Dodaj do ulubionych

Zapalenie bakteryjne a rozwój dziecka

27.11.13, 17:51
Witam, jestem w 12 tc. Lekarz stwierdził lekkie bakteryjne zapalenie pochwy i przepisał mi antybiotyk w maści do smarowania przez 6 dni. Teraz się trochę martwię czy to,że chodziłam z bakteryjnym zapaleniem może mieć wpływ na rozwój dziecka, przecież to był okres od ostatniej wizyty czyli od 8 do 12 tc dostałam tego zapalenia, nie wiem dokładnie kiedy,ale jest to przecież okres wytwarzania się organów i rozwoju mózgu. Czy mogło mieć to wpływ na jakieś wady wrodzone dziecka?
Obserwuj wątek
    • logilogin Re: Zapalenie bakteryjne a rozwój dziecka 27.11.13, 22:49
      martwie sie tez tym,ze lek antybiotyk w kremie jest na zamowienie i dopiero jutro go dostane i od jutra wieczora zaczne uzywac. mam nadzieje ze przez ta zwloke nie poronie bo czytalam ze takie bakterie cxesto wywoluja poronienie. czy ten krem dalacin pomoze.
      • rulsanka Re: Zapalenie bakteryjne a rozwój dziecka 28.11.13, 10:46
        Ale miałaś robiony posiew?
        W zasadzie powinnaś zrobić posiew, bo to może być grzybica. A jeśli bakteria, to niekoniecznie musi być wrażliwa na ten antybiotyk.
        Nie wiem jak silne jest to zapalenie (odczuwasz pieczenie, świąd, masz upławy?). Jeżeli nie, to może wystarczy probiotyk dopochwowo?
        W ciąży zmienia się pH pochwy i przez to może nastąpić kolonizacja przez mniej korzystne bakterie lub candidę. Często wystarczy regularne stosowanie lactovaginalu. Po antybiotyku lactovaginal też jest niezbędny.
    • logilogin Re: Zapalenie bakteryjne a rozwój dziecka 28.11.13, 12:57
      Nie robiłam posiewu, w 8 tc brałam lek przeciwgrzybiczny pimafucin. Lekarz obejrzał wydzielinę i chyba na tej podstawie przepisał mi dalacin w kremie. Nie mam żadnych swedzeń, czasami mnie piecze, ale to jest raz na 3 dni, a tak to po prostu zgłosiłam lekarzowi,że moje upławy są dosyć gęste i ciemno żółte. Nic nie mówił , że po tym leku mam coś zażywać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka