Dodaj do ulubionych

Logopedia oświatowa - nowa specjalność w oferci...

25.07.13, 07:53
Świetna propozycja. AJD w końcu zaczyna ruszać naprzód ze swoją ofertą.
Obserwuj wątek
    • iza_ciekawa20 Logopedia oświatowa - nowa specjalność w oferci... 25.07.13, 10:46
      A ja słyszałam, że po tym kierunku nie tak do końca można założyć własną działalność. Znajoma, która robiła logopedię oświatową przyznała się, iż teraz musi uzupełniać wykształcenie na studiach podyplomowych o nazwie Logopedia- po prostu logopedia. Logopeda oświatowy to jak nazwa wskazuje (z tego co mi przekazywała), to logopeda z ramienia oświaty a więc trudno tutaj o działalności samodzielnej, nie podpiętą pod np. kartę nauczyciela. Podobnie jak terapia pedagogiczna nie daje uprawnień do prowadzenia terapii w sensie ogólnym. Jak to wielu sądziło kiedyś, że można po tym być terapeutą, tak... terapeutą pedagogicznym, podobnie po logopedii oświatowej można być... logopedą oświatowym. Z informacji znajomej wynika więc, iż nie może ona otworzyć własnej działalności tak w pełni, ponieważ kompetencje, których nabyła pozwalają jej na bycie zatrudnioną w szkołach, przedszkolach, z karty nauczyciela a to ponoć nie do końca to samo co logopedia jako kierunek studiów i bez "oświatowa" w nazwie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka