Dodaj do ulubionych

Zwolnienia w oświacie - przedszkola i szkoły

28.04.11, 16:26
"Nasz" Pan Prezydent to chyba już nie raz upadł na głowe!! Tak szuka oszczędności że teraz za oświata się bierze swoimi fachowymi łapkami. Nie udało mu sie połączyć szkół i pozwalniać ludzi to zwalnia ludzi z przedszkoli!!! Przeciez jest ich za dużo wg Pana Prezydenta!! Zabiera etaty w przedszkolach, zwalnia księgowe.. Ciekawe co dalej i kto i jak załata dziure po zwolnionych księgowych i zabranych etatach w przedszkolach!!?? Już teraz zapisanie dziecka do przedszkola graniczy z cudem.. No ale "nasz" Pan Prezydent ma plan!! Zwolnic księgowych i obsługe przedszkoli a na ich miejsce zatrudnic nowych (pewnie swoich po znajomości) i to miastu przyniesie oszczędności..?? Śmiech na sali. No ale wybory najbliższe to skorygują..
Obserwuj wątek
  • Gość: Krzyś Re: Zwolnienia w oświacie - przedszkola i szkoły IP: *.play-internet.pl 28.04.11, 16:47
   Ależ on nie upadł na głowę. On wprowadzi towarzyszy na zwalniane stanowiska. Czerwonych wypierdów w tym mieście jest sporo.

   Z drugiej strony prezio, działa bez planu i kombinuje. Słynne "zrobi się" "znajdzie się", bierze się stąd,że ukradnie jednym wyda na na co inne, prawdopodobnie na na promocję swojej osoby.

   To pierwszy prezydent Częstochowy, który w ciągu zaledwie kilku miesięcy, traci poparcie w takim tempie,że widać już Radomsko.
   Znam sporo ludzi, którzy głosowali na Matyjaszczyka, a teraz wstyd im,że oddali głos na gościa, który właściwie zalicza wpadkę za wpadką. Gościa ,który jak kukiełka, musi spłacać swoje wyborcze zobowiązania.
   Gościa,który skompromitował Częstochowę w skali województwa, próbując zrobić autostradę przez Plac Biegańskiego, na szczęście marszałek województwa,ściśle przestrzega prawa,które nie pozwala się naginać, a pewne uregulowania unijne są bezwględnie egzekwowane a nie tak jak pan sołtys by sobie tego życzył.
   Gość,który razem z Baltem ośmieszyli Częstochowę rzucając pomysł opłat pielgrzymkowych, niezgodnych z jakimkolwiek prawem,bo nie ma na to uregulowań w prawie. Wystarczyło rzucić ochłap bo,wiadomo,że większość nie znosi instytucji KK i JG. Szkoda,że wywołało to reakcję politowania w całym kraju i na świecie,bo mówiły o tym zagraniczne media.
   Gość,który zgadza się na bezprawne ruchy w postaci: brak przetargów (hotel,słupy czy buda w Parku)
   Gość,który zafundował masowe zwolnienia ludzi młodych w jednostkach samorządowych.
   Gość,który rzekomo budzi energię Częstochowy, zatrudniając spadochroniarzy ze Śląska na stanowiskach wieceprezydenckich.
   Wstyd Matyjaszczyku. Tak szybko dorwali się do władzy czerwoni tak szybko ją stracą
    • Gość: Krzyś Re: Zwolnienia w oświacie - nie! IP: *.play-internet.pl 28.04.11, 18:05
     Gość portalu: 888 napisał(a):

     > Akurat pomysły Matyjaszczyka z pl. Biegańskiego i opłatą dla pielgrzymów były b
     > ardzo udane.
     > Cholernie udane. Ale pielgrzymi to święte krowy, które doić może tylko kościół.
     > Jasne, Wrona nie zwalniał - co za pierdoły - zwalniał, jak każdy poprzedni i ja
     > k każdy następny.

     Taa..bardzo udane. Szkoda,że niezgodne z prawem i sprzeczne z większością opinii w tym mieście.

     A zna towarzysz coś takiego jak populizm?
     To takie polityczne działanie, które polega na tym,że rzuca się pomysł-hasło,który trafi na podatny grunt,ale nigdy nie zostanie zrealizowany bo nie ma podstaw prawnych. Natomiast ciemnogród to łyka, bo łykać musi.

     Coś jak z Lepperem. Kiedyś wpadł na genialny pomysł skoku na strategiczne rezerwy Narodowego Banku Polskiego i zgromadzonego tam złota i dodruku pieniędzy.

     Populiści maję jedną wspólną cechę. Szybko wypływają i szybko idą na dno.
     Politycy z takimi pomysłami to coś w rodzaju zera. Zero pomysłów.
      • Gość: angrusz1 Nie chcę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.11, 19:54
       bronić ale prezydent miasta nie jest od szukania miejsc pracy dla mieszkańców .
       Owszem prezydent może sprzyjać zachowaniu miejsc pracy tylko w takim zakresie w jakim ma wpływ np oświata itp ale zawsze to wszystko ma swoje ekonomiczne granice .

       Co do populizmu .
       Czy którykolwiek polityk , ogólnopolski polityk, powiedział przed kamerą, że trzeba zaciskać pasa , bo nie ma innej możliwości , by ograniczyć , i zlikwidować olbrzymi deficyt budżetowy i to samo przez długi czas , żeby spłacić dług .

       W przeciwnym razie będziemy latami płacić olbrzymie odsetki tylko od długu - takie odsetki jakie są całe wpływy budżetowe z PIT .

       Czy ktoś o tym odważy się powiedzieć przed kamerą ?
       • Gość: antykomuch Do Gruszczyńskiego IP: *.play-internet.pl 28.04.11, 20:28
        Gruszczyński. Jak ktoś Cię zna, wie,że za komuny kroczyłeś w pierwszych szeregach na pochodach pierwszomajowych. Później, gdy kaczorki doszli do władzy, szczekałeś tu na forum za PISem. W końcu PIS to też partia bolszewicka, tyle,że klero-bolszewicka.
        Jak ktoś Cię zna, wie,że jeszcze niedawno byłeś pupilkiem Ryszki i gorącym zwolennikiem wszystkiego co PISowskie.

        Jak doskonale wiemy, PIS w Częstochowie ma z SLD cichą koalicję, czego dowodem jest niech będzie nijaki Majer, kiedyś wicekomisarz, dziś z nadania Matyjasczykowego, pełni kierowniczą funkcję w spółce miejskiej, nie mówiąc już o wielu innych stołkach urzędniczych rozdanych hojnie przez SLD

        Z łaski swojej nie pi...prz bez sensu. I tak wszyscy wiemy tu na forum lub Ci ,co Cię znają,że jesteś koniunkturalnym liżydu... z zacięciem do kar cielesnych w szkole.

        • Gość: gosc do antykomucha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.05.11, 07:39
         Jeżeli chodzi o Majera, to nie jest żadnym kierownikiem, a specjalistą. Opinia o nim jest taka, że to on powinien zostać dyrektorem MOPS-u, bo jest po prostu najlepszy, nikt tego podważyć nie może.Wolał pozostać radnym. I to cenię, nie po to zdobył mandat radnego,żeby go teraz oddawać.
        • Gość: angrusz1 Do antykomucha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.11, 09:17
         A ty antykomuchu to jak się nazywasz ?
         Pochwal się !!
         Piszesz :". z zacięciem do kar cielesnych w szkole. "

         Tak, często o tym piszę , bo jest taka potrzeba .
         Ot i widzimy , co się dzieje na stadionach i co władza teraz robi .
         Ale przecież takie zachowanie zaczyna się już w szkole .
         Dawniej były tzw łapy i ta kara była wykonywana natychmiast , natychmiast po wykroczeniu i była dolegliwa .
         Teraz takiej kary nie ma i od małych lat dorastają chuligani w poczuciu bezkarności .
         Teraz to chuligaństwo widać na stadionie ale ... ale ci stadionowi chuligani także są i uczniami i w szkole zachowują się podobnie . Tylko , że nauczyciele nie mają pał i sikawek jak policja na stadionie .

         Dalej piszesz o moim chodzeniu w pierwszym szeregu w pochodach pierwszomajowych .
         Taak, brałem w nich udział - pierwsza połowa lat 70-tych - kiedy byłem uczniem .
         Takich uczniów było 99, 99 procent .

         Ale ty chyba jesteś bardzo młodym antykomuchem, chyba od czasów , kiedy komuny już dawno nie było .
         Bo człowiek z doświadczeniem z tamtych czasów wie, że w pierwszych szeregach szli członkowie władz PZPR oraz pracownicy głównych przedsiębiorstw w Częstochowie i to także zwykle członkowie PZPR .

         Ja nigdy nie byłem członkiem PZPR .

         Taka to twoja wiarygodność .
         Żadna .
         Za to widać wyjątkowo silną chęć komuś przysrania , przyczepienia łatki .
         Oznacza to brak dobrej woli . To jest kompromitujące dla dyskutanta forumowego .

         Co do mojego poparcia PiS-u , masz rację , póki co jest ono niezmienne . Ale nie bezwarunkowe .
       • Gość: cholera Re: Nie chcę IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 28.04.11, 21:14
        pytanie: kto ma zaciskać pasa? oczywiście ci, którzy już miejsca na nowe dziurki nie mają - cała reszta pasibrzuchów ma się dobrze, a pieniądze wydawane są na absurdalne pomysły.
        Na oświatę nie ma,ale na obowiązkowe wycieczki szkolne do Smoleńska kasa by się znalazła.
        • Gość: chambers Re: Nie chcę IP: 31.60.23.* 28.04.11, 23:09
         w kazdej spolce komunalnej jest po 3 prezesów. Kazdy z nich bierze rocznie tyle ile wyniosa oszczędności ogółem zaproponowane przez prezydenta i jego ludzi ze szkolnictwa. Spółki komunalne nie wymagaja az tylu prezesów. Nie inwestuja one na jakas szersza skale i dodatkowo sa monopolistami co poprawia ich rentownosc. Praca zarzadu to przyznajmy sobie szczerze wegetacja za gruba kase. Czy nie mozna by odchudzic zarządów i rad nadzorczych tych społek? Nie do przyjecia jest takie przezerania publicznych pieniedzy i podnoszenie opłat co chwile.
        • Gość: angrusz1 Re: Nie chcę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.11, 07:57
         Do cholera :

         Oczywiście ten , kto już nie ma dziurek , ten nie będzie bardziej zaciskał pasa ale i jego dotknie skutek zaciskania pasa .
         Ale jest wiele osób , którzy mają sporo dziurek .
         Nie wierzysz , to popatrz jakimi samochodami podjeżdżają ... chociażby do TRW . Tam nie ma starych 10 letnich małych fiatów, ticów czy rowerów . A jeśli chcesz więcej to przejdź sobie po dzielnicy za
         Laskiem Aniołowskim choćby .
         Próbujesz siać demagogię i wmawiać ludziom, że w Polsce to już sami biedacy żyją , którym wystarcza z pensji tylko na chleb i wodę .
         To musi dotrzeć do Polaków . Jeśli sami nie zechcą oszczędzać , to banki im w tym pomogą , ba !!! zmuszą . Co najmniej , by spłacać odsetki ... dług może zostać .

         A tak ogólnie , choć dosadnie : skądś się tacy durnie biorą .
  • Gość: Absolwent Re: Lewicowe serce SLD w szkołach :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.11, 12:37
   Najśmieszniejsze jest to, że częstochowscy nauczyciele w większości głosowali na Matyjaszczyka, "no bo przecież SLD nie wyrządzi krzywdy w szkołach".

   A jednak takich cięć w częstochowskiej oświacie, jak teraz się szykują za rządów SLD, to nigdy jeszcze nie było! Częstochowska oświata się pogrąży.

   Ale was w jajo zrobił ten wasz SLD, teraz usłyszycie jak zwala winę na poprzedników lub na Tuska. Zupełnie jak zdarta płyta.
   • kst666 Re: Lewicowe serce SLD w szkołach :) 03.05.11, 13:55
    Lewizna zawsze "hołubiła" szkolnictwo gdyż socjalizm trzeba wprowadzać już od ławy szkolnej.
    Najlepiej od przedszkola, a jeszcze lepiej od żłobka, a najlepiej - gdyby tak wszystkie dzieci odebrać rodzicom zarz po urodzeniu i umieścić w jakimś Social-School i hodować , jak bydło, socjalistyczną swołocz.
    Ale tym razem to się nie uda !
    Kasy już nie ma, nie ma skąd jej wziąść, nawet gdyby Obywatelom zrabowało się cały majątek, demografia jest tragiczna wręcz ( a raczej zgodna z planem dla Polski...) więc w tej chwili jedynym rozsądnym działaniem byłoby doprowadzenie do zmniejszenia ilości uczniów w klasie tak, aby nie było ich więcej niż 20 !
    Jeszcze nigdy w historii Polski nie było tak mało uczniów w klasie co pozwoliłoby na lepszy kontakt ucznia z nauczycielem i tym samym polepszenie jakości kształcenia i WYCHOWANIA !
    Dla nauczycieli to oczywiście z jednej strony mniejsze obciążenia, ale także mniejszy zarobek (co najwyżej pełny etat). Pozwoliłoby to jednak zachować stanowiska pracy i szkoły jako dobro narodowe.
    No, ale to byłoby zbyt piękne, więc ta wiedźma Hall coś jeszcze, zanim ją wyp....ą z ministerialnego fotela, zdąży coś wymyśleć, aż nam wszystkim gały na wierzch wyjdą....

   • Gość: Absolwent Re: Lewicowe serce SLD w szkołach :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.11, 21:21
    Pamiętacie, że gdy w Częstochowie poprzednio rządził SLD, też oszczędzali na oświacie! Mówili, że Częstochowa zadłużona, że poprzednicy zostawili bałagan. A bezrobocie wśród nauczycieli było wówczas bardzo duże!

    Teraz SLD urządza powtórkę tamtej sytuacji... I stara śpiewka: to poprzednicy, zadłużenie itp itd. "Lewica" pełną gębą,... całe szczęście, że niedługo wybory parlamentarne. Może się nauczyciele znów nabiorą?

    A skoro jest niż demograficzny, to można zamknąć tylko złe i niepotrzebne szkoły. Zmniejszyć liczebność klas. Zachować szczątki częstochowskiej edukacji. Albo nie chwalić się lewicowymi poglądami!
    • Gość: alats Re: Zwolnienia w oświacie - przedszkola i szkoły IP: *.net.stream.pl 04.05.11, 18:56
     nikt z WAS nie wie w jakiej kondycji zastal MATYJASZCZYK kase po wronie i kurpiosie.
     kazdy by chcial tylko zeby NIC NIE ZMIENIAC i zrobic CUD NAD WARTA

     Niestety NIE DA SIE, brak mozliwosci.

     dzieki WSPANIALEMU PREZYDENTOWI POD NAZWA WRONA mamy tak zadluzone miasto, ze trzeba niezle kombinowac, zeby starczylo na splate rat
     Czy ktos pomyslal, co bedzie jak miasto nie bedzie mialo kasy na splate rat?
     Banki to nie dobrzy wujkowie, ktorzy beda czekac i ulatwiac nam zadanie.
     Podejrzewam ....i moze mam racje...ze dzialania WRONY skierowane byly WLASNIE NA TO, ZEBY TAK ZADLUZYC MIASTO, nabrac tyle kredytow pomnikowych, zeby nasze "dobre dla niego miasto" postawic nad przepascia i zablokowaniem plynnosci kredytowej.
     doprowadzenie do tego powoduje ,ze wizje ta widze czarno....brak dochodow, koniecznosc nowych inwestycji w celu remontow, niezbednych wydatkow, zablokowanie i odsylanie inwestorow, spowoduje, ze w pewnym momencie MIASTO STANIE W OBLICZU ZAPASCI.....na co czekaja BOGACI (wiadomo ktorzy) sklonni wykupic nas za dlugi.


     skonczy sie DOBRE MIASTO CZESTOCHOWA, a powstanie nowe miasto Jasnogorskie pod rzadami kleru.

     O TO CHODZILO wronie i dlatego tak dzialal.

     pozostawil po sobie taki bagaz, ze wcale nie zazdroszcze Prezydentowi .
     WIADOMO z pustego i Salomon nie naleje.....mona co najwyzej strzaskac dzbanek i zalac wszystko.

     Jesli jest mozliwosc laczenia etatow, zwolnien etatow, ktore zostaly rozbudowane za wrony trzykrotnie, przy zmniejszeniu ilosci mieszkancow, to niestety chociaz to nie popularne TRZEBA TO ZROBIC.
     Nikt nie pamieta ile bylo urzednikow jak wrona posadzil tylek na fotelu i ilu ich bylo jak go odwolalismy?
     szkoda, ze kazdy widzi tylko dzialanie PREZYDENTA,,,WIADOMO niepopularne decyzje nie maja poparcia mieszkancow.
     Ale ktos musi je podjac, teraz, zeby nie bylo gorzej.

     • Gość: krzyś do Altas IP: *.play-internet.pl 05.05.11, 18:25
      Tylko komuch po socjalistycznej szkole gospodarki, nie dostrzega podstawowej rzeczy.
      Samorządy żeby się rozwijać muszą się zadłużać, skoro ich dochód własny nie zaspakaja realnych potrzeb inwestycyjnych.
      Częstochowa jest zadłużona na bezpiecznym poziomie 44,2 % dochodu budżetu własnego, na 60 % dopuszczalnego poziomu. Do tego dochodzi Fitch Rating, który stawia Częstochowę na całkiem przyzwoitym poziomie.
      W przeciwieństwie od lewizny, Kurpios rozwijał miasto, podjęto odpowiednie kroki, żeby miasto inwestowało, nawet i pożyczone pieniądze, ale to przynosi rozwój.
      Lewizna oszczędności szuka na tzw. "płotkach" pomijając wydatki na tzw. "grube ryby" w tym np. na utrzymanie kolesi partyjnych czy stołki urzędnicze hojnie rozdane sojusznikom z PIS,za poparcie polityczne.
      Może ktoś policzy ile kosztuje miesięcznie utrzymanie wiceprezydentów ściągniętych z Podbeskidzia czy Zagłębia do Częstochowy, bo tak Matyjaszczyk budzi energię Częstochowy?

      Poniżej mapka zadłużenia Częstochowy w porównaniu do innych samorządów:

      bi.gazeta.pl/im/3/9527/m9527243.gif
      Zgodzę się z jednym, idąc np. za głosem ministra Rostowskiego,który nawołuje że należy ograniczać zadłużenie samorządów,ale np. tnąc koszty utrzymania obsługi administracji.
      Co zrobił w tym zakresie Matyjaszczyk?
      Zwolnił setki ludzi z jednostek samorządowych,przy okazji zwiększając spiralę bezrobocia w tym mieście, każde miejsce pracy, generuje konsumpcje, a co za tym idzie ,gdy ludzie mają pracę, mają też pieniądze. Gdy jej nie mają, po prostu ich nie wydają, konsumpcja spada,a utrzymywanie np. sektora ludzi w usługach staje się nieopłacalne.Zwiększa się jeszcze bardziej bezrobocie. Bardzo prosty mechanizm.

      Zatrudnił natomiast na koszt podatników, partyjnych kolesi,importowanych z innych,odległych dość miast.
      Szykują się kolejne zwolnienia, tym razem w oświacie i spiralka bezrobocia nadal się nakręca.

      Apeluje się zatem do lewizny,żeby nie siała tutaj propagandy zadłużenia Częstochowy.
      Po prostu należy się pogodzić,że prezydent i cała jego banda importowanych współpracowników, nie ma pomysłu na miasto. Zwłaszcza jego rozwój, więc należy mamić częstochowian sztucznie wymyślonym zadłużeniem.

      Liczby są jakie są. Rankingi też. Układziki i prywatne interesy też są jakie są. Te akurat też dość wyraźnie widać, szczególnie, gdy brak przetargów.
      • Gość: angrusz1 Logika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.11, 09:40
       Do krzysia :

       Piszesz : ",gdy ludzie mają pracę, mają też pieniądze."

       Tak masz rację : gdy ludzie mają pracę , czyli zadanie do wykonania .
       To jest bardzo cenne .
       Ale nie jest cenne to , że sporo ludzi w różnych miejscach , w tym w administracji , że człowiek na podpisaną umowę o pracę ale tej pracy nie ma - tego zadania do wykonania .
       Chociaż pieniądze bierze .
       Czy teraz to rozumiesz ?
       Płacić należy za wykonanie zadania, a nie za bycie na etacie .

       Stąd logiczny wniosek, że jeśli w administracji funkcjonują ludzie bez konkretnego i odpowiedniego na 8 godzin zadania , to należy ich zwolnić .
       Tak jak nauczycieli , dla których nie ma uczniów .
       To przykre, bolesne ale nieuniknione .

       Dalej piszesz o kosztach zatrudnienia wiceprezydentów , którzy pochodzą z innych miast .

       Czy w minionych czasach nie było wiceprezydentów , w tym i za czasów rządów PO - no może byli komisarz i wice .
       Ale byli i kasę brali .
       Czy dzisiejsi wiceprezydenci dostają jakieś dodatkowe pieniądze tylko dlatego , że nie są mieszkańcami Częstochowy ?
       No bo tylko w takim przypadku można ganić obecnego prezydenta .
       Tego nie wyjaśniasz i sprawiasz wrażenie , że sam fakt utrzymywania wiceprezydenta jest szkodliwy .
       Chyba to nielogiczne ..
       • Gość: antyGruszczyński Re: Logika IP: *.play-internet.pl 11.05.11, 10:19
        Gruszczyński jak ktoś Cię zna, zna także Twoją przeszłość.
        Ktoś kto się tak namiętnie tłumaczy z minionej epoki, ma coś na sumieniu.Może donosiłeś na kolegów?

        Takie mendy jak Ty, lizały zawsze du.. czerwonym. Wie kto ma wiedzieć.
        Przyszedł czas kiedy byłeś też podnóżkiem nijakiego Ryszki, on też nie jest senatorem z Częstochowy, więc to nie nowość,że podnóżki liżą du... kolejnym pseudo politykom z prowincji dla własnych korzyści.

        Był czas, gdy na tym forum, jako podnóżek Ryszki żaliłeś się publicznie, jaki to ciężki jest los bezrobotnego nauczyciela.
        Nie dziwię się, że miałeś problemy w tej materii.

        Jesteś złym pedagogiem. Więcej nawet Ty nie masz zmysłu pedagogicznego, natomiast świetnie sprawdziłbyś się jako propagandzista albo kapo, bo reprezentujesz taki, wąski, bardzo zawężony sposób postrzegania społeczeństwa.
        Coś jak Kaczyński albo Gomułka. Tyle,że pierwszy walczy z układem drugi walczył ze spekulantami i Żydami.

        Zwalniać należy przede wszystkim nauczycieli, którzy nie mają zmysłu pedagogicznego.
        Gruszczyński to slogan, puste hasło, podnóżek.
        • Gość: angrusz1 Re: Logika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.11, 12:06
         Do innych forumowiczów :

         Patrzcie jaka to gnida ten anty .
         Sam ukrywa się pod nickiem a innych czepia się po nazwisku .
         To tak jak kibol , który zakłada kominiarkę i demoluje stadion . To tak jak ten sam kibol w klasie rzuca w nauczyciela kredą , papierem albo czymś tam, kiedy ten nauczyciel odwraca się twarzą do tablicy .

         Taka to odwaga takich gnid .

         Co do donoszenia to warto się " anty " zastanowić .
         Ja mam papier z IPN na odpowiedni temat i wszelkie pomówienia publiczne mogą być karane po moim wniesieniu sprawy do sądu . A jest to możliwe techniczne - dotarcie do osoby anty - czy antykomuch .
         Co do senatora Ryszki : tak , mam uznanie do niego ale podnóżkiem nie jestem i nie byłem dla nikogo .
         Mówienie w ten sposób tylko świadczy o autorze tekstu , które chce pognębić forumowicza osobiście a nie dyskutować merytorycznie . Taka to cecha gnid forumowych .
         Ja ich nie oszczędzam , bo po co .
     • Gość: angrusz1 Do atlasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.11, 09:45
      Piszesz :" doprowadzenie do tego powoduje ,ze wizje ta widze czarno....brak dochodow, koniecznosc nowych inwestycji w celu remontow, niezbednych wydatkow, zablokowanie i odsylanie inwestorow, spowoduje, ze w pewnym momencie MIASTO STANIE W OBLICZU ZAPASCI.....na co czekaja BOGACI (wiadomo ktorzy) sklonni wykupic nas za dlugi"

      No ale ja o tym piszę od lat , tylko, że to dotyczy całego kraju , tym razem pod rządami PO i Tuska .

      Długi na pogrążą w długoletnim zastoju i zaciskaniu pasa .

      No ale, żeby dogodzić wyborcom i pokazać ile to się zmieniło , to każda władza - każda władza od 22 lat - zadłużała się na koszt przyszłych pokoleń .
      Taka to patologiczna demokracja . tacy to ... wyborcy .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka