Dodaj do ulubionych

Grzegorz Więciorkowski chce pomóc dzieciom i se...

01.11.10, 21:52
kiełbasa przedwyborcza a co do tej pory zrobił dla Czewy. Niech się pochwali. czekamy
Obserwuj wątek
      • Gość: xcx Re: www.nowa-czestochowa.pl IP: *.146.221.98.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.11.10, 23:04
        Witam. Lubie czytać od dziecka i dlatego poświęciłem swój czas na lekturę programu KWW Nowa Częstochowa. Powiem szczerze... zresztą zapraszam do lektury.

1. Mieszkańcy miasta będą mieli swobodny dostęp do Statutu w Internecie i innych do tego rodzaju przeznaczonych pismach urzędowych. Statut będzie zawierał wszystkie prawa i obowiązki poszczególnych organów i jednostek miasta, jak również relacje między nimi. Statut Miasta będzie więc dokładnie regulował pracę Prezydenta i Rady Miasta poprzez przyjętyRegulamin Rady Miasta Częstochowy. Pracę Urzędu Miasta, który jest podporządkowany Prezydentowi będzie regulował ”Regulamin Organizacyjny” w formie zarządzenia Prezydenta. Statut Miasta będzie określał zadania dla powoływanych stałych Komisji Rady, a także zasady i tryb działania Komisji Rewizyjnej, będzie w szczególności regulował tryb załatwiania skarg i wniosków mieszkańców na działalność Rady i Prezydenta. Projekt Statutu będzie uzgodniony z Prezesem Urzędu Rady Ministrów. Powołany przeze mnie zespół prawników przygotuje i przedłoży opinii publicznej w ciągu miesiąca projekt Statutu. Będzie on fundamentem funkcjonowania nowej Rady Miasta. Dla naprawy Częstochowy jest to warunek sine qua non czyli konieczny
        Pomysł bardzo szczytny tylko jego realizacja zajmie hmmm masę czasu, papieru i pieczątek i szczerz nie widzę jakiś super korzyści dla miasta z tego tytułu. Ale ok tylko moje pytanie brzmi co dalej jeśli to był punkt 1 - no i czytam dalej
        Jako Prezydent Miasta będę oczekiwał, że każdy z kandydatów na radnych z wszystkich partii politycznych i z komitetów bezpartyjnych podpisze publiczne oświadczenie, że będzie popierał projekt Statutu Miasta zaproponowany przez NOWĄ CZĘSTOCHOWĘ i zadeklaruje, że na najbliższej sesji nowej rady miasta zagłosuje za jego przyjęciem. Komitet Wyborczy Wyborców „NOWA CZĘSTOCHOWA” przedstawi do publicznego wglądu listę kandydatów do Rady Miasta, którzy podpisali publiczne oświadczenie, że pierwsze co zrobią w Radzie Miasta, to uchwalą Nowy Statut Miasta. Już nie będę się kłócił jak Pan zmusi kogoś do podpisania ww. dokumentu ( mniejsza z tym ) zastanawia mnie natomiast sytuacja którą sobie cały czas wizualizuje - jest pożar domu Pan jest strażakiem i pierwsza rzecz jaką Pan robi to według tego punktu zmienia status domu - to zajmie kilka lat min 2 lata w tym czasie już nie będzie połowy domu. Nie kupuje tego
        Jako przyszły prezydent będę żądał i apelował do przyszłych radnych, aby kolejną z uchwał, jakie podejmie, było stworzenie instrumentów prawnych pod wnoszenie uchwał przez mieszkańców Częstochowy i przez Rady Dzielnic pod obrady sesji Rady . (500 podpisów mieszkańców , lub wniosek z rady dzielnicy przyjęty uchwałą rady dzielnicy) Zawdzięczając tym zmianom zapoczątkuję rozwój Częstochowy, która będzie sumą rozwoju dzielnic Częstochowy.Bardzo fajny pomysł - podpowiem jak to szybciej zrobić bez wojny z radnymi i apeli - wystarczy iniciatywa obywateli i 10 tys podpisów takie prawo działą już w wielu miastach projekt : podłącz demokracje - szkoda że nie ma tu orginalności
        Wynikiem tych zmian każda dzielnica będzie posiadać swoje kulturalno-oświatowe centra /Domy Kultury/, ośrodki rekreacyjne i usługowo-handlowe. W ten sposób Rady Dzielnic staną się faktyczną samorządową komórką, która najlepiej znając potrzeby dzielnic, będzie miała formalny nacisk na Radę Miasta w postaci projektów uchwał.
        Ja tego nie rozumiem po co ? dlaczego ? - na odległość śmierdzi to setką nowych etatów, ogromnymi kosztami i w sumie .... niczym innym
        Bardzo ważną i pryncypialną zasadą w Nowej Radzie Miasta będzie zapis prawny, wskazujący na konieczność umieszczania w protokołach z posiedzeń Rady nie tylko wyniku głosowania, ale także wykazu z imienia i nazwiska - kto i jak głosował na posiedzeniach Rady Miasta lub komisji Rady ( głosowanie imienne). Taka forma zapisu w protokole spowoduje większą dbałość radnych o przebieg głosowań i uniemożliwi zasłanianie się niepamięcią /anonimowość powoduje patologię, zaś jawność przyczynia się do czytelności działań prezydenta i rady/. Protokół z wynikami głosowań będzie umieszczony na stronie internetowej Miasta zgodnie z BIP.OK w sumie do załatwienia w 1 miesiąc - nikomu to nie zaszkodzi
        Będąc Prezydentem Miasta stworzę warunki sprzyjające pełnej otwartości urzędników miejskich na petentów. Prezydent jest pracodawcą dla wszystkich zatrudnionych urzędników i bierze odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie urzędu. Ja od owej odpowiedzialności się nie uchylę
        .I tutaj ręce mi opadły - to jest punkt programu??? Każdy prezydent bierze odpowiedzialność za swoich urzędników czy mu sie podoba czy nie
        Uważam, iż Urząd Miasta powinien funkcjonować sprawniej dzięki efektywności pracy urzędników, przy czym wcale nie musi być tak, iż efektywność się osiąga dużymi finansowymi nakładami. Kultura, odpowiedzialność i sprawność, zwłaszcza przy wydawaniu wszelkiego rodzaju decyzji administracyjnych, pracowników urzędu są priorytetami niekwestionowanymi! Po objęciu stanowiska Prezydenta Miasta Częstochowy, w ciągu miesiąca przeprowadzę analizę i zaproponuję najlepsze i rozsądne rozwiązania, nad którymi już pracuję od kilku lat. Mądre i słuszne - zapraszam do lektury ojca chrzestnego biurokracji Pana Webbera - najgorzej będzie z oporem samych urzędników. Szkoda że ten punkt nie jest rozwinięty dokładniej
        Częstochowa powinna mieć opinię dobrego, wygodnego miejsca do studiowania. Uważam, iż należy wesprzeć wszystkie wyższe instytucje edukacyjne i otworzyć im nowe perspektywy. Wzmocnienie Politechniki i Akademii Jana Długosza traktuję, jako swój obowiązek. Będę sprzyjał dążeniom do powołania Uniwersytetu Częstochowskiego .To Senaty Uczelni będą decydowały o możliwości jego powołania!
        No i już było dobrze a tu znowu - łup farmazon. Jaki uniwersystet powołany z czego z jaką kadrą ????? To sa odgrzewane kotlety a Pan nie jest w stanie ich nawet zjeść bo to nie Pana kompetencje jako prezydenta. Pan wybaczy ale to jest sf
        Za niezbędny czynnik życia akademickiego w naszym mieście uważam rozwój ruchów studenckim i całego środowiska akademickiego. Te środowiska mają swe problemy, w których Miasto i Prezydent mogą im pomóc. Warto tworzyć nową infrastrukturę tych środowisk. Zapoczątkuję rozwój i budowanie stabilnego i nowoczesnego zaplecza akademickiego. Powinniśmy sprowadzać do Częstochowy najlepszych profesorów.Też nie Pana kompetencje to uczelnia może zaprosić profesora na wykłady i ZAPŁACIĆ za takie a nie Prezydent miasta. Smieszne wydaje mi się według Pana programu miejskich pubów dla studentów to będzie ewenement na skalę światową ;)
        Aktywizuję obszary należące do spółki Skarbu Państwa Operator, która posiada olbrzymie i niewykorzystane gospodarczo tereny wokół huty. Jest to baza, którą Częstochowa musi wykorzystać.

OK pełna zgoda - wszyscy to obiecują
        Obejmę pełny nadzór nad Spółkami Miasta, a szczególnie nad MPK i CzPK /patologiczny przykład sądzenia się prezesa za setki tysięcy złotych z kasy spółki z pracownikami - to zgroza!/.sprawy sądzenia nie znam ale wiem jedno że jeśli tak jest to pewnie takie jest prawo i nie zalezy ono od widzimisie prezydenta a dwa nie może Pan objąć nadzoru pełnego bo to wbrew ustawie o łaczeniu funkcji - lepiej napisać że szwagier ktróremu ufam będzie tam prezesem a on zrobi co mu każe. Bzdur
        [i]Rozwiążę bardzo niekorzystną umowę, zawartą przez CzPK w 2005 roku z firmą, która przejęła wybudowaną za pieniądze Miasta i gotową do eksploatacji instalację biogazu (Biogaz Sobuczyna). Od 2005 roku nie wpływały z tej umowy do kasy spółki żadne pieniądze. Spółka komunalna miasta Częstochowy czyli Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne mogło zarobić w tym czasie, samodzielnie eksploatując ujęcie biogazu w Sobuczynie, kilkadziesiąt milionów złotych oraz w postaci dywidendy przekazać te pieniądze do skarbu JAK?
        • Gość: xcx Re: www.nowa-czestochowa.pl IP: *.146.191.48.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.11.10, 23:07
          no i dalej
          * Z tych oszczędności , które szybko są możliwe do pozyskania możemy sfinansować:
          * program wspierania rodzin wielodzietnych i samotnych matek;ciekawe
          * program „Darmowy Bilet dla Bezrobotnego” w poszukiwaniu pracy ważny przez jeden-dwa miesiące;dobre 5+
          * poprawę infrastruktury sportowej w szkołach i klubach sportowych;ok
          * program dofinansowania dla seniorów miasta zakupu leków oraz refundacja zabiegów rehabilitacyjnych;NIE MOŻE PAN brak przepisów prawnych
          * „Bilet Seniora” – specjalny, zniżkowy dla osób od 60 roku życia;straci MPK, demagogia
          * budowę w kilku wskazanych osiedlach ( tam gdzie są największe potrzeby) przedszkoli i ośrodków dla dzieci najbardziej uzdolnionych. Przedszkola będą budowane pod „ małego jeszcze człowieka”: niski parterowy budynek, okna tak zabudowane, ażeby każde małe dziecko mogło z nich widzieć piękną otaczającą roślinność , piękne drzewa, krzewy i zieleń. W tym celu przedszkola powinny być lokalizowane w okolicy terenów zielonych, ponieważ w spokoju i otoczeniu piękna dzieci mogą normalnie się rozwijać i uwrażliwiać.Wykorzystam w pełni program dofinansowania ze środków UE w celu zorganizowania niewielkiej firmy przewozowej (TAXI dla dzieci), którą będą prowadziły tylko kobiety. Małe w tym samym pastelowym kolorze taksówki będą pomocne tym rodzicom, którzy nie będą w stanie sami dowieźć i odebrać dzieci.[b]Lepszym pomysłem była by budowa STACJI KOSMICZNEJ - to są pomysły sf - ja jestem z wyżu demograficznego i na osiedlach typu połnoc straszą stare budynki po przedszkolach a co jak sie niz skonczy ???

[/b]
          Będę tworzył społecznościowe programy dla Seniorów/zwłaszcza skazanych na samotność/, w celu wyciągnięcia ich z domów. Stworzę i zachęcę grupę animatorów do ożywienia już istniejących kafejek i punków gastronomiczne /przykład są ciekawe rozwiązania, istniejące we Włoszech i Niemczech/.Bardzo dobry pomysł - dla Pana informacji juz jest w miescie kilka stowarzyszen i organizacji które się tym zajmują Nie wiem czy miasto stac na swoją organizację czy nie lepiej wesprzeć istniejące
          W celu zwiększenia odpowiedzialności i podniesienia poziomu obsługi przyszłym inwestorom będzie przypisana tylko jedna osoba, znająca języki i realia gospodarki nie tylko od strony urzędu, ale także od strony biznesu. Na obecną chwilę inwestorem zajmują się cztery magistrackie wydziały, a często zostaje zostawiony samemu sobie..Postulat z serii - żeby ludziom żyło się lepiej - wystarczy poprawić to co jest nie trzeba odrazu zmieniać aha i fajnie jakby ktoś znał język
          Każdy budynek należący do Gminy Częstochowa będzie podlegał wyrywkowym kontrolom w zakresie oszczędzania energii cieplnej i elektrycznej. W tym zakresie rezerwy są bardzo duże, należy jedynie zlikwidować koszty ponoszone na ogrzewanie, które się marnuje /otwarte okna, ogrzewanie budynków w dni wolne od pracy/. Tylko te społeczeństwa, które oszczędzają energię są bogate!OK Mądre i słuszne
          Internet za mojej kadencji zostanie wykorzystany w Urzędzie Miasta w pełni. Wszystkie dokumenty będzie można pobrać drogą elektroniczną. Większość spraw również będzie można w ten sposób załatwić. Strona internetowa Miasta będzie zawierała wszystkie protokoły i uchwały z posiedzenia Rady Miasta , dane ekonomiczne, dane statystyczne i potrzebne informacje mieszkańcom. Nie będzie tam promocji na głównej stronie żadnego nazwiska, a tym bardziej przyszłego Prezydenta Częstochowy.
          Internet będzie służył także do przeprowadzania przetargów,
          które tą drogą wyłonią uczciwie dostawców usług dla miasta
          Częstochowy. Bezpłatny dostęp do Internetu będzie
          podstawą mojego programu wyborczego. W ciągu mojej
          kadencji nie powinno być w Częstochowie miejsca, gdzie nie

będzie Internetu.Już tak jest jesli chodzi o dokumenty niestety brak dobrej woli urzedników. To z brakiem nazwisk to trochę głupie bo np lubię wiedzieć kto jest prezydentem np: łodzi czemu nie częstochowy. Niestety cały postulat konczy sie jak zwykle bez sensu - nie ma w częstochowie miejsca bez internetu - jest w cały miescie - chyba chodzi o dostepność ale co tam ....;)
          Siła Częstochowy drzemie w Spółkach komunalnych , które
          do nas mieszkańców należą i to my mamy prawo pełnej i
          czytelnej kontroli przez swoich przedstawicieli /przypadek
          MPK nie wpuszczenia przewodniczącego Rady Nadzorczej do
          spółki kompromituje nas w skali kraju i świata.
          To jest postulat w stylu większości Pana postulatów - żeby ludziom żyło się lepiej bez konkretów bez szczegółów bez przyszłości
          Istnienie miasta poza kulturą, uważam za niemożliwe! Zapoczątkuję reorganizację instytucji kultury, w celu bardziej zorganizowanej i twórczej pracy. Położę kres wszelkiego rodzaju rozrzutności i „kulturalnej korupcji”. Będę wspierał intensywną promocję naszej kultury oraz miasta poza granicami kraju. Dołożę wszelkich starań, aby dowartościować finansowo ciężką pracę twórców i ludzi kultury i sztuki, którzy dziesiątkami lat kształcą się i doskonalą swe umiejętności, bezinteresownie służąc naszemu społeczeństwu i państwu.I tu poraz kolejny ja nie wiem czy Pan stwierdza fakty czy nie zna swoich obowiązków jako przyszły prezydent.
          PODSUMOWANIE PONIŻEJ
          • Gość: xcx Re: www.nowa-czestochowa.pl IP: *.146.191.48.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.11.10, 23:07
            Podsumowując Pana program wyborczy nasuwa się kilka pytań i wniosków.

Wiem Pan jak idę na rozmowę o pracę to staram się poznać zakres obowiązków np: kasjerka, inżynier produkcji itp. W Pana wypadku Pan nawet nie wiem co można czego nie można prezydentowi miasta - nie mówię już o tym jaki ma zakres. Ja bym Pana z rozmowy o prace wyrzucił bo nawet nie wiem Pan o jakie stanowisko się stara. Mniejsza z tym bo to dotyczy większości kandydatów na radnych lub wójtów i burmistrzów.
            Nazwa zobowiązuje i wydaje mi się ze Nowa Częstochowa - ma nowe pomysły ( z usmiechem przyjmuje tłumaczenie o kradzierzy pomysłów przez innych ) a nie stare odgrzewane kotlety które wałkowane sa od 10 lat lub więcej. Jeśli przyjmiemy zasadę że trzeba zbudować wszystko od nowa tak jak Pan proponuje to po 1 Pana kadencji nie tylko mieszkańcy wyjadą ale izba rozrachunkowa zamknie ten interes i tyle.
            Nie przedstawia Pan wizji miasta ( chyba że mówimy o dzielnicowych domach kultury - kumulacja etatów ) nie ma Pan pomysłu na miasto. Kilka racjonalnych punktów które Pan przedstawił działają w innych miastach od lat ale nie są nowe.
            Panie Grzegorzu - na pewno ma Pan swoje racje i szanuje Pana poglądy mam tylko jedno ale nie lubie ludzi którzy jeśli coś robią to nie podchodzą do tego poważnie. Brak profesjonalizmu w pańskim wydaniu jest okropny ( dla pocieszenia powiem że reszta konkurentów nie jest lepsza ).
            Musicie Państwo Kandydaci zrozumieć że nie można Nas obrażać. Naszej inteligencji , naszej pracy , naszych podatków - My tu mieszkamy, chodzimy po tych dziurawych chodnikach, jeździmy po tych dziurawych drogach i wydajemy masę pieniędzy na WAS i skoro już nie jesteście w stanie nic zrobić to przynajmniej Nas nie obrażajcie. To się tyczy zarówno Tadka, Izy, Krzysia, Grzesia i innych.
            Pamiętajcie to jest ostatni raz kiedy wam to może ujść na sucho.
            Pozdrawiam
    • Gość: obywatel Skąd się wzięła nazwa "Nowa Częstochowa"? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.11.10, 08:25
      Oświadczenie zarządu Stowarzyszenia "Nowa Częstochowa" z
      dnia 10.10.2010 r.
      Zarząd Stowarzyszenia "Nowa Częstochowa" kategorycznie oświadcza, iż nie ma nic wspólnego z zarejestrowanym w ostatnich dniach w Państwowej Komisji Wyborczej w Częstochowie, Komitetem Wyborczym Wyborców "Nowa Częstochowa", którego kandydatem na stanowisko Prezydenta Częstochowy jest Pan Grzegorz Więciorkowski.
      Stowarzyszenie "Nowa Częstochowa" powstało 21 czerwca 2010 roku. W dniu 22 lipca br. w celu jego rejestracji, w częstochowskim sądzie złożone zostały niezbędne dokumenty (Sygn. akt CZ.XVII Ns-Rej. KRS 555/10/466).
      Od tego czasu trwa procedura rejestracyjna stowarzyszenia, które pomimo faktu oczekiwania na formalną rejestrację, może prowadzić i prowadzi swoją statutową działalność.
      Stowarzyszenie "Nowa Częstochowa" powstało po to, by promować przedsięwzięcia artystyczne i wydarzenia kulturalne w Częstochowie. Stowarzyszenie jest apolityczną organizacją, która nie angażuje się w żadne inicjatywy polityczne. Użycie takiej samej nazwy przez lokalny komitet wyborczy to jednocześnie upolitycznienie nazwy stowarzyszenia w
      świadomości odbiorców jak i ewidentne spalenie nazwy naszej organizacji.
      W konsekwencji, ze sponsoringu przygotowywanego przez stowarzyszenie projektu, wycofał się już nasz partner i sponsor. Utrata zaufania, to dla nas najdotkliwsza konsekwencja działań komitetu, który do swoich doraźnych celów politycznych powielił naszą nazwę.
      W chwili obecnej trwają konsultacje z prawnikiem. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja co do podjęcia przez stowarzyszenie ewentualnych kroków prawnych.
      Zarząd Stowarzyszenia "Nowa Częstochowa"
      cytat ze strony
      forum.gazeta.pl/forum/w,1186,117414314,117414314,Oswiadczenie_Stowarzyszenia_Nowa_Czestochowa_.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka