Dodaj do ulubionych

Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie w...

11.12.12, 14:57
Panie Gawroński może prezydent Matyjaszczyk po kryjomu z dużo kasy daje Jasnej Górze i z tąd te długi i bezrobocie?trzeba wezwać Maciarewicza on to zbada!
Obserwuj wątek
  • Gość: Martaaa Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie IP: *.play-internet.pl 11.12.12, 21:37
   Śmiechu warte, ale wypowiedź Pana radnego Gawrońskiego z PiSu mnie rozbawiła.
   To co Prezydent ma płodzić dzieci? Chyba stworzył specjalny program invitro. Dzięki temu jest szansa, że będzie więcej obywateli w naszym mieście. Mała bo mała, ale jest. A Pan radny krytykuje te metodę.
   A rząd niech nie zabiera „becikowego” – bo już od nowego roku będzie częściowo likwidowane. Niech rząd podejmie działania prorodzinne i nich zatrzymuje obywateli w kraju.
   Miasto może jedynie wspomagać te działania.
   • Gość: in vivo Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.12, 23:02
    Matyjaszczyk swoja polityką dalej wyludnia Częstochowę - już jest tylko 235 tysięcy mieszkańców, kiedyś było prawie 260 tysięcy, a w 2035 ma być tyko 193 tysiące - to katastrofa dla miasta - kto będzie pracował na emerytów i rencistów oraz na bandę nierobów w administracji?
    Liczba zgonów rośnie - prawie 3000 rocznie, a urodzeń maleje - ok. 2100 rocznie... no i jeszcze plus 10-20 urodzeń z "in vitro"...

    Martaaa pyta czy "prezydent ma płodzić dzieci..." ? - w tej katastrofalnej sytuacji powinien płodzić jak najbardziej - bo jeśli nie on to kto? Zarabia sporo - może wyżywić wiele gąb...
    • Gość: Absolwentka PCz Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie IP: *.prenet.pl 11.12.12, 23:52
     Kiedyś na Politechnice było 50 tyś studentów, dzisiaj jest 12 tyś. Te liczby mówią jak bardzo rozwojowe stało się nasze miasto w ciągu ostatnich 10 lat. A wina Matyjaszczyka tutaj jest tylko taka, że nie wystartował w wyborach 4 lata wcześniej i nie zastał Częstochowy która jeszcze jakoś chodzi - teraz Częstochowa pełzała, cofa się zaniedbana po tylu latach bezmyślnego rządzenia.
     • keri35 Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie 12.12.12, 10:20
      Wina to jest wyborców bo dali się omamić Wronie, który skierował miasto ku upadkowi. A Matyjaszczyk startował w wyborach 6 lat temu ale ksiądz na mszy mówił Wrona, no to macie efekty rad kleru w postaci zadłużonego i wyludniającego się miasta. Miasto według mnie idzie w dobrym kierunku, bo rośnie w siłę jego wrodzonej na rynku, a ja osobiście się cieszę, że nie widzę już reklamy niedzieli przy wejściu do parku jasnogórskiego :)
      • Gość: sensor Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.12, 13:01
       keri35 - cyngiel jesteś, wynajęty dupek... skoro cieszy cię , że reklama "Niedzieli" nie jest tu, ale jest tam... to rzeczywiście największe osiągnięcie Matyjaszczyka i jego ekipy, i jedyne...

       Parę faktów:
       - bezrobocie rejestrowane w mieście 10,3 % na koniec 2009, obecnie 12,8%;
       - bezrobotni zarejestrowani 11 383 osób na koniec 2009 , obecnie 15 257 (stan na koniec listopada 2012);
       - zadłużenie miasta na koniec 2009 - 315,6 mln zł, na koniec 2012 - 420,6 mln zł; wzrost zadłużenia miasta w latach 2010-2012 o 105 mln zł (o 33 %)...
       - rosnące zadłużenie Szpitala miejskiego w Częstochowie ponad 55 mln zł - tylko w 2011 "przyniósł" 9 mln zł straty...
       - żadnego istotnego obniżenia wydatków na administrację w budżecie miasta - w 2011 ponad 58 mln zł w tym 42,5 mln wynagrodzenia z pochodnymi ...

       Oczywiście mogłoby być gorzej...
       • keri35 Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie 12.12.12, 20:29
        "No i co ty chcesz tymi suchymi danymi udowodnić? Wzrost zadłużenia jest spowodowany faktem realizacji zaplanowanych wcześniej inwestycji, wzrost bezrobocia mnie nie dziwi z faktu, że jest to mocno związane z kryzysem w branży motoryzacyjnej. Wzrost zadłużenia szpitala miejskiego, dziękujmy „mądrym” decyzjom dyrektora Pankiewicza. Następnym razem radzę pomyśleć nad tym co piszesz." Odpowiedź z innego tematu

        Szczerze wolałbym aby za reklamę "niedzieli" były pobierane opłaty jak za inne reklamy, bo co to jest? Ulga katolicka czy co?

        A wynajęty dupek to Cię wiesz miękkim ptaszkiem robił i nie dokończył
        • Gość: sensor Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.12, 00:10
         keri35 - wodoleje mnie nie interesują...
         Nie masz nic do powiedzenia poza propagandowym piskiem...
         Jak Wrona "zadłużał" bo realizował inwestycje to było źle i be, jak Matyjaszczyk zadłuża miasto jeszcze szybciej niż Wrona to jest ok. Co mnie interesuje jakiś Pankiewicz - Szpital jest "miejski" a prezydentem miasta jest Matyjaszczyk i on odpowiada za rosnące zadłużenie tego szpitala...

         Podane liczby tylko w części obrazują obecną nieciekawą kondycję miasta - odesłano Wronę na trawkę za te same grzechy, które popełnia Matyjaszczyk - bo okazał się niezdolny do wprowadzenia jakiejkolwiek jakościowej zmiany - choć ją zapowiadał z medialnym szumem a raczej hałasem..., ale co ciekawe nie pokazując do dzisiaj żadnego konkretnego programu, z którego moglibyśmy go rozliczać. Trawka czeka...

         Matyjaszczyk to wielki zawód - być może "samorządowy" folwark i fornale mają się dobrze, ale miasto i jego mieszkańcy niekoniecznie...

         PS
         keri35 choć jesteś wynajętym dupkiem to jeszcze okazuje się że bez klasy, jaki pan, taki kram... i rozumiem żeś poczęty in vitro jeszcze przed dofinansowaniem z budżetu miasta - i to niestety widać...
  • Gość: mr_pizza Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie IP: 77.252.30.* 12.12.12, 12:06
   Szanowny Panie radny Gawroński.
   Jest Pan mistrzem krytyki, defetyzmu i czarnowidztwa.
   Jest pan przeciwnikiem wspierania metody in-vitro gdzie sam pan preferuje model 2+0.
   To oczywiście pański prywatny wybór, ale proszę nie zabierać szansy innym tym bardziej że jest to inicjatywa która wspiera rozwój miasta.
   Proszę niech się pan pochwali własną inicjatywą która powodowała przyciągnięcie inwestorów do miasta, proszę się pochwalić zrealizowaną inicjatywą która podniosła atrakcyjność miasta.
   Stał się Pan folklorem miasta Częstochowy który zaczyna być traktowany bardziej jako populistyczny krzykacz niż społecznik działający w kierunku rozwoju.
   Panie Arturze mniej taniej i tandetnej demagogi.
   Ja wiem że zawsze znajdzie pan dla siebie popleczników tylko proszę pamiętać że z czasem będzie ich coraz mniej, bo to społeczeństwo jest już znudzone spiskowymi teoriami i czarnowidztwem które stawia nas w pozycji ograniczonego i zapyziałego społeczeństwa.
  • Gość: elemelek Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie IP: *.unimot.pl 14.12.12, 11:26
   Gawroński na smyczy Giżyńskiego mówi co mu każe ale zapomniał że jak się korzysta z przywilejów (Stanowiska w Spółkach i Radach Nadzorczych ) to zwykła ludzka przyzoitośc nakazuje zachowywac się stosownie wobec dobrodzieja albo z honorem pożegnać ale co ja gadam u was z honorem to tak jak ze sprawiedliwościa w sądzie ( proszę wysokiej sprawiedliwości zwraca się chłopek do Sądu a Sędzia na to tu nie ma żadnej sprawiedliwości tu jest Wysoki Sąd ) POLITYCY choćby wam w gębę pluł to od koryta żadna opcja NIE DA SOBIE RYJA ODCIĄĆ więc nie mamcie Społeczeństwa
   • Gość: ale Re: Artur Gawroński, radny PiS: Częstochowa tonie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.12, 19:11
    ... ale masz absolutną rację elemelek i jak mawiał JKM: Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto...

    "Wyciągnięci z kapelusza Matyjaszczyka

    Kto kim jest w Częstochowie? Co sprawiło, że dziś właśnie ta osoba piastuje wysokie stanowisko w naszym mieście? Jak układają się ze sobą partie polityczne? Czy można mówić o opozycji, jeśli wszystkie stanowiska są rozdawane według klucza partyjnego?
    W większości przypadków zdobycie wiedzy o ludziach władzy w naszym mieście graniczy niemal z cudem. Tajemnicze postaci przywiezione w teczce Matyjaszczyka z różnych stron Polski zarządzają spółkami miasta niekoniecznie zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Mechanizm jest prosty: najpierw wybory, potem „komitet nominacyjny”, a na koniec rozdawnictwo posad bez żadnych reguł. Ci ludzie są tu dla mamony, stanowisk i władzy, a powinni rozwiązywać problemy miasta, np. komunikacji, gospodarki odpadami czy mieszkalnictwa. Są nie dla nas, są natomiast dla obecnych i przyszłych układów.

    Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.
    Zarząd
    Prezes Roman Bolczyk – SLD - za PRL-u był prokuratorem, potem członkiem Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa i komunalnych, szefował również sądowi partyjnemu w śląskim SLD.
    Zastępca Robert Madej – w oświadczeniu majątkowym wpisał, że prowadził jednoosobową działalność gospodarczą związaną ze szkoleniami w firmach transportowych, pracował także w firmie Speed-Trans, B&G Tomi oraz Glob-Team.
    Rada Nadzorcza
    Mirosław Soborak – SLD – człowiek przywieziony z Dąbrowy Górniczej, zastępca prezydenta Matyjaszczyka, kiedyś był m. in. dyrektorem oddziału PKO BP w Dąbrowie Górniczej, oddziału Kredyt Banku S.A. w Katowicach i uczestniczył w prywatyzacji Huty Częstochowa.
    Leszek Baryła – SLD - usunięty ze stanowiska prezesa ZGM po seksaferze.
    Marcin Romańczuk – PO - były członek Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie.
    Marek Nadzieja – przewodniczący Związku Zawodowego w MPK.
    Wiesław Chrzanowski - przewodniczący drugiego Związku Zawodowego w MPK.

    Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie
    Zarząd
    Prezes Marcin Kozak – SLD - obecnie pracownik Politechniki Częstochowskiej oraz członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Północ”.
    Zastępca Paweł Szczeszek – PiS - były asystent prezydenta Matyjaszczyka oraz członek Rady Nadzorczej Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
    Rada Nadzorcza
    Zbigniew Miszczyk – SLD - prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej.
    Jarosław Grzybowski – SLD - członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Północ”.
    Wiesław Bąk – SLD - były starosta powiatu częstochowskiego, obecnie pracuje w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego, także członek Rady Wojewódzkiej SLD.

    Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o.
    Zarząd
    Prezes Zbigniew Sosiński – SLD - był m.in. dyrektorem częstochowskiego „Wykrometu”, prezesem zarządu Spółdzielni Pracy „Elektromet”, zastępcą prezydenta Częstochowy, wiceprezesem Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.
    Zastępca Sebastian Rozpondek – syn posłanki PO Haliny Rozpondek.
    Zastępca Mirosław Matyszczak – PiS - były dyrektor RUCH Częstochowa, były członek zarządu Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.
    Rada Nadzorcza
    Stefan Nowak – SLD - doradca prezydenta, pracownik Politechniki Częstochowskiej.
    Damian Lewandowski – SLD - zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
    Jan Komoniewski – SLD - (?), ojciec prezydenta Będzina.
    Artur Wróbel – pracownik spółki.
    Agata Rządkowska – pracownik spółki.

    Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne
    Zarząd
    Prezes Robert Kalinowski – SLD - współpracował z Amest Kamieńsk, Fundacją Ośrodek Szkolenia Kadr, członek Rady Nadzorczej Oczyszczalni „Warta”, pełnomocnik prezydenta ds. przygotowania procesu wprowadzania nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi.
    Zastępca Krzysztof Łoziński – PO - sekretarz Zarządu Koła Platformy Obywatelskiej nr 1 pod wodzą Haliny Rozpondek, zasiada także w Zarządzie i w Radzie Powiatowej PO.
    Rada Nadzorcza
    Przemysław Koperski – SLD – człowiek przywieziony z Bielska-Białej, zastępca prezydenta Matyjaszczyka, były dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, radny dwóch kadencji Rady Powiatu Bielsko-Białej.
    Agnieszka Ulfik – była wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i adiunktem na Politechnice Częstochowskiej.
    Paweł Kołodziejski – SLD - (?), człowiek przywieziony z Warszawy, wicedyrektor Zarządu Terenów Publicznych Dzielnicy Śródmieście w Warszawie, Koło SLD Rampa.
    Andrzej Di Gusto – członek załogi i związków zawodowych.
    Tadeusz Wenecki – SLD - prezes Koksowni Częstochowa Nowa, były prezes Towarzystwa Finansowego Silesia, które uczestniczyło w sprzedaży Huty.
    Zbigniew Dziuba – pracownik spółki.

    Oczyszczalnia Ścieków „Warta” SA
    Zarząd
    Prezes Rafał Lewandowski – SLD - były doradca prezydenta Matyjaszczyka.
    Zastępca Edward Sokołowski – Unia Laikatu Katolickiego
    Zastępca Jerzy Żurek – PO - były wicewójt Gminy Konopiska.
    Rada Nadzorcza
    Jarosław Marszałek – SLD - zastępca prezydenta Matyjaszczyka, zastępca prezesa Związku Komunalnego Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji.
    Artur Gacek – biznesmen, prezes Zarządu firmy Polontex, działa także w Regionalnej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie oraz w Krajowej Izbie Gospodarczej.
    Ireneusz Mazur – były członek Rady Nadzorczej spółki Elsen.
    Andrzej Babczyński – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
    Robert Kalinowski – SLD - współpracował z Amest Kamieńsk, Fundacją Ośrodek Szkolenia Kadr, prezes Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, pełnomocnik prezydenta ds. przygotowania procesu wprowadzania nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi.
    Rafał Ziębacz – SLD

    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA
    Zarząd
    Prezes Andrzej Babczyński i członkowie Zarządu: Zbigniew Cierpiał i Michał Król pełnią swoje funkcje od wielu lat. Trudno o tych panach więcej coś powiedzieć, na stronach Biuletynu Informacji Publicznej nie ma o nich żadnych informacji, również obowiązkowych oświadczeń majątkowych.
    Rada Nadzorcza (członkowie, którzy zasiadają z ramienia Miasta Częstochowa)
    Ireneusz Tondera – SLD - (?), człowiek przywieziony z Warszawy, zamieszany w głośną sprawę pobicia Jacka Kuronia za czasów PRL-u, obecnie zasiada w radzie warszawskiej dzielnicy Praga-Północ. Był też radnym gminy Warszawa-Centrum, zasiadał w sejmiku mazowieckim, był burmistrzem i wiceburmistrzem Pragi-Północ.
    Paweł Pawlak – SLD - (?), człowiek przywieziony z Warszawy, był wiceburmistrzem Woli w Warszawie, obecnie jest jej radnym, członek Rady Krajowej SLD).

    ***
    Wszyscy ci wpływowi ludzie, którzy decydują o przyszłości mieszkańców i miasta Częstochowy, kiedyś należeli, należą bądź sympatyzują z konkretną partią polityczną lub też jej sprzyjają (partie uwzględniliśmy w opisie). To dzięki układom, które na początku swojej kadencji zawarł prezydent Matyjaszczyk, większość z nich mogła liczyć na tak intratne stanowiska. I co częstochowianie na to?"

    www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1201&addComment=no
    Potrzebne to komu jak świni siodło.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka