Dodaj do ulubionych

kara za jazde bez "slasowanego" biletu elektronicz

IP: 89.174.23.* 14.07.07, 17:27
Ja bilet mam wykupiony, jak zapomne go skasowac i kanar mi wlepi mandat, to
zaskarzę MPK do Sądu, bo ja bilet mam!
Obserwuj wątek
      • Gość: częstochowianin Re: kara za jazde bez "slasowanego" biletu elektr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.07, 11:56
        Jeśli ktoś przez lata (np. ja) kupował papierowy bilet miesięczny, którego nie
        trzeba było kasować, to nic dziwnego, że może zapomnieć "kasowania"
        elektronicznego.

Ciekawe jest jak kanary zamierzają sprawdzać, że ktoś nie przybliżył biletu do
        kasownika? Czy MPK wywali kolejne (nasze) 4 miliony na zakup urządzeń do
        sprawdzania tych hipernowoczesnych (i tylko MPK potrzebnych) biletów?
          • Gość: gosc Re: kara za jazde bez "slasowanego" biletu elektr IP: *.adsl.inetia.pl 15.07.07, 20:04
            Imho w W-wie nie trzeba kasować biletów elektronicznych.

Cytat za ZTM W-wa:

"NAJWAŻNIEJSZE ZASADY KORZYSTANIA Z WARSZAWSKIEJ KARTY MIEJSKIEJ

Kartę z nagranym na niej po raz pierwszy biletem długookresowym należy
            niezwłocznie, przy pierwszej podróży, zbliżyć do kasownika w pojeździe lub do
            bramki w metrze. Karta zostanie zarejestrowana w systemie biletowym oraz
            zostanie jej nadany termin ważności, do odczytania na wyświetlaczu kasownika.
            Przedłużenia ważności tego samego typu biletu długookresowego na następne 30 lub
            90 dni można dokonać w dowolnym dniu, przed upływem terminu ważności
            poprzedniego okresu. Ważność biletu zostaje automatycznie przedłużona bez
            potrzeby zbliżania Karty do kasownika lub bramki w metrze.
            Zmiana typu kontraktu (np. wgranie biletu 30-dniowego na 90-dniowy), bez utraty
            aktualnie trwającego, jest możliwa wyłącznie po wygaśnięciu ważności
            zakodowanego biletu.
            Po wygaśnięciu ważności kontraktu, można wgrać ponownie dowolny bilet okresowy.
            Należy jednak pamiętać o uaktywnieniu Karty poprzez zbliżenie jej do kasownika
            lub do bramki w metrze.
            Ważność Karty można sprawdzić zbliżając ją w dowolnym czasie do kasownika."

Czyli kasować trzeba tylko jednokrotnie czy odnowieniu "abonentu" na jazdę. Tak
            samo z cenami biletów - kosztują u nas 79 zł imienne, w W-wie 66 zł. Nie ma w
            ogóle o czym dyskutować.
            • Gość: strabab Re: kara za jazde bez "slasowanego" biletu elektr IP: *.iplus.com.pl 20.07.07, 16:57
              a może ktoś to z MPK przeczytał .sieciókę kupowałm również dlatego ,że dawała
              mi dużą przewagę w zdobyciu miejsca siedzacego. nie musiałam kasować bilet
              tylko szybciutko zajmowałam wolne miejśce .Jestem bardzo bardzo stara i przy
              sposobie jazdy naszych motorniczych łatwo się przewracam .
              Teraz zrezygnuje z sieciówki rzadziej będe jezdzić tramwajem chyba ,że zostanie
              wprowadzony system warszawski .Jednorazowe kasownie
    • Gość: bileter tu masz odpowiedni przepis IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.07, 12:32
      REGULAMIN USŁUG PRZEWOZOWYCH
      Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie Spółki z ograniczoną
      odpowiedzialnością
      ROZDZIAŁ III.
      PRAWA I OBOWIĄZKI PASAŻERA
      § 8.

1. Po wejściu do pojazdu pasażer obowiązany jest:
      1) niezwłocznie skasować bilet oraz zachować go na czas trwania podróży,

Chyba jasne i oczywiste!
    • pde Re: kara za jazde bez "slasowanego" biletu elektr 15.07.07, 18:30
      Niestety, ale bilet elektroniczny nie działa jeszcze do końca prawidłowo.
      Wczoraj kilka razy jeździłem autobusami i tramwajami i za każdym razem zbliżałem
      bilet do kasownika. Najpierw wszystko było ok. Kasownik wyświetlił napis
      "zarejestrowano" i datę ważności biletu. Później jednak pojawił się problem. Mam
      wykupiony bilet na wszystkie linie miejskie i podmiejskie. Wsiadłem do 68 w
      kierunku Poczesnej na przystanku Rakowska. Zbliżyłem bilet, a kasownik
      wyświetlił "brak biletu okresowego". Próbowałem kilka razy i tak za każdym
      razem. Gdy nacisnąłem 3 i zbliżyłem bilet, kasownik stwierdził, że mój bilet nie
      jest skasowany. Nie wiem, co byłoby, gdyby akurat pojawili się kontrolerzy...
      Ciekawe, ile będzie wynosić kara za jazdę z doładowanym, ale nieskasowanym
      biletem, bo na wyrozumiałość kanarów chyba nie ma co liczyć.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka