe w jego trakcie i nie związane z ciążą. Pozdrawiam :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka