Dodaj do ulubionych

Przewodniczący z wyrokiem

31.05.10, 12:21
Kolejna wpadka przewodniczącego Rady Miejskiej Blachowni Jacka Kościelnego.
Jest to już niesmaczne a my mieszkańcy mamy już dość wstydu i upokorzeń ze
strony tego pana.
Obserwuj wątek
        • Gość: loża Re: do Burmistrza i jego urzędników IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.10, 21:50

Nie bądzcie tacy mądrzy. widzicie tylko złe strony jednej strony. A
          słyszeliście jakie juz dowcipy chodzą o burmistrzowej Blachowni?
          Na przykład dlaczego burmistrz Blachowni nie naprawia dziurawych
          dróg mimo, że mamy juz czerwiec?
          Bo jej celem nadrzednym jest dbałośc o bezpieczeństwo pieszych w
          Blachowni. Jak sa dziury w ulicach to kierowcy wolniej jeżdżą.
          Dlaczego pani burmistrz wszędzie i cały czas się do nas usmiecha?
          Bo myśli, że załozyła kamery w gminie, ale zapomniała, że nawet nie
          podjęła takich działań.
          można mnożyć dowcipy o poczynaniach tej pani
          • Gość: Asia Re: do Burmistrza i jego urzędników IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.10, 22:47
            Ale jesteś złośliwy. Dziury są naprawiane, trawy wykoszone, kwiaty
            posadzone, budowa stadionu na ukończeniu, śmieci wywożone na bieżąco
            nawet wielkogabarytowe, sprawy oczyszczania stawu w toku, impezy
            fajne dla mieszkańców co sobotę i niedzielę i jeszcze parę rzeczy
            zrobione lub w trakcie. Poczekaj a zadziwisz się. Wreszcie jest
            właściwy burmistrz.
            • Gość: Halina Re: do Burmistrza i jego urzędników IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.10, 23:54
              No nie – po słowach Asi musze sie odezwać. Kobietko nie kłam ludzi
              czytam twoje wpisy i przeraża mnie twoje łgarstwo. Skoro jak tu
              napisałaś
              "Dziury są naprawiane, trawy wykoszone, kwiaty > posadzone, budowa
              stadionu na ukończeniu, śmieci wywożone na bieżąco > nawet
              wielkogabarytowe, sprawy oczyszczania stawu w toku, impezy > fajne
              dla mieszkańców co sobotę i niedzielę i jeszcze parę rzeczy >
              zrobione lub w trakcie".
              To przypomnij pani Burmistrz, że zapomniała jeszcze załatac dziury
              na ul. Sosnowej, Wspólnej, Pocztowej, Cmentarnej, Bankowej, ks.
              Kubowicza, Sienkiewicza w poblizu drogi Opolskiej, Leśnje, Klonowej,
              Wrzosowej, Wielkoborskiej Kolonia Łojki.
              Pani burmistrz zapomniała wykosić trawy na Łojkach, po byłym
              torowisku wzdłuż ul. Sienkiewicza i przy ul. ks.Kubowicza.
              Budowa stadionu to zasługa śp. Zdzisława Nowaka chyba, że pani
              burmistrz nadal chce zasługi zmarłego burmistrza przypisywac sobie
              mówiąc np., że bardzo by chciała kontunoowac pracę Zdzisława i nadal
              zamierza się promowac na plecach swojego niestety juz nieżyjącego
              poprzednika.
              Przypomne ci Asiu sprawy oczyszczania stawu to też nie zasługa pani
              burmistrz a pani poseł Rozpondek która chyba coś ruszyła z tym
              stawem.
              "Imprezy fajne dla mieszkańców co sobotę i niedzielę" chyba masz na
              mysli ostatnie dwa festyny w minioną sobote, które akurat gmina
              tylko częściowo zorganizowała Szkoła nr 1 i modelarze z Częstochowy
              byli głównymi organizatorami. Dom kultury zadbał o atrakcje na
              scenie. O innych imprezach jakość nie moge sobie przypomnieć po
              prostu plaża. No chyba, że pani burmistrz podszywa się pod każdą
              impreze organizowaną przez wodniaków, szachistów, organizację
              pozarządowe, niepełnosprawnych oraz ostatnio piękny koncert w
              kościele który organizowała pani radna Zofia Sładek. Asiu jak chcesz
              zobaczyć co inne gminy robią dla swoich mieszkańców to jeźdź w
              weekendy na Jure tam sie rzeczywiście coś dzieje.
              "I jeszcze parę rzeczy zrobione lub w trakcie". Jeśli Asiu masz na
              myśli zwolnienia urzedników z urzędu, przegapienie ogromnych
              pieniędzy na remont ulicy Cmentarnej, pokazywanie się na mszach w
              blachowskim kościele, odremontowanie Urzędu to masz rac je tu się
              pani burmistrz wykazała.
              Mineło pół roku i mam wrażenie, że pani burmistrz nie bardzo zna sie
              na samorządzie. Ale wiem jest osamotniona nie ma poparcia ani w
              radzie ani politycznego co nic dobrego nie oznacza na przyszłość dla
              Blachowni .
              • Gość: Mieszkaniec Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.10, 00:46
                Halinko śmiechu warte, zarzucasz komuś coś, co sama uprawiasz.
                "pani poseł Rozpondek która chyba coś ruszyła z tym stawem"
                Pytam się co ruszyła ? chyba tylko rozbudzone nadzieje - byłem na
                spotkaniu wyborczym gdzie obiecaływała miliony - gdzie one są ?
                "Budowa stadionu to zasługa śp. Zdzisława Nowaka" - oczywiście tak
                ale obecna pani burmistrz nie spadła przecież z księżyca, tylko cały
                czas najbliżej z nim współpracowała.
                "organizowała pani radna Zofia Sładek" - co oprócz kampani wyborczej
                kolegi przewodniczącego za którą będzie miała prokuratorską sprawę.
                "przegapienie ogromnych pieniędzy na remont ulicy Cmentarnej" -
                przecież z tego co wszyscy mówią przegapił to komisarz, który wtedy
                rządził czasowo gminą, podobno teraz była tez jakaś afera medialna z
                przetargiem na lokal w kamienicy w centrum Częstochowy a nadzoruje
                ten wydział ten sam człowiek, który teraz jest komisarzem w
                częstochowie.
                Chyba mało jeżdzisz samochodem halinko bo częśc ulic które
                wymieniłaś już jest załatana a reszta pewnie niebawem będzie.
                "nie ma poparcia ani w radzie ani politycznego" - co do rady nie
                będę się zniżał by to skomentować, natomiast niezależność polityczna
                to tylko jej atut. Popierana jest przez rózne środowiska a nie grozi
                nam zalew politycznych spadochroniarzy na intratne stołki w gminie.
                Funkcja burmistrza to stanowisko dla ludzi i wybierana przez ludzi a
                nie przez partie.
                Uważam że, obecna pani burmistrz to właściwy człowiek na właściwym
                miejscu i nie jest to tylko moja odosobniona opinia.
                Co do rady to szkoda się już pastwić nad biednymi ludżmi, oni sami
                sobie już wykopali polityczny grobowiec.
                Rozmawiam z ludżmi, są coraz bardziej świadomi i jestem pewien że
                nowa rada będzie zupełnie odmieniona i za parę miesięcy wniesie nową
                jakość do naszej gminy.
            • Gość: uczytielnica Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.10, 21:28
              Ukazał się majowy numer Wiadomości z Ratusza. Tym razem z ciekawością
              przeczytałam list od mieszkanki Blachowni do redakcji zaczyna się
              on tak
              „Chciałabym się z Państwem podzielić wrażeniami z sesji Rady
              Miejskiej, która odbyła się dnia 28 kwietnia 2010 r.”
              W lutowo-marcowym wydaniu Wiadomości z Ratusza Pani burmistrz do
              mieszkańców Blachowni pisze m.in. tak
              „Chcę się z Państwem podzielić
              jeszcze jedną bardzo ważną informacją – chodzi o jaz piętrzący
              wodę oraz sam zbiornik Blachownia. W ostatnich dniach spowodowałam
              spotkanie przedstawicieli Wojewody Śląskiego i Starostwa
              Częstochowskiego w Urzędzie Miejskim w Blachowni na temat złego stanu
              jazu i zbiornika Blachownia”.
              Zastanawiam się kto z kogo spisywał słowa
              Mieszkanka z Pani burmistrz czy odwrotnie

W Wiadomościach z Ratusza Pani burmistrz żali się na powodzie jakie
              dotknęły naszą Gminę. Tak sobie pomyślałam – jak dobrze, że Pani
              nie jest burmistrzem Sandomierza bo by zabrakło papieru na dzielenie
              się tragedią.
              Pani burmistrz pisze że
              „19 maja spotkałam się w sztabie kryzysowym z Panem Adamem
              Matusiewiczem – Wicewojewodą Śląskim oraz ze Starostą Powiatu
              Częstochowskiego Panem Andrzejem Kwapiszem – na spotkaniu ustaliłam,
              że przedstawię swoją opinię i wystosuję wraz ze starostą pismo do
              wojewody w celu oczyszczenia zbiornika. Poparcie dla tej inicjatywy
              wyraził Pan Wojewoda. Mam nadzieję, że moje dotychczasowe działania
              zaowocują oczyszczeniem stawu”.
              Przypomnę więc:
              9 lutego Pani poseł Halina Rozpondek poinformowała Radę Powiatu, że w
              tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmie (
              bądź samo,bądź za pośrednictwem Wojewody Śląskiego) prace projektowo-
              budowlane dotyczące remontu jazu i grobli czołowej piętrzącej wodę
              rzeki Stradomki w zbiorniku wodnym Blachownia,na co od wielu lat
              oczekują zarówno mieszkańcy Blachowni, jak i Częstochowy dla których
              zbiornik w Blachowni był terenem rekreacyjnym i wypoczynkowym.
              24 lutego z inicjatywy Burmistrza Blachowni P. Anetty Ujmy
              zorganizowano spotkanie w Urzędzie Miejskim w Blachowni. W spotkaniu
              uczestniczyli, przedstawiciele Sta­rostwa Powiatowego w Częstochowie,
              Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach Oddział
              Częstochowa, Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru
              Budowlanego. Spotkanie miało na celu podjęcie decyzji co do dalszego
              losu zbiornika wodnego, oraz podjęcie natychmiastowych i
              zdecydowanych działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa
              obywatelom gminy Blachownia i ich mieniu.
              19 maja Pani burmistrz spotkała się w sztabie kryzysowym i pisze, że
              ma nadzieję, że Jej dotychczasowe działania zaowocują oczyszczeniem
              stawu.
              Śmiechu warte, ale pachnie mi tu Nikodemem Dyzmą. bo wydaje mi sie
              że Pani burmistrz chce się podpiąć pod działania pani poseł
              Rozpondek, która jak wiemy załatwiła środki na projekty.
              Nie bardzo wiem jakie Pani burmistrz są dotychczasowe działania w tej
              sprawie? Chyba, że ma Pani na myśli spotkania w sztabie kryzysowym z
              wicewojewodą. Dla mnie póki co to uprawia Pani zabiegi
              socjotechniczne i polityczne by dobrze wypaść przed mieszkańcami
              Blachowni.

Co jeszcze w Wiadomościach z Ratusza? Zaczęła się kampania wyborcza.
              W majowym „Ratuszu” jesteśmy świadkami awantury burmistrza Blachowni
              z Radą. Oni jej to - to Ona im to. Ona pisze niedobrzy radni nie
              udzielili mi absolutorium. Oni nie możemy zgodzić się z wypowiedzią
              Pani burmistrz, itd. Pani burmistrz skarży się na radnych
              wymieniając kto ją popiera, a kto jest przeciwny a na kolejnej
              stronie radni dowodzą, że to pani Ujma za swoje niedociągnięcia
              obwinia Radę. Zdzisław Nowak miał podobne problemy z radnymi jednak
              nigdy ich nie opisywał i jakoś z nimi dochodził do porozumienia. Nie
              spotkałam w żadnej gazecie, aby wewnętrzne animozje burmistrza do
              rady i odwrotnie wywlekać na światło dzienne. To żenująca
              dziecinada. Nie chce myśleć co się stanie jeśli do rady wejdą te
              same osoby a burmistrzem znowu zostanie Pani Anetta Ujma.

W Wiadomościach z Ratusza na tyle czuć już kampanię wyborczą, że
              pojawiło się niby przypadkowo zdjęcie śp. Zdzisława Nowaka. Jak znam
              życie pewnie w lipcowym wydaniu Wiadomości będzie przywoływanie
              wspomnień zmarłego burmistrza. Pewnie znowu będą się rozpisywać Pan
              Marek Kułakowski, Pan Piotr Kurkowski, A.K. i Redakcja Ratusza.
              Oczywiście wszystko okraszone wspólnymi zdjęciami Pani burmistrz z
              Jej poprzednikiem. W sierpniowym wydaniu zobaczymy zdjęcia Pani
              burmistrz nad grobem śp. Zdzisława Nowaka. A we wrześniu pani
              burmistrz podzieli się z nami jaką wizję miał śp. Zdzisław Nowak dla
              Blachowni które chce wykonać. Ludzie dajcie już spokój Panu Nowakowi
              nie używacie go jak kukiełki w celach wyborczych.

A to ciekawe. Niejaki Pan Adam Palacz opisuje jak Pani sołtys
              Barbara Gradowicz z Wyrazowa (zwolennik obecnej Pani burmistrz)
              kłamie w gazecie opisując że gmina dała pieniądze. Tak przynajmniej
              daje do zrozumienia autor tego tekstu „nieprawdziwe jest to, że
              Gmina przyznała na oczyszczenie i pogłębienie stawu 15.000 zł. Nikt
              takich pieniędzy na ten cel nie przyznał i nie wiem, jak można tak
              nieprawdziwe i niesprawdzone informacje podawać do publicznej
              wiadomości”
              warto przeczytać te wiadomości do końca.
              Te wszystkie kłótnie jak żywo przypominają mi czasy kiedy gminą
              rządzili Pani Cecylia Żak i Pan Mirosław Walaszczyk. Nic tylko
              kłótnia, kłótnia i kłótnia. I taką mamy Blachownię za obecna
              burmistrz, która nie potrafi się dogadać jak pan Nowak a niczym
              dziecko wypłakuje się w Wiadomościach z Ratusza.

Miesiąc temu Pani burmistrz pisała do nas w Wiadomościach z Ratusza
              „Drodzy Mieszkańcy – bardzo palącym problemem są dziury w drogach
              zarówno tych asfaltowych jak i gruntowych. Ulice wymagają łatania
              wyrw i dziur powstałych po zimie. Fatalny jest również stan dróg
              gruntowych”. I co i g.... . Papier wszystko przyjmie. Dziury w
              jezdniach jak były tak są kierowcy po ulicach jeżdżą już slalomem.
              Poirytowana całą sytuacją nauczycielka
              • Gość: kar o Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.10, 22:04
                Masz racje "uczytielnica" zaczęła się kampania wyborcza co widać właśnie po
                twoim wpisie - opluwanie innych.
                Szkoda że nie dodałeś wpisu o swoich zasługach - jakoś nic o nich nie słychać.
                Najgorsi są ci co tylko krytykują ale sami nie mogą pochwalić się jakimiś
                konkretnymi i pozytywnymi dokonaniami.
                Bardzo dobrze że w "wieściach z ratusza" możne przeczytać o bieżacych sprawach
                gminy.
                Może ty wolałbyś przeczytać o biedronkach i motylkach ale widzę tu podwójną
                osobowość - ton twojego wpisu o tym nie świadczy.
              • Gość: gość Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.10, 22:36
                A nam mieszkańcom wszystko jedno kto spowoduje oczyszczenie stawu -
                czy p. burmistrz czy p. poseł, a najlepiej gdy załatwią to obie
                Panie. A ty chcisłbyś koniecznie żeby nic nie robiła p. burmistrz.
                Gdzie tu dobro Blachowni? Oj coś za bardzo zorientowany jesteś w
                datach kiedy kto i kogo informował o działaniach zwłaszcza p.
                poseł.Bardzo ci zależy aby splendory (w tej chwili jeszcze wątpliwe)
                spłynęły na pewną partię. To już nie królowa Saba pisze a ten sam
                podpisując się inaczej.
                • Gość: Jadwiga Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.10, 23:00
                  Widać że pewnym kręgom bardzo nie na rękę są konkretne i zdecydowane
                  działania pani burmistrz i pełna ich jawność.
                  Oni choć wcześniej żałośnie przegrani to dalej prowadzą swą brudną
                  grę i wywołują zamęt choć rzekomo go krytykują.
                  Rzeczywiście widać, że nie zależy im na dobru Blachowni a jedynie na
                  swych własnych krótkowzrocznych interesach.
                  wstyd
                  • Gość: uczytielnica Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.10, 23:43
                    Skoro mi zarzucacie, że coś zazdroszczę opluwam to napiszcie mi
                    gdzie kłamię. Ja tylko przywołuje zdarzenia według daty to co
                    napisała Pani burmistrz i co można wyczytać na stronie starostwa
                    powiatu częstochowskiego. Śmieszne było gdy posłanka Rozpondek
                    poinformowała, że są pieniądze na plany remontu stawu ten tekst
                    znajdziecie na stronie starostwa, a 3 tygodnie później Pani
                    burmistrz w Wiadomościach opisuje jak to się zebrał sztab kryzysowy
                    pod jej kierownictwem by radzić jak ratować jaz. Pani ta nawet nie
                    wiedziała, że są środki na pierwsze zadania. Taka jest prawda.
                    Czy to mi zarzucacie, że Pani burmistrz w Wiadomościach z Ratusza za
                    pieniądze podatników fotografuje się na 6 -8 zdjęciach w jednym
                    numerze? Nawet Doda w kolorowej prasie nie jest tyle razy
                    pokazywana.
                    Czy to mi zarzucacie, że Pani burmistrz przegapiła 1.700.000 zł na
                    remont ulicy Cmentarnej, po której kierowcy do tej pory jeżdżą
                    slalomem bo omijają dziury? A, że widzę przebiegłość Pani burmistrz
                    to to mi zarzucacie? Pokażcie mi w którym numerze Wiadomości z
                    Ratusza śp. Pan Zdzisław Nowak skarżył się na radnych opisywał ich z
                    nazwiska i imienia? Facet miał klasę a zapewniam was, że też nie
                    miał z nami lekko. Ale potrafiliśmy dojść do porozumienia a
                    opisywanie radnych jest dziecinadą. Jak dziecku ktoś w piaskownicy
                    zabierze szpadelek raczej tego spokojnie nie przyjmuje a wrzeszczy
                    by wszyscy o tym wiedzieli. Co do saby nie mogę się odnieść bo nawet
                    nie wiem o co chodzi. Rozmawiam, ale o konkretach
                    • Gość: Carlos Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.06.10, 00:03
                      "Jak dziecku ktoś w piaskownicy zabierze szpadelek raczej tego
                      spokojnie nie przyjmuje a wrzeszczy" - gorzej gdy szpadelek oddaje
                      sam a potem wrzeszczy ( lub sam rezygnuję z mandatu radnego) albo
                      dostaje pstryczka w nos jak mój polski imiennik.
                      Posłanka Rozpondek jest bardzo sympatyczna ale argument o planach
                      remontu stawu przywołuje mi na myśl plany budowy autostrad...
                      Tu jest gorzej bo jesienią posłanka obiecywała na staw miliony
                      złotych co słyszało wiele osób.
                      Uwierzyli ?
                      Jak myślisz, dlaczego nie ?
                      Bo mineło od tego faktu ponad pół roku i ... starostwo, które jest
                      za to odpowiedzialne nie wykonało nawet projektów ....
                      Moja dobra rada ... wróć do piaskownicy ... tam będziesz miał
                      słuchaczy, którzy są bardziej łatwowierni...
                  • Gość: uczytelnica Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.10, 23:45
                    Skoro mi zazucacie, że cos zazdroszczę opluwam to napiszcie mi gdzie
                    kłamię. Ja tylko przywołuje zdarzenia według daty to co napisała Pani
                    burmistrz i co można wyczytać na stronie starostwa powiatu
                    czestochowskiego. Śmieszne było gdy posłnka Rozpondek poinformowała, że są
                    pieniądze na plany remontu stawu ten tekst znajdziecie na stronie
                    starostwa, a 3 tygodniej później Pani burmistrz w Wiadomościach opisuje
                    jak to się zebrał sztab kryzyspwy pod jej kierownictwem by radzić jak
                    ratowac jaz. Pani ta nawet nie wiedziała, że są środki na pierwsze
                    zadania. Taka jest prawda. Czy to mi zarzucacie, że Pani burmistrz
                    przegabiła 1.700.000 zł na remont ulicy Cmentarnej, po której kierowcy do
                    tej pory jeżdżą slalomem bo omijają dziury? A, że widzę przebiegłość Pani
                    burmistrz to to mi zarzucacie? Pokażcie mi w którym numerze Wiadomości z
                    Ratusza śp. Pan Zdzisław Nowak skarżył się na radnych opisywał ich z
                    nazwiska i imienia? Facet miał klasę a zapewniam was, że też nie miał z
                    nami lekko. Ale potrafiliśmy dojść do porozumienia a opisywanie radnych
                    jest dziecinadą. Jak dziecku ktoś w pisakownicy zabierze szpadelek raczej
                    tego spokojnie nie przyjmuje a wrzeszczy by wszyscy o tym wiedzieli. Co do
                    saby nie moge sie odnieśc bo nawet nie wiem o co chodzi
                      • Gość: do carlosa Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.10, 09:55
                        I miliony będą . W tym roku MSWiA przekazało kilkaset tysięcy zł starostwu na
                        projekt, na który jest właśnie rozstrzygany przetarg. W przyszłym roku
                        rozpocznie się regularna inwestycja. Ministerstwo nie może przekazać pieniędzy
                        na inwestycję, bo jest jeszcze nieprzygotowana.Jeżeli masz trochę orientacji w
                        procesie inwestycyjnym (inwestycji z pieniedzy publicznych)- to najpierw jest
                        koncepcja, potem projekt, a nastepnie prace budowlane. I każdy etap jest
                        oddzielnie finansowany.
                        • Gość: gruby Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.10, 10:18
                          gościu daj se na wstrzymanie.
                          zaśmiecasz wątek wychwalaniem posłów
                          albo jesteś tak naiwny albo masz w tym interes bo jakiś poseł
                          załatwił ci robote i jeszcze coś obiecał ...
                          "będą, będzie,koncepcja, potem projekt, w przyszłym roku"...
                          będą też loty na marsa ... a na razie nie możemy zbudować autostrad..
                          gościu ośmieszasz tylko siebie i nieopatrznie swoich mocodawców

• Gość: uczytelnica Re: do Carlosa Piotrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.10, 16:19

Kocham was za waszą merytorykę w poruszanym temacie Ja wymieniam
                            niedociągnięcia w gminie a wy mnie, że opluwacie i to piszecie nie
                            na temat wykręcacie się siankiem byle nie odnieść się do zarzutów
                            Ja piszę o dziurach w drogach choć mamy już 1/3 czewrca nadal są nie
                            naprawione jezdnie a wy piszecie Moja dobra rada ... wróć do
                            piaskownicy ... tam będziesz miał słuchaczy, którzy są bardziej
                            łatwowierni.

Skoro Carlosie tak dobrze znasz place zabaw i piaskownice i
                            jako giermek jesteś tak blisko pani burmistrz to podpowiedz jej, że
                            na placach zabaw i w pobliżu trawa już sięga metra a jest to chyba
                            teren gminy
                            Ja piszę, że to właśnie poseł Halina Rozpondek obiecała środki na
                            naprawę stawu i są pieniądze na plany tego zadania, a wy piszecie -
                            Posłanka Rozpondek jest bardzo sympatyczna ale argument o planach
                            remontu stawu przywołuje mi na myśl plany budowy autostrad... Tu
                            jest gorzej bo jesienią posłanka obiecywała na staw miliony złotych
                            co słyszało wiele osób. Uwierzyli ? Jak myślisz, dlaczego nie ?
                            Taka jest twoja Carlosie prawda zadzwoń do starostwa i dowiedz się
                            ile MSWiA przesłało pieniądze. Carlosie choć przepadam za PO bo chcą
                            zniszczyć kartę nauczyciela to staraniom posłanki trzeba oddać
                            prawdzie. Coś zaczyna się dziać
                            Ja pisze, że pani burmistrz podejmując działania na rzecz stawu
                            spóźniła się o kilak tygodni a temat podjęła tylko ze względu na
                            opady i zagrożenie powodziowe. A wy piszecie - gorzej gdy szpadelek
                            oddaje sam a potem wrzeszczy ( lub sam rezygnuję z mandatu radnego)
                            albo dostaje pstryczka w nos jak mój polski imiennik. Nawet nie
                            bardzo wiem co napisać bo nie wiem o co ci chodzi z tym szpadelkiem
                            Jak piszę że Pani burmistrz przegapiła 1.700.000 zł na remont ulicy
                            Cmentarnej, po której kierowcy do tej pory jeżdżą slalomem bo
                            omijają dziury? A wy odpowiadacie - ... i naucz się korzystać z
                            kompa i netu bo powtarzasz
                            wpisy
                            A ty odpowiadasz -
                            uczytelnica widzę duże zmiany : odwrót sympatii od nauczycielek
                            języka
                            angielskiego na rzecz nauczycielek języka rosyjskiego ...sodoma i
                            gomora. Śmiech mnie ogarnia bo nie wiem co ci odpowiedzieć. Ale
                            rozumiem was jak brak agrumentów to odpowiada się niedorzecznie.
                            Dlatego byś dobrze zrozumiał raz jeszcze pytam czy ty Carlosie i
                            inni nie widzicie dziur w ulicach w gminie Blachownia czy nie
                            widzicie zarastających trwa na placach zabaw i torowisku czy nie
                            widzicie jak dzieci na placu zabaw biegają wśród desek z wystającymi
                            gwoźdźmi, czy nie widzicie kłótni burmistrza radą, czy nie wiecie,
                            że w pierwszych dniach rządzenia przez nowego burmistrza
                            zaprzepaszczono 1.700.000 zł na inwestycje drogowe, czy nie widzicie
                            jak znajoma pani burmistrz pracują w urzędzie jak nie wiecie o kogo
                            chodzi to zapytajcie gdzie pracuje żona pan Piotra prawej ręki pani
                            burmistrz czy nie widzicie, że pani burmistrz potrafi tylko narzekać
                            na rade uśmiechać się i mówić chciałabym dobrze dla Blachowni tylko
                            co z tego wynika?
                            Można by wymieniać dużo niedociągnięć ale wiem Pio... o sorki
                            Carlosie że mi napiszesz że ludzie sami powinni wszystko to naprawić
                            a pani burmistrz tak wiele rzeczy zrobiła dla Blachowni
                            • Gość: gość mieszkaniec Re: do Carlosa Piotrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.10, 20:26
                              Co ty pleciesz "kobieto" (myślę jednak, że to pisze mężczyzna lub ci
                              dyktuje i wiemy kto to, po jego stylu pisania)! To ty nie widzisz,
                              że trawy pokoszone, kwiaty zasadzone, drogi w trakcie remontu, place
                              zabaw zdewastowane przez nas-mieszkańców w trakcie napraw, itd. A co
                              chciałaś aby robił to urząd jak lało? Dzisiaj byś krytykowała, że
                              nie w tą porę robili i wyrzucone pieniądze! Wiesz, że nie burmistrz
                              przegapiła pieniądze na remont ul. Cmentarnej a wasz kolega, więc
                              nie oczerniaj. A tego znajomego w urzędzie to nie przyjmowała
                              burmistrz, on już pracował. Póki co to w urzędzie nie pracuje nikt
                              znajomy przez burmistrza przyjety. I jeszcze jedno! Burmistrz się
                              nie kłóci z nikim - jest na to za inteligentna i za kulturalna.
                              Nienawiść cie rozpiera, bo taka(i) nie jesteś! Brzydko się bawicie!
                              Carlos trzymaj się, masz rację i to ich wkurza!
                              • Gość: TERESA Re: do Carlosa Piotrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.10, 22:32
                                CARLOS CO TY CHRZANISZ BYŁAM DZISIAJ NA TRZECH PLACACH ZABAW
                                CZŁOWIEKU CHWYC SIĘ ZA GŁOWE ZANIM COS NAPISZESZ. CAŁY PLAC PRZY
                                TOROWISKU OBOK PLACU KONSTYTUCJI TRAWA DO PASA POSZŁAM WIĘC Z
                                SYNKIEM ZA BAR OAZA TAM RÓWNIEZ TRWA NIE WYKOSZONA TYLEKO WYDEPTANA
                                ZA TO LEŻĄCE DESKI Z GWOŹDZIAMI TO SKANDAL DLA GOSPODARZA TEGO
                                TERENU JAK MOŻNA TAM WPUSZCZAC DZIECI PRZECIEZ MOŻE IM SIĘ TAM STAC
                                KRZYWDA. POSZŁAM WIEC NAD STAW TAM JEDYNIE WYKOSZONA TRAWA ZA TO NIE
                                BYŁO WODY Z BRODZIKU A TOALETA ZAMKNIĘTA NA TRZY SPUISTY A POTEM
                                PRETENSJE DO LUDZI ŻE ZAŁATWIAJĄ SWOJE POTRZEBY PO KRZAKACH A GDZIE
                                SIĘ MAJĄ ZAŁATWIĆ JAK IM ZAMYKA SIĘ SZALETY MIEJSKIE. CARLOS PUKNIJ
                                SIĘ W ŁEP ZANIM COS NAPISZESZ. W SOBOTE JECHAŁAM UL. CMENTARNĄ I ZA
                                1 MAJA DZIURA NA DZIURZE GDZIE TY CZŁOWIEKU WIDZISZ ZAŁATANE ULICE
                                NIE RÓB Z NAS IDIOTÓW. MIASTO BRUDNE ZANIEDBANE A TY PISZESZ JAK TU
                                JEST PIEKNIE. Z IDIOCIAŁEŚ?
                • Gość: Basia Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.10, 22:33
                  Dzisiaj miałam okazje odwiedzić swoja rodzinę w Blachowni.
                  Miejscowość ma tak piekne jeziorko tyle lasów a jest tak zaniedbana.
                  Dziury w drogach, alejki nad stawem tak porośnięta nie wykoszone
                  trway że trudno człowiekowi się wyminąc a ludzi dzisiaj było sporo.
                  Jedynie droga warta u was pokazania to ta przy kościele
                  Pozdrawiam mieszkanka Wygody
      • Gość: filip Re: Do Ujmy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.10, 20:51
        Nie narzekajcie na Kościelnego a lepiej zobaczcie jakie macie drogi dziura
        dziurę goni aż strach jeździć Cemntarna Sosnową Wspólną, Bema,
        Starowiejską, Kubowicza Bankową 1 Maja. Co robi burmistrzowa Blachowni to
        skandal za pana Zdzisława tak nie było
        • Gość: cisiak Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.10, 18:00
          Jacy jesteście podli widzicie coś u Jacka Kościelnego, a nie widzicie
          błędów złego gospodarzenia nowej burmistrz. Zapytajcie pania burmistrz
          dlaczego nie wykorzystała pieniędzy zRPO na remont drogi zapytajcie
          dlaczego nie łata dziur czy czeka na wybory dlaczego nie jest koszona
          trawa potrafi sie tylko usmiechać i mówic tak dużo dla was robię
    • Gość: jeti Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: 195.88.28.* 31.05.10, 18:32
      Radnemu z Lelowa polecam kazus radnego z Kłomnic, który po pijaku przejechał
      kobitę pod Mstowem i uciekł z miejsca wypadku. Mimo, że złapano go i
      udowodniono mu, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, to częstochowski sąd
      wymierzył mu karę z przestępstwo z winy nieumyślnej. Radny z Kłomnice dostał
      karę więzienia w zawieszeniu i zabrano mu prawo jazdy. Radnym, w majestacie
      prawa, może być jednak dalej.Informacja za:
      www.gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=440&id=10220
      • Gość: mieszkaniec Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.10, 18:47
        Ja poprostu nie rozumiem sytuacji w Blachowni. To jak to? Przewodniczący ma odebrany mandat radnego i dalej jest przewodniczącym? Ta rada działa bezprawnie, każda podjęta uchwała i podpisana przez pana Przewodniczącego Kościelnego jest poprostu nieważna! Od czego tam są prawnicy? Samorząd w Blachowni działa z pogwałceniem prawa! A gdzie jest nadzór prawny Wojewody śląskiego?
        Pani Burmistrz jest pania mądrą kobietą, pogonić swoich prawników i wywalić tego człowieka z rady!!!Ośmiesza nas i on i w ogóle cała rada.

/
        • Gość: roan Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.10, 19:14
          rowan_bean zapewniam cię, że do końca kadencji tej rady sąd nie da wyroku
          juz jest załatwione Kościelnego nikt nie ruszy dlatego tak pewnie chodzi
          po urzędzie. To nie jest błąd pracowników UW to celowe zamierzenie.
          Urzędnicy nie sa tacy głupi by o czyms zapominac loub czegos nie wiedzieć.
          Tam są układy i układziki. Pan Kościelny może sie nie martwić nie zapłaci
          ani złotówki z diet. No cóż pracowac na mieniu gminy nie każdy może u nas
          w Blachowni może to robic przewodniczący Rady który mówi, że nie złamał
          prawa, a ostatnio czytam na forum, że inny radny z Blachowni tez brał
          pieniądze za ubezpieczanie wolontariuszy z domu kultury. Szlak mnie rrafia
          jakich wybraliśmy niektórych radnych. Wstyd wstyd wstyd
      • Gość: antek Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.10, 19:27
        To chyba jest istna plaga.
        Kolejny radny Blachowni, tym razem Zofia Sładek pełniąca funkcję
        pełnomocnika komitetu Kościelnego na bakier z prawem.
        cytat z gazety - "W zeszłym tygodniu jednak chodziło o coś innego -
        odrzucono sprawozdanie finansowe z jego kampanii wyborczej na
        burmistrza Blachowni. Pieniądze na tę kampanię trzymane były na
        koncie założonym na prywatne nazwisko pełnomocnika finansowego
        komitetu, a nie na komitet. Co więcej - konto było w SKOK-u, który
        bankiem nie jest. A przepis mówi wyraźnie - komitet ma obowiązek
        trzymać pieniądze na koncie bankowym. - Restrykcyjne przepisy
        dotyczące finansowania kampanii to nie jest wymysł mający utrudnić
        życie kandydatom - tłumaczy dyrektor Krzysztof Lorentz z Krajowego
        Biura Wyborczego w Warszawie. - Maja zapewnić, że finansowanie
        kandydatów będzie przejrzyste i nic nie odbywało się "pod stołem" w
        zamian za przyszłą przychylność zwycięzcy."
          • Gość: tonieja Re: Przewodniczący bez wyroku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.10, 20:38
            Naiwni blachownianie którzy myślicie że Jacek Kościelny odpowie za
            prace na mieniu gminy. Nic mu nie zrobicie. Sąd będzie tak długo
            radził az sprawie łep ukręci a jesienią pan Kościelny wystartuje
            czysty do wyborów samorządowych mieniąc sie jako wybitny syn ziemi
            częstochowskiej być może zastartuje do powiatu.
            Oto nasze typy. Karol Ostalski, Jacek Kościelny, Jerzy Mysłek,
            Andrzej Wypchlak, Celina Żak, Tadeusz Gębuś, Roman Gębuś, Mirosław
            Walaszczyk
            Do rady gminy Zofia Sładek, Stanisław Kowalczyk, Artur Zelejski,
            Marek Kułakowski, Andrzej Pilarz, Mariola Królicka, Barbara
            Gradowicz, Krzysztofa Palacz.
            Częstochowianka Aneta Ujma kandydat lewicy na burmistrza / podobno
            już biega ale nie za pieniędzmi dla gminy a z kijami dla zdrowia/,
            częstochowianin Marcin Biernat kandydat na burmistrza z PO, ktoś z
            PiS pewnie przywiozą kogoś z Częstochowy. Samoobrona też kogoś
            wskaże.
            Jeśli wygra pani Ujma i wejdzie stara rada na czele ze Sładek Pilarz
            czy Kowalczyk znowu czeka nas stagnacja w radzie.
            • Gość: Edward Re: Przewodniczący bez wyroku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.10, 23:15
              Bądż spokojny - ci radni już do nowej rady nie wejdą.
              Z tego co pamiętam to pani Ujma jest bezpartyjna i była kandydatem
              tak lewicy jak prawicy oraz środka - po prostu mieszkańców.
              Bo przecież w wyborach burmistrza nie liczą sie partie ale człowiek.
              Np. teraz kandydat na prezydenta popierany przez PO wygrał u nas
              zdecydowanie a parę miesięcy wcześniej kandydat na burmistrza
              popierany przez tą samą partię uzyskał najgorszy wynik i odpadł w I
              turze ...
              • Gość: woźna Re: burmistrz z przeszłościa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.10, 16:45
                Edwardzie a to mnie rozbawiłeś oj nie mogę złapać tchu burmistrz
                bezpartyjna ha ha ojej ratujcie mnie bo zejdę ze śmiechu burmistrz
                bez poparcia politycznego oj już mnie boli kolka. No to spytaj
                burmistrza czy należała do Unii Wolności, partia która niczym PSL
                przyklejała się w każdych wyborach do każdego by tylko być przy
                władzy. Zapytaj burmistrza z kim prowadziła kampanię wyborczą kto
                jej pomagał czyżby niejaki pan Majorczyk nie przyznawał się już do
                SLD czyżby niejaki pan Kurkowski który też jej pomagał w kampanii
                wyborczej już nie należał do lewicy? Masz racje Edwardzie burmistrz
                nie przyzna się do lewicy bo by ją nie poparły babcie z kościoła a
                te naiwne kobietki nawet nie wiedziały kogo popierają. Sztuczka
                niezła gorliwe panie słuchające cały czas radia Maryja zagłosowały
                na panią popieraną przez komuszków. ha ha. Jak myślisz Edwardzie
                gdyby burmistrz należała do Prawa i Sprawiedliwości to pan śp. Nowak
                wziąłby ją do urzędu? No chyba, że była mu bardzo a to bardzo bliska
                w co w takie plotki nie wierzę.
                A to że obecna burmistrz jak żaden inny burmistrz z Blachowni jest z
                ludem to czytam tu na forum i śmiech mnie ogarnia kobietka zaczęła
                chodzić nawet do kościoła w Blachowni, składać życzenia miejscowym
                księżom wcześniej jak była sekretarzem gminy jakoś jej nie widywałam
                w kościołach Blachowni. Czyżby wtedy nie czuła się związana z
                Blachownią? Teraz jak ktoś pisze na forum pani ta nawet biega z
                kijkami po Blachowni. Trzeba sie przypodobac mieszkańcom no bo
                niedługo wybory a ona czym się pochwali? halą która tak w zasadzie
                jest dziełem niezyjącego burmistrza Nowaka? nieudolnie załatanymi
                dziurami? A może tymi wielkimi milionami z Unii Europejskiej które
                obiecała ściągnąć jak na razie z marniutkim skutkiem. Ale o tym
                cicho sza bo wiesz Edwardzie jeszcze ktoś przejrzy kim tak naprawdę
                jest burmistrza i co wtedy. Jestem ciekawa co jeszcze ta pani jest
                wstanie zrobić by przypodobać się ludziom kościoła. Bo o ludzi z SLD
                kiedyś PZPR nie musi zabiegać oni ją popierają od początku. na głosy
                PISU niech nie liczy ludzie już nie dadza się nabrać.
                • Gość: belferka Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.10, 18:06
                  Słusznie wożna że wychwalasz panią burmistrz bo rzeczywiscie tak jak
                  prawdziwy prezydent powinien byc prezydentem wszystkich Polaków tak
                  przwdziwy burmistrz powinien byc burmistrzem wszystkich mieszkańców
                  niezależnie od sympatii partyjnych bo to na takich stanowiskach nie
                  moze miec znaczenia ( chyba że ty optujesz za partyjniactwem w
                  urzędzie ale to byłoby karygodne i godne potępienia)
                    • Gość: syla Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.10, 21:51
                      Szanowni państwo czytam wasze wpisy które sa różne ale osobiście
                      powiem, że nie pochwalam takich podjazdów jakie zastosowała jakaś
                      woźna jednak nie ukrywam, że jak spaceruję z córką po Blachowni nie
                      bardzo widze co się zmieniło w Blachowni na lepsze gdy nastała pani
                      Ujma. A mam wrażenie, że raczej jest gorzej niż lepiej szczególnie
                      gdy patrze na porośniete torowisko . Ale mogę się mylić więc
                      napiszcie mi szczerze bez złośliwości co ta pani zrobiła dla nas
                      mieszkańców?
                      • Gość: ministrant Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.10, 22:07
                        Myślę ze przez kilka miesięcy nie można oczekiwać cudów, że powstaną
                        u nas drapacze chmur i kopalnie złota...
                        A tak na poważnie, biorąc pod uwagę okoliczności - przedwczesne
                        wybory z kadencją na raptem kilka miesięcy - jest całkiem nieżle.
                        Ja osobiście na pewno zagłosuję na obecną burmistrz by dać jej
                        szansę wykazać się przez okres pełnej kadencji a nie tylko niecałej
                        jej ćwiartki .
          • Gość: nać Re: Przewodniczący z wyrokiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 20:33
            Zwolennicy obecnej burmistrz nich się na mnie nie gniewają ale jak
            czytam ich wpisy to ogarnia mnie śmiech no bo najpierw ktoś tu
            pisał, że Tak dobrego Burmistrza jak obecnie Blachownia nie miała od
            lat! Tylko ci ją krytykują, którzy nie usięgają jej do pięt i do tej
            pory żle zarządzali Blachownią pełniąc różne funkcje.
            Ale jak ktoś znowu poprosił żeby zwolennicy czy też sama pani
            burmistrz napisała co takiego zrobiła dla naszej gminy za co ją
            wychwalać pod niebiosa to pojawiają się komiczne wpisy np.
            Myślę że przez kilka miesięcy nie można oczekiwać cudów, że powstaną
            u nas drapacze chmur i kopalnie złota. Osobiście jako mieszkaniec z
            Miodowej nie oczekiwałem od nowej władzy drapaczy chmur czy kopalni
            złota a jedynie posprzątanych ulic skoszonych trawników naprawionych
            dróg a nie zalanych dziur jak ktoś tu trafnie zauważył. Osobiście
            nie jestem niczyim zwolennikiem i nie należę do żadnej partii ani
            organizacji ale też zauważam że obecna pani burmistrz dużo się
            promuje za pieniądze podatników w gazecie. Wykłóca z radnymi w
            gazecie. Szkoda, że zamiast dziwnych podjazdów pod radnych nikt nie
            napisze jakie to inwestycje pani burmistrz zapoczątkowała
            Nawet ogłoszenie Konkursu na prezentację multimedialną "Blachownia
            tu warto żyć jest pewna kpiną.
            Mój syn zwrócił mi uwagę, że burmistrz czy urząd chce się promować
            na plecach młodych ludzi. Dostarczone na konkurs prace nie podlegają
            zwrotowi. Z chwilą złożenia przechodzą one na własność
            organizatorów, którzy przejmują autorskie prawa majątkowe do
            przekazanych prac. Ktos tu z kogoś chce okrać z pomysłu? Nie wiem
            czy prawo autorskie pozwala na takie rozwiązania osobiście
            przyznałem dziecku racje, że przejęcie praw autorskich za np. film o
            Blachowni za nie wiadomo jaką nagrodę może to będzie album o
            pajączkach może o kwiatkach a może o Blachowni organizator nie wiem
            dlaczego nie wymienia nagrody dla mnie jest dziwne i sprytne ktoś
            się napracuje może stworzy coś ciekawego a urząd przejmie jego
            pomysły na własność wykorzysta je a dziecku da albumik. Dla mnie to
            czyste draństwo.