Dodaj do ulubionych

Budy z blachy - nowa wizytówka Częstochowy

24.02.11, 20:01
Dobra postawa, oby szybko wywieźli stamtąd ten burdel, a wreszcie zostało wybudowane coś pożytecznego. Dziwie się tylko właścicielom jak takie obskurne budy śmią stawiać w samym środku miasta, no ale czego się nie robi dla zysku.
Obserwuj wątek
   • robbek66 Re: Budy z blachy - nowa wizytówka Częstochowy 25.02.11, 21:12
    Ciekawe czemu się czepiasz Biedronki. miejsce jak każde inne. (może tylko dojazd ch... ale na piechotę - miód malina)
    Gość portalu: rtodowity napisał(a):

    > Jaki Kraj tacy terroryści, jakie Miasto taka architektura,(wstrętna buda przy "
    > Jagiellończykach" biedronka przy rondzie trzech krzyży) szlak mnie trafia, co z
    > a kretyni rządzą tym Miastem?
   • Gość: sly Re: To mójprywatny teren i mogę sobie postawić co IP: *.strefa.com 24.02.11, 22:36
    Gość portalu: Anatol napisał(a):

    > Wara wam od tego terenu jest mój i moge sobie na nim robic co chce. Ja wam do g
    > azety nie przychodze i nie pisze jaki macie burdel wie wy sie od nas odwalcie.
    > My dajemy miejsca pracy a wy chcecie wywalic na bruk 30 ludzi.

    twój prywatny teren jest za twoimi drzwiami, a to co widze z publicznej ulicy jest wspólne

    brawo dla gazety za zauważenie wreszcie tego problemu, choc nie da sie go juz raczej rozwiązać, bo chyba nikt nie wyburzy supermarketu i tej szkaradnej przychodni
    • Gość: Bartek Re: To mójprywatny teren i mogę sobie postawić co IP: 193.138.241.* 26.02.11, 12:52
     skoro tak gazeta wspaniałomyślnie zauważyła że przyjezdni beda widzieć syf wysiadając z autobusu to ja zadam pytanie czy syfem dla was jest zmniejszenie bezrobocia kosztem estetyki czy obskurny smierdzący żulem peron PKS-u od lat starajacy sie o dotacje na remont ale oczywisci tego nikt nie widzi bo pan kierowca wypuszczajac ludzi bedzie krzyczal patrzcie na te budy! jestecie debilami poprostu ludzie nie rozumiecie ze artykul taki jak ten jest oplacany przez obecnych włascicieli Wałów Dwernickiego ktorzy juz maja niezl wplecy bo ich inwestycja nie kryjaca okazała sie wielka klapa gdyż byla za droga a wiec ludzie zastanowcie sie nad sensem swoich słow i pomyslcie czasem nad tymi ktorzy przezwłąsne interesy doprowadzili ten kraj do bankructwa włąsnie metodami prasowymi oplacajac odpowiednio autorow takich artykułow jak ten pozdrawiam debili peac
   • Gość: Dobrze wiesz... Taka to już natura Polaka... IP: *.51.57.114.tvksmp.pl 25.02.11, 10:22
    Taka to już natura Polaka że ma aspiracje na Nowy Jork wychodzi gorzej niż w tym przysłowiowym Kłobucku (z całym szacunkiem do mieszkańców)... Ludzie ogarnijcie się ! To jest Częstochowa - miasto z tendencją malejącą. Wszyscy moi znajomi którym nie podoba się miasto Częstochowa po prostu stąd wyjechali - teraz kolej na mnie :) Na pewno nie chcę tutaj dokonać swojego żywota.

    Zamiast narzekać i gderać spróbujcie zmienić swoje życie, bo Częstochowy nie da się "uleczyć" od tak widzi mi się.
    Chcesz zmieniać świat to od siebie zacznij...
    • robbek66 Re: Taka to już natura Polaka... 25.02.11, 20:19
     Ciekawe czemu się czepiasz NY. Jeśli takie masz poglądy to dawno powinno Cię tu nie być. Zgodnie ze starym powiedzeniem : "OSTATNI GASI ŚWIATŁO" Może tak pomyśleć trochę o Naszych dzieciach, które będą w Częstochowie żyć, mieszkać i wstydzić się za nietrafione decyzje swoich rodziców. Ktoś napisał coś ciekawego o nowej przychodni lekarskiej obok - może tak wybuduje ładniejszy obiekt skoro ten mu się nie podoba. Najłatwiej jest krytykować i uciekać. Taka to cwaniaczków natura. Pozdrawiam GOŚCIU. Robert
     • Gość: sly Re: Taka to już natura Polaka... IP: *.strefa.com 25.02.11, 22:02
      Ktoś napisał coś ciekawego o n
      > owej przychodni lekarskiej obok - może tak wybuduje ładniejszy obiekt skoro ten
      > mu się nie podoba. Najłatwiej jest krytykować i uciekać. Taka to cwaniaczków n
      > atura. Pozdrawiam GOŚCIU. Robert

      chyba trzeba nie mieć oczu, żeby nie zauważyć że ta przychodnia to zbrodnia na architekturze i urbanistyce. Pooglądaj sobie na zumi czy google maps zdjęcia satelitarne centrów uporządkowanych miast i pomyśl, to może zrozumiesz co jest nie tak z tym miastem
   • morning.calm Re: Budy z blachy - nowa wizytówka Częstochowy [W 25.02.11, 15:47
    miki.1978 napisała:

    > tak najlepiej postawmy kolejny market a sprzedających z budek wyślijmy do pośre
    > dniak niech zasilą grono bezrobotnych wtedy będzie super tylko ciekawe dla kogo
    > ?

    Komuna się skończyła, zamknęliśmy XX wiek, a wraz z nim lata dziewięćdziesiąte czyli budkowy boom w miastach. Ludzie się zrzeszają i cywilizują miejsca sprzedaży przyciągając do nich każdy rodzaj konsumenta, a nie tylko tych najbiedniejszych, przypadkowych przechodniów i przyzwyczajonych do konkretnego asortymentu.
    Zobacz jak to wygląda w innych miastach. Nawet jeśli są stoiska "pod chmurką" to są wyznaczane standardy według których musi być prowadzona sprzedaż np. w postaci dokładnego wzoru namiotu używanego na stoisku.
   • Gość: sly Re: wy wasze domy tez powinniscie rozebrac IP: *.strefa.com 25.02.11, 21:59
    Gość portalu: rotflmao napisał(a):

    > bo znajdzie sie paru cwaniaczkow co im sie nie bedzie podobac, i ze macie posta
    > wic takie ladne wille ze zlota i kamienia,
    >
    > a tak naprawde to nie wasza działka, nie wy dajecie pieniądze wiec ch... was to
    > ku... obchodzi co oni tam stawiaja

    Zaprezentowałeś myślenie godne raczej trzeciego świata. Większość Polaków nie dorosła chyba jeszcze do postrzegania przestrzeni jako dobra wspólnego. Gdyby wszyscy myśleli tak jak ty nie byłoby takich miast jak Paryż, Rzym, Wrocław, Kraków itp itd...Tam ktoś czuwał nad tym co, gdzie i jak się buduje. Dlatego też ludzie w takich miastach po prostu czują się lepiej. Nic dziwnego, że Częstochowa jest zazwyczaj na dnie rankingów zadowolenia z życia, jeśli nasza przestrzeń publiczna to śmietnik! Kiedy nasze władze to zrozumią?
    • Gość: Endriu Re: wy wasze domy tez powinniscie rozebrac IP: 195.205.171.* 25.02.11, 22:55
     Tak, zlikwidujmy wszystkie budy i budki, ostatnie bastiony naprawdę polskiego kapitalizmu, obrazujące stan naszego państwa. Ich właściciele to ludzie którzy płacą zus ,podatki, którzy utrzymują na nogach nie jedną rodzinę. Sprzedajmy ziemię pod wspaniałe markety, które nie płacą podatków, okradają pracowników - niewolników, i wspaniałymi, chińskimi, tanimi towarami doprowadzają do upadku polską gospodarkę. Widać jest już klient na ten kawałek gruntu, trzeba się tyko pozbyć tych śmierdzących, zapijaczonych polaczków.Ryneczek już doprowadzili do upadku, teraz kolej na resztę.
  • Gość: jasiu... A co w zamian? IP: *.dip.t-dialin.net 26.02.11, 13:05
   Uściślijmy - jestem za wyrzuceniem wszelkich prowizorek z centrum miasta. I nie jest istotne, czy ten handel, zorganizowany na poziomie afrykańskich bazarów jest dla wielu ludzi źródłem utrzymania. Powiem bardzo skromnym i bardzo uciążliwym źródłem utrzymania. Z całą stanowczością twierdzę, że w tym miejscu takiego handlu być nie powinno.

   Tylko od razu stawiam pytanie - co w zamian? Coś ludziom, stojącym na mrozie i upale z chińskimi piżamami zaproponować trzeba. Oni nie mają etatów, a więc zasiłek dla bezrobotnych im się nie należy. Należy im się pomoc socjalna, z jakiegoś MOPS, czy Caritas, ale oni czują się potrzebni, nawet świadcząc ten prosty handel. Czy można im zaproponować jakieś zajęcie, za niewielkie (jak do tej pory) pieniądze. Bo pomysły, że mogliby po prostu kraść raczej chciałbym odrzucić.

   Fakt, złodziejstwem, często z braku innego zajęcia, zajmuje się wiele grup. Są złomiarze, specjaliści od lusterek samochodowych, od kół, czy od całych samochodów, są złodzieje domowi, kieszonkowi, ale co ma zrobić człowiek, który kraść nie chce, nie ma poszukiwanego zawodu, a do żadnej pracy przyjąć go nie chcą.

   Każde schorzenie, każdego wrzoda, można albo wyleczyć, albo po prostu zakryć i udać, że go nie ma. Takim wrzodem na częstochowskiej ziemi są właśnie te budy, świadczące o tym, że są ludzie, pracujący za byle jakie pieniądze, w byle jakich warunkach oferujący byle jaki towar podobnym do nich. Taka jest prawda. Nie wiem, czy wstyd z istnienia tychże bud nie jest właściwie wstydem z istnienia częstochowskiej nędzy, która urządziła sobie demonstrację w miejscu jakże widocznym dla każdego. I teraz nasuwa się pytanie - co dla tych ludzi. Czy przepędzenie ich, zlikwidowanie problemu bez usiłowania choćby prowizorycznego zaleczenia problemu, będzie właściwym rozwiązaniem?

   Co w zamian. Może mądra redakcja gazety potrafi przeprowadzić akcję, która miałaby na celu znalezienie pomysłu na przeżycie dla osób, które mają powiedzmy tysiąc złotych i chcieliby żyć godnie, bez żebrania o jałmużnę?

   Może pomysłem byłoby wyznaczenie jakiegoś ogromnego targowiska, na którym mógłby handlować każdy, każdym towarem. Ot taki bliźniak Tuszyna gdzieś w okolicy Trasy DK1 (są niezagospodarowane tereny), czy w okolicy huty. Potrzebny byłby dojazd dla handlarzy (nie nazwę ich kupcami), dla ewentualnych klientów, choćby prowizoryczne oświetlenie i utwardzenie placu.

   Nie uda się. Ludzie mają kupować w supermarketach i na odnowionych, ucywilizowanych targowiskach. Mają kupować na Jagiellończykach, na Ryneczku, ostatecznie na zawodziańskim rynku, ale nie gdzieś, gdzie byle kto, wysysałby klientów dotychczasowym, drogim sprzedawcom. Zastanawiam się, czy nie było czasem tak, że ktoś z odnowionego ryneczku nie podszepnął Tomkowi tematu, oczywiście nie mówiąc wprost, że kolejna konkurencja chce ryneczek puścić z torbami. W Częstochowie możliwe jest wszystko, a więc myślę, że i ta nagonka na budy, bez wskazywania rozwiązania problemu, również może mieć swoje drugie oblicze. Być może nie o estetykę tu tylko chodzi!

   Zlikwidować budy - ależ oczywiście. Z taką koncepcją ja się zgadzam. Tylko co w zamian, co zaproponować tym ludziom, którzy uwierzyli, że wezmą parę kartonów chińskiego badziewia z hurtowni i jakoś uda im się kolejny miesiąc przeżyć. Gdyby budy nie były potrzebne (sprzedawcom i kupującym), to by ich nie było. Skoro są, najwyższy czas zastanowić się, co może je zastąpić. Bo zlikwidować budy łatwo, będzie ładnie, a że to ładnie będzie kosztem czyiś łez, czyjegoś bólu, bo kolejny pomysł nie wyszedł, a na prawdziwy biznes po prostu pieniędzy nie ma, to waszym zdaniem nieważne?

   Moim zdaniem ważne!
    • Gość: jasiu... Re: A co w zamian? IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.11, 15:58
     Ot krótka notka na jednym z portali. www.hotmoney.pl/artykul/praca-w-polsce-znowu-szaleje-bezrobocie-jest-tak-zle-jak-kiedys-18473

     Z danych GUS-u wynika, że liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu stycznia 2011 roku wyniosła 2105,0 tys. osób (w tym 1080,5 tys. kobiet) i była wyższa niż przed miesiącem o 150,3 tys. osób (tj. o 7,7 proc.).

     Czy w Częstochowie jest inaczej? Czy w Częstochowie praca szuka ludzi, a nie ludzie pracy? Każdy kij ma dwa końce. Z jednej strony paskudne, nie pasujące do miejskiego pejzażu budy i namioty, a z drugiej ludzkie potrzeby, które przecież trzeba uwzglądnić.

     Czemu dziennikarz Gazety jest ślepy na jedno oko? Czemu widząc bałagan, nie podszedł do osób, skazanych na pracę w takich warunkach i nie spytał, co do takiej pracy je zmusza?

     Dlaczego ci ludzie w takich warunkach, na mrozie i w chłodzie pracują? Jakież muszą być ich zyski, skoro nie imają się innej, mniej uciążliwej pracy?

     A może to jedyna praca, jaką mają szansę otrzymać? Może "innej" po prostu nie ma? Skoro po ich dawnych stanowiskach teraz będzie jeździł tramwaj, to gdzie teraz rozłożą swoje bluzki i majtki, by podobnie do nich sytuowani mogli tanio kupić coś na plecy i na tyłek?

     Co w zamian - to pytanie jest ważne dla mocno lewicowej obecnie rady miasta i dla zarządu. Wszak serce oni mają podobno po lewej stronie. Czyżby lewicowość tych ludzi, to był tylko slogan, ograniczający się jedynie do pyskowania na kościół? Na tym lewicowość nie polega! Ateista, to tylko ateista, a nie lewicowiec. Marks chciał czegoś więcej, skoro nie trafia nic innego, to może Marksa wypadałoby poczytać.

     Albo zapisać się do liberałów, skoro częstochowska lewica jest taka liberalna?
    • Gość: donaldMARZYci sie Re: Budy z blachy: nowa wizytówka Częstochowy [WI IP: 2.209.45.* 28.02.11, 14:59
     ==To jest tylko namiastka tego jaką Częstochowę chce nam zafundować Majtyszczyk. Nawet w Żarkach na rynku takiego dziadostwa nie ma.==

     bo to wszystko wina
     MATYJASZCZYKA!!! BUDY stoja juz kupe lat i jakos nikt z wroniej epoki nie pamieta. nagle
     ZABLYSLA JASNOSC W MIESZKANCACH....WINIEN KTO??????


     MATYJASZCZYK!!!!


     taki PREZYDENT,,,,,,no wybrany ZDECYDOWANA WIEKSZOSCIA (nie poprzez zbnojkotowana liczber nieobecnych bna wyborach, tylko REALNA OBECNA LICZBA OSOB GLOSUJACYCH)
     MUSI NAGLE
     WZIASC MIOTLE I ZAMIESC WSZYSTKIE BRUDY PO WRONSKICH RZADACH,
     WJECHAC SPYCHACZEM WE WSZYSTKO CO APROBOWAL, LUB NIE WIDZIAL OCIEMNIALY WRONA,
     DOPASOWAC TO CO SIE ZA WRONSKICH RZADOW NIE DALO , DO zadan i wymagan mieszkancow
     WRZUCIC DO KASY MIASTA NAGLE KASE, KTORA ROZWALIL ZADLUZAJAC MIASTO WRONA

     LUDZIEEEEEEEEEEEEEEEE

     myslcie to nie boli.

     nikt nagle kijem WISLY nie zawroci!!!!!

     takich marzacych donaldow trzeba by wyrzuc jak gume i wypluc!!!

     gdziescie to byli SZANOWNA REDAKCJO jak stawaly za wrony pierwsze budy i namiot?
     wtedy WAM SIE PODOBALO?
     GW tez jak choragiewka na wietrze

     najpierw WRONA CACY ECH I OCH.
     potem beeee
     potem REFERENDUM huraaaaa
     wrona wek brawoooo
     a teraz znowu zamiast pomagac...........podsuwa jakies miny na Prezydenta


     albo w lewo albo w prawo...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka