Dodaj do ulubionych

Szukam rodziców dzieci autystycznych

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.07, 07:47
Szukam kontaktu z rodzicami dzieci autystycznych. Jestem mamą prawie
trzyletniego synka, u którego stwierdzono wyraźne cechy autystyczne. Jesteśmy
na początku drogi. Leczenie, terapie... Chciałabym nawiązać kontakt z kimś kto
jest w temacie i wie np. gdzie najbliżej Częstochowy można znaleźć
odpowiednich fachowców, bo jak na razie wydaje mi się, że jesteśmy skazani na
przypadek - tzn. podobno tylko w poradni na ul. Spadzistej znajdziemy pomoc.
Dobrze, że w ogóle jest taka poradnia, ale wyboru brak. Proszę o wsparcie.
Obserwuj wątek
      • kasia.81 Re: Szukam rodziców dzieci autystycznych 25.02.07, 09:19
        Nie wiem, czy ta świetlica nadal dzialą ale można zadzwonić i się zorientować:

Świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci z autymzmem i podobnymi zaburzeniami.
        ul. Staszica 10
        tel. (034) 324 18 38
        Otwarta od pon do piątku w godzinach od 08:00 do 15:00.
        Dyrektrką bylą kiedyś Barbara Kulig.

Oczywiście uczęśczają tam zapewne dużo starsze dzieci, no ale te dzieci mają też
        rodziców toteż warto spróbować się z nimi skontaktować, na pewno mają najlepsze
        informacje a propos tego, gdzie szukać pomocy, innych rodziców itd.

Pozdrawiam
          • Gość: Alanya Re: Szukam rodziców dzieci autystycznych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.07, 09:30
            My w zasadzie też jesteśmy na początku tego wszystkiego. Pierwsze oznaki sama
            zauważyłam, a lekarze bagatelizowali. Dopiero jak mój synek trafił do szpitala z
            wirusem i był na sali z dwójką innych dzieci, co nie działa na niego najlepiej,
            to mojemu lekarzowi otworzyły się oczy. Załatwił nam pobyt w Klinice Neurologii
            w Ligocie i tam potwierdzono, że mały ma wyraźne cechy autystyczne. Jednak nie
            polecam tej kliniki, bo podejście do dzieci żadne, na nic nie mają czasu, nawet
            konsultacja z psychologiem i psychiatrą była pięciominutowa. Ale zalecenie w
            poradni mamy i teraz wszystko zaczynamy. Zdobyłam namiary na różne poradnie
            ośrodki, mamy zarezerwowane terminy. Jeśli chcesz mogę wyjaśnić więcej, a i sama
            jestem ciekawa jak to jest u Twojego dziecka. Każdy przypadek jest inny. Myślę,
            że potrzebny jest taki kontakt osób mających podobne problemy. Napisz do mnie:
            zsodula@gazeta.pl - Alanya
          • Gość: prunilla Re: Szukam rodziców dzieci autystycznych IP: 88.147.14.* 10.03.07, 18:13
            Rodzicow dzieci autystycznych mozesz spotkac rowniez w Poradni przy Poradni
            Zdrowia Psych.na ul Sobieskiego : "U Pawelczakow" (poradnia prywatna ale tez z
            Funduszu Zdrowia)jest prowadzona terapia behawioralna i caly czas tam
            przychodza rodzice z dziecmi na 30 min seanse terapeutyczne.

oraz kontakt na paradnie na ul. spadzistej ktora zajmuje sie zarowno dziecmi
            autystycznymi jak i problemami rodzicow dzieci z autyzmem:
            telef 034 363 25 50 poradia psych-pedagog nr 3 ( poniedzialki godz 13 sala
            10 1 pietro)
            Ale nie ma tam co prawda regularnych czestych spotkan dla rodzicow- przychodza
            w kazdy poniedzialek ,(jak sa grupy terapeutyczne) i rodzice spotykaja sie na
            zajeciach z dziecmi, i na przerwach
              • goosiaa3 Alanya 11.03.07, 09:09
                Moja tesciowa jest prezesem Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z
                Problemami Autyzmu
                bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=73887
                www.autyzm.czest.pl/ -to jest ich strona
                Zajmuje sie organizowaniem terapi dla dzieciakow i wsparciem dla rodzicow
                Kontakt:
                Bozena Kulik
                tel: 0343243814
                e-mail: CSPOZPA@wp.pl

skontaktuj sie i porozmawiaj..
                    • Gość: pra Do Alanya IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.07, 19:06
                      Napisz chociaz ogólnie -jakie objawy u Twojego dziecka Cię zaniepokoiły i
                      dlaczego dziecko trafiło do szpitala.
                      tak w zarysach bym mógł sprawdzic u swojego 2-latka -na co zwrócic uwage.
                      Jezeli masz czas oczywiscie na pisanie --bo chyba opieka na dzieckiem zajmuje Ci
                      cały dzien.dziekuje.
                      jestem tez zaniepokojony
                      • Gość: Alanya Re: Do Alanya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.07, 22:15
                        Oczywiście, że mogę napisać. Pierwszy objaw był przed ukończeniem roku:
                        uwielbiał wprrwiać zabawki w ruch obrotowy. Poza tym jest tak: ma swoje sztywne
                        trasy na spacerze, nie cierpi nowych ubrań, nigdy nie potrafił pokiwać głową na
                        tak lub na nie, nie mówi o sobie "ja", a już powinien, w ogóle mówienie jest
                        ograniczone, choć nie jest tak źle. Ma schematyczne zdania i bardzo mało układa
                        zdań, praktycznie nie służą one komunikowaniu się. Schematycznie się też
                        zachowuje (takie swoje natręctwa). Łatwo wpada w złość, ale najważniejsze, że od
                        małego był aspołeczny, absolutnie nie interesują go dzieci, nie umie i nie chce
                        nawiązywać kontaktów z rówieśnikami. Acha, nie bawi się w udawanie, nie wchodzi
                        w jakieś tam role i nie da mu się narzucić reguł postępowania, zabaw.
                        Należy pamiętać, że niektóre z tych objawów występują u zdrowych dzieci i nie
                        oznaczają one autyzmu. Często dzieci autysrtyczne uciekają w swój świat, są
                        jakby nieobecne, mój synek tego nie ma, nawiązuje kontakt, reaguje na swoje
                        imię, choć nie jest taki super kontaktowy. W każdym razie podobno ma wyraźne
                        cechy autystyczne, ale nie jest typowym autystykiem.
                        To tyle co pamiętam. Napiszcie jak jest u Waszych dzieci.
                    • uma76 Re: DO: Joanna9920 12.03.07, 14:36
                      Gość portalu: Alanya napisał(a):

> Chętnie napiszę, tylko na co mam kliknąć?

najedź na Joanna9920, wejdziesz na wizytówkę i tam bedzie "napisz do mnie".
                      Klikniesz i możesz pisać. Musisz jednak mieć założone konto na gazecie.
                      powodzenia.
                      Aśka jest kopalnią wiedzy o autyźmie!
                • Gość: Alanya Re: Szukam rodziców dzieci autystycznych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.07, 14:15
                  Owszem, mam takie pytanie: zaczynamy terapię, tylko godzinka tygodniowo w
                  przedszkolu. Pani zaproponowała po pierwszym spotkaniu, abyśmy od następnego
                  razu zostawili dziecko samo - tylko synek i ona. W pierwszym odruchu zgodziliśmy
                  się, bo wszystkiego trzeba spróbować, ale dręczy mnie jedno. Czy to nie za duży
                  szok dla trzyletniego dziecka, które nigdy w życiu nie było zostawione w innym
                  miejscu niż dom? I to z osobą, której kompletnie nie zna? Po jednym naszym
                  spotkaniu mam wrażenie, że synek nieco alergicznie na panią zareagował, a nie
                  zawsze tak reaguje. Słyszałam, że dziecko o wyraźnych cechach autystycznych może
                  iść albo w jedną stronę, albo w drugą, czyli może być lepiej, albo może wpaść w
                  autyzm. To prawda? Czytałam, że takie stresowe sytuacje mogą nasilać cechy. Nie
                  wiem, co robić. Spotkanie mamy już w tym tygodniu i nie wiem, czy ryzykować. Nie
                  chcę być nadgorliwą matką, ale czy mu zaszkodzę? Co robić? proszę o radę.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka