Dodaj do ulubionych

W Cz-wie można już oddać osocze - nr telefonów

24.11.20, 18:04
dla chorych na covid.
Ponieważ nie wszyscy mają prenumeratę, to wkleję nr telefonów i kilka informacji:
z artykułu:
"– Rejestrację dla oddziału w Częstochowie prowadzą Katowice – uzyskujemy informację w częstochowskim oddziale.
Trzeba zatelefonować pod jeden z czterech podanych na stronie RCKiK telefonów (726 227 229, 607 619 718, 607 678 519 lub 32 208 74 19). Jeśli dawca zostanie zakwalifikowany, zgłasza się do nas bez konieczności jechania do Katowic."

"Nie dotyczy to osób, które miały przetaczaną krew oraz kobiet, które rodziły dzieci. Aby zostać dawcą, muszą mieć zrobione testy na obecność przeciwciał anty HLA, które mogą się znaleźć u osób, których krew miała kontakt z obcymi krwinkami. Na taki test trzeba jechać do Katowic.

Jak się dowiadujemy, separator jest w Częstochowie jeden, pobieranie osocza od jednego dawcy trwa ok. godziny, pobiera się go nie więcej niż 650 ml, a jednemu choremu na covid-19 przetacza się od 200 do 400 ml osocza."

"Ratujące życie osocze mogą oddać:

– osoby po przechorowaniu covid-19, dysponujące pozytywnym wynikiem wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 metodą PCR – po upływie minimum 28 dni od pełnego ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji;

– osoby po bezobjawowym zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 z pozytywnym wynikiem badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 po upływie minimum 14 dni od uzyskania pozytywnego wyniku badania;

– osoby z rozpoznanym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 na podstawie pozytywnego wyniku wymazu metodą PCR – po upływie minimum 14 dni od uzyskania powtarzalnie ujemnego wyniku wymazu metodą PCR."
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: W Cz-wie można już oddać osocze - nr telefonó 24.11.20, 19:28
      Super.Kiedyś spytałem koleżankę lekarkę, jak uzupełnia wiedzę o nowych lekach. Myślałem, że jest odgórny system jakichś rekomendacji. No i mnie dobiła - przychodzą do jej gabinetu tacy w garniturkach i jej wręczają ulotki informacyjne. A jest to osoba w 100% uczciwa.Pozdrówka Aśka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka