Dodaj do ulubionych

Trenerze Nawałka ... dlaczego ?

03.07.16, 17:16
Dlaczego nie skorzystał Pan z rozwiązania holenderskiego trenera Louisa van Gall , który w ostatniej minucie dogrywki z Kostaryką zmienił bramkarza na rezerwowego Tima Krula , który dzięki obronie 2 karnych zapewnił Holandii awans w karnych 4 : 3 . Trzeba było to rozwiązanie skopiować i wstawić Artura Boruca , który na pewno lepiej wywiązałby się z obroną rzutów karnych. Tym bardziej , że wcześniej były karne ze Szwajcarią i Portugalczycy wiedzieli już jak broni Łukasz Fabiański. Aż dziwne , że tylu doświadczonych piłkarzy było obok łącznie z Prezesem Bońkiem i pozwoliło Fabiańskiemu z uporem rzucać się stale w lewy róg bramki a Portugalczycy stale strzelali w prawy. To była naprawdę duża NIEKOMPETENCJA !
Obserwuj wątek
  • rododendron37 Re: Trenerze Nawałka ... dlaczego ? 04.07.16, 22:07
   U Holendrów to ciekawa sprawa. Podstawowy bramkarz, Jasper Cillessen fatalnie broni karne (obecnie jego skuteczność obrony karnego w trakcie meczu to ~ 7%). Tim Krul również może się pochwalić fatalną statystyką 6%. LVG na treningach widział, że stosunkowo spośród powołanych bramkarzy najlepiej karne łapie Krul i miesiąc przed turniejem postanowił w razie czego przygotować Krula specjalnie pod obronę 11, wiedząc że w meczach bronić będzie Cillessen. Jeśli chodzi o Polskę to skuteczność obrony karnych przedstawia się następująco (źródło transfermarkt): Boruc~ 25% , Szczęsny ~ 23%, Fabiański ~ 19%. Jak widać poziom jest mniej więcej wyrównany i nie tak fatalny jak w przypadku bramkarzy holenderskich. Jasne Boruc ma trochę lepszą statystykę, ale nie ma przepaści między nim a Fabiańskim. (Dla przykładu skuteczność innych bramkarzy: Neuer ~ 31%, Rui Patricio ~ 23%, Iker Casillas ~ 21%). Gdyby Nawałka zdecydował się na wpuszczenie Boruca, a ten nic by nie wybronił to też mógłbyś pisać że jest to NIEKOMPETENCJA i jak można było zdjąć Fabiana, który nie dał podczas meczu żadnego powodu żeby go zmienić. Równie dobrze Boruc mógłby coś wyjąć i byłby bohaterem. Ryzyko zawodowe. Ale nie zgodzę się, że to niekompetencja. W przeciwieństwie do nas wszystkich Nawałka widział drużynę na treningach i gdyby rzeczywiście Fabiański odstawał od kolegów pod względem karnych to sądzę, że miałby plan B. A że widzi więcej od nas świadczy chociażby postawienie na Mączyńskiego (Wisła Kraków), który rzeczywiście korzystniej zaprezentował się niż Zieliński (11 sezonu w Serie A), wcześniej cofnięcie Rybusa na lewą obronę i można wymieniać tak dalej.
     • master2015 Re: Trenerze Nawałka ... dlaczego ? 16.10.16, 11:13
      Widziałem wczoraj konferencję / pokazane to było w świetle tej afery/ na której Panu PIŁKARZOWI Teodorczukowi opadała od snu głowa i był "stawiany do pionu" przez dawane jemu "kuksańce" przez bramkarza Szczęsnego , który był bardzo rozbawiony tą sytuacją.
      Twierdzę , że gdyby Pan Teodorczuk nie był " na gazie" to te dwie okazje kiedy piłka muskała jemu fryzurę by WYKORZYSTAŁ !!! Zawodnik miał ŻYCIOWĄ szansę , aby po kontuzji Arka Milika zaistnieć . Jak mówi przysłowie ... " głupich nie sieją " Są teraz dwie alternatywy , albo będzie natychmiast wyeliminowany przez Trenera Nawałkę , albo Panom Nawałka - Iwan powiemy SPRAWDZAM i DZIĘUJEMY. Pan Iwan podobno tak się integrował z piłkarzami , że podobno był z nimi !!! Cóż można powiedzieć ... FACKEN IDIOT !

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka