Dodaj do ulubionych

opryszczka w ciazy

14.03.05, 21:46
wlasnie, jak to jest z tym wstretnym wirusem, calkiem niedawno zdarzyla mi
sie po wyziebieniu na dworze z powodu wiadomej wszystkim aury, to koniec
drugiego trymestru ciazy, czy ten wirus ma jakis negatywny wplyw na rozwoj
dziecka, no i czy w razie kolejnego ataku mozna smarowac sie "vratizolinem"
czy "zoviraxem" ?? czy te leki maluchowi nie zaszkodza??
pozdrawiam
elka
Obserwuj wątek
    • koala.mb Re: opryszczka w ciazy 14.03.05, 23:14
      Do wirusow opryszczki zalicza się min. 2 typy wirusa Herpes simplex. Typ 1 -
      niegenitalny (ten który masz) i typ 2 - genitalny, powodujący zmiany w obrębie
      zewnętrznych narządow płciowych i uznawany za chorobe przenoszoną drogą
      płciową. Tylko ten 2 typ jest istotny dla ciąży. Zmiany w ciąży można leczyć
      miejscowo preparatami Acycloviru, w przypadku infekcji uogólnionej rownież
      podaje sie go ogólnie.
      • karcheo Re: opryszczka w ciazy 17.03.05, 17:33
        A ja mam ten drugi typ genitalny chyba.3 lekarki ginekolożki powiedziały, że
        opryszczka nie musi być wcale przenoszona drogą płciową ( w moim przypadku to
        raczej niemozliwe było) ale ze powodowana jest przez ten sam wirus ktory
        powoduje tzw. "zimno" na tych górnych wargach. przeleczyłam sie heviranem i
        jest ok na razie. (choc mialam ponure doswiadzczenia, miewałam opryszczke "tam"
        dosyc czesto)Martwi mnie to czy podczas planowanej na bliska przyszłosc ciązy
        opryszczka moze zagrozic dziecku?czytalam jakies przerazajce wizje o zapaleniu
        wirusowym slepocie...moje ginekolożki mnie uspokajały, ale cholera przeciez w
        ciązy nie bede brała heviranu...jak to w koncu jest?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka