Dodaj do ulubionych

Rostowski nie walczy z bezrobociem bo ukrywa długi

28.09.12, 11:39
Ruch Palikota zaapelował do ministra finansów Jacka Rostowskiego, by ten "przestał uprawiać kreatywną księgowość" i uruchomił pieniądze z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem. Według Łukasza Gibały (z Ruchu Palikota) szef resortu finansów nie robi tego, by obniżyć wskaźnik zadłużenia publicznego.
W tym momencie mamy 6 mld zł na kontach Funduszu Pracy, które leżą bezczynnie, dlatego że minister Rostowski robi wszystko, by w Polsce był jak najniższy pułap zadłużenia publicznego - przekonywał Gibała. Poseł zaznaczył, że poziom długu publicznego oblicza się, odejmując środki przechowywane na kontach funduszy celowych, m.in. Funduszu Pracy.
Gibała podkreślił, że środki gromadzone w Funduszu Pracy pochodzą w większości od przedsiębiorców - ze specjalnej opłaty, którą przedsiębiorca płaci, zatrudniając pracownika. Dysponentami środków z Funduszu są - jak mówił - minister finansów oraz minister pracy i polityki społecznej, jednak to szef resortu finansów musi zgodzić się na to, by środki uruchomić. - Apelujemy do ministra Rostowskiego, by przestał uprawiać kreatywną księgowość, przestał obchodzić ducha ustawy o Funduszu Pracy i albo przeznaczył te 6 mld, które leżą bezczynnie na kontach tego Funduszu, na walkę z bezrobociem, albo obniżył składki na Funduszu Pracy tak, by przedsiębiorcy w Polsce w czasach kryzysu mieli lepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej .

www.wprost.pl/ar/349550/Rostowski-nie-walczy-z-bezrobociem-bo-ukrywa-dlug/
www.facebook.com/RP.RPP.Czestochowa
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka