Dodaj do ulubionych

Felieton. Ostra jazda bez trzymanki

24.01.11, 00:13
Sądząc po wystąpieniach publicznych pana LK w ostatnich kilkunastu miesiącach - prasa lokalna, TV Orion i TV regionalna... - jest to gość inteligentny, dystansujący - wiedzą, świadomością wyzwań czasu, czy zdolnościami analitycznymi - o milę dzisiejszą ekipę "władzy samorządowej" i jej otoczenie. Szydercy powiedzą zapewne to nie sztuka gdy tło takie blade. Biorąc pod uwagę nawet tę relatywizującą poprawkę myślę, że jest to gość na naszym, w istocie prowincjonalnym, podwórku. Zupełnie inną sprawą są intencje (niepoznawalne - bo deklarować można wszystko co jest ulubionym zajęciem naszych bałamutnych polityków i ich pomagierów), czyli cele do realizacji których uzyskał wpływy i moc działania. Jeśli nawet nie bezpośrednio, to pośrednio uzyskał dostęp do wiedzy/informacji, która jest podstawą władzy, kształtowania opinii czyli wpływania na ludzi i przede wszystkim uzyskał wpływ na procesy decyzyjne w zarządzaniu miastem i nie tylko.
W normalnych demokracjach kryje się za tym również odpowiedzialność, ale cóż to za odpowiedzialność doradcy...
Umówmy się cała odpowiedzialność za losy miasta od ponad miesiąca spoczywa na panu Matyjaszczyku i Radzie Miasta.
I oni, gdy odniosą w naszych oczach, oczach większości, sukces mogą liczyć na kolejną kadencję, jeśli przeciwnie, nie potrafią poprawić jakości życia w naszym mieście i jego konkurencyjności - przepadną z kretesem, jak poprzednicy, którzy zapomnieli kto jest faktycznym suwerenem - kto ma prawo do czynienia wyjątków...
Obserwuj wątek
  • Gość: drong Re: Felieton. Ostra jazda bez trzymanki IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.11, 00:46
   kur...a ale mONdra demagogia
  • Gość: :-) pamiętamy, w internecie jest IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.11, 01:03
   Ze strony referendarzy:
   "Stowarzyszenie dotychczas było znane opinii publicznej głównie ze sprzeciwu wobec koncepcji za¬mknięcia ruchu samochodowego w Alei Najświętszej Maryi Panny. Członkowie Stowarzyszenia już wtedy zapowiadali, że postulatów mają więcej. (...) W tej chwili decydują się losy naszego miasta na najbliższe dekady, nawet sto lat. W zaawansowanej fazie jest kilka inwestycji, które są błędnie zaplanowane. (...).
   Oprócz wymienionego już remontu Alei NMP komitet referendalny wymienia szereg innych źle przemyślanych koncepcji. - Mająca powstać przy stadionie Włókniarza przy ul. Olsztyńskiej hala sportowa (...). Przede wszystkim ma ona pomieścić ponad siedem tysięcy osób, co generuje potrzebę około czterech tysięcy miejsc parkingowych.
   Złym pomysłem jest rów¬nież wydanie 11,5 min zł na pod¬grzewanie wody na letniej pływalni przy ul. Dekabrystów. Nie zmieni to jej charakteru i po wakacjach nikt do niej uczęszczać nie będzie.(...)
   (...) Należy podkreślić, że zwolenni¬cy wcześniejszego ustąpienia prezy¬denta w żaden sposób nie deprecjonują roli Jasnej Góry i de¬klarują, że są dumni, iż rokrocznie miliony pielgrzymów odwiedza na¬sze miasto. - Żaden z nas nie jest przeciwnikiem Kościoła. Nasze Sto¬warzyszenie nawet umieściło w swo¬im logo wizerunek jasnogórskiej wieży, ponieważ to sanktuarium jest szczególnym miejscem w historii Częstochowy, Polski i Europy, z któ¬rym się utożsamiamy. (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
   • Gość: tadek Re: hipokryta IP: *.146.38.35.nat.umts.dynamic.eranet.pl 24.01.11, 09:07
    Zapomniałeś dodać że Stowarzyszenie rozpadło się na dwa obozy Kulawika: (prolewicowe) i Kocygi (obywatelskie). Artykuły Kulawika w Poniedziałku wyrażnie określają jego poglądy antyklerykala i komunisty.A może to jednak tylko jego gra na czas kampanii, jesli tak to tym gorzej dla niego, bo widac jaki to niebezpieczny gość.
  • Gość: endy no tak, znowu jakis alex kopia, czy to IP: 193.138.241.* 24.01.11, 01:07
   jest jakiś częstochowski bot, bo zawsze podobne teksty...
   • Gość: b Re: no tak, znowu jakis alex kopia, czy to IP: *.dynamic.hispeed.ch 24.01.11, 06:34
    Medalikarze w ataku alkocholowym...
   • ospc Re: no tak, znowu jakis alex kopia, czy to 24.01.11, 10:45
    Alex Kopia to red. Tomasz Haładyj tzw. red. Deptak ;-)
    • Gość: Poldek Re: no tak, znowu jakis alex kopia, czy to IP: 212.87.246.* 24.01.11, 20:46
     Alex Kopia próbuje wypowiadać się jako niezależny obserwator ale przecież w kampanii wyborczej otwarcie popierał Izabelę Leszczynę na Prezydenta Częstochowy. Dlatego wcale nie dziwi żałobny ton wypowiedzi sfrustrowanego przyjaciela "dwóch pedałów", który zamiast dostać przyobiecaną synekurę musi przez kolejne lata siedzieć na ławce kar. Żałosne komentarze frustrata nie robią na nikim wrażenia, tym bardziej nie zrobią na osobach, które dobrze bliżej znają Kopie.
   • Gość: SZpec Re: no tak, znowu jakis alex kopia, czy to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.11, 12:05
    Quo Vadis - Częstochowo ??????????????????????????????????????????????????????????????????
    Z takimi ludżmi Quo Vadis - ????????????????????????????????????????????????????????????????
  • 4dagome1 Felieton. Ostra jazda bez trzymanki 24.01.11, 07:01
   zabetonowac ,zabetonowac a w tym betonie apteki i banki .A na to wszystko zasmażka cała góra zasmażki .
   • Gość: Zenek Re: Felieton. Ostra jazda bez trzymanki IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 24.01.11, 20:01
    Kulawik zniszczy nasze kochane miasto.
  • Gość: XYZ Re: Felieton. Ostra jazda bez trzymanki IP: *.183.199.240.dsl.dynamic.eranet.pl 24.01.11, 11:31
   Trzeba przyznać i tu pozwolę sobie zacytować wypowiedź autora zaspokojony "Umówmy się cała odpowiedzialność za losy miasta od ponad miesiąca spoczywa na panu Matyjaszczyku i Radzie Miasta".
   To fakt że redaktor i doradca Pana Prezydenta Częstochowy w osobie Leszka Kulawika, to osoba młoda.Ale przyznać trzeba że młodość nie zawsze idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem, czego najlepszym dowodem jest Pan Leszek Kulawik. trzeba się również zgodzić ze Pan Kulawik doprowadził do referendum w sprawie Prezydenta Wrony,bardzo szybko może doprowadzić do następnego referendum Prezydenta Matyjaszczyka, a przy takim doradcy to pieniądze przyznane na modernizacje Placu Biegańskiego i Alei są bardzo zagrożone, co może być potwierdzeniem niejednokrotne wnoszenie sprzeciwów do istniejącego i zatwierdzonego projektu, a również jest o tym mowa w Felietonie.
   Trzeba przyznać że "Felieton. Ostra jazda bez trzymankiw pełni oddaje rzetelny obraz kontrowersyjnej postaci jaką jest Naczelny Redaktor i Doradca Pana Prezydenta Matyjaszczyka, a kiedyś, wiceprezes Obywatelskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Częstochowy,w jednej osobie jest Pana Kulawika.
   Panie Prezydencie Matyjaszczyk możne należało by jeszcze raz przemyśleć o doborze właściwych osób na doradców?
   To może być lepsze dla Pana i dla Częstochowy
  • Gość: wkurzony Re: Felieton. Ostra jazda bez trzymanki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.11, 11:54
   tak...Kulawik doradcą Prezydenta, to teraz zabetonujmy Aleje i najlepiej wpuśćmy tam TIRY do tego zlikwidujmy Festiwal Muzyki Sakralnej i zburzmy Jasną Górę-żeby Częstochowowa była "Ośrodkiem przemysłowym".
   ŚWIAT SCHODZI NA PSY!
   • Gość: ja Re: Felieton. Ostra jazda bez trzymanki IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 24.01.11, 18:10
    Kulawik na Prezydenta.
    • Gość: xx Re: Felieton. Ostra jazda bez trzymanki IP: *.centertel.pl 24.01.11, 21:39
     A Czestochowa do grobu :(((((((((((((((
  • Gość: xx Re: Felieton. Ostra jazda bez trzymanki IP: *.centertel.pl 24.01.11, 21:43
   Facet jest poteznym demagogiem zerujacym na ludzkiej naiwnosci i rozczarowaniu.

   Od tego czy potrafimy go w koncu odstawic na boczny tor moze zalezec w istotnym stopniu szansa na to ze w Czestochowie cos sie zmieni na plus.

   On sam dla Czestochowy niczego nie zrobil.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka