Dodaj do ulubionych

Zastalu i ZetKaŻetu skok na pandę - felieton Ja...

IP: *.adsl.alicedsl.de 19.07.11, 19:39
Bardzo pięknie, ale nie na temat.
Obserwuj wątek
  • Gość: winnetou Felieton: Zastalu i ZetKaŻetu skok na pandę IP: *.arcinteriors.pl 20.07.11, 11:24
   Niestety nie mogę się zgodzić z autorem. Mieszkam od lat w Warszawie, tu pracuję i tu mam znajomych (zarówno z Wawy, jak i całego kraju). Na zasadzie skojarzeń pierwsze dwie rzeczy, które przychodzą znajomym na myśl w odpowiedzi na informację skąd pochodzę to Falubaz i wino.
   Na podstawie tych obserwacji muszę zdecydowanie stwierdzić, że "Falubaz" to marka - znana, czy ceniona, nie mnie oceniać (na ogół ceniona na tyle, na ile podejście danego delikwenta do dyscypliny jaką jest żużel, czyli często traktowana jako dyscyplina zaściankowa, ale równocześnie fenomen w mniejszych ośrodkach).
   Pozdrawiam
    • Gość: A Pana Lechia? Re: Felieton: Zastalu i ZetKaŻetu skok na pandę IP: *.adsl.net.t-com.hr 20.07.11, 12:27
     A ulubiona przez Pana Lechia która dostała zdaje się 800tyś z miasta to nie skandal? Trzecia liga kopana naprawdę nikogo nie interesuje, w porównaniu do Falubazu i Zastalu to Lechia powinna dopłacać za niszczenie trawy na Sulechowskiej, a pomysł z oddawaniem pieniędzy miastu z biletów jest niedorzeczny, to tak jakby Pan kazał organizatorowi koncertu oddać pieniądze za to że go zorganizował. To prawda, że Falubaz i Zastal korzystają ze stadionu i hali za niewielkie pieniądze, ale Lechia też korzysta ze stadionu nie płacąc dużych pieniędzy. Dlatego miasto buduje obiekty sportowe by one służyły mieszkańcom, a 12 tyś na Falubazie i 5 tyś na Zastalu to w większości mieszkańcy ZIELONEJ GÓRY!!! Na Lechii 100 kibiców też jest z Zielonej Góry w tym rodziny zawodników i dziennikarze. Ogólnie nie jest Pan obiektywny i akurat w tym przypadku nie ma Pan racji.
    • Gość: jm Re: Felieton: Zastalu i ZetKaŻetu skok na pandę IP: *.adsl.alicedsl.de 20.07.11, 13:32
     artykul raczej stronniczy.prawdopodobnie napisany dla rownowagi ,gdyz zbyt wiele juz przyznano racji kibicom(choc metody nie pochwalano).niestety,wbrew autorowi marka jak najbardziej jest rozpoznawalna i negowanie tego bez sensu. ale nie w tym rzecz.prezydent publicznie obiecal wspieranie falubazu majac mimo wszystko na celu promocje samego siebie(i prawidlowo).niestety duet z prezesem nie zadzialal i pod oslona argumentow przemawiajacych za koniecznoscia innych wydatkow zakonczyl wspolprace.dlatego ten niesmak.falubaz zasluzyl na stadion z prawdziwego zdarzenia a nie na powstajaca latami hybryde,gdzie wszystko jest abstrakcja,nic do siebie nie pasuje i szpeci otoczenie.
     temat musi zostac jak najszybciej zamkniety i powinno sie zajac kolejnymi metodami promocji miasta( a pole do popisu jest) albo wkrotce bedzie rzeczywiscie tylko falubaz i dlugo dlugo nic.
   • Gość: gmt Re: Felieton: Zastalu i ZetKaŻetu skok na pandę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.11, 12:28
    Zgadzam się z autorem powyżej.
    Na informację, że pochodzę z Zielonej Góry ludzie kojarzą 2 rzeczy - Falubaz i Winobranie.
    Falubaz - bardziej jako sama nazwa, kto się bardziej interesuje sportem, ten kojarzy coś więcej.
    Winobranie - tu niestety osoby, które nie były kojarzą je ze świętem wina, podczas którego można pokosztować lokalnych trunków, dowiedzieć się co nieco o ich produkcji, a jego wyobrażenie jego ogółu to "miasteczko winiarskie" - jak wiemy wygląda to "trochę" inaczej.
    Wg mnie Falubaz promuje miasto (czy w sposób wymierny czy nie - nie mnie oceniać), chociażby w ten sposób, że każde wspomnienie w mediach o klubie kojarzy się mimo wszystko z Zieloną Górą.
    • Gość: nuke'em Efektowny tekst, panie Uglik, ale głupi. IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.07.11, 13:55
     ...oraz absolutnie pusty. Wojująca ignorancja. Jak pan sobie wyobraża zadbanie przez miasto (czytaj: miejskie władze) o godne wynagrodzenia ludności? Kubicki ma wypłacać dodatki do pensji? Jakimi zyskami ma się dzielić Zastal czy Falubaz z miastem? Zna pan realia funkcjonowania sportu zawodowego w RP? JEST TO SPORT DOTOWANY, który nie odnotowuje zysków. Władze miejskie lub gminne wspomagają/utrzymują 90% polskich klubów sportowych. A pozostałe 10%, to własność wielkich firm (PGE, ORLEN, TAURON) należących DO PAŃSTWA. Dlaczego sport musi być dotowany? Bo jest niedochodowy. Dlaczego jest niedochodowy? Nie wierzę, by tak inteligentny człowiek, jak pan, tego nie ogarnął.

     Wniosek: Panie Uglik, niech pan lepiej pisze o kulturze. Na tym się pan choć troszeczkę (bez przesady...) zna.

     PS. A dlaczego, do cholery, samorządy muszą utrzymywać teatry, muzea i pieprzone domy kultury? - to byłby argument w pańskim stylu.
     • Gość: Marek Re: Efektowny tekst, panie Uglik, ale głupi. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.11, 14:17
      Jak pan sobie wyobraża zadbanie przez miasto (czytaj: miejskie władze) o godne wynagrodzenia ludności? Kubicki ma wypłacać dodatki do pensji?

      MIASTO TO ELEMENT STRUKTURY PAŃSTWA, A PAŃSTWO MA OBOWIĄZEK DBAĆ O OBYWATELI. ZADBANI OBYWATELE SAMI SOBIE ZORGANIZUJĄ PRZYJEMNOŚCI. BEZ ŁASKI POLITYKÓW.

      Jakimi zyskami ma się dzielić Zastal czy Falubaz z miastem? Zna pan realia funkcjonowania sportu zawodowego w RP? JEST TO SPORT DOTOWANY, który nie odnotowuje zysków. Władze miejskie lub gminne wspomagają/utrzymują 90% polskich klubów sportowych. A pozostałe 10%, to własność wielkich firm (PGE, ORLEN, TAURON) należących DO PAŃSTWA. Dlaczego sport musi być dotowany? Bo jest niedochodowy. Dlaczego jest niedochodowy? Nie wierzę, by tak inteligentny człowiek, jak pan, tego nie ogarnął.

      CZAS IŚĆ Z POSTĘPEM I OSIĄGNIĘCIAMI. JEŻELI TE KLUBY NIE GENERUJĄ ZYSKU TO POWINNY UPAŚĆ! SKANDALEM JEST DOTOWANIE CZYJEJŚ ZABAWY PRZEZ PAŃSTWOWE FIRMY. A KOLEJNA SPRAWA, KTÓREJ PAN FORUMOWICZ, TAKI INTELIGENTNY NIE WYCHWYCIŁ, TO PODNIESIONA W ARTYKULE KWESTIA PRIORYTETÓW: JAKIM PRAWEM DOTUJE SIĘ KLUBY KOSZTEM WYZYSKIWANEGO SPOŁECZEŃSTWA? NAJPIERW PAŃSTWO POWINNO ROZWIĄZAĆ FUNDAMENTALNE KWESTIE BYTOWE, A POTEM, GDY ZNAJDĄ SIĘ FUNDUSZE, MOŻE INWESTOWAĆ W SPORT. NIE ODWROTNIE!

      PS. A dlaczego, do cholery, samorządy muszą utrzymywać teatry, muzea i pieprzone domy kultury? - to byłby argument w pańskim stylu.

      CO BY CHAMSTWA W NARODZIE NIE BYŁO! :-) CO BY FORUMOWICZE NIE PISALI O "PIEPRZONYCH DOMACH KULTURY", HEHEHE
  • Gość: john_dooe Re: Zastalu i ZetKaŻetu skok na pandę - felieton IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.11, 15:58
   A kim jest Autor?
   coś ty za jeden?
   Tomasz Lis?
   nie- Tomek jest coś wart i jest .
   - Wiesz co jego zdanie znam -inaczej cała Polska zna.
   Mówisz o sławie FALUBAZU- a kim jesteś.
   Masz prawo mówić-ale nie czyń tego publicznie .Autorze nie jesteś ważny nie jesteś żadnym autorytetem czemu czujesz się sędzią?
   A argument że twój sąsiad nie słyszał o Falubazie jest naprawdę słaby.
   Proszę przekaż pozdrowienia dla Prezydęta
  • glowny Felieton: Zastalu i ZetKaŻetu skok na pandę 20.07.11, 21:18
   Nic dodać nic ująć!!! Mój kolega z pracy, który, jak twierdzi, bardzo kocha sport jest wielkim zwolennikiem tych dotacji. Kiedy mu zaproponowałem, że skoro tak, to niech z własnej woli i własnej pensji płaci 1.000 zł miesięcznie na żużel. Obruszył się.
  • Gość: fakof Felieton: Zastalu i ZetKaŻetu skok na pandę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.11, 12:42
   Sytuacja wygląda tak,że gdyby Falubaz był w 2 lidze i zastal też to na ich mecze przychodzila by garstka kibiców tak jak na Lechię.Wynik sportowy napędza publike,dziwi mnie tylko że nie ma sponsorów aby w piłkę w Zielonce zainwestować.Czy na meczu lechii z Legią czy Wisłą nie przyszłoby 13 tyś kibiców jak na zużel?myśle,ze bilety sprzedałyby się grubo przed meczem...Czysty zysk,tylko tzreba zainwestować...Prawdą jest też to,ze kluby powinny utrzymywać się same,miasto ma wazniejsze wydatki niż dawanie grubej kasy na sport

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka