Dodaj do ulubionych

jakiego polecacie adwokata d/s rodzinnych

IP: *.dynamic.chello.pl 26.03.13, 14:34
Prosze o rade. Jaki adwokat w Ciechanowie z zaangazowaniem poprowadzi sprawe rodzinna dotyczaca kontaktow z dzieckiem.
Obserwuj wątek
          • Gość: c Re: jakiego polecacie adwokata d/s rodzinnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 19:30
            Uczciwi często nie potrafią w sądzie wygrać dlatego, że szkoda im pieniędzy na adwokata. I niech przegrywają dopóki nie uświadomią sobie, że proces sądowy wymaga specjalistycznej wiedzy, której to taki uczciwy ale "głupi" człowiek nie ma. I niech się bronią sami, i niech płacą przedawnione długi bo o terminach przedawnienia zielonego pojęcia nie mają, i niech nie zgłaszają wniosków dowodowych w terminie bo po co, niech nie przychodzą na wyznaczone rozprawy i niech myślą, że przez to cokolwiek wstrzymają...

Tak jak z bólem zęba chodzi się do dentysty i nie próbuje się samemu leczyć w domu,
            tak z problemem prawnym idzie się do prawnika.
            A jak się nie idzie to się potem płacze
            • Gość: gość Re: jakiego polecacie adwokata d/s rodzinnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.14, 10:54
              "C" widać że masz kasę i wygrywasz tylko dlatego. Myślę, że wielu uczciwych nie stac na adwokatów.Czy dlatego maja przegrywać? A bogate "bufony" zło czyniące maja wygrywać za opłaty adwokató? To podłe i okrutne. Tak własnie prawo i sady i prokuratury zeszły na "psy".
              W sądownictwie - co widac i słychać- można się okupic i wygrac wszelkie zło, ale trzeba mieć kasę. Więc ty "c" masz takie pstre myslenie, że ktos uczciwy żałuje kasy na adwokata. Uczciwy powinien uczciwie być traktowany i prawo powinno być nie za kase. Realia pokazują, że w sądzie bronią za kasę alkoholika, złodzieja, mafiozę, zabójcę itd itp. A biedni uczciwi po prostu nie maja szans w tym zwariowanym nie wolnym procederze w kraju gdzie mamona bożkiem i zwyciężcą. I co to za sądy, że biednemu odmawia się adwokata z urzędu. A gdzie równe prawa stron? Tacy sedziowie, sądy i podobne instytucje.
              • Gość: C do Gościa Re: jakiego polecacie adwokata d/s rodzinnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.14, 18:20
                Gościu mylisz podstawowe pojęcia. Ja nikogo nie bronię, ale spędziłam jako protokolantka na rozprawach wiele lat i naprawdę naoglądałam się wiele. Pracowałam za nędzne pieniądze od razu mówię. Nie wspominam o osobach, których status majątkowy jest taki, że ledwo co im starcza na chleb. Ja mówię o osobach z klasy średniej - 80% ludzi targających się po sądach.

Sens mojej wypowiedzi był taki, że ludzie nie oszczędzają na zdrowiu. Jak boli ząb to idzie do dentysty, zazwyczaj prywatnie bo weź tu się dostań na NFZ. Jak coś doskwiera też do innego specjalisty. Nikomu nie przychodzi do głowy ( choć pewnie są i wyjątki) by leczyć się samemu. A jak przyjdą do sądu to myślą, że są Ą Ę i nie potrzebują specjalisty.

Otóż wiedza prawnika to taka sama specjalistyczna wiedza jak i lekarza tylko z innej dziedziny. Są sprawy proste jak np nabycie spadku.. ale są sprawy naprawdę skomplikowane, gdzie wystarczyłoby iść po opinię do adwokata za śmieszne 100 zł i mieć chociażby jakiś pogląd na sprawę. A tak to widzę ludzi chociaż uczciwych, chociaż wiem, że mają rację to jednak nie potrafią w sądzie się sami obronić bo nie znają nawet procedury, nie znają terminów, chociaż sąd ich poucza to oni i tak nie rozumieją. Ktoś taką wiedzę zdobywał latami, więc to chyba normalne, że weźmie za to pieniądze. Ale to strony powinny się troszczyć o własny interes. Sąd jest niezawistny, bezstronny ale kiedy jedna strona ma adwokata, który potrafi określić swoje żądania a druga strona stoi zielona i nie wie co się dzieje, nie wie jak powiedzieć o co jej chodzi to co sąd ma zrobić? Wydaje wyrok na podstawie zebranego materiału.

Wszystkim tak bardzo szkoda na adwokatów, ale nikt się nie bulwersuje, kiedy fryzjerka po zawodówce za 15 min strzyżenia kasuje 50 zł, za koloryzację bierze 150 zł (gdzie profesjonalna tubka farby kosztuje ok 30 zł i ma ją na dwa razy). Oczywiście też się uczyła i jej wiedza coś kosztuje, ale no błagam chyba nie porównywalnie do 5 lat studiów i 4 lat aplikacji prawnika. A ceny praktycznie takie same. A która wiedza jest więcej warta z punktu widzenia własnych interesów majątkowych?
                • Gość: D. Re: jakiego polecacie adwokata d/s rodzinnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.14, 23:38
                  "C" kpisz. Sady niezawisłe to moze istniały dawno temu, kiedy ciebie na swiecie nie było. Teraz dla ciebie "marne 100 złotych", a dla innych to tyle maja na tydzien jedzenia dla dwojga czy trojga. Uważam, że dawno powinno byc w sądach nagrywanie z rozpraw, bo takie sekretarki-protokolantki często piszą i mylą fakty razem z tym sedzia co dyktuje. I jak później udowodnic takim "niezawisłym"?
                  Ponadto - w sadzie podobno istnieje tzw. zasada równych stron. Dlaczego zatem sędzia nie poucza o tym biedniejszych i dlaczego odmawia się adwokatów z urzędu (tez mi odmówiono niesłusznie, bo taki kaprys sędziego). I prawdą jest, że adwokat z adwokatem się dogaduje w sprawie, i ten kto da wiecej ten wygrywa często. A i te kaucje bogatych po co? Niezawisłość?
                  • Gość: C Re: jakiego polecacie adwokata d/s rodzinnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.14, 07:37
                    D nie masz pojęcia o czym mówisz i nie dyskutuj z osobą, która przepracowała na sali 6 lat. Sędziowie odmawiają adwokatów z urzędu dlatego, że ludzie wnioskują o nich w sprawach w których są zupełnie nie potrzebni. Jeśli Pani X ma zapłacić pani Y 10 tys złotych i wnioskuje o adwokata urzędu bo ma niskie dochody? Na co jej adwokat, wystarczy zapłacić swoje zobowiązanie, nic jej adwokat nie pomoże. Zapada postanowienie o odmowie ustanowienia i już jest bluźnienie pod nosem. Ludzie nie mają pojęcia kiedy im adwokat potrzebny a kiedy nie.

Protokolantki mylą fakty? No widzisz jakbyś się zapoznał z procedurą to wiedziałbyś, że na każdym etapie jak sędzia dyktuje możesz prostować to co powiedziałeś i nakazać by zapisano inaczej jeśli uważasz, że przekręcono Twoją wypowiedź.

Sąd poucza a podstawowych uprawnieniach, których strony i tak nie potrafią zrozumieć. Nie potrafią nawet zrozumieć terminów do wniesienia środka zaskarżenia. Sąd nie będzie robił im wykładu z procedury.
                    • Gość: D. Re: jakiego polecacie adwokata d/s rodzinnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.14, 08:31
                      "C" nie broń siebie i swoich po fachu "sądowym" . Wiem więcej niż ci się wydaje. I nie pisz bzdur.
                      Nie komentuj głupawo pewnych procedur i zachowań w sądzie. Niestety sądy niezawisłe zamieniły się w towarzystwo skorumpowane. Odmowa adwokata z urzedu (choc znam przypadek, że ten wziął kase i nawet nie rozmawiał ze stroną mu przypisaną, więc o czym to świadczy? proste nawet dla laika, że adwokaci się dogadują, i aby było łątwiej to nie daje się adwokata z urzedu np. w sprawach rodzinnych (matce występującej o alimenty dla dziecka, i tak się manipuluje najsłabszym).
                      "C' ty pouczasz, sad poucza , tylko że fakty móewia za siebie i stąd nagle tyle interwencji czy zgłoszeń do Helsinskiej Fundacji Praw człowieka czy Min. Sprawiedliwości, bo skargi na sędziego czy adwokata to pryszcz, który u prezesa sadu ginie szybko, swój swemu krzywdy nie zrobi...
                      Jestem zdecydowanie za nagrywaniem w sądach, za umniejszeniem zatrudnionych, by sąd nie był przekupny. Wtedy można byłoby odtworzyc każde słowo, a nie piszą protokoły i nakazuja szybko podpisac, albo dopiero za kilka dni mozna przeczytac, bo... protokól u sedziego... Tak to niestety bywa "C", faktem jest to co piszę, nie wyssane z palca ale z tego co sądach. Księgę można by napisać. Ale pisanie tu nic nie pomoże. Kłam idzie szeroko w małych i wielkich sądach. A te gmachy sądów dla wygody tam pracujacych za państwowe pieniądze. I nie odpisuj bzdet "C' czy "c" dla ciebie wszystko jedno, jestes jaki jesteś w każdej sprawie różny.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka