Dodaj do ulubionych

Wały Dwernickiego pełne niespodzianek

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.06, 23:25
K. Augustyn musi odejść. Ten człowiek to jakaś totalna pomyłka. Wszystko za co się bierze, lub czego ma pilnować kończy się klapą np. remont skrzyżowania Dekabrystów z AK łącznik na błesznie skrzyżowanie JPII z AK i wiele innych...
Przez takich ludzi nasze miasto umiera :(
Obserwuj wątek
    • ulisses_czwa Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek 31.07.06, 23:55
      "A przy niskiej prędkości ominięcie wysepki nie jest problemem - mówi dyr. Kazimierz Augustyn. Dodaje, że na łagodniejsze wyprofilowanie toru jazdy nie starczyło miejsca."

Mam nadzieję, że po wyborach samorządowych nie wystarczy tego miejsca w MZD dla Pana Kazimierza Augustyna...
      Działania MZD pod Jego batutą oceniam negatywnie... Nie tylko ja, ale i wielu mieszkańców...
      Rozumiem, ze na wiele inwestycji brakuje pieniedzy i ze nie jesteśmy metropolią, która na wszystko stać. Sporo inwestycji drogowych zostało spartaczonych. Rozwiązanie komunikacyjne Wałów Dwernickiego jak i nieporadność w naprawie (trzy miesiące temu oddanej) Berka Joselewicza są tego najlepszymi przykładami...
      Ponadto powinno się podziekować Panu Kubikowi oraz Nabrdalikowi za równie wspaniałe popisy na rzecz mieszkańców jak i miasta...
    • lookas.prv.pl Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek 01.08.06, 00:48
      "- To wtedy się pomyśli - pociesza."

I tak w jednym zdaniu można podsumować działalność i kompetencje ludzi w
      Częstochowie na odpowiedzialnych stanowiskach :-/

"Pomyśli się później", "Jakoś to będzie", "Na razie tak musi być", "A po co to",
      "To niepotrzebne" itd itd itd... a gdzie wizja miasta?

Przecież Częstochowa nie kończy się z pokoleniem tych ludzi, tylko przyjdą nowe
      pokolenia i co? Trzeba będzie wszystko robić od nowa i naprawiać robotę
      dzisiejszych partaczy, bo nie chciało im się wcześniej siąść przy stole i
      pomyśleć... z takim podejściem to nigdy nie wyjdziemy na prostą, bo trzeba
      będzie zaczynać zawsze od nowa.

A można było się chwilę zastanowić i przewidzieć wszystkie scenariusze... ehh...

• Gość: orion ta dyskusja jest chora IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 01:39
      ta dyskusja jest chora bo dyskutuje sie o czymś co nie istnieje, i niestety
      spowodowane jest bezkrytycznym przyjmowaniem pisaniny forumowej. po redaktorze
      zwlaszcza GW nalzezóby sie spodziwac jakiejs wiekszej inteligencji...
      a moze podyskutujcie na temat: a co bedzie jak tamtedy bedą jeżdzic za 300 lat
      lokomotywy?
      • Gość: GOŚĆ Re: ta dyskusja jest chora IP: 80.54.173.* 01.08.06, 08:10
        Uważam, że można to spartaczone skrzyżowanie troszke naprawić. Moją propozycją
        jest przemalowanie jezdni i zmiana ustawienia świateł. Wały od DK1 w kierunku
        północy posiadałyby zarówno lewoskręt, jak i możliwość jazdy na wprost na
        starych zasadach z sygnalizatorem świetlnym i odpowiednimi znakami, jedyną
        rzeczą do likwidacji jest pas umożliwijący skret w lewo obok wysepki. Oznacza
        to likwidację w/w wysepki i skręt z prawego pasa. Od strony północy poprowadzić
        PRZEDŁUŻENIE W MIEJSCU WYSEPKI, zachować pas do skrętu w prawo od warszawskiej
        dla wyjeżdźających z Cz-wy. Postawić znaki i ograniczenie prędkości na
        skrzyżowaniu, dodatkowo NA STAŁE FOTORADAR I SPRAWA ZAŁATWIONA.
        Pozdrawiam.:))))
    • Gość: maks... Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.06, 08:11
      dyrekcja MZD w Częstochowie to pasmo "wzorcowych" sukcesów jak np ostatnio ul.
      Wolności (PKS-skrzyżowanie z Al. NMP), malowane pasy które po paru miesiącach
      znikają, łaty na drogach które są tymczasowe, a dla mieszkańców nakaz
      obliczania ilości deszczu ze zlewni w celu wyliczenia .... lub udrażniania
      cieku wodnego przez działki prywatne. Mam nadzieję, że nowa Pani Prezydent
      dokona w tej instytucji przemeblowania. Średnio w Polsce natężenie
      komunikacyjnego ruchu w latach 2000 - 2005 wzrosła o 18%, a MZD zamiast
      ułatwiać poruszanie się działa przeciwnie (zmotoryzowanym mieszkańcom
      Częstochowy i tym co do Częstochowy przyjeżdżają).
    • Gość: mariusz Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 08:52
      ja zwróciłem uwagę na coś innego - jade sobie spokojnie wałami i chcę się
      dostac na fieldorfa NILA - skręcam w lewo i zaraz musze się przepchnąć przez
      mały odcinek przerywanych pasów, poniewaz gdy pojade prosto przekroczę
      podwoijna ciągłą - co za bezsens, wiem, z opisu troche to zagmatwane ale
      serdecznie polecam przejechac sie wałami i skręcic w fieldrofa tak aby dostac
      sie na północ - ta ciągła linia która uniemożliwia bezkolizyjne dostanie się na
      lewy pas fieldorfa to naprawde typowy częstochowski wynalazek. Pozdro dla
      malarzy dróg !
    • Gość: piotr Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 18:29
      Właśnie przejeżdżałem przez TO skrzyżowanie i byłem świadkiem kolizji dwóch
      pojazdów.... Mało tego to jeszcze był młyn totalny z sygnalizacją... ciągle dla
      wszystkich kierunków paliło się CZERWONE światło...i koreczek był
      niemiłosierny. A nikt nie maił odwgi jechac, bo obok byli
      funkcjonariusze "drogówki" (przy kolizji)!! Życzę wszsytkim dużo szczęścia w
      tym miejscu.. ;)
    • Gość: Kamil-lap Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek wysepka IP: 83.18.161.* 01.08.06, 19:12
      Pan Augustyn zapiera sie ze wysepka na walach jest w pelni bezpieczna i prosta
      do pokonania bo co to za problem ja ominac a duzu dzisiaj jak jechalem w strone
      trasy ok godziny 18 daewo lanos zmiutl owa wysepke z powieszchni ziemi zostala
      po niej tylko podstawa a lanos wbil sie na przeciwleglu pas szczescie ze nikt
      nie skrecaL BO BOYLO BY CZOLOWE poprostu szok ja juz mowilem zanim otwarto ta
      droge ze jest zle zaprojektoewana i bedzie pelna niespodzanek ale nic a jesli
      chodzi o sygnalizacje to zeczywiscie dziala jak chce przejezdzalem dzisiaj
      zapory otwarte na warszawskiej czerwone wiec logicznie powinienem miez zelona
      ale nie mam czerwone i stoja Ci i Ci trabia i wogole szok ale jak teraz
      wracalem do domku ok godz 18:40 to juz panowie z sygnalizacji sie zjechali i
      chyba zabierali sie za poprawki a czytajac wczesnierszy artykol o otw tej drogo
      Pan Augustyn chwalil sie ze ta sygnalizacja to jedna z nie licznych w calej
      polsce i widzac poprostu DU... a nie sygnalizacja
    • Gość: piotr Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 19:31
      ... dopiszę jeszcze, ze po przejechaniu koło tej kolizji, zadzwoniłem na nr 997
      i poinformowałem oficera dyżurnego o tej dziwnej sytuacji... obiecał szybko
      interweniować... i chyba była to skuteczna interwencja, skoro pojawili się
      panowie z pogotowia sygnalizacyjnego !!! Dzięki, jeszcze raz życzę wszystkim
      dużo szczęścia w tym miejscu...no chyba, że coś się zmieni... ;)
      • tomq Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek 01.08.06, 21:52
        mielismy już specjalistę "od słupków" teraz znowu pana Augustyna który ma swoje
        wizje. Myślę, że mamy poprostu pecha do miejskich inżynierów ruchu. Do tych
        wszystkich powyżej opisnanych mankamentów dodam jeden. Mamy lato super widoczne
        znaki poziome na jezdni, ale wkrótce nadejdzie zima która nierzadko trwa i
        trwa. Jak zawsze słuzby drogowe nie nadążają z odsnieżaniem i tych
        misternych "malunków" nie będzie widać. Kto często tamtędy jeździ będzie
        wiedział o co chodzi, ale inni kierowcy lub przyjezdni?
      • gusia09 Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek 01.08.06, 22:44
        Na tym skrzyżowaniu każdy inteligentny kierowca widzi znak jak prowadzi droga z
        pierwszeństwem przejazdu i powinien wiedzieć żeby sie zatrzymać bo z prawej
        strony ktoś moze wyjechać, bez wzgledu czy przejazd jest zamknięty czy otwarty.
        A zatrzymując sie albo przynajmniej zwalniając do przepisowego 50 km w terenie
        zabudowanym bez problemu ominie się wysepke. Ale niestety większość kierowców
        jeździ na pamięć i dlatego bedzie tam wiele problemów. Jedynym minusem
        skrzyżowania jest złe oznakowanie sygnalizacji, ponieważ każdy sygnalizator
        powinien mieć strzałke którego pasa dotyczy oraz na ul. warszawskiej jadąc w
        strone wyczerp drogowcy zapomnieli :P wstawić znaku inf. o sygnalizacji a
        światła są za zakrętem jak również znaku ograniczenia. Dlatego nie będę
        zdziwiona jak min raz w tygodniu a zimą częściej ktoś komuś najedzie na tył. :]
        Pozdrawiam i życze jazdy bez kolizji
        • Gość: Krystian Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.06, 01:45
          Tak... ta wysepka jest bardzo na miejscu...
          Dziś jadąc tam rowerem około 18 widziałem 2 zdeżenia, tam wogóle nie ma
          oznakowania, kierowcy jadą pod prąd, jest wąsko, ciekaw jestem że jeżeli
          ciężarówka chce skrecić z dwernickiego (od centrum) na warszawską to z tego
          pasa nie wiedzie, tak samo jak stoi auto na pasie skrętu w warszawską (na
          dwernickiego od centrum) i jedzie tir prosto to za chiny nie wyrobi przed tą
          wysepką i albo wiedzie w wysepke albo zachaczy auto na pasie do skrętu.
          Bez sensu!
          Sorki że pisze ulice małymi
          • Gość: Krystian Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.06, 01:56
            ktoś napisał:

Uważam, że można to spartaczone skrzyżowanie troszke naprawić. Moją propozycją
            jest przemalowanie jezdni i zmiana ustawienia świateł. Wały od DK1 w kierunku
            północy posiadałyby zarówno lewoskręt, jak i możliwość jazdy na wprost na
            starych zasadach z sygnalizatorem świetlnym i odpowiednimi znakami, jedyną
            rzeczą do likwidacji jest pas umożliwijący skret w lewo obok wysepki. Oznacza
            to likwidację w/w wysepki i skręt z prawego pasa. Od strony północy poprowadzić
            PRZEDŁUŻENIE W MIEJSCU WYSEPKI, zachować pas do skrętu w prawo od warszawskiej
            dla wyjeżdźających z Cz-wy. Postawić znaki i ograniczenie prędkości na
            skrzyżowaniu, dodatkowo NA STAŁE FOTORADAR I SPRAWA ZAŁATWIONA.
            Pozdrawiam.:))))

Ok, ale troche bezsensu, bo jak by nie patrzeć Ul. Dwernickiego to ruchliwa
            ulica i nie wiem czy wiesz co by się stało w momencie zamknięcia przejazdu z
            powodu jadącego pociagu...
            Jak nie wiesz to powiem: GIGANTYCZNY KOREK.
            Ja już coś to dobudować pas do skrętu koło budki przy przejeździe a samą budke
            przenieść na drugą strone i na warszawskiej dać światła troche wcześniej, bo
            przez ten łuk ich nie widać.
    • Gość: e-che Re: Wały Dwernickiego pełne niespodzianek IP: *.ustronet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.06, 09:27
      Najgroźniejsze jest przyjmowanie w dyskusji toku rozumowania takich ludzi, jak
      ten głąb Augustyn: "nie ma problemu, bo nie jeżdżą tamtędy autobusy". Jednym z
      największych problemów wiochy zwanej Częstochową jest to, że komunikacja między
      dzielnicami leży. Jeżeli tego nie rozumie fajans, który zarządza drogami, to
      może mu to wreszcie ktoś wytłumaczy, albo go (i paru innych równie gładko
      myślących) odstrzeli w najbliższych wyborach. Czuwaj.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka