Dodaj do ulubionych

hodowla psow z Aleksandrii - Adekatos

23.10.07, 13:21
Ma ktos z Was psa z tej hodowli? Mozecie cos wiecej powiedziec o niej? Troche
martwi mnie ilosc psow jaką posiadaja i nie wiem czy to dobry wybor, musze sie
szybko decydowac :-/
www.adekatos.com/bernenczyki/
Obserwuj wątek
    • Gość: rozsądny Rasowe psy-także w schroniskach-bezdomne !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:34
      Jeśli masz zamiar kupić psa czy suszkę rasową ,po to głównie ,by
      zarabiać pózniej latami na rozmnażaniu swego psa/bo sporo ludzi ma
      takie nastawienie/ -to poczytaj moj komentarz w temacie kotki
      persa...a polecam także kilak wizyt w schronisku w Cz\-wie ..Tam
      jest dużo psów i suczek-także rasowych. Pójdz tam -i wybierz może
      jakiegos rasowego psa -albo mieszańca -uratuj stamtąd choć jedną
      psią istotę...Bywają tam rozne psy -a w setkach schronisk w PL
      poniewiera się kilkaset tysięcy psów -w tym dość często
      rasowe ....Pomyśl o tym -choć kilka minut...Proszę.
    • dyziek_o Re: hodowla psow z Aleksandrii - Adekatos 06.10.17, 09:38
      Witam Rozsądny!
      Niestety, możesz sobie pisać w podobnym tonie lecz efekt będzie niewielki.
      Ludzie są w większości bezduszni,fałszywi oraz obłudni. O etyce zasię pojęcie mają niczym ja o chińskim cesarstwie.
      Czego właśnie najlepszym dowodem jest istnienie w Polsce setek schronisk dla zwierząt które ktoś kiedyś z takiej pseudo-hodowli sobie kupił a następnie wyrzucił bo okazało się, że z "tym" trzeba wychodzić, że toto choruje i należy leczyć etc,etc.
      A już szczytem bezmyślności jest kupowanie zwierząt dzieciom "w prezencie". lub zakup pieska/kotka przez paniusię bo to modny dodatek do torebki i koleżanka takiego ma.
      Łazi następnie taka po dzielnicy z białym gównem które jedynie zasrywa trawniki i szczeka na wszystko i wszystkich wokół.
      Oczywiście pożytek z tego żaden. Ani to nie obroni ani nie upilnuje a może kłopotów narobić. Co oczywiście kończy się oddaniem do schroniska jeśli nie porzuceniem przy szosie albo w lesie.
      Osobiście jestem zdania, że wszelkie tego typu hodowle powinny być ustawowo zabronione do czasu ( przynajmniej ) aż zlikwidujemy schroniska poprzez odebranie z nich przebywających tam zwierząt lub ich naturalne "odejście" za tęczowy most. Doskonałym pomysłem jest ustawa o obowiązkowym czipowaniu zwierząt co zapobiegnie porzucaniu ich przez nieodpowiedzialnych właścicieli. Oczywiście pod groźbą wysokiej/bardzo wysokiej grzywny.
      Dyzio.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka