Dodaj do ulubionych

Bursa miejska ma być lepsza lepsza od internatów

13.09.12, 09:20
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • polis24 Bursa miejska ma być lepsza lepsza od internatów 13.09.12, 21:30
      "... przed bursą otwiera się możliwość zarobkowania: wynajmowanie miejsc noclegowych na weekendy. Potencjalnymi klientami mogą być pielgrzymi, studenci, zielone szkoły..." Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać nad tym "złotym pomysłem". To jak to ma wyglądać ? Uczeń w piątek ma opróżnić pokój z rzeczy osobistych wynosząc je do magazynu bursy czy pozostawić dla większej wygody wynajmującego ? A co z higieną wynajmowanych na weekend łóżek ? Czy bursa jest na to przygotowana ?

• Gość: storima Re: Bursa miejska ma być lepsza lepsza od interna IP: *.fbx.proxad.net 13.09.12, 21:41
        polis24 napisała: > łem". To jak to ma wyglądać ? Uczeń w piątek ma opróżnić pokój z rzeczy osobist
        > ych wynosząc je do magazynu bursy czy pozostawić dla większej wygody wynajmuj
        > ącego ?

Podobnie czytajac to w artykule pomyslalem.

Jak to jest?

Uczen co tydzien bedzie skladal swe osobiste rzeczy do pudla, ktore zostanie zdeponowane
        w magazynie bursy.

Czy rotacja uczniow zmuszonych do skladowania osobistych rzeczy z pokoju bedzie odbywala sie przez losowanie?

Bo przeciez nie w kazdy weekend wynajma nagle wszystkie pokoje!

__
        ___
        ____

Szkoda czasu na takie bzdury, ale przeraza jednak
        funkcjonownaie na dylentanckich, jak wynika z artykulu, warunkach prowadzenie tak istotnej dzialalnosc zwiazanej z edukacja i bezpieczenstwem mlodziezy uczacej sie w Czestochowie.
      • Gość: tatuś Re: Bursa miejska ma być lepsza lepsza od interna IP: *.play-internet.pl 13.09.12, 21:57
        szkoda slow. 2 września (niedziela) rodzice przywożą dzieci do internatów w większości przypadków dowiadują się, że nie ma już internatu tylko jakaś bursa, potem dostają w łapkę chłam (wygląd i stylistyka pozostawiał wiele do życzenia) w postaci umowy z którym muszą pędzić na Prusa, żeby tam ją złożyć i dokonać wpłat, potem powrót do bursy, dodatkowo brak jakiejkolwiek organizacji, nikt nic nie wie, braki w sprzęcie i wyposażeniu, problemy z kwaterowaniem. Pracownicy rzucani po placówkach, roszady na porządku dziennym od wychowawców po portierów. Brak jakiejkolwiek koordynacji. Za to pojawiają się nowi pracownicy:). Oto całe udogodnienia i reorganizacja. Można by faktycznie dużo napisać. Wiele dzieci z tych powodów zrezygnowało.
    • angrusz1 Poczekamy 13.09.12, 22:21
      zobaczymy jaka będzie dyscyplina w tej bursie .
      Przy Słowackim był internat i nauczyciele byli blisko swoich uczniów .
      Zawsze można było sprawdzić jak się zachowują .
      • Gość: do w/w Re: Poczekamy IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.12, 01:00
        angrusz1 napisał:

> zobaczymy jaka będzie dyscyplina w tej bursie .
        > Przy Słowackim był internat i nauczyciele byli blisko swoich uczniów .
        > Zawsze można było sprawdzić jak się zachowują .

a twoje zachowanie ty stary pierdziochu kto sprawdzi?
        grzybie jeden.
    • fabianistka Mieszkam w "bursie" 22.09.12, 12:22
      Jako mieszkanka bursy szkolnej oznajmiam wszystkim,że zamiast poprawienia warunków są tylko pogorszenia. Rok temu,w internacie płaciłam mniej,jadłam więcej,miałam papier toaletowy w łazience i worki na śmieci ,a w tym roku po założeniu tej Bursy?

Jest po prostu cudownie : na śniadanie mamy jedną małą bułeczkę i dwie [jak ładnie poprosisz kucharkę to może trzy] kromki chleba. Jeszcze jak są płatki z mlekiem to chociaż się najesz. Po trzech tygodniach wymiotować mi się chce na widok dżemu,sera i szynki,które są codziennie. Już nie wspomnę o fakcie,że na kolacje często są 4 rzodkieweczki i 3 plasterki szynki - dla chłopaków w fazie rozwoju naprawdę nie starcza.
      Obiady są sto razy gorsze - rosół zamiast jak zawsze gotowany na mięsie teraz jest gotowany na kostce rosołowej - to taki przykład jeden z wielu. Płacę więcej - jem gorzej i w dodatku KFC i McDonalds jest na porządku dziennym..

Kolejną kwestią jest papier toaletowy,a raczej jego brak - każdy musi sobie sam kupować. Bardzo mi miło - uwielbiam biegać po BURSIE z papierem toaletowym w ręku. Worki na śmieci też musimy sami kupować :) Płyn do naczyń,gąbeczka i inne takie rzeczy też.
      A rok temu to wszystko BYŁO za mniejsze pieniądze.

Nie wspominam o wychowawcach[nie ma jednego w ogóle już u nas,a drugi jest tylko w jeden dzień :(] co do których ludzie się przywiązują - zawsze traktowałam INTERNAT jako drugi dom,bo było rodzinnie,miło,a teraz? Teraz mieszkam w więzieniu :
      do 16:30 czas wolny,
      16:30-18:30 nauka własna [nie możesz opuszczać internatu]
      18:30 - kolacja,
      a po kolacji do 20:00 masz czas wolny. W tamtym roku osoby pełnoletnie mogły wychodzić do godziny 22:00 i nie było żadnych problemów z młodzieżą w naszym internacie.
      W dodatku nawet koleżanki z klasy nie mogę przyjąć w pokoju - MOIM POKOJU! Załóżmy,że robimy pracę z biologii - makietę. Nie zrobię jej w internacie,bo nie mogę przyjmować gości w pokoju,nie pójdę po szkole ,bo często kończę o 16 ,to może w piątek po szkole pójdę,ale nie! Tutaj kolejna niespodzianka - dzienniczki o której wyjeżdżamy z BURSY,a wracamy do domu - wraz z podpisami wychowawców i rodziców.

Nie posiadam nawet wifi ,internetu w swoim własnym pokoju przy czym dla wielu osób na kierunkach informatycznych to jest po prostu nie do pomyślenia - większość materiałów z przedmiotów zawodowych jest online... A rok temu był internet.

Nie wiem co za tydzień wymyśli kochana dyrektorka bursy,ale ma przyjechać na spotkanie z nami,wychowankami - radzę jej wziąć własny papier toaletowy jakby miała zamiar korzystać z toalety.

Za niedługo może będą kraty w oknach,brak przebywania w innych pokojach niż swój i zeszyt na prysznic,żeby czasem ktoś się dłużej nie kąpał?

Jak dla mnie w BURSACH pozostaną osoby,które mają najgorsze połączenia,bo reszta będzie wolała dom. Sama rozważam tą opcję .

A kiedyś było w internacie jak w domu... Teraz jest jak w więzieniu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka