Dodaj do ulubionych

Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpitalem

IP: *.dynamic.chello.pl 29.04.12, 10:17
Działania tego "zarządu" są żenujące, traktują działkowców jak niewolników, pokupowali sobie rowerki za pieniądze działkowców i robią wielką łaskę o otwarcie bramy, aby można było przewieść np: ciężkie materiały budowlane, a do tego chamskie odzywki. Ja rozumiem i popieram zakaz wjazdu samochodami na teren działek, ale powinien być wyznaczony okres w którym wjazd byłby możliwy, przecież tych wszystkich domków nikt na placach nie przytachał.
Parę tygodni temu odbywało się głosowanie w tej sprawie, ale to był jeden wielki przekręt, aby nadal wielmożnych panów na rowerkach prosić na kolanach o otwarcie bramy. Trochę szacunku i odrobinę dobrej woli "szanowni działacze".
Obserwuj wątek
   • beauty.andrzej Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital 29.04.12, 18:07
    Wiedziałem, że układy i układziki królują w Ciechanowie, ale działki?... Przecież tam nie ma jakichś znaczących pieniędzy. Ale jeżeli taka sytuacja istnieje, to trzeba zorganizować niezadowolonych, zwołać walne i szanowny zarząd - na butach do bramy. W przenośni oczywiście, bez naruszania nietykalności cielesnej. Chociaż w takich sytuacjach (wiem to z własnego doświadczenia) nieraz człowieka ręka (lub noga swędzi).
  • Gość: zly Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.dynamic.se.alltele.net 29.04.12, 22:02
   .... a komu to zawdzieczac ,ze w roku 2012 macie komunistyczne ,cieciowe fasony ?
   czy WY uzytkownicy tych dzielek nie macie nic do powiedzenia ?czy nie macie zebran ,dyskusji ?
   co zrobic i jak zrobic zeby bylo jak najlepiej ,najprzyjemniej ,rekraacyjnie ,czy jakas grupka starych zakwaszonych panow ma Wam zatruwac wasz wolny czas ?
   nie pozwolcie se nato moi drodzy,wyeleminujcie cieciow bedzie wam o wiele przyjemniej
   spedzac wolny czas - POWODZENIA
  • Gość: popieram Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.12, 21:45
   haha ciekawe czy był ktoś z was na zebraniu działkowców w tym roku i widział jak odbywa sie głosowanie...otoz podczas glosowania w sprawie otwarcia bramy szanowna pani z komisji policzyla tylko glosy przeciw :) hahaha ludzie tak to sie robilo za komuny a nie teraz!!! jedna wielka KPINA!!! Zarząd i te kasztany co jezdza na rowerkach to HAŃBA wstyd i ogolnie ehh brak słów, ja nie wiem ze nie da sie ich usunac...
   no i najwazniejsze!!!! goście którzy nie sa posiadaczami dzialki, a przyszli np do znajomych moga zostac wylegitymowani :) hahaha STRZEŻCIE SIE PANÓW NA ROWERKACH :)

   Ogólnie to wszystko to Ż E N A D A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   • Gość: k Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.tktelekom.pl 03.05.12, 07:11
    Przypominam sobie, ze swego czasu, jako nowy dzialkowiec mialam nieprzyjemność kilkakrotnie "rozmawiać" z panem prezesem. Nie byly to mile spotkania - o nie. Najbardziej ubawilo mnie to , ze pan prezes liczył na to że w ciągu 3 miesięcy od "wziecia" działeczki (ugoru, który ładnych parę lat byl nieuprawiany i słuzył za okoliczny śmietnik) - ze działka będzie wyglądala już idealnie hahah. Ileż nam grożono!! A najśmieszniejsza jest wiedza zarządu na temat słynnych srodków na niszczenie chwastów - to mnie po prostu setnie ubawiło heh
   • Gość: BENIO Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.12, 17:23
    Żadne epoki mi się nie pomieszały , ale wiem że zamykanie bram i bramek jest OK mówiąc że jest inaczej mało uczestniczycie w życiu tego ogrodu i mało wiecie o włamaniach i kradzieżach jakie kiedyś były a także rozbojach Teraz przynajmniej można spokojnie pogrilować i żadne łajzy przypadkowe nie włażą i trzeba się z nimi tłuc - miałem taki przypadek. Zawsze można zadzwonić i otwierają bramę bez problemów. Tak na marginesie nie jestem z zarządu, ale jeżeli wybierzecie się to będę bacznie obserwował jako działkowiec co robicie i jeżeli OK to wporzo ale jak Wam się noga tylko powinie - TO WTEDY JA WAS WYWALĘ Z OGRODU NA BUTACH (bez użycia butów i bez żadnych tam cielesnych doznań).
    • Gość: k Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.tktelekom.pl 06.05.12, 08:08
     Zamykanie bramek jest ok, bo teraz tak na prawde wiadomo kto wrzuca śmieci na dzialkę. Już nie można zwalić na obcych, nie? Teraz wiadomo że to swoi - wielcy działkowcy. Nam od dwóch lat regularnie ktoś podrzucał śmieci w ilościach hurtowych. Nawet nie przeszkadza im to że działka jest ogrodzona heh.
     I to się nazywa bezpieczeństwo hahaha.
     A swoją drogą - w zimę próbowali włamać się nam do domku. Takze te bramki to pic na wode fotomontaż a nie bezpieczeństwo. jak człowiek sam o to nie zadba - to zamykanie bramek nic nie da.
     A już setnie ubawiło mnie to, ze ktoś na rowerku może wylegitymować moich gości - wiekszej glupoty nie słyszalam. Dać się wylegitymować można tylko trzem służbom mundurowym i nikomu więcej. A może prywatny prl chcą tu stworzyć, bo im się czasy pomieszały??? :)
    • Gość: koko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.xdsl.centertel.pl 07.05.12, 11:14
     Benio chyba jestes naslany przez zarzad ,albo jestes z zarzadu .Praca spoleczna zarzadu za rok 2010 /wedlug komisji rewizyjnej z zebrania sprawozdawczego/ wyniosla 23.478zl,podziel to na 5 czlonkow zarzadu-4695 zl za 6 miesiecy/tyle trwa okres pracy ogrodkow/,podziel przez 6 a otrzymasz 782 zl na miesiac ,podziel to na 50/biuro czynne 3 razy w tygodniu po 4 godziny-a obecnosc w biurze jedna lub dwie osoby zarzadu/ otrzymasz ze praca spoleczna na jedna osobe wynosi15.6zl-to i za komuny tyle nie placili .A moze uczestniczyles w tamtym roku w swiecie dzialkowca na ktorym byli tylko wybrancy, a plebs za to swieto zaplacil.Pozdo dla aktywnego uczestnika zycia ogrodu .
  • Gość: Marek Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.12, 21:33
   Mam 1 grupę inwalidzką ze wskazaniem ograniczenie narządów ruchu kosiarki sadzonki nawozy itp to problem dla mnie duży by to dostarczyć na moją działkę !! Jest ogólnoświatowa akcja "życie bez barier" pomoc w infrastrukturze łagodne podjazdy , miejsca parkingu , udostępnianie wejścia i wjazdu pod wszelkie zakazy , zakupy poza kolejnością itp. A zarząd naszych działek się cofa w rozwoju chyba i ogólnoświatowym trendom i nakazom !!! Przy zakupie działki obiecywali mi że będę miał klucz do bram i jeżeli będę miał potrzebę mogę wjechać na teren ogrodów i było tak przez 20 prawie lat , zaś obecne wszechmocne władze zabroniły mi i nie udostępniły klucza , bo nie ogół tylko kilku B.... tak wymyśliło że nie !!! Z tego co się zorientowałem to jest samowola i nie przestrzeganie ogólnoświatowych przepisów dotyczących pomocy chorym ruchowo !!! Ograniczanie swobody i normalnego funkcjonowania ten zarząd powinien się zająć tym co potrafią to by było korzystne, ale na pewno nie zarządzaniem ogrodem bo nie mają zielonego pojęcia jak to robić i pomagać innym . Pozdrawiam.
  • Gość: Dzizłkowicz Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.12, 20:17
   Popieram wszystkie krytyczne uwagi dotyczące Zarządu. Nad Zarządem brak nadzoru Komisji Rewizyjnej to fikcja. Na zebraniu przewodniczący komisji Rewizyjnej odczytał roczne sprawozdanie i wyszedł-misja spełniona. Tak jest na każdym zebraniu.Taka Komisja Rewizyjna odpowiada obecnemu Zarządowi,czują się jakby byli właścicielami płatnego prywatnego folwarku. Sami ,,kolesie" mało wiarygodni- przekręty kwitną.W 2010 r. wybierany był nowy Zarząd-do Komisji Rewizyjnej padło nazwisko pod nieobecność działkowicza , Zarząd odpowiedział,,wyrażam zgodę, działkowicz nieobecny". Przekręt udaremniony przez działkowiczów . Nadmieniam ,że na zebraniu uczestniczył Kierownik okręgowy- WSTYD!!!!.
   Benio podaj Zarząd, który położył ogród na łopatki.
   Z przeczytanych krytyk stwierdzam,że obecny Zarząd to niewypał- niebe3zpieczeństwo dla ogrodu. To Zarząd żądny władzy i zapłaty ich specjalność to despotyzm ,bezczelność zakłamanie. PRZECIEŻ NIE PRACUJĄ SPOŁECZNIE!!!!!. Zarząd nie dorósł do prowadzenia ogrodu.Te problemy z Zarządem ciągną się od pięciu -Badziewie!!!!Jestem za zamykaniem bram i furtek.
   • Gość: BENIO Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.12, 21:00
    Działkowicz co ty taki mściwy jesteś wobec tego Zarządu chyba Cię kojarzę z ostatniego zebrania tak po tych wypowiedziach - to Ty na zebraniu chciałeś ich wszystkich wyrzucić a w szczególności tę babeczkę co zbiera składki. Kwestionujesz całokształt Ich zarządzania, ale za zamykaniem bram i bramek jesteś, czyli co tak wybiórczo. Jak masz jakieś obiekcje to idź do Nich i na miejscu wyjaśnij a nie ukrywasz się za wypowiedziami na forum Oni muszą prowadzić to zarządzanie ogrodem transparentnie - nie wiem czy wiesz co to znaczy, nie mogą odmówić Ci wyjaśnień na nurtujące Cię problemy. I nie przeżywaj tego tak bardzo emocjonalnie używając określeń - " kolesie, folwark, niewypał, badziewie itp... Wydaje mi się że gdzieś już to słyszeliśmy Ty umiesz uprawiać demagogię widać długoletnią wprawę
  • Gość: działkowicz Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.12, 19:31
   Benio!!. Nie mam pojęcia z kim mnie mylisz.Nie przypominam sobie czy ktoś podał wniosek o odwołanie Zarządu, a w szczególności tak ważnej dla Ciebie ,,babeczki" (to ciasto). To są moje i nie tylko moje spostrzeżenia na podstawie poprzednich wypowiedzi w internecie i z zebrania. Uważasz, że są mściwi wszyscy działkowicze co piszą i kryją się z wypowiedziami na forum,bo i ty do nich się zaliczasz !Tu nie ma co kryć to fakty autentyczne. Od 07.05- bardzo szybko opanowałeś ortografię,a nawet zapoznałeś się ze słownikiem wyrazów obcych. Podziwiam i gratuluję!!,a może masz suflera. Uważasz, że Zarząd pracuje przejrzyście, krystalicznie więc skąd te niezadowolenia, krytyki działkowiczów i wierzę ,że prawdziwe. Popieram wypowiedzi wcześniejszego działkowicza - to ty nie uczestniczysz w zebraniach, bo nie znasz szczegółów , a może familia?. Tylko taki sposób na obronę? .To żałosne!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: koko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.xdsl.centertel.pl 18.05.12, 21:21
   zgadzam sie z panem w calosci ,ze zarzad robi z nami co chce.Nie wiem czy pan wie ,ze w tamtym roku brama byla otwarta juz na poczatku kwietnia ,ale kasjerce ukradli kilkanascie tui,i rozpoczela sie wojna na zebraniu w maju 2011 o calkowitym zamknieciu bram .Gospodarz tak jezdzil otwierac brame ze zniszczyl jeden rower , no i w tym roku trzeba bylo kupic drugi .I chyba w tym roku oszczedzaja rower??????
  • Gość: BENIO Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.12, 22:48
   Działkowicz - niczego nie musiałem opanowywać i jeszcze jedno nie pisze się "fakt autentyczny" jak to napisałeś tylko fakt albo autentyk ale to tylko tak na marginesie. Chcę Cię zapewnić że nie jestem z zarządu ani żadnego z Nich rodziną itd...
   Ja piszę to co wiem, widzę i słyszę - a to co tu pisze kilku działkowców na czele z Tobą to jeszcze nie cały ogród, bo chyba wiesz że SONA to ponad 1000 działek i co mądrzejsi wiedzą że żeby komuś coś zarzucać , trzeba mieć na to niezbite dowody. W takim razie jeżeli jesteś taki mądrala to podaj chociaż jeden taki dowód a sam się zwrócę do Nich na piśmie o wyjaśnienie i wywieszę na tablicach , tylko nie tam jakieś pierdoły ale konkrety poparte dowodami, albo skończ się produkować, a jeżeli to Tobie nie wystarcza to możemy się spotkać i pogadać w oparciu o argumenty i przekonasz się czy jestem z zarządu i czy ktoś za mnie pisze - sprawdzimy się intelektualnie.
   • Gość: BENIO Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitalem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.12, 09:36
    Ty działkowicz się nie wykręcaj, bo jak się nie zakręcisz to i tak dupa z tyłu. To ty pierwszy zacząłeś łapać za słówka, ale nie o to chodzi. Zacznij wreszcie konkretnie pisać, albo nic już więcej nie pisz ,bo tak naprawdę to do tej pory nic konkretnego z tej Twojej pisaniny nie wynika. Nie potrafisz nawet solidnie i rzeczowo odpowiedzieć na zadane Twojej osobie pytania.
    • Gość: w Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.tktelekom.pl 04.06.12, 12:10
     No i trafil mnie szlag. Przyjechal do mnie kuzyn z dugiegi końca polski. Kupił sobie rok temu działkę. opłaty ma zbliżone do moich ale......
     Praca i organizacja ogrodu - do pozazdroszczenia. Tam zarząd jest dla działkowiczów a nie odwrotnie. Mają swoją wypożyczalnię sprzetu. Zadko kto kupuje tam kosiarkę, glebogryzarkę czy inne większe urządzenia. Koszt wynajęcia na dobę - nie wygórowany, (a zysk dla ogrodu zawsze jest). Każda dodatkowa kasa jest inwestowana w ogród. Ostatnio na zebraniu debatowali o podwyżce o 10 groszy opłaty. Wszyscy jak jeden mąż stanęli na NIE. Ale w momencie, kiedy ich prezes powiedział, ze zebrana kasa pójdzie na plac zabaw dla dzieci - wszyscy byli na TAK. Mało tego - plac już powstaje.
     Dwa wjazd na teren ogrodu autem - nieograniczony - klucze od bram posiadają wszyscy. Wiadomo, że dwa auta się nie zmieszczą, ale nie mają problemu z wywiezieniem czy wwiezieniem czegokolwiek na swoją działkę, w dowolnych godzinach. U nas trzeba prosić i uprosić, aby łaskawie otworzyli bramę i albo to zrobią albo nie.
     Malo tego - mają parkingi na terenie ogrodu, gdzie też mają klucze i wjeżdzają bez ograniczeń, a nie tak jak my musimy stawiać w błocie, piachu itp.
     Rowy melioracyjne są wokół wszystkich sektorów, a nie tak jak u nas wokół 1, trzeci sektor takich rowów nie ma, a nie wiem jak jest z dwójką
     To kilka takich przykładów. Dodam tylko, ze ich ogród jest o połowę miejszy niż nasz pod względem ilości działek.
     Może nasz Kochany Zarząd przeczyta ten wpis i się troszkę zawstydzi i coś pomyśli o nas, a nieo sobie
     • Gość: dzialkowiec Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.183.236.116.dsl.dynamic.t-mobile.pl 07.06.12, 23:22
      Odnośnie twoich bielan: Po co ludzi wprowadzasz w błąd i nie dodajesz,ze stawka na rzecz ogrodu wynosi 24 gr a nie 11 tak jak na sonie i że ogród dostał wiele rekompensat za przekazane grunty miastu m.in. zrobiono ogrodzenie ,wybudowano dom działkowca i napewno wiele innych rzeczy. W tym ukladzie za działkę płaciłbys 130 zł a nie 90 /za 300m/. Zobacz ogród nowy w Mszczonowie ,ktory urządziło państwo w ramach rekompensaty za zabrane grunty,oko by ci zbielało. Gościu trochę pokory i mniej bzdur.
        • Gość: w Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.tktelekom.pl 09.06.12, 09:49
         Ale biorąc pod uwagę opłaty z poprzedniego roku to raczej nie jest jakiś duży skok w oplatach
         Stawki opłat obowiązujące w roku 2012
         1. Składka członkowska: 0,19 zł za m²
         2. Opłata na rzecz ogrodu: 0,24 zł za m²
         3. Ekwiwalent za nieprzepracowane godziny
         na rzecz ogrodu 3h*10,00 zł: 30,00 zł


         Stawki opłat obowiązujące w roku 2011
         1. Składka członkowska: 0,18 zł za m²
         2. Opłata na rzecz ogrodu: 0,20 zł za m²
         3. Opłata jednorazowa za kontener: 1,00 zł
         4. Ekwiwalent za nieprzepracowane godziny
         na rzecz ogrodu 2h*10,00 zł: 20,00 zł

        • Gość: koko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.xdsl.centertel.pl 13.06.12, 20:42
         e ty dzialkowicz, nie wiem kim jestes ,ale wydaje mi sie ze jestes pupilkiem zarzadu, lub jego klakierem .Wielka szkoda ze jest nic nie znaczacy dla pojedynczego dzialkowicza apel ,a nie ma protokolu komisji rewizyjnej za rok 2011,podjetych uchwal,preeliminarza za rok 2011czy 2012 .Skoro jest apel to i w/w dokumenty nie stanowilyby problemu zamieszczenie na stronie internetowej.A komputer maja nowy.Nie przepracowany jak zarzad ???????
         • Gość: MAZDA Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.12, 07:42
          e ty koko ty to jesteś dopiero , widać że posiadasz znajomość zagadnienia operujesz nazewnictwem fachowo , chyba kiedyś byłeś w zarządzie i cię wywalili i teraz masz chorobliwy uraz do nich bo to widać po tym co napisałeś . Ile żółci w tym twoim wywodzie się wylewa i jak pięknie nazywasz kolegów działkowców - wyznając zasadę "kto nie ze mną ........".
          Ale widać że posiadasz gruntowną wiedzę w zakresie dokumentacji i to jest ciekawe , ale tak na marginesie który zakład wrzuca na stronę swoją dokumentację - pokaż mi taki zakład czy obojętnie jakąś formację. nie bądź leniwy i pofatyguj się oni muszą ci udostępnić co tam chcesz.
          Wejdź i powiedz jestem koko dawać tu preliminarze do wglądu..................!!!!!!!!!
          • Gość: koko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.xdsl.centertel.pl 17.06.12, 10:19
           Mazda jestes taka leniwa , arogancka jak nasz ukochany ,zapracowany zarzad i myslisz ze co zostalo uchwalone na zebraniu jest tajne???? .Gdy na zebraniu 2010r dzialkowicz zapytal ile zarabiaja czlonkowie zarzadu? Kasjerka odpowiedziala ze jest to tajemnica danych .Czyli zarzad czegos sie obawial. Jezeli nie ma zadnych tajemnic mozna smialo preliminarz podac na stronie internetowej , zeby ci ktorzy nie uczestniczyli w zebraniu mogli sie z nim zapoznac, po to jest strona internetowa ROD SONA ,tak jak to robia inni, chociażby "Preliminarz finansowy ROD "MODRZEW"2012" Czyli sa zarzady ktore sie niczego nie obawiaja i swoim czlonkom smialo moga spojrzec w oczy?????A nasz czego sie obawia!!!!!!!!!!????
             • Gość: Benio Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.12, 14:48
              Ty koko spoko - naucz się poprawnie wyrażać dopiero będziemy konwersować , ale chyba nigdy to nie nastąpi , jesteś nie tyle płytki intelektualnie co chamski.
              A pamięć mam bardzo dobrą i jestem normalnym człowiekiem ale jak taki cham jak ty może o tym wywnioskować. Ale może to ty masz jakieś niezdrowe skłonności bo tak chętnie o tym wspominasz - szukasz pokrewnej duszy?????????
               • Gość: Benio Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.12, 11:32
                Działkowiec chyba masz chęć zostać prezesem Sony, ale czy masz do tego kwalifikacje albo predyspozycje, bo jak masz to ja jestem za a nawet ...... . Bardzo dobrze kombinujesz, nagadałeś się , nagadałeś a teraz pomału do rzeczy - nieźle, niezły sposób. Tylko od początku ustal jak już będziesz tyrał za tego prezesa to za ile - żeby tylko nie za mało, no i musisz tak dowodzić żeby kolejny działkowiec nie mógł nic złego na ciebie napisać. Cześć życzę powodzenia na nowej drodze, no i będę na ciebie głosował na następnym walnym.
                • 4senior Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale 20.06.12, 16:06
                 Z wielkim zaskoczeniem czytam niektore wypowiedzi i nie wierzę, ze w ludziach jest tyle złośliwości.Uwazam że Rodzinny Ogrod Działkowy ma inny cel tz integracji wielopokoleniowej rodziny, wychowania dzieci i mlodzieży,zachowania aktywnosci i zdrowia ludzi trzeciego wieku....
                 Czytając to stwierdzam,że ochydne pomowienia nie majace pokrycia w rzeczywistości okreslaja pewna grupe ludzi, ktorzy brudzac swoje "gniazdo" staja sie przedstawicielami swoistej "kołtunerii" Liczę sie z opluciem mojej osoby Pozdrawiam
                 • Gość: Benio Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.12, 12:10
                  4senior - bardzo ładna wypowiedź i chyba nikt nie może Cię za taką myśl zwymyślać bo to o czym mówisz jest naprawdę super . Niech się inni od Ciebie uczą , a może dzięki temu coś drgnie na lepsze - i nie będzie tyle jadu i obłudy w ludziach. Nie chcą nikomu pomagać ale przeszkadzać i podstawiać nogi to pierwsi - co za ludzie po tych wojnach wyrośli ???

                  POZDRAWIAM
                   • Gość: BENIO Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.12, 23:54
                    Wpłacasz - 140 zł. wpisowego , 200 zł. inwestycyjnego ,oraz obowiązującą opłatę roczną - jeżeli kupujesz działkę od zarządu , jeżeli od działkowca który ma na działce różne dobra tj. domek i nasadzenia to już dogadujecie się razem no i oczywiście + te opłaty związkowe które wcześniej wyszczególniłem . Powodzenia to naprawdę super ogród - to jeden z największych ogrodów w Polsce. Ja nie wiem czy to dużo dla Ciebie czy mało (chodzi o te opłaty), ale powiem Ci jedno że jest to znakomita odskocznia od betonowych , miejskich murów towarzyszących nam co dnia . Tu w większości są wspaniali ludzie ,którzy na początku Ci pomogą i doradzą , oczywiście jak będziesz tego potrzebował. Ale co ja Ci będę opowiadał - kup i sam zobacz ja ani moja rodzina nie żałuje, a wręcz przeciwnie, każdy czas wolny to ukochany kawałek ziemi na którym możesz robić co chcesz (oczywiście w miarę przyzwoitości i zgodnie z regulaminem związkowym)
                    • Gość: zainteresowany Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.play-internet.pl 23.06.12, 00:01
                     Mam 2 małych dzieci,dużo pracuje i taka działeczka to odskocznia.Na wczasy nie wyjeżdżam bo nie mam kiedy a na taką działeczkę chociażby codziennie na 2-3 godzinki mogę wyskoczyć.Nawet żona która nie pracuje,mogła by zamiast w bloku spędzać całe dnie to posiedzieć sobie tam z dzieciakami-może by się kobieta trochę wyciszyła ;-)a do kogo i gdzie mam się zgłosić?jaki jest stan działek?raczej będę kupował od zarządu
                     • Gość: w Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.tktelekom.pl 23.06.12, 00:50
                      jeśli bedziesz kupował od zarządu to radzę się uzbroić w duzo:
                      -cierpliwosci
                      -czasu
                      -Pieniędzy
                      Niby nic a jednak
                      Jak kupujesz - wszystko jest cacy - pięknie -masz niby czas na wszystko, na ogarnięcie działki, wysprzątanie, uprawianie.
                      A w rzeczywistości - kupisz śmietnik - który z rok będziesz czyscił- a i tak po 3-4 miesiacach będziesz dostawał już pisma grozące, ze jak nie zaczniesz uprawiać działki to ci ją odbiorą.
                      Ale wytrwałości - wszystko da się przezyc.
                      Powodzenia
                      :)
                      • Gość: oczko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.12, 10:47
                       Zainteresowany nie jest tak jak pisze BENIO. Aby otrzymać działkę musisz pobrać od zarządu deklarację członkowską PZD. Wypełnić ją , do tego napisać podanie o przyznanie działki. Po złożeniu tych dokumentów powiedzą Tobie kiedy jest szkolenie działkowców. Przejdziesz szkolenie wtedy zbiera sie zarząd - przyjmuje Ciebie do PZD i przydziela działkę. Jeżeli nie ma wolnych działek jesteś wpisany na listę oczekujących na przydział działki . Nie ciesz się:):): to banda delikatnie mówiąc . Nie chce pisać co sadzę naprawdę o zarządach ROD aby nie pozwano mnie do sądu. Mogę tylko dodać ,że są to osoby bez wykształcenia, tłuki nie umiejące zapoznać się ze statutem i regulaminem PZD,pazerne na pieniądze./ nie piszę o zarządach w Ciechanowie żeby była jasność, ale .... domyśl się sam/. Oficjalnie działki nie są do kupienia, można tylko dostać w uzytkowanieale jak nie posmarujesz to nie masz. Bedziesz brał deklaracje powinni dać Tobie statut i regulamin. Tam wszystko jest napisane dokładnie jakie masz prawa i czym powinni się kierować ludzi wybrani do zarządu ale to fikcja.Mogę.Tobie podpowiedzieć ze nie są bezkarni. PDZ Polski Związek Działkowców jako organizacja społeczna podlega ustawie-Prawo o stowarzyszeniach. Organem sprawującym nadzór nad PZD jest wiec starosta właściwy ze wg na siedzibę Związku /art.8ust. 5pkt z ustawy Prawo o stowarzyszeniach/ .Organami nadzorującymi jednostki terenowe PZD/okręgi/ są starostowie właściwi ze wg na siedziby tych jednostek. Jeżeli wyczerpiesz wszystkie drogi odwoływania się od bezzasadnych odmów przydziału działki jest to własnie bat na ich d..py. A życie mogłoby być takie proste. Zarządy robią co chcą bo wiedzą ze ludzie starsi nie umieją sobie poradzić ze sprawami papierkowymi . Znając życie mogę się założyć ze 98% działkowców nie czytało statutu ani regulaminu PZD nie wiedzą jakie mają prawa i czego wymagać od zarządu. Tylko dzięki Wam takie głąby tam rządzą , których sami wybieracie. W statucie i regulaminie pisze co wymagać od zarządu a jak nie to sprawa prosta odwołać większością głosów . Zanim wybierzecie nowy zarząd przyjrzeć się kandydatom co sobą reprezentują,zadawać pytania. Ciechanów nie jest duży ludzie wiedzą sporo jeden o drugim.
                       • Gość: 4 senior Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.12, 00:30
                        Trudno nie odnieść sie do ostatniego wpisu.
                        Młody człowieku poszukujący działki proszę Cię idz do Zarządu, zapytaj a napewno otrzymasz odpowiedz . Ogrod Sona jest pieknym "azylem" spokoju i ciszy. Ja jestem od 20 lat członkiem i wychowalem 2 wnukow właśnie na tej dzialce.
                        Niestety najdelikatniej mowiąc mamy też w ogrodzie "pieniaczy" przez takich właśnie, dziś muszą Zarządy Ogrodów " tłuki bez wykształcenia, głaby" stawac w obronie ustawy ROD.
                        Konflikty w spolecznosciach sa nieuniknione,ale trzeba mowic sobie otwarcie i kulturalnie bez przysłowek.Najsmutniejsze jest to, że do tych działan przyłączaja sie "tacy działkowicze jakich mamy na forum"
                        Niewazne kogo reprezentują, jakie liczne środowisko, a także skąd się bierze ich chorobliwa nienawiść do Zarządu.
                        Demokracja jest piękna gdy mogę robić co mi sie podoba - demokracja jest zła gdy każą podporządkować się decyzjom legalnych organow. Wówczas wprowadza się własną "demokrację" głośno krzyczec, pomawiać,wyzywac w imie obrony działkowców aktualnie odpowiada zgodnie z zasadą "wróg mojego wroga jest moim sprzymierzeńcem'
                        Przykre jest to, że do tych działan przyłanczaja sie ludzie Naszego Ogrodu.Jesli kogoś uraziłem , to przepraszam
                       • Gość: Senior ! Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.xdsl.centertel.pl 24.06.12, 00:46
                        Czytam wypowiedzi działkowiczów i zastanawiam się dlaczego obecny Zarząd doprowadził do takiej atmosfery w ogrodzie. Domysły ,fantazje bezpodstawne oskarżenia działkowiczów - wstyd Beniu. Myślę że jesteś facet-ka nie pierwszej młodość- zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak- ŻENADA. Wpis z dn.19. 06. 12 i wypowiedzi wcześniejsze działkowiczów nie daja powodu do atakowania, wszyscy wiemy że ktoś musi to prowadzić.Nie wiem kto jesteś -uważam ,że Tobie zależy aby utrzymać się przy sterze, a nie działkowiczom przejąc o co oskarżasz. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję ,że nie dajesz sobie rady z psychiką a to trzeba ratować ,- życie i zdrowie mamy tylko jedno. Zachowujesz się jak zdesperowany KIBOL internetowy szukający zadymy. Tak 4 senior- ładna wypowiedzi tylko szkoda , że nie bierzesz przykładu -chociaż pochwaliłeś-ha ha ha. Jesteś w Zarządzie czy nie to wiedz , że działasz na niekorzyść ogrodu. O wpisach dowiedziałem się od ludzi którzy nie posiadają działki w naszym ogrodzie. Działkowicze mają prawo wyrażać swoje niezadowolenie . Jesteśmy dla Zarządu pracodawcami - i co ??. Czyść rowy ,koś trawę pisma z pogróżkami -zabierzemy działkę ha ha ha . a przecież na rzecz ogrodu wszyscy płacimy. Takiego zamieszania nie ma na żadnym ogrodzie w Ciechanowie. A tak naprawdę BENIU poczekaj na rozstrzygnięcie Trybunału nie udzielaj się w internecie ------
                        • Gość: Benio Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.12, 18:53
                         Ja już nic z tego nie rozumiem , Ty Senior z wykrzyknikiem wypowiadasz się za wszystkich działkowiczów w ogrodzie ? , o jakiej Ty atmosferze mówisz i za ilu działkowców się wypowiadasz . "Domysły, fantazje , bezpodstawne oskarżenia działkowiczów" - Ty chyba nie wiesz o czym mówisz , przecież ja tylko jednemu durniowi odpisywałem, który sr...a we własne gniazdo - myślę teraz że to Ty chyba napisałeś . Jeżeli chodzi o wpis z 19.06 - to ktoś tam mnie zaatakował, a nie ja ,ty chyba nie potrafisz czytać ? , Co Ty z tym sterem - co to ja jestem jakimś marynarzem czy co ? Chcę jeszcze raz ostatecznie powiedzieć że nie jestem z zarządu , ale ich popieram bo ten ogród trzymają w ładzie i składzie , co nie podoba się różnym takim jak Ty pieniaczom, i warchołom którzy mają jakiś trwały uraz do zarządu z powodów - że ten pogonił ich do utrzymania działki w czystości lub za to że nie wpłacili przez parę lat opłat za działkę itp... Pamiętaj że w porządku wszystkim jest dobrze a w bałaganie tylko nielicznym takim jak Ty, widać to lubisz. O czyjej Ty psychice piszesz, jeżeli masz problemy ze swoją psychiką to idź do psychiatryka i ją ratuj ale nie posądzaj o to wszystkich.
                         Muszę Ci powiedzieć że nie jestem internetowym kibolem który szuka zadymy , źle mnie oceniasz ale widać tylko taki masz poziom intelektualny. Nigdy nie działałem na niekorzyść
                         • Gość: Benio Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.12, 19:48
                          Gościu - nie zrażaj się tym co wypisują tacy którzy chcą rządzić ale ich nikt nie wybierze bo to miernoty, ale przechodzę do rzeczy idź do ogrodu wejdź w środkową bramę tam gdzie zaczyna się płot byłej jednostki wojskowej środkową aleją pójdziesz jakieś 100w m ,jest tam biuro ogrodu tam załatwisz wszystkie sprawy związane z zakupem działki - oni wszystko ci wytłumaczą i podpowiedzą. Nie wierz w to że ten ogród to zbieranina , tam się bardzo dobrze wypoczywa to naprawdę odskocznia od betonu, to azyl i raj kawałek zielonej szczęśliwości gdzie możesz spędzić wolny czas przy grillu z rodziną i znajomymi. Bardzo popieram że myślisz tymi kategoriami i że zwróciłeś się właśnie do mnie a nie do tych oszołomów, ale tak postępują normalni ludzie. Idź i załatw dla siebie i twojej rodziny działeczkę na twoje dzieci i żona z tobą spędzą super chwile.

                          POZDRAWIAM
                          BENIO
                         • Gość: Benio Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.12, 19:24
                          (przepraszam coś mi przerwało) żadnego zarządu , posiadam działkę prawie od początku istnienia tego ogrodu, były różne zarządy lepsze i gorsze ale z żadnym z nich nie miałem konfliktu, bo po prostu płacę na czas , czysto mam na działce, koszę trawę na alejce, spełniam regulaminowe i statutowe obowiązki i tyle.... to jest bardzo proste i wtedy zarząd nie ma nic do ciebie . Napisz i nie wstydź się co zrobiłeś że masz takie pretensje do nich. Bo przecież nikt bez żadnych podstaw nie wysuwa takich głupich oskarżeń. Jak możesz to nie mąć więcej w głowach działkowców z krótkim stażem , bo starzy kulturalni działkowcy tą twoją bazgraninę mają - nie powiem gdzie. Wnioskuję że jesteś (jak widzisz zacząłem pisać z małej litery) sfrustrowanym starym durniem , który chce zabłysnąć - ale już nie może, twój czas już jakby bezpowrotnie przeminął. Ten wstyd o którym napisałeś , weź na siebie , bo stary jesteś a gł.......... Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał porozmawiać nie na forum a w cztery oczy na temat działek , dlaczego masz taki osąd to jestem do dyspozycji , tylko napisz gdzie mamy się spotkać (chyba nie jest tchórz i nie boisz się tego co wypisujesz)
                          POZDRAWIAM
                          NORMALNY DZIAŁKOWIEC
                   • Gość: Tomek Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: 83.15.153.* 26.06.12, 09:29
                    Witam,

                    sprowadziłem się do Ciechanowa 3 lata temu spod Lublina. Od początku brakowało mi swojego miejsca, gdzie mógłbym coś porobić, odpocząć. Zakup działki budowlanej nie wchodził w grę. Aż w tym roku na początku sezonu zacząłem interesować się zakupem działki w ROD SONA. Jako osoba nie znająca nikogo w tym mieście, udałem się do zarządu dowiedziałem się jak można zostać użytkownikiem takiej działki. Zostały przedstawione mi działki, jakie mają do "sprzedaży". Działki, które nie sa uprawiane od dłuższego czasu z różnych względów. Jeszcze tego samego dnia zdecydowałem się na jedną z przedstawionych działek, wniosłem oppłaty (opłaty zaległe za działkę + opłaty bieżące + opłaty wpisowe) i zostałem skierowany na szkolenie dla działkowców. Działka na ktrórą się zdecydowałem bYła strasznie zarośnięta, zaniedbana, zresztą jak inne przedstawione działki. Jednak chęć posiadania własnego kawałka ziemi przesłaniała mi tą niedbałość i ciągle widziałem ją jaka będzie, jak to wszystko ogarnę. Nie wiem komu przeszkadzają opłaty które obowiązują w ROD SONA, bynajmniej dla mnie to są śmieszne pieniądze, 90 zł na rok ? W dzisiejszych czasach to suma, za którą niewiele mozna kupić. A tutaj mozna przez ROK!! użytkowac kawałek ziemi, poświęcać czas czemuś co w przyszłości może być bardzo przydatne biorąc pod uwagę mieszkanie w bloku. Nie liczyłem, że jak zapłacę 90 zł to działka sama się sprzatnie, zadba i będzie ładna jak sąsiedzkie działki. Wiedziałem, że czeka mnie troche pracy i jak patrzę na to dzisiaj to chyba było to najlepiej zainwestowane pare groszy. Na działkę chodziłem codziennie po pracy, gdzie pracę kończę o 17. Czyli w okresie poczatkowym mogłem pracowac na niej max 2,5 godziny gdyż później robiło się ciemno. Jak została przydzielona mi działka, była tam doprowadzona woda ale nie było prądu. Przyznam, że wiele razy prosiłem pracowników z zarządu o otworzenie bramy, o zabranie złomu po wcześniejszym użytkowniku i nigdy nie miałem żadnego problemu. Najwidoczniej to kwestia dogadania się, najwidoczniej Ci co narzekają nie potrafią się dogadać. Działkę mam od ok 1 kwietnia tego roku. Praca po ok 2 godz dziennie i też nie każdego dnia, ze względu na padający deszcz czy inne obowiązki pozwoliła mi doprowadzić działkę do stanu w którym spokojnie można rozpalić grila, Prąd podłączyłem na początku maja, obecnie jestem na etapie budowania altanki. Czyli jak widać można, dość sprawnie przekształcic ugór, o który piszą niektóry w działkę zadbaną. Wystarczy CHCIEĆ. Zamiast pisać na forum, że nie macie wykoszonego rowu, nie lepiej słapać się za kosiarkę i go skosić? Przecież to pewnie długość nie większa niż 15- 20 m i szerokość może 2-3m na dobrą sprawę przejechać 5 razy kosiarką ? Czy to tak dużo ? Nie mogę zrozumieć tych narzekaczy, chyba to taki styl życia. Osoby narzekające przecież mogą zrzec się działki i będa miały problem z głowy a na ich miejsce przyjdzie inna osoba, która może będzie miała więcej zapału do pracy niż do narzekania.

                    Pozdrawiam wszystkich działkowiczów z wyjątkiem tych narzekających:)
                    • Gość: BENIO Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.12, 11:48
                     Cześć Tomek - wreszcie ktoś normalny na tym forum zaczął się wypowiadać , ja kiedyś podobnie jak Ty z ugoru i gliny doprowadziłem swoją działeczkę do cacka . Stosunkowo niedawno chcieli ją kupić jacyś ludzie, którzy też szukali dla siebie działki i im się spodobała, ale nigdy jej nie sprzedam - to zielony azyl mój i mojej rodziny . Masz rację że to narzekacze którzy urodzili się jako szlachta (z popękanymi piętami) i gdzie im tam kosić trawę - jak oni nazywają siebie - " pracodawcami dla zarządu" , chcieliby żeby zarząd im tyłki wycierał, a przecież zarząd to tacy sami działkowcy jak wszyscy tylko wybrani na te stanowiska . Jeżeli pisarze narzekacze mają coś ciekawego do zaproponowania to niech wtedy piszą a nie z nadmiaru czasu siedzą i klepią w klawiaturę czy potrzeba czy nie. I jeszcze Ci powiem że bardzo trafiłeś - nie podoba się ogród trzeba zmienić na inny , albo prywatnie kupić działkę i uprawiać, a nie tylko narzekać -
                      • Gość: BENIO Re: trochę z innej strony - czy mamy się bac? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.12, 07:49
                       Gościu w - ja jestem normalnym, kulturalnym człowiekiem nie ma u mnie żadnej ale to zupełnie żadnej agresji - to że się z tobą nie mogę zgodzić co do twoich argumentów to nie powód żebyś kolejny raz kogoś dyskryminował. I te spektakularne czy mamy się bać ? - ilu tych pokrzywdzonych dwóch ? pięciu? powiedz ilu tych was reprezentujesz? . To ty straszysz działkowców - przeczytaj co napisałeś 23.06.2012r. - sam posiadasz działkę w tym ogrodzie a innym usilnie starasz się odradzać kupna . Napisz o co ci dokładnie chodzi - dlaczego tak uporczywie nastajesz na ten ogród - czym zostałeś zniechęcony (koszeniem trawy na częściach wspólnych, brakiem opłaty za działkę z parę lat itp....) Przestań już podgryzać gałąź na której siedzisz - bo chyba tak naprawdę tylko siebie i ze trzech, czterech skrzywdzonych reprezentujesz.

                       • Gość: w Re: trochę z innej strony - czy mamy się bac? IP: *.tktelekom.pl 27.06.12, 16:25
                        Drogi BENIO.
                        Po pierwsze - odnośnie "Czy mamy się bać?" umieściłam tam link - może łaskawie zajrzysz, dobrze, a potem będziesz na mnie naskakiwal! Bo tu nie rozumiem wogóle o co ci chodzi????
                        Mam wrazenie nie czytasz wpisów ze zrozumieniem, tak jak tego nie zrobiłeś z poprzednim moim wpisem - wiedziałbyś, ze jestem kobietą , a nie facetem. Takze radzę jeszcze raz przeczytac cały wątek, ale tym razem ze zrozumieniem

                        Po drugie - dobrze wiem co napisalam, takie były moje przejścia, dlatego napisałam też że wszystko da się przeżyć i życzyłam powodzenia (szczerze) nowemu członkowi.

                        Po trzecie - nikogo nie dykryminuję - nie wiem skąd ci sie to wogóle wzięło ????

                        A to że porównywałam warunki w innych ogrodach? - Moje prawo - wolnośc słowa, nie sądzisz? Mozemy miec różne zdania - nikt nam tego nie zabroni, a forum jest po to aby podzielić się swoim zdaniem, poglądem itp, więc nie rozumiem czemu robisz osobiste wycieczki w moją stronę?????
                        A juz twojego wpisu -"to że się z tobą nie mogę zgodzić co do twoich argumentów to nie powód żebyś kolejny raz kogoś dyskryminował." - zupelnie nie rozumiem. Do czego to sie odnosi? Może ci się trochę osoby pomyliły?

                        Po czwarte -nikogo nie reprezentuję - oprócz samej siebie i swojej działki.
                     • Gość: Tomek Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 22:23
                      Witam,

                      poniżej zdjęcia mojej działki przed i po:

                      zapodaj.net/3ac97cfc1b34b.jpg.html
                      zapodaj.net/b4c2bc223570d.jpg.html
                      zapodaj.net/13a278fc9d632.jpg.html
                      zapodaj.net/a4d3dbf651ac8.jpg.html
                      zapodaj.net/a3b71075860cd.jpg.html
                      zapodaj.net/86002620ed13a.jpg.html
                      zapodaj.net/9cf9747d75454.jpg.html
                      zapodaj.net/8ab82c163ff41.jpg.html
                      zapodaj.net/6d134a93a1998.jpg.html
                       • Gość: Tomek Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 22:42
                        Wodę miałem, więc kosztu nie znam. Za zużycie również się nie płaci. Woda puszczana jest 3 razy w tyg po 30 min :) Co do prądu, to złożyłem podanie do zarządu o podłączenie, zapłaciłem 30 zł (koszt zaplombowania licznika przez elektryka działkowego), reszta pracy i kosztów związanych z podłączeniem zależała ode mnie. Jako że mam wykształcenie techniczne, takie podłączenia nie są mi obce więc wykonałem je sam, Pan elektryk wskazał mi miejsce gdzie mogę się podłączyć. Wykopałem dołek wrzuciłem zakupiony przeze mnie kabel postawiłem słupek ze skrzynką na licznik a pod nią gniazdko. Jak wybuduję altankę to pewnie przeniosę tą skrzynkę do środka.

                        Pozdrawiam
                        • Gość: oczko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.12, 13:13
                         Czytam i nadziwić się nie mogę. Czytam np co napisał BENIO. /chcą kupować od niego działkę/. Benio wyrażaj się precyzyjnie . Działki nikt kupić od Ciebie nie może bo nie jest Twoją własnością, właścicielem jest ROD. Działkę można przejąć bezpłatnie jedynie nasadzenia które tam zrobiłeś wycenia rzeczoznawca , altanę itd można odsprzedać osobie która przejmie działkę po Tobie.
                         • Gość: oczko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.12, 13:22
                          BENIO czytałeś Ty Statut i Regulamin . Nie pisz o kupowaniu działek przez działkowców. Działki są TYLKO W UŻYTKOWANIU DZIAŁKOWCÓW. Nie można ich kupić , nie oszukuj ludzi. Zarząd który sprzedaje działki to oszuści..Do Zarządu tylko wnosi się opłaty za użytkowanie działki a nie za zakup działki głąbie.To właśnie są ludzie z zarządu -same ciemniaki..I żeby była jasność nie mam i nie starałam się nigdy o przydział działki w Ciechanowie.
                         • 4senior Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale 29.06.12, 23:03
                          Panie oczko...
                          Chyba bardzo sprawia Ci przyjemność ubliżać komuś.
                          Jesli nie starałeś się i nie starasz się o działkę w Ciechanowie to skąd u Ciebie taka wiedza na temat naszego ogrodu i zarządu?
                          Najprościej powiem WARA CI OD NASZEGO OGRODU
                          Zajmij sie sobą swoją, rodziną bo myślę,że masz dużo do zrobienia...
                         • Gość: Benio Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.12, 14:16
                          Oczko - po mnie to będą kwiatki rosły i nie dziw się tak bardzo bo czkawki dostaniesz, zwracaj lepiej uwagę o czym ty bazgrzesz i nie pouczaj bo sam zostaniesz pouczony. A tak już zupełnie na marginesie taki zwrot jest zwrotem typowo potocznym - ktoś od kogoś coś tam kupuje i nie wylicza się wtedy że działkę przejął a za altanę i nasadzenia to już zapłacił , co ty do takich pierdół się przyczepiasz ??????? aż dziwne.
                          POZDRAWIAM
                          Ps - i nie czepiaj się więcej tak oczywistych rzeczy każdy kto ma działkę o tym wie.
                         • Gość: Tomek Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.12, 21:24
                          Senior 1 - swoje posty piszę sam, jak chcesz, to mogę wysłać Ci numer działki na maila, a nawet umówić się na jakiś dzień, wtedy pokażę Ci więcej tych zdjęć. Kiepski z Ciebie detektyw, dziwą mnie wsze postawy jak nie narzekacz to niedowiarek. Po Twoim nicku wnioskuję, że trochę już przeżyłeś, a nie zauważyłeś, że różni są ludzie na tym świecie. Jedni tacy jak Ty, nie wierzą, narzekają i nic im nie pasuje a inni żyją w tym samym świecie i potrafią się do niego dostosować i osiągać sukcesy. Nie chcę z wami się przepychać bo przede wszystkim nie ma o co i szkoda mi na to mojego cennego czasu. Czujecie anonimowość internetu i chyba wypowiedzenie się, szczególnie negatywne, przynosi wam spełnienie w życiu... a trawa zarasta rowy na działkach...

                          Pozdrawiam z wyjątkami oczywiście.
                          Tomek

                         • Gość: oczko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 10:29
                          4 senior . Zobacz wyżej wpisy będziesz wiedział dlaczego od czasu do czasu zaglądam na ten wątek. Nie mam wiedzy o Waszym ogrodzie. Pisałam ogólnie o zarządach ROD. To samo bagno w całej Polsce. Wasz nie jest wyjątkiem a winni są sami działkowcy bo głosują na takich g...zjadów , którzy zapominają ze wybrali ich sąsiedzi tzn działkowcy. A tak na marginesie Wara Tobie od mojej rodziny. Czep się swojej.
                         • Gość: BENIO Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.07.12, 09:00
                          Cześć Senior 1 - już jestem troszeczkę odpoczywałem nad jeziorami , a Ty w czasie mojej nieobecności już musiałeś narozrabiać w myśl starego powiedzenia "jak kota niema to myszy grasują" . Ile razy mam powtarzać - nie mam nic wspólnego z zarządem, nawet Ich wszystkich nie znam, tylko ze trzy osoby w tym Prezesa. Jestem w biurze raz w roku w maju kiedy trzeba zapłacić. Co do mojej inteligencji, to musi ją ocenić ktoś kto ma jej więcej niż Ty, a jeżeli chcesz tak koniecznie zobaczyć z której strony jestem inteligentny to Ci mogę pokazać w której części mojej osoby , wtedy musielibyśmy się spotkać , ale ja nie mam na to ochoty. Zrobiłeś ze mnie jakiegoś super szpiega na rzecz zarządu , ale ja tak naprawdę jestem normalnym człowiekiem i niezłym działkowcem . Przestań wszędzie wietrzyć podstęp , kim Ty jesteś ,czy byłeś z zawodu. Mniej pisz i więcej rób , bo Ci to pisanie nie wychodzi.
                          Żadnej Twojej osoby nie będę opluwał, nie jesteś tego wart - szkoda śliny. Na przyszłość , nie używaj tylu słów np: prostacki , zdemaskowany, wcielił, wulgarne itp.. . Co do Mazdy - to kobieta i tylko od czasu do czasu korzysta z mojego kompa , wcale tego nie ukrywałem ani nawet nie miałem takiego zamiaru, ale Ty jako detektyw Rutkowski od razu przypisałeś mi tylu klientów - że za nich się wypowiadam - a to nie prawda - wstyd. Tak naprawdę Oni mają podobne zdanie do mojego, nie są krzykaczami. To tyle na początek.
                          Pozdrawiam
                       • Gość: koko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.xdsl.centertel.pl 05.11.12, 18:01
                        w dniu dzisiejszym okolo godziny 15.30 zauwazylem palace sie swiatlo na slupie , pojechalem zobaczyc gdzie sie swieci ,okazalo sie ze przy biurze zarzadu ,widno ,jeszcze sloneczko zza chmur swiecilo.Na tablicy zauwazylem komunikat krajowego zarzadu PZD ze w dniu 6 pazdziernika 2012 odbedzie sie X nadzwyczajny zjazd, ze sa prowadzone konsultacje i uwagi na szczeblu dzialkowcow ,ogrodu , itd.I znowu blysnal nasz "kochany"zarzad .Dlaczego komunikaty nie byly rozwieszone na tablicach ogloszen , badz informacje ze zarzad przyjmuje wnioski, uwagi ipodpisy,aby nasz delegat mogl przedstawic na szczeblu okregu i wyzej. I znowu wszystko po staremu,co gora napisala "mlodziency-delegacji" w 100 % zatwierdza, bojac sie o swoje stolki. I znowu srednia wieku zarzadu bedzie w granicach siedemdziesieciu lat i tak trzymac. 100 LAT .O godzinie 16.30 swiecily sie jeszcze swiatla przy bramie nr 1,2 -chyba dla zajecy i bazantow . PS "Niech zarzad nie zostawia pieniedzy i komputera na zime w biurze bo znowu bedzie wlamanie" "PRZEZORNY"
                      • Gość: air Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: 89.174.58.* 29.04.14, 20:14
                       I znowu nasz KOCHANY zarzad blysnal-widocznie brak im pieniedzy , bo dlaczego nie posiadajacy swiatla na dzialce , maja placic stala oplate elektryczna i to w wysokosci 6 zloty.To wyludzanie pieniedzy od dzialkowcow .DZIALKOWCU nie daj sie nabrac NIE MASZ SWIATLA NA DZIALCE- nie plac 6zl oplaty stalej.Niech zarzad wylaczy grzejniki w urzedzie bo za ogrzewanie to my wszyscy placimy.
                       • Gość: Działkowiec Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sona za szpitale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.04.14, 11:11
                        Zastanawia mnie podejście ludzi. Czy 6 zł płatne RAZ W ROKU to jest tak dużo ? Kto nie ma światła na działce nie ma go bo jest mu nie potrzebne, ale żeby dojść do działki wieczorem to wszyscy chcę żeby światło się świeciło. Za pracę hydroforni żeby mieć na działce dobre ciśnienie wody? Kto ma za to płacić? A za to moi drodzy też trzeba zapłacić.
                        Najlepiej to by ludzie chcieli nic nie płacić a wszystko mieć. Nie rozumiem tego podejścia. Mam działkę od dwóch lat i kiedy się zwrócę do zarządu zawsze otrzymam pomoc.
   • Gość: koko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.xdsl.centertel.pl 19.07.12, 20:19
    Juz w ta sobote tj.21.07.2012 wielka i huczna zabawa czy stypa po PZD.Ciekawe czy ktos dostanie medale ordery i odznaczenia PZD , kto je bedzie wreczal ?, po ostatnich wypowiedziach w Tygodniku Ciechanowskim naszego kierownika okregowego ,czy tez prezesa -nie mam pojecia -moze ktos z Warszawy ?????? Ciekawe czy bedzie telewizja, prasa lokalna ,przedstawiciele wladz lokalnych ???? Az mnie ciarki przechodza ,coz to bedzie za impreza na caly Ciechanow i okolice ,przeciez wzieli na nia cale 5 PLN ,jak sie ubrac- na zabawe czy stype-ale i tak wezme flaszke na frasunerk -zdrowka !!!!!!!!!!do nastepnych trzydziestu lat ROD SONY w PZD . Do zobaczenia w sobote po 23.00 na wspolnym kacu po............!!!!!!!!!??????
    • Gość: ole Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.12, 09:01
     już wczoraj pili i zbierali warzywka na pokaz, a mnie ukradli 5 świerków( 2 wielkości człowieka),ukradli 2 beczki,wszystkie zaworki przy kranie i wąż, podpalili maliny, nawet kamienie ukradli i zniszczyli wszystkie paprocie. Istna dewastacja i nie chce się nic robić Kiedyś kradli warzywa i 2 razy próba włamania się do domku..
     Takie oto "kwiatki" na tych ogrodach. A wejść się nie da, trzeba mieć klucz, więc kto tak dewastuje? Pan na rowerku wczoraj powiedział, że on na polecenie innego otwiera bramę i nie wie czy nas wpuścić, i nie wiadomo gdzie tamten jest, i nie wiadomo czy za 2 godziny ktoś by wypuścił samochód przewożący konieczny sprzęt. Ludzie - to zabawa w kota i myszy na tych działkach.
     Tylko żeby prasa choć opisana i zarejestrowala ten grajdołek spitych rządzących.
         • Gość: koko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.xdsl.centertel.pl 08.08.12, 09:02
          Jestem dzialkowcem SONY od jego powstania tj.1982r, i mimo ze aby otrzymac wtedy dzialke musialem zaplacic 9.000zl,/ dzialka 300m, zarobki obecne ,porownywalne z tamtymi /myslalem ze ta dzialke bede mial na wlasnosc?.Do dzis nie wiem ,na co te pieniadze wplacilem i co gorsze nie mam zadnego pokwitowania.Jestem za zlikwidowaniem PZD .Nic gorszego jak za panowania PZD nam sie nie stanie.Przeciez w majestacie prawa wyplacamy haracz w tym roku 21000 Warszawaie i prawie 24000 pln naszemu zarzadowi ,w sumie na zebranych planowanych 60000 pln. 45 000pln idzie na utrzymaniu naszego "ukochanego " PZD i zarzadu.I dlatego nie ma pieniedzy na zrobienia Dnia Dzialkowca -chcac wypic piwo ,zjesc kasznke z nasza wladza trzeba bylo zaplacvic 5 pln, a kto nie wplacil ,nie wpuscili z trzezwym i glodnym dziadem nie beda sie bawic!!!Ciekawe czy zarzad i ich rodzinka zaplacila ?????????Strszy ponad 70-letni ,30 letni czlonek SONY, byly spolecznie dzialajacy w zarzadzie dzialkowiec z krecaca sie lezka opowiada jak "bramkarze " go nie wpuscili.Ciekawe czy to za te 5 pln byl zorganizowany Dzien Dzialkowca ? A jesli nie to ciekawe co na to komisja rewizyjna ,jak rozliczy to ZALOBNA 30 rocznice powstania SONY a moze STYPY............?
          • Gość: BENIO Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.12, 06:46
           Co to jest żałobny rapsod czy co? Koko jak nie zapłaciłeś to Cię nie wpuścili - a ty zaraz masz łzy w oczach i musisz o tym napisać. Ale co najsmutniejsze nie zostaniesz już prezesem bo PZD idzie do likwidacji i na kogo teraz będziesz pisał. Ale jak Cię zdążyłem poznać z twoich wypowiedzi to jakiś obiekt sobie znajdziesz i dalej będziesz gdakał ko, ko, ko......
           • Gość: gosc Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.xdsl.centertel.pl 14.08.12, 11:11
            Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech-uwielbianego, Stworzyciela Zielonej Wyspy i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii - widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, ministra Tuska prawdomównego, który z Balcerowicza jest zrodzony, przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVN-u prawdziwego. Przez Lisa stworzone, po dziś dzień mówione. Współistotne Tuskowi. A przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego zgłupienia, zstąpił z Kaszub. I za sprawą mitu o dziadku z Wermachtu, przyjął miliardy z Unii i stał się premierem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli. Został przez nią poklepany, pochwalony i nagrodzony. I ponownie wybrany dnia wyborczego, jak "przewidział" OBOP. I wstąpił do Rządu. Siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale, na następną kadencję. A kurestwu jego nie będzie końca. Wierzę w Donka Sondażowskiego, Pogromcę Kiboli, który z Nocnej Zmiany pochodzi. Który z Niesiołowskim i Kopacz wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę. Który mówi ustami Olejnik, Durczoka i Miecugowa: wierzę w jedną, wielką, powszechną i aferalną Platformę Obywatelską. Wyznaję drożyznę, brak emerytury i podwyżki podatków by lepiej się żyło. I oczekuję powrotu gumy DONALD w kioskach Ruchu oraz wprowadzenia ACTA, GMO i mianowania Kasi Tusk naczelną ONET-u.
            • Gość: koko Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.xdsl.centertel.pl 16.08.12, 21:17
             Benio, w jaki sposob traktujesz uczestnikow forum musisz byc :madrym jak Atena,pieknym jak Apollo, wojowniczym jak Ares,plynie w tobie niebieska krew,posiadasz z 200 IQ , potrafisz jeszcze lepiej klamac niz byly rzecznik prasowy Urban. A tak wlasciwie jestes starym ,schorowanym ,sfrustrowanym i samotnym czlowiekiem.Piszac ostatni komentarz musiales byc jeszcze na kacu po wypitym piwie w dniu dzialkowca.A to moze ty okolo 23.00 nie mogles trafic do bramki .Zegnam nieczule .Dalsza dyskusja z toba bylaby ponizej mojej godnosci .Pozdrowienia dla Mazdy KOKO
             • Gość: benio Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.12, 09:11
              Koko zgadzam się z tą pierwszą częścią twoich wypocin, z ilu ty mądrych książek przy pisaniu tego tekstu musiałeś korzystać ,bo przecież sam byś tego nie wymyślił. Ale dopiero ty musisz być stary jeśli pamiętasz rzeczników prasowych z tak zamierzchłych czasów, i jeszcze jedno nie jestem ani stary, ani sfrustrowany, tym bardziej samotny, gdyż mam wspaniałą partnerkę życiową (żonę) ,czy już na pewno nie jestem schorowany, a tak w ogóle nie próbuj porównywać mnie ze sobą , ty jesteś stary - to nie przeszkadza pewnie wcześniej się urodziłeś. Na imprezce byłem ale nie zgadłeś że byłem na kacu jak pisałem poprzedni tekst, gdyż na drugi dzień wyjeżdżałem na wczasy, jeżeli bym nie wyjeżdżał to na pewno bym jedno lub ze dwa piwka wypił, ale nie aż do kaca - nie rób z kogoś pijaka, może sam masz takie problemy. Muszę się ciebie zapytać - co ty robiłeś o 2300 przy bramce, kiedy inni działkowcy bawili się w najlepsze na imprezie, kim ty jesteś że w tym dniu prowadziłeś inwigilację kto i w jakim stanie przez bramkę wychodzi . Czyżby odezwała się stara natura i przyzwyczajenia. I jeszcze jedno nie wypinaj się tak z tą twoją godnością , bo jest z nią bardzo różnie , niestety MAZDA nie pozdrawia cię , ale gdacz dalej.
  • Gość: hortensja Re: Zarząd działek rekreacyjnych Sosna za szpital IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.14, 16:05
   Witam miłych Działkowiczów
   No i nastała nam jesień.I choć zimy jeszcze nie było,ja zaczynam planować wiosenne nasadzenia.Marchewka i pietruszka to nie moja bajka,ale jeśli znają Państwo jakieś ciekawe kwiaty,może niekoniecznie mam na myśli te popularne,to bardzo proszę o poradę.
   Może coś podobnego do hortensji,ewent. jakieś ciekawe odmiany tych kwiatów.
   Pozdrawiam Państwa i do zobaczenia przy wiosennych pracach.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka