Dodaj do ulubionych

Zbudowali korytarz za 18 mln zł. Gdzie poprowad...

22.07.13, 20:35
Kurtyny dźwiękoszczelne w korytarzu północnym. Masakra dlaczego zostały wybudowane w lesie? Ilu ludzi mieszka w tym rejonie? 200? Co z Fieldorfa nila? Dlaczego nikt nie pomyśli żeby w ogóle zbudować tam jakąś nawet zieloną zaporę chroniącą przed hałasem? Przy Herberta i Fieldorfa jest blok postawiony kilka metrów od drogi koło kościoła. Dlaczego nie można posadzić wzdłuż Fieldorfa zapory "roślinnej" chroniącej ludzi przed hałasem? W parku przy liceum nie da się wysiedzieć bo cały czas słychać samochody. Dlaczego na Okulickiego posadzili szeroki pas zieleni. Na północy zwiększa się ruch i nikt nie wpadnie na ten pomysł panie prezydencie? Teraz nie dość ze hałas wiecznie piszczących tramwajów to jeszcze większa liczba pojazdów na wyzwolenia i Fieldorfa.
Obserwuj wątek
   • Gość: teral Re: Zbudowali korytarz za 18 mln zł. Gdzie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.13, 10:00
    " To oznacza, że w Polsce jest najwyższy koszt budowy autostrad spośród wszystkich europejskich krajów – informuje „Życie Warszawy”. Dla porównania w Czechach koszt budowy kilometra autostrady wynosi od 1 do 2 mln dolarów. " - 2 mln dolców to około 6,5 mln zł, a za kilometr tego odcinka zapłacono 12 mln. No ale teraz najlepsza kasa jest na stawianiu barier dźwiękochłonnych to nie ma się czemu dziwić, że wzdłuż lasu stoją - postawili przy autostradach w polach to czemu nie wykorzystać możliwości zrobienia kasy wzdłuż lasu. A przy okazji na Warszawskiej zobaczycie ile będzie barier od Morsztyna po lewej stronie- z takim zapałem projektowano- myśląc o kasiurze, że zapomniano w pierwotnej wersji o szkole i przystanku przy Hubermana, z tyłu barier tory kolejowe
  • artutitu2 Jedyna słuszna koncepcja do szybkiej realizacji 22.07.13, 22:36
   Według studium zagospodarowania przestrzennego miał przeciąć ul. Kisielewskiego tuż za mleczarnią, po czym osiągnąć ul. Łódzką. Później planowano przedłużyć drogę do Grabówki - minęłaby tę dzielnicę za sanktuarium Krwi Chrystusa, by dotrzeć do ul. św. Rocha pomiędzy ul. Ikara a planowanym węzłem autostradowym w Lgocie.

   Według mnie to jest najbardziej optymalne rozwiązanie dalszej realizacji korytarza północnego
    • harry1983 Re: Jedyna słuszna koncepcja do szybkiej realizac 23.07.13, 02:39
     No ścieżka wygodniejsza bo asfalt, chodź są miejsca, gdzie kładziony trochę na odp.. się, zwłaszcza za ekranami ale i tak lepiej niż na kostce. Tylko dlaczego ta ścieżka taka wąska ?

     A czy redakcja GW wyłapała taką dosyć niebezpieczną fuszerkę jak na zdjęciu ?

     www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/328dad3112d5fb1c.html

     Przerwa, przez którą spokojnie przejdzie dorosły, co dopiero dziecko a potem kilka metrów w dół. Napisałem w tej sprawie maila do MZDiT ze zdjęciami, ale na razie odpowiedzi brak.

     Może byście się tym zainteresowali, zamiast robić kolejne "krucjaty" na samochody w centrum ?
     • artutitu2 Re: Jedyna słuszna koncepcja do szybkiej realizac 23.07.13, 08:08
      Wczoraj byłem i ta przerwa między kładka dla pieszych a ekranami dźwiękochłonnym, była cały czas - faktycznie to bardzo niebezpieczne jakby małe dziecko spadło z dużej wysokości wprost pod koła rozpędzonych samochodów. Co ciekawe trochę dalej, gdzie kończą się ekrany dźwiękochłonne i skarpa jest zdecydowanie mniej wysoka i stroma zamontowali barierki zabezpieczające.
      Myślę, że ta fuszerka uwieczniona na zdjęciu to jeszcze nie jest fuszerka tylko po prostu nie zdążyli uporać się ze wszystkimi pracami - choć to akurat powinno być priorytetem ze względu na bezpieczeństwo.
    • artutitu2 Re: Jedyna słuszna koncepcja do szybkiej realizac 23.07.13, 08:16
     Nie wiem czy nie realne - mnie się wydaje, że to jest bardzo ważna inwestycja i powinna być czym prędzej realizowana i to docelowo właśnie do Garbówki - z pomocą unijnych funduszy to się może udać.
     A co do byłego prezydenta Wrony to nie jestem jego fanem, ale trzeba przyznać, że wszystkie obecne inwestycje są jego zasługą. Niestety obecny prezydent nie obudził energii Częstochowy i żadnych funduszy nie pozyskał więc w najbliższych latach w Częstochowie nic się nie będzie budować. No chyba, że się mylę i ktoś wskaże jakiekolwiek sukcesy obecnej władzy?
    • Gość: mel Re: Jedyna słuszna koncepcja do szybkiej realizac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.13, 11:53
     Pociągnięcie "korytarza północnego" do ul. Ludowej/Łódzkiej i dalej przez Grabówkę do drogi prowadzącej do Kłobucka - to najlepsze rozwiązanie. Biorąc pod uwagę finanse naszego Państwa na obwodnice autostradową Częstochowy (płatną!) w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Natomiast, jeżeli chodzi o "korytarz północny" to jest bardzo duża szansa, że zostanie on przedłużony w latach 2014-2015 do ul. Ludowej/Łódzkiej, tym bardziej, że środki na tą inwestycję są od IKEI. Co będzie dalej - zobaczymy - zależeć będzie od nowych włodarzy Miasta oraz ich zaradności i umiejętności pozyskiwania środków z zewnątrz.
    • 4dagome1 Re: Jedyna słuszna koncepcja do szybkiej realizac 24.07.13, 05:55
     Gość portalu: madmax napisał(a): RE>>>>> długami wrony .kłamstwo powielone 1000razy ma szansę być prawdą objawioną

     >
     > optymalne, to może by to i było, gdyby "korytarz" dojechał do Grabówki w ciągu
     > najdalej dwóch kadencji Rady Miasta, ale przy naszych budżetach i z długami Wro
     > ny na grzbiecie to KOMPLETNIE NIE REALNE !
     >
     > Ten korytarz to kolejna "wronia" ekonomiczna abstrakcja ... niestety
     >
   • masakra543 Re: Jedyna słuszna koncepcja do szybkiej realizac 16.08.13, 21:44
    Oczywiście, że jedyna słuszna, tereny pod te inwestycje są już od dawna zablokowane. A poprowadzenie "korytarza" do skrzyżowania Sejmowej, Ludowej i Kisielewskiego, nawet gdyby nadano mu kształt ronda nie rozwiąże problemu tego skrzyżowania, tylko jeszcze je pogłębi. Dlaczego nikt mądry nie wpadnie na pomysł przedłużenia wreszcie ul. Szajnowicza-Iwanowa do Sejmowej i dalej do ronda przy Młodości zgodnie z planem zagospodarowania?? Dlaczego nikt nie widzi, że jest to jedyna inwestycja RZECZYWIŚCIE mogąca odciążyć zakorkowany Kiedrzyn??? Ja wiem, że to nie jest tania inwestycja, ale z pomocą Unii może by jakieś pieniądze się znalazły. Korzyści byłyby co najmniej 3 - efektywne odciążenie skrzyżowania w Kiedrzynie i ul. Westerplatte, poprowadzenie "korytarza" właśnie do tego przedłużenia i rozłożenie ruchu poza terenami zabudowanymi, otwarcie terenów na zachód od Łódzkiej na inwestycje.
  • jarekd59 Zbudowali korytarz za 18 mln zł. Gdzie poprowad... 23.07.13, 09:11
   Korytarz usuwający ruch tranzytowy z miasta to konieczność, szkoda że dyskusje jak go poprowadzić toczą się w czasie budowy a nie na etapie strategicznego planowania. Pomysł z powiązaniem korytarza z rondem w Kiedrzynie zamiast drobienia kolejnych skrzyżowań na ul. Kisielewskiego jest dobry ale powinien uwzględniać bezkolizyjny przejazd tranzytowy wiaduktem nad tym rondem.
  • medalik111 Zbudowali korytarz za 18 mln zł. Gdzie poprowad... 23.07.13, 13:21
   A co tam robił ryży? W referendum glosowałem za odwołaniem Wrony, a w wyborach poparłem tego ch..ja i coraz bardziej żałuję swojej decyzji. Ten chłoptaś z Radomska razem ze swoimi przydupasami, którzy mają tyle wspólnego z naszym miastem co k..wa z cnotą nie zrobił nic przez te ponad dwa lata tylko doił kasę z budżetu miasta. Patrząc z perspektywy okazało się, że wszystkie inwestycje, pod które "podpina" się Matyjaszczyk to zasługa Wrony, którego odwołanie sam poparłem. Ciekawy jestem, czy zobaczę ryżego jak otwiera chociaż jedną inwestycję, która będzie jego zasługą i najlepiej taką, która stworzy nowe miejsca pracy.
  • 4dagome1 Zbudowali korytarz za 18 mln zł. Gdzie poprowad... 24.07.13, 05:51
   Przed terminem ? hhahahaahah za 3 miesiące zacznie się remont .Czy wiecie szanowni czytelnicy ile razy układali chodni z kostki brukowej na ul Garibaldiego za filharmonią ?chyba z 12 razy układali i zrywali .Teraz jacych >>>fachowcy<<<<i układają znowu .A jak to pójdzcie i zobaczcie . Dziadostwo ..Obok schodów chodnik się rozpada ,płytki byle jak przyklejone odpadaja popękane Okropnie to wygląda .A miasto płaci .
  • angrusz1 Przejechałem 24.07.13, 19:40
   się tym korytarzem . Ładnie wygląda . Pozwoli dostać się na Wyczerpy bez konieczności czekania na przejeździe na Kulach , jak również wygodnie będzie jechać w kierunku Warszawy bez dojeżdżania do MacDonaldów . No i zjazd od strony Warszawy w kierunku dzielnic północnych będzie i krótszy i łatwiejszy .
   To bardzo pożyteczna inwestycja .

   A do tego może te puste tereny przed Laskiem Aniołowskim zostaną jakoś wykorzystane .

   Złośliwcy zawsze będą narzekać . Tak samo jak z tramwajami .
   • Gość: bb Dzięki Tadeusz! IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.13, 16:17
    Dziękujemy p. Tadeuszowi Wronie za korytarz północny, wiadukt na skrzyżowaniu DK1 i JPII, za nową linię tramwajową wraz z Twistami, za nową halę i drogami na Zawodziu, za piękne Aleje!

    A, przepraszam, przecież szanowny prezydent Matyjaszczyk nawet nie wymówi imienia swojego poprzednika, który załatwiał wszystkie projekty, dotacje i doprowadził do budowy... bo jeśli nie chcą go zapraszać, to chociaż należałoby wspomnieć o udziale poprzedników. No ale lepiej mówić, że "zbudowaliśmy dla mieszkańców nową drogę".
  • Gość: Radek Re: Zbudowali korytarz za 18 mln zł. Gdzie poprow IP: *.42.7.241.alfanet24.pl 26.07.13, 15:29
   Budowa wielkiego centrum handlowego Ikea ma rozpocząć się w Częstochowie jeszcze w tym roku. Jak udało nam się dowiedzieć, najpierw powstaną drogi dojazdowe.

   Z naszych informacji wynika, że jeszcze w tym roku szwedzki koncern ma ruszyć z budową drogi dojazdowej do samego centrum. Ikea wykupiła już prawie wszystkie tereny pod obsługę komunikacyjną. Równolegle firma będzie projektować cały obiekt, który ma powstawać w latach 2014-2015.

   Za peniądze koncernu wybudowany zostanie też następny odcinek "korytarza północnego" od ul. Pileckiego do drogi wojewódzkiej od hipermarketu Real. Na ten cel miasto dostanie od Ikei ponad 15 mln zł. Do 30 września projektant ma przedstawić wstępne koncepcje, z których zostanie wybrana jedna do realizacji. Według informacji przekazanej z Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie budowa tego odcinka powinna rozpocząć się w połowie przyszłego roku.

   - Już samo podpisanie aneksu przez Ikeę na dofinansowanie przez koncern budowy kolejnego odcinka "korytarza północnego" wskazuje na to, że przymierza się do stworzenia bezpośredniej infrastruktury drogowej, która ma być połączeniem z samym centrum - zauważa Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy.

   Przypomnijmy, centrum handlowe, które planuje wybudować Ikea, ma kosztować 600 mln zł. Obiekt o powierzchni 120 tys. m kw. powstanie przy nitce w kierunku Katowic, przy wjeździe w dzielnicę Wyczerpy w Częstochowie. Firma kupiła ziemię od spółdzielni rolniczej Rząsawa. Zatrudnienie w centrum ma znaleźć nawet 300 osób. Miasto będzie otrzymywać rocznie 2,5 mln zł z tytułu podatku od nieruchomości.
    • Gość: Radek Re: Zbudowali korytarz za 18 mln zł. Gdzie poprow IP: *.42.7.236.alfanet24.pl 28.07.13, 17:13
     Jechałem tak dzisiaj rowerem, szpary przy kładce nadal są, przy barierach dźwiękochłonnych posadzono pnącza, nie wiem tylko po co posadzono je też przy przezroczystych elementach, zupełnie niepotrzebnie. Całość nie wygląda źle, bariery nie są z tych najbrzydszych, nie mam też wrażenia, że jest ich za dużo. Trawa tam gdzie wzeszła nie zachwyca, podoba mi się, że wzdłuż chodnika posadzono drzewa i krzewy, żeby tylko przetrwały.
     • harry1983 Re: Zbudowali korytarz za 18 mln zł. Gdzie poprow 07.08.13, 00:18
      Zrobili te barierki, są po obu stronach - specjalnie się wybrałem w niedzielę, żeby to sprawdzić, bo ani MZDiT nie raczyło chociaż odpisać na maila, że ruszyli coś w tej sprawie, ani szanowna redakcja też nie była zainteresowana, żeby chociaż odpisać, że dostali maila.

      Tak czy inaczej, dobrze, że barierki są.

      www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22a7c0fbff7aac79.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka