Dodaj do ulubionych

Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro

20.04.12, 22:52
czegoś tu nie rozumiem,
jak mniemam pałac po II wojnie przedstawiał ruinę, miasto powoli ale systematycznie go odbudowywało, doprowadzając do takiego stanu, jaki jest teraz, bez tych inwestycji pałac byłby zapewne kupą gruzu, i nagle pojawia się jakiś obsraniec, i rząda zwrotu, a wszytskie instytucje w wolnej Rzeczypospolitej przychylają się ku temu, i nikt nie pomyślał żeby chociaż w częsci pokrył koszty remontu przez te wszytski lata, przyszedł na gotowe, ciekawe dlaczego tak późno, może gość czekał na dokończenie wszytskich prac remontowych wykonanych przez miasto ?
ale okoliczni chłopi powinni się bać, bo nowy pan wprowadzi pańszczyznę
h.uj z takim państwem i jego instytucjami
Obserwuj wątek
  • rohellec Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro 20.04.12, 23:44
   "(...) przypomnieli władzom Koniecpola paragrafy Kodeksu administracyjnego, które mówią o odszkodowaniu za dziesięć ostatnich lat nieprawnego użytkowania własności."

   Myślałem, że pisał to red. mam, ale Autor tego tekstu jest lepszy od red. mam.

   Kodeks administracyjny: nie ma takiej ustawy.

   10 ost. lat użytkowania: jest to roszczenie cywilnoprawne, nie publicznoprawne, zatem zastosowanie mają przepisy ustawy: Kodeks Cywilny, nie jakiegoś kodeksu administracyjnego (zauważmy rolę GW w kształtowaniu prawa poprzez tworzenie ustaw i to tak szczególnych, jak kodeksy, a to Kodeksu Administracyjnego, czyli prawa administracyjnego materialnego, ergo - ustawy zawierającej w sobie (w zasadzie) WSZYSTKIE przepisy normujące administrację. Kapelusze z głów!)

   Jedno zdanie, dwa byki. Kształtujmy świadomość prawną obywateli.
  • wedkarz123 Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro 21.04.12, 00:33
   Ciekawe dlaczego jako jedyni nie potrafiliśmy zamknąć spraw własnosci - chyba komus bardzo na tym zależało.
   Jak pałac był zniszczony przez okupanta w czasie drugiej wojny światowej to może teraz też należy go spalić żeby szacowny i prawny własciciel mógł dochodzić roszczenia od strony niemieckiej? Tylko jak spalić basen?
   • Gość: latko Re: Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro IP: *.dynamic.chello.pl 21.04.12, 07:38
    Nie Pany. Pany z plebanami. Tuż przed pierwszym rozbiorem w Polsce było więcej duchownych i zakonnych niż wojska. Pany pieniądze zdarte z biedaków zamiast przeznaczać na Państwo i obronność zanosiły do Kościoła - fundowały Kościoły i klasztory, kupowały sobie miejsca w lepszych ławkach za życia, msze, i miejsce na pochówek pod posadzką bo pany wierzyły, że spod kościelnej posadzki jest bliżej do Nieba. Na to wszystko tyrał szary Polak niewolnik.

    Pany wyprowadzały pieniądze polskiego ludu tyrającego nie tylko do swoich pałaców i luksusowego zycia, ale również do Kościoła. Polacy nie są tego świadomi bo historię uważają za "nudy" i nie chcą nawet wiedzieć co naprawdę działo się kiedyś w ich kraju.
  • donmarek Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro 21.04.12, 07:53
   ... wnuk brata właściciela ... .
   Nie jestem prawnikiem, ale ...
   dziedziczy się w jakimś procentowym udziale po spadkodawcy, w zależności od stopnia pokrewieństwa z nim. Więc rozliczając jaki udział miałby brat ostatniego właściciela i idąc po kolei po następnych zgonach w familii, coś mi się wydaje, że wzmiankowany "spadkobierca" ma chyba promilowy udział w tymże obiekcie.
   A nawet jeżeli się mylę, to i tak widać, że nawet i Paryż nie ukrył słomy wystającej z butów owemu "błękitnokrwistemu".
  • jimir Francja powinna zabrać Mu zasiłek ! 21.04.12, 08:02
   No cóż , niema się co dziwić.
   Ten cały Potocki to dziad, który żyje we Francji z zasiłku ! Miał możliwość zwrotu majątku to ją wykorzystał i tyle. Nie wiadomo kto to kupi i czy kupi.
   Szkoda że samorząd, który dbał o ten Pałac przestał być właścicielem.
   Niema co płakać nad rozlanym mlekiem, należy temu dziadowi odebrać tylko polskie obywatelstwo !
    • Gość: hesław Re: Francja powinna zabrać Mu zasiłek ! IP: 212.69.68.* 21.04.12, 09:33
     jakby mi podkradli podarte walonki i połamane widły , to bym nie domagał się pantofli i kombajnu ( porównaj stan rzeczy).
     a gdyby ktos sobie zorganizował życie na porzuconych walonkach i połamanych widłach gdy wyemigrowałem . to bym podziwiał ,ze potrafił swoją twórczą pracą stworzyć coś ,czego ja nie chciałem sie tykać i jeszcze zorganizować życie sobie i jeszcze pomóc lokalnej społeczności

     godność własna nie pozwoliła by mi zachowywać się jak pasożyt i wydębić owoce cudzej pracy

     niech państwo w ramach zadośćuczynienia odda pole z dobrą glebą w podobnym połozeniu urbanistycznym jakim byly ruiny i zdewastowany park w momencie przejęcia

  • mistral75 Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro 21.04.12, 10:22
   Wiekszosc tzw.spadkobiercow nie ma nic wspolnego z terenami do ktorych dzierza sobie pretensje.Koligacje rodzine, osme wody pokisielu, pociotki itd.decyzja urzednikow zapatrzonych w tzw.sprawiedliwosc dziejowa zostaja obdarowani prezentami.
   Powinno sie dokladnie przswietlic kim sa tak naprawde owi dzielni spadkobiercy i jakie maja konkretnie cele do zrealizowania.Niejednokrotnie pozostawienie obecnego stanu rzeczy przyczyniloby sie bardziej do kulktywowania tradycji spadkowej ziem niz dawanie ich ludziom,ktorzy oprocz wyciagniecia kasy, nie maja nic do zaoferowania dla Polski.
   Dobrze ze Zloty Potok na razie nie podzielil losu Koniecpola.
  • han-ss Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro 21.04.12, 10:24
   z tymi walonkami i widłami to bardzo trafne poruwnanie, ale niestety takich spraw mamy więcej, ile kamienic np. w Krakowie zostało przejętych na podstawie fałszywych dokumentów, wystarczy przypomnieć komisję majatkową, jeden wielki p.rdolony skandal, ostatnio GW opisywała zdarzenie które miało miejsce w Bielsku Białej, miasto wyremontowało kamienicę w centrum, nagle pojawił się jakiś prapociotek dawnych właścicieli słusznej wiary z Australii, i sąd RP, bez szmerania przyznał mu tą kamienicę, dopiero lokatorzy zaczeli za tym wszystkim chodzić i wywęszyli że dokumenty nabywca miał sfałszowane, sprawą zajęła się prokuratura,
   a jakie prawo do majątku miał prapociotek dawnego właściciela? to miasto zrobiło obsrańcowi prezent, ale prezent z naszych podatków, my wszyscy płacilismy na utrzmanie tego kompleksu, nawet jeśli gość miał do tego jakieś prawa to podliczyć wszystko, ile co kosztowało i wystawić zasrańcowi rachunek, i to nie ma nic wspólnego z komuną,
   często słyszę lub czytam w niektórych mediach że Polską rządzą ludzie którzy nienawidzą narodu polskiego, myślę sobie co oni piepszą, bzdura, oszołomy - ale patrząc na to co się dzieje w RP, chyba właśnie oni mają rację, ktoś to bandyckie prawo w Polsce tworzy, ktoś zatwierdza, a wszystkie te ustawy są jakby wymierzone przeciwko ludziom, którym coraz ciężej się w tym nieszczęsnym kraju żyje,

   • ubiquitousghost88 Jak bandyta bandycie... 21.04.12, 15:04
    ... Powiedz ty mnie, kiedy tu bandyci nie rządzili?
    Co mówisz? 1939-45?
    Jak ci historia przyzna rację, to wcale się nie zdziwię...

    han-ss napisał:

    > często słyszę lub czytam w niektórych mediach że Polską rządzą ludzie którzy ni
    > enawidzą narodu polskiego, myślę sobie co oni piepszą, bzdura, oszołomy - ale p
    > atrząc na to co się dzieje w RP, chyba właśnie oni mają rację, ktoś to bandycki
    > e prawo w Polsce tworzy, ktoś zatwierdza, a wszystkie te ustawy są jakby wymier
    > zone przeciwko ludziom, którym coraz ciężej się w tym nieszczęsnym kraju żyje,
    >
    >
    >
    >
    >
  • parzygniot_myszaty Tam potrzebny jest negocjator, dlaczego nikt nie 21.04.12, 11:26
   idzie w tym kierunku. Proponuję włodarzom miasta zlecić ten problem radcy prawnemu z doświadczeniem w odzysku mienia. Jakieś wzajemne ustępstwa należy poczynić. Zadośćuczynienie dla samorządu za wkład pracy, odbudowę i utrzymanie obiektu musi być niepodważalne. To są przy takim obiekcie, gdzie na dodatek konserwator zabytków zagląda w każdy kąt, horrendalne koszty. Przecież samorząd tego miasta nie zawładnął obiektem bezprawnie, tylko przejął schedę po skarbie państwa, którą użytkował w dobrej wierze i przy zaangażowaniu niemałych środków finansowych.

   Czy to jest droga do rozwalania "małych ojczyzn"?
  • komcionauta A wszystko to wina komuszków 21.04.12, 11:33
   którzy nawet własnego prawa nie przestrzegali, albo też nie umieli napisać dobrej ustawy pod swoje pomysły wywłaszczeniowe. Było to robione na dziko, "po uważaniu", bez papierów, bo myśleli, że ruskie dywizje ten stan rzeczy utrzymają na wieczność.
  • mariatg8 Nakłady gminy można uczciwie wycenić! 21.04.12, 13:01
   Nie jest prawdą , co papuga twierdzi , że na wszystko trzeba mieć rachunek . Są inne sposoby dochodzenia prawdy . A że to dziki kraj , to jest racja . Odwracanie skutków wojny - ale tylko wobec wybranych , jest złodziejstwem i hańbą III Rzeczpospolitej .
  • benio-net Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro 21.04.12, 20:16
   I co z tego? Przecież to jest ruina, z lat czterdziestych ub wieku.Nikt mi nie wmówi,że w latach wcześniejszych istniał i to wybudowany na zaprawie cementowej.Cała historia tego świata,jest wielkim kłamstwem!Wierzcie w to,co zapisane jest na papierze.Przecież papier wszystko przyjmie.Mam na to dowody.Wy tylko nie chcecie tego widzieć.
   • Gość: Jaś Re: Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro IP: *.96.232.138.tvksmp.pl 21.04.12, 20:31
    Benio i masz słuszną rację, niech wszyscy forumowicze, którzy zabrali tu głos przyjadą do Koniecpola ( będzie chociaż plus, zostawią trochę grosza i zasilą budżet mieszkańców), zobaczą pałac od wewnątrz, a nie to co widzą na fotce. Przekonają się jaka to ruina i ile trzeba kasy by przywrócić świetność,a nie pisać bzdur w jakim to FANTASTYCZNYM stanie jest obiekt, "cudowny basen" etc. Dodatkowo poznają historię spalenia i kiedy to nastąpiło.
    DO PANA RED. PIERSIAKA, PROSZĘ PRZYBLIŻYĆ CZYTELNIKOM DOKŁADNIEJ HISTORIĘ PAŁACU OD 1945 r. !!!
  • Gość: mieszkaniec Re: Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro IP: *.of.pl 21.04.12, 21:01
   Wszyscy najeżdżają na Potockich, ale będąc w ich sytuacji, każdy zrobiłby to samo. Te majątki zostały zagrabione bezprawnie przez Polskę Ludową. Ich właściciele zostali ich pozbawieni jak i pozbawieni możliwości czerpania z nich korzyści. Samorządy przez lata użytkowały te majątki więc to normalne że powinny dbać o ich stan. Nie mówię tylko o pałacu w Koniecpolu, ale też np w Złotym Potoku i innych miejscowościach. Państwo Polskie od wielu już lat rekompensuje utracone majątki Kościołowi Katolickiemu, Żydom, nawet Niemcom dzięki którym przez lata mieliśmy PRL, ale jeśli zwrotu domagają się Polacy to co widać po tym forum najchętniej byście ich zlinczowali. trzeba zacząć od tego, że ten majątek nie miał prawa wejść w posiadanie Państwa Polskiego (wtedy PRL).
   Polska mentalność to jak w tym kawale gdzie diabeł pyta się Amerykanina jakie ma życzenie, on na to że sąsiad ma dwieście krów więc on chce mieć czterysta, analogicznie Francuz i Niemiec. Gdy diabeł zapytał się Polaka ten odparł, że sąsiad ma 100 świń, diabeł wtrącił " ty pewnie chcesz mieć 200?" Polak na to "Nie, ja chcę, żeby wszystkie mu zdechły".
   Na koniec powiem tylko, że nie jestem spokrewniony ani z Potockimi ani z ich adwokatami ...ani nie wywodzę się, w przeciwieństwie do większości na tym forum, w linii prostej od Piastów.
   • eruve.elen Re: Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro 21.04.12, 21:15
    Z której choinki się Waszmość urwał? Tam nie było pałacu, tam stały powojenne ruiny. Albo leżały, licho wie. Czego tam pewnie również nie było, to właściciela w kraju, więc gdyby 'bezprawna Polska Ludowa' nie włożyła swojej forsy w odbudowę i wieloletnie utrzymanie ruiny, pan Potocki mógłby się po powrocie jedynie słusznego ustroju i przychylnych sądów ubiegać o zwrot co najwyżej zachwaszczonego pola kapusty.
    Ciekawe ile zażądałby za nie na allegro?


    > Wszyscy najeżdżają na Potockich, ale będąc w ich sytuacji, każdy zrobiłby to samo.

    Każdy sądzi po sobie, może przyłażenie na gotowe to po prostu Wasz niepiastowski zwyczaj? :>

    • Gość: ja Re: Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.12, 22:52
     Nie wmawiaj mi, ze jakbyś miał możliwość całkiem legalnie przejąć francuski zamek nad Loarą, to odpuściłbyś temat, bo stwierdziłbyś, że nie masz do niego moralnego prawa z powodu tego, że przez lata użytkował i dbał o niego kto inny i to jemu on się należy.

     Problemem są tu chore przepisy, które pozwalają na takie odzyskiwanie majątków po wielu latach. Jest to równie złodziejskie jak przejmowanie ich od prawowitych właścicieli przez państwo po wojnie. Jest to dokładnie na takiej samej zasadzie, tyle że teraz przejmującym jest dawny poszkodowany.
  • eruve.elen Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro 21.04.12, 21:03
   A w takim np. dolnośląskim stoją dziesiątki pałacyków po dawnych niemieckich właścicielach, ANR pewnie by 'oddała' bez gadania i od ręki... Ciekawe dlaczego po te żaden emigracyjny pociotek się nie zgłasza? Może dlatego, że zrujnowane stropów i dachów pół wieku nie widziały i nie da się przyjść na gotowe w przeciwieństwie do opisanego przypadku?

   Sędzia od opisanego wyroku powinien się czółkiem we własny zad popukać, może by przejrzał na oczy...
   • Gość: prawo. Re: Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro IP: *.apus-net.pl 21.04.12, 21:37
    Widzisz, jest drobna różnica.
    Te dolnośląskie należały do niemieckich rodzin. Dziś te tereny trafiły do Polski.

    A ten w Koniecpolu należał do Polskiej rodziny.

    Jeśli ówczesne państwo najpierw nielegalnie odebrało nawet ruiny.
    To podejmując odbudowę musiało wiedzieć, ze przyjdą czasy gdy za te nielegalne decyzje
    trzeba będzie zapłacić.
    • Gość: ja Re: Pałac w Koniecpolu trafił na Allegro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.12, 22:43
     Gdyby któryś z tych zrujnowanych pałacyków na Dolnym Śląsku nagle został pięknie odbudowany i odrestaurowany przez samorząd, to nie martw się ,spadkobierca od razu by się odnalazł i to zapewne nie jeden.

     > Jeśli ówczesne państwo najpierw nielegalnie odebrało nawet ruiny.

     Wtedy to nie było nielegalnie. Państwo polskie ustanowiło takie prawo i prawo to pozwalało na takie przejęcia. Nie można mówić, że prawo, które zostało ustanowione przez państwo, jest w tym państwie nielegalne.

     > To podejmując odbudowę musiało wiedzieć, ze przyjdą czasy gdy za te nielegalne
     > decyzje
     > trzeba będzie zapłacić.

     Absurd. Zmiany prawa nie da się przewidzieć. Idąc twoim tokiem myślenia to jak np. za 50 lat zmieni się prawo i jakiś przepis zezwoli na to by ktoś zabrał mi dom, który sam wybudowałem za własne pieniądze, to będzie to wg. ciebie w porządku?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka