Dodaj do ulubionych

Do Pani Kasi-fałszywy poród, obrzęki i cc-pilne!!

27.02.09, 09:49
Jestem w 39 tc ostatni weekend spędziłam na porodówce - bolesne silne skurcze
co 10 min przez 24 godz. Na tym się skończyło i wszystko zanikło. Szyjka po
tej akcji ma nadal 2 cm dł. rozwarcie na palec. Nie wiem co o tym myśleć. Od
pobytu w szpitalu koszmarnie puchnę - ale ciśnienie mam normalne (120/80) Bolą
mnie i drętwieją dłonie, a dziś w nocy ból prawego jajnika nie dał mi spać.
Boję się co dalej będzie. Chciałam rodzić naturalnie ale 6 lat temu miałam
cesarkę (położenie miednicowe) a te ostatnie atrakcje napędziły mi stracha czy
wszystko jest w porządku. Czy takie skurcze przez tyle godzin mogły nie
wpłynąć na szyjkę? czy to nie jest sygnał że "nie da się" urodzić normalnie
tylko cc? No i czy ta moja koszmarna opuchlizna nie świadczy o tym, że dzieje
się coś złego co może wpłynąć na dziecko? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • ensata Re: Do Pani Kasi-fałszywy poród, obrzęki i cc-pil 27.02.09, 11:39
      kropelka.k napisała:

> Jestem w 39 tc ostatni weekend spędziłam na porodówce - bolesne silne skurcze
      > co 10 min przez 24 godz. Na tym się skończyło i wszystko zanikło. Szyjka po
      > tej akcji ma nadal 2 cm dł. rozwarcie na palec. Nie wiem co o tym myśleć. Od
      > pobytu w szpitalu koszmarnie puchnę - ale ciśnienie mam normalne (120/80) Bolą
      > mnie i drętwieją dłonie, a dziś w nocy ból prawego jajnika nie dał mi spać.
      > Boję się co dalej będzie. Chciałam rodzić naturalnie ale 6 lat temu miałam
      > cesarkę (położenie miednicowe) a te ostatnie atrakcje napędziły mi stracha czy
      > wszystko jest w porządku. Czy takie skurcze przez tyle godzin mogły nie
      > wpłynąć na szyjkę? czy to nie jest sygnał że "nie da się" urodzić normalnie
      > tylko cc? No i czy ta moja koszmarna opuchlizna nie świadczy o tym, że dzieje
      > się coś złego co może wpłynąć na dziecko? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
      > Jestem w 39 tc ostatni weekend spędziłam na porodówce - bolesne silne skurcze
      > co 10 min przez 24 godz. Na tym się skończyło i wszystko zanikło. Szyjka po
      > tej akcji ma nadal 2 cm dł. rozwarcie na palec. Nie wiem co o tym myśleć. Od
      > pobytu w szpitalu koszmarnie puchnę - ale ciśnienie mam normalne (120/80) Bolą
      > mnie i drętwieją dłonie, a dziś w nocy ból prawego jajnika nie dał mi spać.
      > Boję się co dalej będzie. Chciałam rodzić naturalnie ale 6 lat temu miałam
      > cesarkę (położenie miednicowe) a te ostatnie atrakcje napędziły mi stracha czy
      > wszystko jest w porządku. Czy takie skurcze przez tyle godzin mogły nie
      > wpłynąć na szyjkę? czy to nie jest sygnał że "nie da się" urodzić normalnie
      > tylko cc? No i czy ta moja koszmarna opuchlizna nie świadczy o tym, że dzieje
      > się coś złego co może wpłynąć na dziecko? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
      > Pozdrawiam.

Ja nie Pani Kasia, ale... miałam pare razy akcje z fałszywym porodem;-)Skurcze
      regularne, piekne wrecz. NIc się nie działo, zero zeraste taka była moja uroda w
      tamtej ciąży. Prawdziwe rózniły sie troche od tych fałszywych, poczulam różnice
      od razu i urodziłam po 5 godzinach. W szpitalu po wczesniejszych doswiadczeniach
      chcieli mnie wysłac do domu, ale ja sie uparłam i powiedziałam,ze tym razem ja
      rodze naprawde i nigdzie sie nie ruszam;-)Wczesniej wypisałam sie na własne
      zadanie, bo lekarz załozył sie ze urodze do 24;-)pochodziłam jeszcze z Młodym w
      brzuchu 5 dni.

Bol jajnika;-)Dziecko włożyło Ci po prostu noge w to miejsce.
      Najprawdopodobniej, tez tak mam,a z zwijam sie z bólu

Obrzeki. Przed porodem, organizm kumuluje wode. Zbiera zapasy na czas porodu.
      Jak chcesz sie uspokoic, zrób badanie moczu.

Dziecko uciska na zyłe głowna, krew gorzej krązy. Wynikiem tego moze byc
      dretwienie kończyn. Dodatkowo rozluzniaja sie wiezadła, tez mzoesz odczuwac jako
      dolegliwosc bólowa. Ewentualnie brak magnezu, ten brak tłumaczyłby skurcze i ból
      kończyn. Łykasz asmag?np?

A na koniec. Jak sie martwisz, idz do gina, pogadaj, zapytaj

P.S Nie martw się, mój poród przed którym miałam takie atrakcje, był łatwiejszy,
      szybszy niż poród przed którym nic sie nie działo. Wniosek, nie ma reguły i nie
      masz co martwic sie na zapas
    • katarzynaoles Re: Do Pani Kasi-fałszywy poród, obrzęki i cc-pil 27.02.09, 23:57
      Witam. Właściwie trudno nie zgodzić się z wypowiedzią koleżanki :).
      Ja też często obserwuję, że porody poprzedzone takimi "atrakcjami"
      są łatwiejsze. Drętwienie dłoni jest związane najprawdopodobniej z
      zatrzymaniem wody w organizmie, może byc również efektem
      wzmocnionego poziomu oksytocyny (czyli dobrze!). Sugestia zrobienia
      badań moczu jest bardzo sensowna - dopóki RR jest w porządku i
      badania wyjdą ok, to czekałabym spokojnie. Pozdrawiam i trZymam
      kciuki :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka