Dodaj do ulubionych

Kolonie rycerskie w Byczynie

29.03.12, 16:52
Czy ktoś z Was posłał dziecko na kolonię rycerską w Byczynie ?Bardzo proszę o jakieś informacje,jak było itd.Pierwszy raz chcę wysłać syna na kolonie ,chłopak ma już 11 lat i bardzo chce jechać ,ja jednak mam obawy.Siedzę już trzeci tydzień przeglądając różne oferty i mam dosyć ,trzeba się w końcu zdecydować .Ta kolonia odpowiadałaby mi gdyż jest ok.60 km od miejsca zamieszkania jednak nie daje mi spokoju myśl ,czy dzieci tam nie będą się nudzić zamknięte przez 10 dni w grodzie.Wiem ,ze jest tam jakieś jezioro ale podobno zakaz kąpieli...Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
  • brams3 Re: Kolonie rycerskie w Byczynie 17.04.12, 14:28
   z opisu zapowiada się ciekawie zwłaszcza że byliśmy dwa lata temu W Byczynie i było super.
  • syntia111 Re: Kolonie rycerskie w Byczynie 18.05.13, 17:53
   W maju 2013 syn (12 lat) był na dwudniowej wycieczce szkolnej w grodzie rycerskim w Byczynie (woj. opolskie). Jego klasa zarezerwowała hotel wcześniej, więc dzieci spały w pokojach z łóżkami. Dwie klasy, które zapisały się później, nocowały w pomieszczeniach ze zbroją na zwykłych leżankach (za tę samą cenę czyli 170 zł). Pokoje były skromne i niezbyt czyste. Jedzenie było tak niesmaczne, że dzieci kupowały sobie frytki za 4,5 zł. Jeżeli chodzi o zajęcia rycerskie to z opisu syna wynika,że było jak w wojsku- wszystko na rozkaz. Za jakiekolwiek nieposłuszeństwo dzieci były karane- kilka okrążeń wokół placu, przysiady, sprzątanie stołówki, pomoc na kuchni. Zajęć było tak wiele, że nie było czasu na odpoczynek. Trening sztuki rycerskiej polegał na ćwiczeniach wojskowych- obsługa broni, okrzyki wojenne, strzelanie z łuku, walka na miecze, ciągła gimnastyka, słowem - ostra musztra. W trakcie zajęć, które odbywały się praktycznie bez przerwy nie wolno było korzystać z telefonu ani robić zdjęć. Telefony były odbierane siłą. Prowadzący zajęcia mężczyźni byli nieprzyjemni jak oficerowie w prawdziwym wojsku. O północy panowie urządzili dla chętnych test odwagi i puścili dzieci same przez ciemny las. Najbardziej odrażające w mojej opinii było pokazanie dzieciom narzędzi tortur stosowanych w średniowieczu oraz opowiadanie z detalami, jak to się odbywało. Po powrocie syn był bardzo zmęczony i zestresowany. Powiedział, że nigdy więcej nie pojedzie na taką wycieczkę.
   • haj-du Re: Kolonie rycerskie w Byczynie 06.08.13, 11:27
    Syntio111. Czy ten Twój wpis to reklama czy nagana? bo nie rozumiem...
    z drugiej strony to ten Twój syneczek to pewnie jedynak co ? :-) mamusi nie było, zajęcia cały czas, dupci nie miał kto podetrzeć, a to pech!!! w dodatku CHĘTNYCH do lasu wysłali :-)))))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka