Dodaj do ulubionych

kurs na przewodnika...

04.10.07, 18:49
Czy ktoś z Was słyszał może o takowym kursie na przewodnika turystycznego, podobno ma być organizowany przez któryś z oddziałow pttk.
Jeśli ktoś ma jakieś informacje np. miejsce i czas rozpoczęcia, oraz koszty to prosze o informację.

pozdrawiam
Izabela Balcerak
Obserwuj wątek
    • Gość: izabela.balcerak Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 20:58
      może jednak ktoś słyszał...podobno organizacją zajmuje się pan Derejczyk....
      • Gość: ja Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 22:53
        W PTTK nie wiem, wiem, że są kursy pilotów wycieczek w WSHiT. Też jestem
        zainteresowany, więc jak ktoś coś wie to prosze o info.
        • Gość: izabela.balcerak Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 10:57
          Już się dowiedziałam, kurs zaczyna sie w te sobote o 16. Cena zależy od ilości osób i niczego konkretnego nie udało mi się dowiedziec poza tym że można od razu zrobić kurs na przewodnika beskidzkiego, a płatne będa tylko zajecia w terenia, bo teoria sie pokryje.
          Miejscem spotkania ma być Katedralna 13
          pozdrawiam
          Izabela Balcerak
    • Gość: Kasia Re: kurs na przewodnika... IP: *.masterkom.pl 05.10.07, 13:17
      Witam serdecznie, czy aby byc uczestnikiem tegoż kursu, trzeba być członkiem
      pttk? Ja nie jestem, a chcialabym wziasc w nim udzial.
      • Gość: izabela.balcerak Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 16:09
        nie trzeba :)
        • Gość: Kasia Re: kurs na przewodnika... IP: *.masterkom.pl 05.10.07, 16:57
          Dziekuje za infor;]
          • Gość: izabela.balcerak Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.07, 13:17
            Do rozpoczecia kursu brakuje minimum 8 ochotników
            koszt wówczas powinien zamknąc się w 1500 zł za przewodnika po województwie ślaskim, w tym mozliwośc dopłacenia za 80 godzin i zrobienia kursu na przewodnika beskidzkiego
            Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontaktowanie do 19 październia z panem Wacławem Derejczykiem (namiary dostepne w internecie)
            Pokazmy,ze nawet w naszym mieście przynajmniej raz na 10 lat mozna taki kurs zorganizować. Ponieważ od 10 lat sprawa utknęła w martwym punkcie.

Pozdrawiam miłośników szelkich odmian turystyki.
            • Gość: speleolog Re: kurs na przewodnika... IP: *.flatpla.net 08.10.07, 00:50
              hahaha:) to jakies zarty? za taki kurs 1500 zł? hehe:) to chyba ja
              bym mogl uczyc tego wykladowce;) nie no ludzie, dajcie spokoj,
              popatrzcie na inne regiony kraju, tam kursy sa prawie za darmo,
              tylko to miasto nic nie moze dac od siebie a tylko widzi $$!!

ile mozna ciagle mowic ze wszystko jest za free, ze mamy pokazac,
              jak taka pensje w czewie malo kto, kto uwielbia turystyke i ma na to
              czas aby polazic sobie / z wycieczkami, a juz nie mowiac ktos kto z
              tego chce zarobic na chleb, takie 1500 zl wydac mu to jak zycie
              przez dluzszy okres bez niczego.

eh, cala Czestochowa.
              Pozdrawiam
              Tomek.
              • Gość: mikimotoo Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.07, 11:38
                witam jestem studentem turystyki a wlasciwie juz koncze ten kierunek
                i jak czytam 1500 zl to jestem przerazony , w wshit kurys pilota
                osztuje 400 zl a nie 1500
                • Gość: do mikiomotoo Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.07, 12:48
                  Skoro studiujesz turystyke to wiesz,ze przewodnik a pilot to zupełnie dwa inne uprawnienia
                  • Gość: mikimotoo Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.07, 13:47
                    wiem wiem ale zaznaczam ze pilot okolo 400 zl
              • Gość: do speleologa Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.07, 12:45
                Nie zgodze sie z Tobą, ten kurs kończy się egzaminem państwowym, w Katowicach kurs faktycznie jest tańszy, bo kosztuje 1200 zł, ale dojazdy (pociągiem) podnosza cenę do prawoe 2000 zł, poza tym tam jedne zajecia wypadaja w tygodniu
                W Gdańsku kurs przewodnicki na obszar samego tylko miasta to 2000 zł wystarczy zajrzeć do ustawy o turystyce, by wiedzieć, że warunkiem otrzymania uprawienień poza wspomnianym egzaminem jest ukończenie kursu w konkretnym wymiarze godzin.
                A zarobek...no cóż ten zależy od możliwości i kreatywności

pozdrawiam
    • Gość: kasia Re: kurs na przewodnika... IP: *.masterkom.pl 07.10.07, 17:50
      bardzo bym chciala zapisac sie na ten kurs, ale koszty .... :(
      • Gość: knight100 Re: kurs na przewodnika... IP: 80.50.255.* 07.10.07, 19:04
        a slyszal ktos o kursie na opiekuna kolonijnego? gdzie takowy kurs mozna zrobic?
        kiedys slyszalem, ze na pilsudzkiego lub w jakims towarzystwie przyjaciol dziec,
        ale dokladnie nie wiem - wiec prosze o pomoc :) pozdrawaim
        • Gość: kolonijny... Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.07, 12:50
          Kurs na opiekuna kolonijnego organizuje Towarzystwo Przyjaciól Dzieci, jego siedzibą jest świetlica srodowiskowa przy Sobieskiego, przejdź i zapytaj, później odbywają się ta także zajęcia...no chyba,ze coś sie zmieniło w międzyczasie....
    • Gość: up Re: kurs na przewodnika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.07, 16:51
      up
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka