Dodaj do ulubionych

Felieton. Ktoś chlasnął biało-czerwoną. To chul...

12.04.12, 12:39
A czy nie uważacie Waszmościowie, że może tak dość już tej martyrologi w tym kraju ?!
Może wreszcie czas zająć się sprawami gospodarczymi bo bida aż piszczy?!
Nie było by lepiej, aby politycy wszystkich nacji zajęli się wreszcie problemami PKP co by tory
proste były, drogi bez dziur a społeczeństwo mobilizować do sprzątania po sobie a nie wywożenia śmieci do lasu ?!
A nie jeno z flagami i krzyżami drogi blokować i podpuszczać Polaków przeciwko sobie?!
Za tego typu sprawy niech się Ukochany Prezes PIS - Kim Dzong Kaczyński zabierze
bo go już nawet Ci, którym do tej pory "wisiał", - mają po dziurki w nosie.
Co udowadnia fakt dewastacji nie tylko tego miejsca/pomnika.
Za problemy gospodarcze się brać a nie wiecznie z krzyżykami i flagami jednych na drugich napuszczać.
Pozdrawiam serdecznie,
Dyzio.

p.s
Mam jeszcze jedną radę:
Przypominajcie dłużej ruskim o Katyniu to jak Nam podniosą cenę gazu, - to na następną zimę będziecie chrustem w piecach palić.
Na marginesie; - aż dziw, że jeszcze do tej pory ceny ropy i gazu utrzymują na w miarę przyzwoitym poziomie. Jednak martwię się, że gdyby / nie daj Boże Wszechmogący /
Ukochany Prezes do władzy doszedł, i swoją politykę / wobec naszego wschodniego sąsiada / kontynuował,- jak nic ceny ropy i gazu skoczą do góry że sobie z palcem do dupy nie trafimy.
Amen.
Obserwuj wątek
    • Gość: ~ Re: Felieton. Ktoś chlasnął biało-czerwoną. To ch IP: 91.210.242.* 12.04.12, 21:32
      Hmm... Pana K. generalnie mam głęboko w tyle, ale bardzo przepraszam, czy ja dobrze zrozumiałem. Mam nie uczcić śmierci mojego dziadka, nie zapalić mu świeczki przy pamiątkowej płycie gdzie widnieje moje nazwisko? Nie mogę z dumą stanąć w ciszy minutkę i nie zastanowić się nad życiem swoim i mojej rodziny (może także Twoim, bo nas Polaków), przy zniczu wyobrazić sobie jak go wyciągają z drutem na szyi w worku parcianym na głowie, gdzie dwie osoby go trzymają a z tyłu trzeci strzela do niego z bliskiej odległości w tył głowy, Co On wtedy czuł? Co myślał? Jak bardzo się bał? Dlaczego mam tego nie zrobić? Bo co? Bo mam się bać, że mi rachunek za gaz przyjdzie wyższy? Bo mnie na paliwo stać nie będzie? Nie wiem co ma do tego polityka i nazwiska jakie przytaczasz, nie wiem co mają do tego krzywe tory i ekonomia. Chciało by się zakląć jak szewc, ale nie wypada, modlił się też nie będę bo przykładnym chrześcijaninem też nie jestem, nawet patriotą też nie jestem, z pochodniami biegał nigdzie nie będę, za krzyżem też nie będę murów obalał. Ale mam się bać i nie uczcić czyjejś śmierci? Czy Ty przeczytałeś co napisałeś? Boję się tego bo ktoś nawet Ciebie pochwalił, czy to tak będzie kiedyś Polska wyglądała? Nie będziesz wychodził z domu bo będziesz się bał, że chleb podrożeje? Jestem przekonany, że pomyliły Ci się dwie daty, łączysz dwie zupełnie inne tragedie, ten plac ma w nazwie o Katyń a nie Smoleńsk.
      • dyziek_o Re: Felieton. Ktoś chlasnął biało-czerwoną. To ch 12.04.12, 23:01
        Dobry człowieku!
        Nikt Ci nie zabrania byś się w ciszy i skupieniu nie miał pochylać się nad miejscem pamięci po tragedii jaka dotknęła Ciebie, czy kogokolwiek.
        Tylko, że jak sam napisałeś, - można, - a nawet powinno się to robić w ciszy i z godnością.
        I tylko pod tym kątem napisałem tego linka.
        Bo jak na razie, to odbywa się to w sposób wręcz odwrotny. Przy akompaniamencie pokrzykiwań rozmaitych pseudopolityków,usiłujących wykorzystać pewne sytuacje do swoich
        niecnych celów.
        Poza tym, miejscem najlepiej nadającym się do tego typu praktyk, / mam na myśli wspominanie bliskich / - najlepiej nadaje się dzień zmarłych oraz cmentarz.
        Albowiem stawianie co i rusz nowych miejsc pamięci czy pomników, wcale nie świadczy o szacunku dla tych, ku czci i pamięci których są one stawiane.
        To po pierwsze:
        Po drugie, potomków tych, którzy ponoszą winę za to co się stało, w żaden sposób nie można winić za czyny ich ojców. A gdybyś bardziej interesował się szczegółami tych wypadków,
        wiedział byś, że oprócz naszych rodaków, których na rosyjskiej ziemi zamordowano i pochowano, wymordowano również parę milionów obywateli tamtego kraju.
        Jakoś nie słyszałem jednego słowa współczucia ze strony prawicowych polityków w tej kwestii. Nadmuchuje się tylko balon nienawiści Polaków do Rosji.
        A najśmieszniejsze jest to, że później mamy pretensje do ruskich, że zakładają embargo na nasze art. spożywcze, podnoszą ceny za swoje towary i usługi czy drożeje ich gaz.
        A wracając do clou sprawy:
        Nikt nie każe Ci się nikogo bać! dla mnie, to możesz Wańce i wojnę wypowiedzieć.
        Tylko abyś nie miał później do nikogo pretensji jak spuszczą Ci wpier....l albo
        - tak jak już wcześniej pisałem, w piecu będziesz palił chrustem.
        Ty możesz sobie przecież nawet do Katynia jechać i tam świeczki palić.
        Nikt Ci przecież tego nie zabrania. Nawet Władymir Władymirowicz Putin.
        Ale od naszego rządu i naszych polityków ja wymagam mądrej a przede wszystkim skutecznej polityki zagranicznej, która w efekcie przysporzy nam przyjaciół a nie wrogów.
        I tylko to miałem na mysli pisząc co napisałem.
        I nie próbuj mi wkładać w usta rzeczy o których nie ma nic w moim artykule.
        Pisałem bowiem, czy powinien się głównie zajmować nasz rząd a nie czy Ty masz się kogokolwiek bać.
        A jesli zrozumienie tego przychodzi Ci z wysiłkiem, to już nie mój problem.
        Pozdrawiam serdecznie,
        Dyzio.
    • pluto37 Re: Felieton. Ktoś chlasnął biało-czerwoną. To ch 12.04.12, 22:53
      Dyziek! Z tym gazem i ropą to masz rację.
      Problem w tym że Jarka K. to serdecznie wali, bo on ani nie jeździ za swoje, ani nie płaci ze swojej kasy.
      Jego finansujesz Ty i angruszopodobne.
      A gdyby brakło, to jeszcze różne "fundacje". No zawsze goryle jakąś lektyke ponieść mogą.:):):)
      • Gość: do pustostanów skąd w tym państwie tyle naiwnych "pustostanów"? IP: *.ice-net.pl 12.04.12, 23:25
        skąd w tym panstwie tyle "pustostanów"? wóda mózg wyżarła i hemoroidy się pootwierały i na intelekt poszło?
        zlikwidujcie pominiki katynskie, skwerki. nie poruszajcie tematu Katynia, to wam Rosja obniży cenę za gaz i ropę. normalnie "geniusz", dawać go na ministra spraw zagranicznych i gospodarki!
        weź chłopie nie kompromituj się, przestań pisac publicznie i skup się lepiej na prostacie.
        Polska dla Rosji jest obecnie klientem od gazu i ropy, za którą nieźle przepłaca. Rosja to imperium i myśli kategoriami imperialnymi. Ma w dalekim poważaniu wasze dysputy o Katyniu, pochody i skwerki. Polska będzie zagrażała interesom gospodarczym czy militarnym imperium, to zniknie. tak jak każde inne panstwo. na razie władze polskie siedzą jak mysz pod miotłą, więc Rosja nie mruczy.
        poczytaj sobie książek a nie gęgasz na tym forum głupoty.
    • Gość: denver Re: Felieton. Ktoś chlasnął biało-czerwoną. To ch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.12, 23:35
      ... abstrahując od wykorzystywania tragedii tysięcy Polaków zamordowanych w Katyniu, i prawie półwiecznym zakłamywaniem tej historii, w dzisiejszych pseudopolitycznych rozróbach i groteskowych wyścigach różnych sekt quasi-religijnych o "lepszy patriotyzm" ich wyznawców... należy ze smutkiem stwierdzić, że to miejsce - ta niby "dolinka" jest fatalnie wybrane dla pielęgnowania i kontemplacji pamięci jakichkolwiek wydarzeń z naszej historii, a cóż dopiero pamięci-przestrogi katyńskiej...
      Terytorium wciśnięte między galerię handlową i ruchliwą, hałaśliwą drogę szybkiego ruchu... zaprzeczenie jakiegokolwiek klimatu sprzyjającego zadumie, refleksji, modlitwie...

I te żałosne spory o nazwę, o kamień, o napis... to niejedyny, niestety objaw upadku kultury - jej regresu czy nawet zaniku jak widzą to niektórzy przenikliwi badacze społeczeństwa... Panoszy się bezkarnie barbarzyństwo... a życie społeczne marnieje i schodzi na psy...
      • miglanc86 Re: Felieton. Ktoś chlasnął biało-czerwoną. To ch 13.04.12, 07:54
        Wielkie wyrocznie tego forum: dyzma,który by od razu wywiesił czerwoną flagę jak by tu Rosjanie weszli .Pluto ,żadnej rzeczowej dyskusji byle dokopać Kaczyńskim i guasi przedstawiciel kościoła w negatywnym słowa pojęciu.<wielkie postacie >tego forum co jadą ciągle pyskami na wszystko to ,co dla innych jest święte.Dyzma tankuj w butlach gaz ,bo później będzie za późno.I nie zapomnij odświeżyć swojej pzprowskiej książeczki ,zawsze się przyda.Jak by było coś nie tak.Lepszy pakt z diabłem niż patriotą Polakiem.Szkoda podnosić stronkę dyzmie bo on <chlaśnie >temat i i czeka z wypiekami na recenzje.Małe gnojki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka