Dodaj do ulubionych

Przebudowa zamku

29.09.06, 23:47
Dziś na zamku była prezentacja ostatecznego projektu przebudowy zamku. Będzie głównie szkło i beton :/ Zdjęcia mozna zobaczyć tu:

czasciechanowa.pl/forum/viewtopic.php?t=49&start=15
Obserwuj wątek
      • wieremek Re: Przebudowa zamku 30.09.06, 09:26
        Jessoo
        A co to za cholerstwo??
        Ani to się je ani pije z naszym Zamkiem
        Kto na to pozwoli/l??
        Mam tylko nadzieje, ze niektórzy forumowicze, zamiast bombardowac siebie, wezmą się za bombardowanie zamku, żeby to zniszczyć zanim powstanie
      • widok4 A co, mało tam macie pól i ugorów pod zabudowę?! 26.04.07, 00:15
        na te "kawałki nareszcie współczesnej architektury"?
        Mają chłopki coś wartościowego to zaraz spaskudzą. Chłop czego nie zemle albo
        nie wydoi to mu nic nie warte. Wytnie, zburzy albo przerobi na taksówke.
        Osobna historia to te wykształciuchy z dyplomami architektów, pierwsze do
        projektowania "kawałków współczesnej architektury" dla ciemniaków z kasą.
    • phk1 Re: Przebudowa zamku 04.10.06, 21:50
      [PHK1] jeśli szkło i beton to puchatek tego wam nie zrobił napewno i nie
      akceptował.liberalne i wolne myśli w architekturze po drugiej stronie zamku
      można budować bo tam jeszcze dużo miejsca ostało się.I na Płockiej 100 szkło i
      stal to rozumiem dla nowego budynku.Puchatkowi odpowiada tak jak jest,no może
      czasami jakiś dach rozkładany na czas opadów deszczu w czasie imprez.
    • phk1 Re: Przebudowa zamku 11.11.06, 16:59
      [phk1] W ostatnim wydaniu CZASU CIECHANOWA bardzo kontrowersyjny artykuł o zamku
      ciechanowskim.Osobiście PucHateK1 nie zgadza się z tezami a z jedną szczególnie.
      1/zostawić zamek w takim stanie dewastacji i zniszczenia jakim był i to dość
      dawno ,bo rzymskie coloseum tez nikt nie naprawia od czasów rzymskich
      ps.wielu 'światłych obywateli z tego miasta pamięta to miejsce niezbyt
      pozytywnie /na podstawie ich wywiadów/ jako odludzie ,mało ciekawy obiekt
      ....... ale warto promować to miejsce,stawiać warunki mediom by ten zamek w
      relacjach pokazywać w całej okazałości jego kształtu,a nie tylko cegły z muru
      jak to pokazała GAZETA WYBIóRCZA po rajdzie warszawskim w promocji suzuki,to
      miejsce warte jest promowania a nie ględzenia o coloseum z rzymskiej metropolii
      z milionami mieszkańców i setkami innych atrakcji turystycznych
      • phk1jeden Re: dobudowa do ratusza 25.12.06, 22:32
        [phk1] nowe awangardowe dziełko POdobające się POradnym POwstanie z tyłu ratusza,
        PucHatKowi nie bardzo pasuje to między już istniejącymi budynkami ,szkoda ,ze
        tyle imprez plenerowych było z tysiącami mieszkańców z tego miasta,wystarczyło
        postawić namiot z makietą ratuszabis z hostessami by zbierały opinie i
        zastanowić się o POtworku architekturki
            • jortex projekty ratusza [tutaj] 27.12.06, 20:06
              Tutaj można obejrzeć WSZYSTKIE projekty konkursowe i na gorąco skomentować :)
              arch.ciechanow.net.pl/forum/viewtopic.php?t=62&postdays=0&postorder=asc&start=15
              zapraszam.
              • phk1 Re: projekty ratusza [tutaj] 27.12.06, 20:18
                [phk1] sporo tekstu,ładne zdjęcia .Tak niePOradni radni dali sobie kit
                wcisnąć.Suma nieduza za zwycięski projekt,więc potraktujcie to niePOradni radni
                za wypadek przy pracy i swoje zdanie napiszcie.A architekci zwyciescy niech
                szukają nowych awangardowych gwiazd w kosmosie,a kasę niech przepiją na IBIZIE
                • phk1jeden Re: ratusz 28.12.06, 07:40
                  [phk1] projekty nowoczesne szklo i stal są ładne ,ale może nie w tym miejscu
                  zrealizowane,żeby nie było ,że PucHatKowi
                  nic sie nie podoba
                  No i zadam pytanie klasyka Kononowicza -BIUROKRACTWO-:))
                  tak nam sie rozrosnie na TRZY obiekty już,czy to aby koniec na tych trzech?
    • anula_a Re: Przebudowa zamku 27.12.06, 22:49
      dziś rano wywnętrzałam się w wątku o fryzjerkach, że totalne bezguścia w tym mieście, ale patrząc dziś w TC na propozycję rozbudowy ratusza w Ciechanowie i na zawarte w tym wątku propozycje modernizacji zamku dochodzę do wniosku, że to chyba taki niekorzystny klimat naszego miasta, że rzuca sie ludziom na głowę, a raczej na oczy,
      ta szklana potwora, która ma stanąc koło ratusza, to kompletny dysonans w okolicznej zabudowie - pięknego neogotyckiego budynku ratusza i utrzymanych w podobnym charakterze urzęd zatrudnienia i banku,
      bez urazy, ale w podobnej sytuacji nie pozwoliłabym tym, którzy decydowali o wyborze tego projektu wybierać projektu psiej budy :(

• phk1 Re: Przebudowa zamku 28.12.06, 11:20
          [phk1] to Puchatek ma skomentować POlitycznie-:)?
          czy sPOlegliwie-:)?
          tą POważnie zaangazowaną pracownię w dzieło rozbudowy Ciechanowa?
          To może jak z tymi marketami? kaganek oświaty nam przynieśli z zachodu
          w temacie handelku,nam akurat POlakom,proste pudełka z blachy falistej ze
          styropianem wewnątrz
    • neur Re: Przebudowa zamku 06.01.07, 21:13
      To wielka tragedia dla naszego miasteczka,,, stracimy ostatni wartosciowy zabytek.

Jestem zduzgotany, kiedys sie mogłem pochwalic ze chociash zamek mamy fajny, a
      teraz bede sie wstydził takiego bochomaza.
          • phk1 Re: Przebudowa zamku 07.01.07, 16:38
            [phk1-jortex] widać też zorientowani w tym TC jak Ciechoroba bo może redaktor
            ROMEK NADAJ niedopełnił rzetelności dziennikarskiej-:)),bo to nie dotyczyło
            spraw pracowniczych, a on ostatnio nagrodzony przez panią inspektor GIPIPu
            • romannadaj Re: Przebudowa zamku 09.01.07, 10:56
              Z doborem ilustracji do tekstu o wykopaliskach przy zanku nie miałem nic
              wspólnego. Dziękuję za życzenia w sprawie przyznanego mi wyróżnienia, choć
              przyznać muszę, że nie pogniewałbym się, gdyby phk1 złożył mi je w innej, mniej
              złośliwej formie. Odnośnie ilustracji, rzeczywiście ta zamieszczona w TC jest
              nieaktualna. To ten sam projekt, ale przeszedł on poprawki, wcale nie
              kosmetyczne. Nasza koleżanka napisze o nich do najbliższego wydania TC.
              Pozdrawiam uczestników forum - Roman Nadaj
              • wieremek Re: Przebudowa zamku 09.01.07, 12:36
                Tylko bardzo Pana proszę , zamieście aktualne projekty.
                Bo społeczeństwo nie wiem już komu wierzyć. Jedni mówią o takich inni o innych. Ja już tu zglupiałam. A chcialabym w końcu dowiedzieć się jak w rzeczywistości bedzie wyglądał i zamek i ratusz.Czy mam się już za wczasu wstydzić ze tu mieszkam, czy jeszcze nie.
                Pozdrawiam
              • phk1 Re: Przebudowa zamku 09.01.07, 14:22
                [PHK1-ROMAN] my lud Ciechanowa-:) widzim tekst,obrazek i RN i dlatego do pana
                ten tekst.Nie każdy wie jakie są relacje,dlaczego akurat to zdjęcie
                wprowadzające w b łąd czytelnika. Gratulacje złozyłem z dużą dozą SYMPATI I
                UśMIECHU wpisując znaczek buźki -:))
                I chociaż wiem ,że kazdy pracownik ma zawsze racje jest biedny i pokrzywdzony i
                wykorzystywany i za darmo może każdą sprawę wnieśc to tyle w temacie pana NAGRODY.
                Sam Pan wie jak ważne jest zdjęcie prasowe przy danym tekscie.
                Tak ważne ,że nie poznałem naszego WW w dzisiejszym wydaniu EXTRA ,jak może tego
                zamku niepoznamy i to nie tylko my Ciechanowianie-:)
                Pozdrawiam Pana Proszę i tu pisać by wiarygodnośc forum wzrosła,a wie Pan do
                czego piję zapewne.
      • phk1 Re: figo - fago - disco polo 17.01.07, 07:26
        [phk1ijajco] zamek jak zamek co ty myslałeś Jajco,że to po to by przed wojskiem
        gród warowny chronić i kasę wydawać na umocnienia i dach nad głową ludności
        okolicznej,są mądrzejsze autorytety po szkołach,konkursach,nagrodach z
        doswiadczeniem w takich sprawach,teraz modne szkło bo chociaż jak się stłucze po
        imprezce to i wymienic można i łatwo umyć jak okienko w domowym zaciszu.Władze
        myślą i myslą no to wymysliły,a jak mawiał klasyk Leszek M. jesli mamy poparcie
        i społeczeństwo nas wybrało wiekszością głosów to mamy akceptację na wszystkie
        nasze działania i pomysły.
        • phk1 Re: figo - fago - disco polo 17.01.07, 16:50
          [phk1] no i figo-fago może będzie z przebudowy,dobudowy,nadbudowy,zabudowy,
          RATUSZA w szkle ?
          Tam też łatwo wymienialny element po rozruchach miejscowego moherowego beretu z
          moherowym kapeluszem w parze z elementem anarchizującym społeczeństwo.
          Szkło stłuczone na szkło zbrojone się wymieni?
          A jak się skrystalizuje szkieło i mętne bedzie,też sie wymieni na przezroczyste?
          Mycie okienek,zamiast tynkowania co kilka lat,toż to sam zysk dla URZęDU
          Pozdro radni,Ciechanów nie LUWR,ale swojskopiramide mieć bedzie?
      • flyguy71 Re: Przebudowa zamku 20.01.07, 16:41
        nie! koncepcja jest słuszna - zbudujemy zamek na miarę naszych możliwości - ze
        szkła i betonu - kupujemy projekt za ile? no ile? a my mamy z tego 70%. A
        później się to odrzuci i ogłosi, że było to sprzeczne z ogólnie społeczno
        przyjętą ideą. I zamówimy nowy projekt.
    • jortex Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 21.01.07, 16:08
      Ze strony UM:

"30 stycznia (wtorek), godz. 17.00, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, ul. Warszawska 61

Spotkanie z prof. Wiesławem Gruszkowskim, który wygłosi wykład "Zamek
      ciechanowski a zapisy karty weneckiej". W trakcie spotkania odbędzie się
      prezentacja projektu "Rewitalizacja Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie".

Wstęp wolny"

No, drodzy moi - jest okazja zobaczenia projektu dra Kleczkowskiego "na żywo"
      razem z samym projektantem - którego możecie tam "ozłocić" lub "zjechać" za
      całokształt.

Zapraszam.
      • phk1 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 21.01.07, 19:11
        [phk1] nie będę tam bo nie mam wtedy czasu,gdyby ktoś był i nasze posty
        przedstawił i wtedy ustosunkował się arch.Kleczkowski do nich .
        I ten ktoś wpuścił to na to forum to bardzo proszę.Dużo zdjęć makiet też proszę
        zrobić i wpuścić na to forum z róznych stron
              • wieremek Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 21.01.07, 20:26
                Tu chodzi o coś więcej. Zrobiono już ze mnie praktycznie "wariatkę" w temacie odnośnie przebudowy zamku. Cóż ja jestem juz po prostu zla i chce osobiście sie przekonac, bo mam dość słuchania ciąglę od kogos innego - to nie ten projekt, to ten, nie to tamten. Takze jesli ktos jeszcze będzie mógł BYĆ to będę wdzięczna, bo później jeszcze ktoś powie, ze moje zdjecia to nie zdjecia ostatecznego wyglądu.
                  • Gość: Krzyszak Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... IP: *.3s.pl 31.05.07, 19:06
                    Otworzyłem okienko na zielonym pasku zgodnie z sugestią autora i co zobaczyłem,
                    zakończenie artykułu o ciechanowskim projekcie cyt.
                    " projekt zamku a Karta Wenecka".
                    Winna jest zatem Karta Wenecka. Jesli zatem karta wenecka jest motorem
                    dewastacji krajobrazowej naszych zamków, to ją wyrzućmy do kosza, albo
                    zinterpretujmy tak, aby merytorycznie słuszna teoria konserwacji zabytków,
                    preferowana przez kulturowych daltonistów, nie przeszkadzała w odbudowie klimatu
                    budowli, atmosfery jaka powinna tam w zamku panować.
                    Kiedy odbudowywali francuzi Carcasone czy Czesi Podzamek lub Karshtain
                    , nikt o karcie weneckiej nie słyszał i może dlatego są takie wspaniałe.
                    Może teraz z betonu byłyby solidniejsze, ale przypominałyby socrealizm.
                    A gdzie byli twórcy tej karty gdy odbudowywano Wawel, przecież mogły zostać
                    koszary austriackie - też byłyby zabytkowe. Myślę ,że współczesna myśl
                    konserwatorska to wylewanie dziecka z kapielą , w imie jakichś wyimaginowanych
                    racji.
                    W dobie łatwości odczytywania wiek materiałów, zapisy karty weneckiej nie
                    zezwalające na zastosowanie w zabytku materiałów zbliżonych co do faktury i
                    barwy, podobnych do pierwotnych ,jest co najmniej niezrozumiały, a wyjaśnienie
                    komnserwatorów o jej słuszności, przypomina opowiadanie ślepca o kolorach.
                    Oni po prostu nie czują zjawiska - krajobrazu miejsca - genius locci, tylko
                    swoje rzemiosło - technikę. Ktoś im wmówil że to jest właściwe i jak barany ida
                    za tym głosem, a przecież już jest następny wiek i tęsknota ludzi do
                    przeszłości wskazuje na konieczny odwrót ot tych teorii nowoczesności.
        • sanna9 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 09:51
          Szkoda mi Ciebie, byłeś prawdopodobnie jednym z tych nielicznych młodych (chyba z cztery osoby). Też byłam i nie zauważyłam, aby któraś z kobiet na sali (zresztą w różnym wieku) siedziała w moherowym berecie na głowie. Chyba, że dla ciebie kobiety około 25, 30, to też już mohery. Kilka takich zauważyłam. A skoro masz pretensje do młodych, że nie przyszli, to przy okazji nie obrażaj ludzi w innym wieku, nic o nich nie wiesz. Największego znawcy tematu też nie było. A tak wogóle, jakoś nikt nie był przeciwny projektowi, a tyle się na forum naprotestowano....
          • marekzalewski0 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 10:14
            ...tzw.,,moherowy beret''to nie capka na głowie - tylko Glowa, na pewno nie
            zalezy to od wieku -delikwenta/ki.
            Wykład był wspaniały, chyba teraz wszystko jest jasne nawet dla niedowiarków.
            Dało się zobaczyć ciekawe, optymistyczne reakcje dotychczasowych
            oponentów ,,rewitalizacji''/proszę nie mylić z odbudową/ naszego zamku.
            Największy znawca był, to Pan Profesor - i trudno było Go nie widzieć i
            słyszeć - nawet mając złą wolę. Operował argumentami a nie ,,blablaniem''tak
            jak to zwykły ,,szczekać''tzw.,,wilki''. Ja osobiście życzę determinacji
            Dyrekcji Muzeum w dotarciu do celu. Pozdrawiam
            • sanna9 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 11:31
              oczywiście, że moher to charakter, a nie czapka na głowie, ale mnie to wkurza,
              bo dla niektórych osoba kilka lat starsza, to już babcia albo dziadek. Byłeś i
              wiesz, że byli różni ludzie, w różnym wieku i nikt nie prezentował swoich
              moherowych poglądów. Ja nie śmiałabym kogoś, kogo nie znam od razu oceniać,
              tylko dlatego, że jest parę lat starszy. Mnie to obraziło, bo gdybym była
              moherem, to poszłabym do kościoła, a tak się akurat składa, że raczej rzadko tam
              zaglądam. Podzielam Twoje zdanie, jeśli chodzi o zamek, trzeba wyjść ze
              stereotypów, zaproponować nowe i śmiałe rozwiązania. Myślę, że potomni nas
              ocenią, nie oceniajmy sami swoich pomysłów nawzajem, bo właściwie nikt z nas nie
              ma jednej i słusznej recepty. A którąś przecież należy wybrać. Dlaczego nie tą?
                    • magik1985 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 16:59
                      czegoś nie rozumiem.

Po pierwsze: ja też nie jestem zwolennikiem projektów rewitalizacji Zamku
                      podopbnych do tego, w którym coś na podobe stadionu piłkarskiego zostało
                      wstawione w środek ZAmczyska. Nie, nie i jeszcze raz nie! Na to się nie zgodzę,

ale nie rozumiem zachowania niektórych osób, które zamiast krytykować projekt:
                      "Nie podoba mi się on, bo...." itd, krytykuje się wykonawcę. Że nie jest alfą i
                      omegą, że się nie zna, ż ejego projekty są niedoskonałe. Czemu to ma służyć, bo
                      chyba nie kontruktywnej dyskusji...
                      Pozdrawiam
                      Maciek Paprocki
                      • jortex Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 18:30
                        2/3 "Architektury Ciechanowa" było na w/w spotkaniu - Michał Kaczorowski i
                        Łukasz Jędrychowski. Ja zaś nie przybyłem z przyczyn obiektywnych (mam sesję na
                        UKSW)

Co do rozsądnej dyskusji - to taką właśnie chcemy i będziemy prowadzić. Niebawem
                        pojawią się nowe argumenty - specjaliści już nad nimi pracują (my tylko
                        dostarczamy im materiał)

Grzegorz Kęsik
                        • magik1985 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 22:20
                          jortex napisał:

> 2/3 "Architektury Ciechanowa" było na w/w spotkaniu - Michał Kaczorowski i
                          > Łukasz Jędrychowski. Ja zaś nie przybyłem z przyczyn obiektywnych (mam sesję na
                          > UKSW)
                          >

Usprawiedliwione ;-) Znam ten ból

> Co do rozsądnej dyskusji - to taką właśnie chcemy i będziemy prowadzić. Niebawe
                          > m
                          > pojawią się nowe argumenty - specjaliści już nad nimi pracują (my tylko
                          > dostarczamy im materiał)
                          >
                          > Grzegorz Kęsik

UUUU.Nieźle, nieźle. A już myślałem, że nie dożyjemy czasów, w których to NAD
                          ARGUMENTAMI BĘDĄ PRACOWAĆ SPECJALIŚCI...Muszę i ja chyba takiego specjalistę
                          zatrudnić, żeby nad moimi argumentami popracował, bo sam chyba rady nie daję ;-).
                          Pozdrawiam.
                          Maciek Paprocki
                      • marekzalewski0 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 19:07
                        ..ma Pan wiele racji, ale...
                        to, że się Panu czy komuś, coś podoba - to jeszcze nie znaczy wiele. To
                        oczywiście Państwa prawo, ale... jeżeli, robicie sobie Coś w swoim ,,domu''.
                        Jest wielu domorosłych architektów, historyków, poetów, muzykantów, malarzy,
                        rzeźbiarzy i można jeszcze tą wyliczankę ciągnąć dalej. Proszę bardzo -
                        realizujcie swoje Hobby na swój domowy użytek.
                        - Wiem, że w Polsce wszyscy się na wszystkim znają , są lekarzami, malarzami,
                        poetami, ...
                        ,,Nie podoba mi się on, bo...mi się nie podoba''- to Nic tylko BLEBLE.
                        Niestety tak się w Polsce porobiło, że ,,krzyczeć''każdy może.
                        pozdrawiam
                          • phk1jeden Re: Marku Zalewski 31.01.07, 20:33
                            [phk1] coś Panu dyskusja wymyka się z ram-:))
                            może inny profesor będzie miał inne zdanie do powiedzenia moherom i wilkom i
                            komu tam jeszcze?
                            dopóki fachowcy trzymali w szufladzie swoje szkice to nie było krzyku,pokazali
                            swoje robótki i my je oceniamy 'ciemny ludek' -:)' swoimi małymi główkami.
                            Osoby tam zgromadzone i kulturalnie się usmiechajace nie oznaczają akceptacji 100%
                            • marekzalewski0 Re: Marku Zalewski 31.01.07, 20:45
                              czyżby nożyce się odezwały?...miły człowieku /phk1jeden/, na pewne inny
                              profesor będzie miał inne zdanie - też tak myślę , i jeszcze inny, i jeszcze
                              inny...ale to Oni będą decydowali, i całe szczęście. pozdrawiam zamyślonego
                                • marekzalewski0 Re: Marku Zalewski 31.01.07, 23:07
                                  ...jakieś kłopoty ze zrozumieniem mojej wypowiedzi? To proszę się wrócić do
                                  szkoły podstawowej. Dziękuję za bardzo dobrą opinię, sam siebie gorzej
                                  oceniałem. Poprawię się. Pozdrawiam i polecam przeczytać jeszcze raz a może
                                  parę razy moje wypowiedzi...
                            • mak.d.k Re: Marku Zalewski 01.02.07, 11:34
                              "Osoby tam zgromadzone i kulturalnie się usmiechajace nie oznaczają akceptacji
                              100%"
                              Powstaje pytanie: czy spotkanie w Muzeum nie miało właśnie na celu aby wszyscy
                              mogli wypowiedzieć swoje zdanie? W moim odczyciu właśnie taki był cel.
                              A wykład profesora Gruszkowskiego miał przybliżyć temat i poszerzyć horyzonty
                              tym, co to od swoich poglądów uzależnieni sie czują i "ciemnym ludkiem" z duma
                              się tytułują.
                              • phk1 Re: Marku Zalewski 01.02.07, 12:04
                                [phk1-mad] miło ,że zwracasz uwagę m moje zdanie ,zapewne też tam nie byłeś?,ale
                                jak czytam to tam nikt nie chciał się wychylać z pytaniami?
                                Więc może pan profesor dałby głos tej najbardziej wykształconej częsci
                                społeczeństwa ,która uzywa internetu jak komórki-:)
                                jakiś adres lub www do profesora?
                                • mak.d.k Re: Marku Zalewski 01.02.07, 12:33
                                  phk1 napisał:

> [phk1-mad] miło ,że zwracasz uwagę m moje zdanie ,zapewne też tam nie
                                  byłeś?,al
                                  > e
                                  > jak czytam to tam nikt nie chciał się wychylać z pytaniami?
                                  > Więc może pan profesor dałby głos tej najbardziej wykształconej częsci
                                  > społeczeństwa ,która uzywa internetu jak komórki-:)
                                  > jakiś adres lub www do profesora?

Byłem, byłem. I bardzo dziwiłem się, że nikt z przeciwników projektu głosu nie
                                  zabrał. Najlepiej olać spotaknie albo siedzieć cicho ze strachu.
                                  80-cio letni pan Profesor, poza wiedzą, zaprezentował wysoki poziom kultury
                                  osobistej i kultury słowa, której bardzo często brakuje "najbardziej
                                  wykształconej częsci społeczeństwa". Dobra to była lekcja, żal mi tych którzy
                                  nie przyszli. Była możliwość skonfrotowania własnego ego z wartościami
                                  prezentowanymi przez Profesora.
                                  • phk1 Re: znowu spam-;) 01.02.07, 13:12
                                    [phk1-mad] dyskusja znowu zbacza z ram-:)
                                    wszystko co piszesz o profesorze nie umniejsza naszego szacunku dla niego,ale to
                                    nie jest argument dla pozytywnego widzenia tego planowanego obiektu.
                                    Może więc pisz i przekonaj nas że stal,beton,szkło,kolor są o'key
                                    • mak.d.k Re: znowu spam-;) 01.02.07, 13:32
                                      phk1 napisał:

> [phk1-mad] dyskusja znowu zbacza z ram-:)
                                      > wszystko co piszesz o profesorze nie umniejsza naszego szacunku dla niego,ale
                                      t
                                      > o
                                      > nie jest argument dla pozytywnego widzenia tego planowanego obiektu.
                                      > Może więc pisz i przekonaj nas że stal,beton,szkło,kolor są o'key

Właśnie o to chodzi. Gdybyś był, sznowny Puchatku, może sam wyabstrachowałbyś
                                      odpowiednie argumenty z wykładu. Może nie doczytałem do końca ale nie
                                      zauważyłem, żebyś tłumaczył dlaczego stal,beton,szkło,kolor nie są o'key.
                                      Zwróciłem za to uwagę, Twoje "uależnienie od własnych poglądów" i staram się Ci
                                      pomóc.
                                      • phk1jeden Re: replika słowna skasowana 01.02.07, 17:40
                                        [phk1] makodiku ja nie cierpię szkła i betonu i stali w takim otoczeniu.
                                        Jednym podoba się MISS POLONIA 2006/fachowcom/ a mi nie w ramach clou-:)

Jakiś tydzień temu rozmawiałem z moim
                                        znajomym ze szkoły, który wyjechał do Anglii 2 lata temu. Zapytałem go w pewnym
                                        momencie:"słuchaj stary, dlaczego Ty nie wracasz?" A on na to: "Bo tutaj
                                        wszystko wokół polityki się kręci. Ja nie ufam już żadnemu politykowi, bo przez
                                        17 lat robili wszystko, żebym teraz za pracą wyjeżdżał za granicę, a prezydent
                                        Kaczyński, to jeszcze Nas(czyt. emigrantów) "nieudolnymi ludźmi" nazywa"(podczas
                                        ostatniej wizyty w Londynie, jakby ktoś przeoczył;-)). To taki off topic, ale
                                        istotny. Ma PAn rację mówiąc/twierdząc, że " A dla kogo mamy to wszystko robić,
                                        skoro młodzież tylko strzykawki rozrzuca i butelki po winie". Ale jest też inna
                                        młodzież. I prosze mi wierzyć.Mam 21 lat. Mam kontakt z młodzieżą, która za 3-4
                                        lata, po skończeniu studiów moze nie wrócić do Ciechanowa. Wszyscy (ale to
                                        dokładnie) winią lokalne władze, za to, że wieczorami nie mają się gdzie
                                        podziać. I pan, ani ja ich toku myślenia nie zmieni. Ale można im pomóc.

[phk1-mag]]dość dziecinnie brzmi tłumaczenie twojego kolegi twoimi słowami,powód
                                        bo 'polytycy' to bo 'polytycy' tamto.
                                        Wyjezdzac można od kilkunastu lat dla bardziej obrotnych i aktywnych ludzi.
                                        Od dwóch lat jest tylko duzo łatwiej dla wiekszej ilości.
                                        Muszę bronić Kaczyńskiego bo najpierw żle przetłumaczono to na angielski,a potem
                                        okazało się ,że mówił o pewnej liczbie uciekajacych z Polski ,którzy i tu i tam
                                        nie radzą sobie i trzeba im pomóc,tak to dziś pamiętam.
                                        Zawsze obcokrajowiec bedzie drugiej kategorii w tamtej kulturze pomimo tej
                                        wielkiej 'poprawnosci politycznej' ,
                                        a warto dziś posłuchać newsów o BIG BROTHER I HINDUSKIEJ GWIEZDZIE.
                                        Jedynym rozsądnym argumentem jest ,że tam lepiej płacą za taką samą pracę i
                                        warto to wykorzystać i potem spróbować zainwestować to w swój biznes w
                                        Ciechanowie skoro los dał nam taką szansę nawet przez tych polityków których tak
                                        nielubimy.
                                        Zapros go by popisał jak tam jest nie tylko jemu.
                                        ps. warto wejść na forum wrocławia zero moderatora,masa tematów,polecam,tam
                                        dopiero czuć oddech wolnosci dla forumowiczów
                                        --

PucHateK1JEDEN-UZALEżNIONY TYLKO OD SWOICH POGLąDóW-:)
                                  • ms18 Re: Marku Zalewski 01.02.07, 19:10
                                    Poniekąd racja. Z drugiej jednak strony można zrozumieć argumenty strony przeciwnej. Załóżmy tak - ktoś przychodzi na spotkanie, nikogo nie zna, nie jest doktorem, profesorem, a nie podoba mu się szkło i beton i naprawdę nie może zrozumieć mieszanki nowoczesnych materiałów z gotycką cegłą. I czy on jeden będzie miał na publicznym forum odwagę spierać się z profesorami, doktorami i dyrektorami? Już chociażby sam fakt przewagi "tytularnej" odbiera mu pewności siebie. Dlatego ja uważam, że na spotkaniu powinien być obecny jakiś profesor, który nie akceptuje połączenia szkła i cegły gotyckiej i on również powinien przedstawić swój wykład. Dopiero wtedy krytyczne głosy ośmieliłyby się mówić. Natomiast wszystkie osoby wypowiadające się są zwolennikami tego pomysłu i może dlatego pojawiło się tak mało głosów krytycznych.

Pozdrawiam.
                                    • phk1 Re:znowu post of spam 01.02.07, 19:24
                                      [phk1-ms] zgadzam się ,że powinni byc dwaj rózni znawcy tematu,
                                      pózniej relacje w prasie,no i pisz w pionie bardziej bo osobiscie nie lubię do
                                      drugiego pokoju isc czytac dalszego ciagu postu-:))
                                      pozd
                                      • phk1 Re:replika - CC 03.02.07, 23:28
                                        [phk1]
                                        1/p.Nadratowska mówi by wypowiadali się Ci co się znają i tylko konstruktywnie
                                        bo rozumiem ,że ciemny ludek nie moze mieć swojego zdania?
                                        2/p.PROFESOR mamy patrzec jak na dzieło sztuki,i ciemny ludek od najmłodszych
                                        lateklatek ma to robić
                                        3/p.PIOTROWSKI czy on z ciechanowskiego klanu PIOTROWSKICH? ten się chociaż
                                        łamie i niepewny tak do końca i tak trzymać dalej ,może kolejne zmiany bedą
                                        4/p.ZALEWSKI fanatyk projektu i zapewne podobała mu się pierwsza wersja ,teraz
                                        druga i kolejne też .
                                        5/p.MAŁOWICKI 'pałac kultury i nauki' już prawie zabytkiem chociaż była
                                        koncepcja zburzenia go ,ale ostał się,więc i my polubimy ten projekt za pół wieku
                                        6/p.KLECZKOWSKI żle odczytujemy projekt my krytycy,ale jest szansa ,ze bedą może
                                        kolejne zmiany
                                        7/maja zabrać głos w dyskusji jeszcze inne gremia ,więc czekają krytycy bo
                                        przekonani wybrali pierwszy i drugi to i kolejny następny wybiorą ,aż dojdziemy
                                        do obupólnej zgody,a kasę niech POlytycy PO już kombinują bo OPudzą się pod
                                        koniec kadencji i mydlić oczy bedą co zrobią w kolejnej kadencji
                                        --

PucHateKowe-małeconieco-:) __________ phk1@gazeta.pl
                          • magik1985 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 22:16
                            marekzalewski0 napisał:

> ...moją wypowiedź kierowałem do Pana Paprockiego...
                            > pozdrawiam

Dziękuję że raczył Pan Panie Marku odpowiedzieć. Ja natomiast zgadzam się z
                            Panem w stu procentach. Moja ocena projektów jest przedstawiona na forum
                            Architektury. Jest to ocena z punktu widzenia laika. Podba mi się/ nie podoba
                            (niepotrzebne skreślić). Grzegorz Kęsik interesuje się architekturą i też ma
                            prawo się wypowiedzieć. Pan w tym "siedzi" mówiąc kolokwialnie i szanuję Pana
                            zdanie. Nie wiem, czy w architekturze miasta są ogólno przyjęte normy, niepisane
                            umowy między architektami, tak jak w Warszawie, żeby żaden biurowiec nie był
                            większy od Pałacu Kultury. Nie znam się. Wupowiadam się cały czas jako laik i
                            mam wątpliwości nie co do projektów, tylko sposobu wyrażania poglądów. O ile
                            mnie pamięć nie myli, a rozum podpowiada, żeby walczyć z poglądami, a nie z
                            człowiekiem, który je wygłasza. TO JEST MOJA WĄTPLIWOŚĆ.

Pisze Pan: Niestety tak się w Polsce porobiło, że "krzyczeć każdy może". Wie
                            Pan, ja wolę KONSTRUKTYWNY krzyk laików i hobbystów, niż, nazwijmy to,
                            "dyktaturę znawców".Proszę zwrócić uwagę na cudzysłów ;) Tego krzyku trochę
                            jest, ale nie jest on na pewno konstruktywny.
                            Pozdrawiam
                            Maciek Paprocki
                            • marekzalewski0 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 31.01.07, 23:21
                              ...Panie Maćku jak Pan widzi spokojnie nie możemy pogadać, zaraz Nas od czci i
                              wiary...że tacy to i tacy.
                              Tak, tak sie porobiło i właśnie dlatego, że ten ,,niby ...KONSTRUKTYWNY krzyk
                              laików i hobbystów..." jak to Pan raczył napisać, jest na każdym kroku to tak
                              jest w tej naszej Polsce. Fajnie się jedzie, czy emigruje na ,,zachód''do
                              Europy czy w świat. Proszę posłuchać młodych ludzi co to uczynili i spytać :
                              DLACZEGO? Sam jeszcze do końca nie wiem, choć ktoś mi przed chwilą chciał
                              wmówić, że wiem wszystko.
                              A tak na marginesie, to ten kto również chce mi pewnie wmówić, że to Ja chcę
                              rewitalizować nasz ciechanowski zamek, że Ja go
                              tak ,,paskudnie''zaprojektowałem, i że to wszystko to moja wina. Oj chyba będę
                              musiał się wyspowiadać i przeprosić CAŁE społeczeństwo Ciechanowa...
                              pozdrawia skruszony Marek Zalewski
                              • magik1985 Re: Info dla zainteresowanych sprawą zamku... 01.02.07, 10:49
                                marekzalewski0 napisał:

> A tak na marginesie, to ten kto również chce mi pewnie wmówić, że to Ja chcę
                                > rewitalizować nasz ciechanowski zamek, że Ja go
                                > tak ,,paskudnie''zaprojektowałem, i że to wszystko to moja wina. Oj chyba będę
                                > musiał się wyspowiadać i przeprosić CAŁE społeczeństwo Ciechanowa...
                                > pozdrawia skruszony Marek Zalewski

Panie Marku. Nie przesadzajmy. Ja nie twierdzę, że to Pan jest winien całemu
                                zamieszzaniu. Każdy z Nas/Was (niep. skreśl.) jest winien. Czy autor projektu
                                przyjechał do Ciechanowa, żeby podyskutować na ten temat z "laikami i
                                hobbystami"? Jeśli tak, to czemu nie dyskutowali z autorem, tylko z Panem, jako
                                człowiekiem popierającym ten projekt? Ja wiem, że to pytanie nie do Pana, ale
                                tak wygląda kolejna z moich wątpliwości. Jak czytam lokalne gazety,to całą akcję
                                widzę tak:
                                1. Ogłoszono konkurs, prace nadesłano.
                                Cisza
                                2. Ogłoszono wyniki konkursu, prace pokazano.
                                Cisza
                                3. Wrzawa na różnych forach internetowych, że jest zmiana regulaminu, ze to że
                                śmo. I co ze strony organizatorów?
                                A no cisza.
                                Nie wiem czy Państwo zdają sobie sprawę z tego, że ten zamek będzie stał
                                jeszcze, jak Bóg pozwoli, setki lat.I ktoś do jasnej anielki musi wziąć
                                odpowiedzialność za to, jak on będzie wyglądał. A ludzie/mieszkańcy Ciechanowa
                                nie kojarzą autora projektu, tylko osoby, które znają ze swojej społeczności. To
                                pewnie dlatego te ataki na Pana.
                                Ja Pana nie atakowałem i atakować nie zamierzam, bo i powodów nie mam.

Pisze Pan, że łatwo wyjechać za granicę. Jakiś tydzień temu rozmawiałem z moim
                                znajomym ze szkoły, który wyjechał do Anglii 2 lata temu. Zapytałem go w pewnym
                                momencie:"słuchaj stary, dlaczego Ty nie wracasz?" A on na to: "Bo tutaj
                                wszystko wokół polityki się kręci. Ja nie ufam już żadnemu politykowi, bo przez
                                17 lat robili wszystko, żebym teraz za pracą wyjeżdżał za granicę, a prezydent
                                Kaczyński, to jeszcze Nas(czyt. emigrantów) "nieudolnymi ludźmi" nazywa"(podczas
                                ostatniej wizyty w Londynie, jakby ktoś przeoczył;-)). To taki off topic, ale
                                istotny. Ma PAn rację mówiąc/twierdząc, że " A dla kogo mamy to wszystko robić,
                                skoro młodzież tylko strzykawki rozrzuca i butelki po winie". Ale jest też inna
                                młodzież. I prosze mi wierzyć.Mam 21 lat. Mam kontakt z młodzieżą, która za 3-4
                                lata, po skończeniu studiów moze nie wrócić do Ciechanowa. Wszyscy (ale to
                                dokładnie) winią lokalne władze, za to, że wieczorami nie mają się gdzie
                                podziać. I pan, ani ja ich toku myślenia nie zmieni. Ale można im pomóc.
                                Pozdrawiam
                                Maciek Paprocki
      • phk1 Re: 15.lipca 1410 02.02.07, 21:37
        [phk1] jesli pomnik upamiętniajacy wielkie zwyciestwo słowian nad germanami
        zaowocuje plastikiem,halogenem,szkłem tez na warmii i mazurach niedaleko tej
        bitwy jak to wstępnie proponuje SAMOOBRONA to poddaję sie jako puchatek
        ANDRJU L pokonałeś Puchatka ,GUCIO pierwszy kasiarz z Ciechanowa zwycieżył
        ,wtedy spadam.
        • woophy Re: Kawiarnia 03.02.07, 18:57
          W projekcie jest zbudowanie między wieżami kawiarenki internetowej. Myślę że to zły pomysł. Lepsza byłaby zwykła kawiarnia ale z hot-spotem (darmowym bezprzewodowym internetem))
          • ms18 Re: Kawiarnia 04.02.07, 01:50
            Na spotkaniu można się było dowiedzieć, że w zamku nie będzie restauracji ani hotelu, bo takich obiektów w Ciechanowie jest bardzo wiele. Rozumiem, że kawiarenek internetowych to się nie tyczy...

A tak w ogóle - po co kawiarenka internetowa? Dla ciechanowian taką kawiarenkę można równie dobrze otworzyć w budynku muzeum przy Pl. Kościuszki. A turyści mają chyba lepsze rzeczy do roboty niż buszowanie w sieci.

PS. phk - musisz jednak polatać do drugiego pokoju :) samo mi się tak na bok rozwleka.
            • phk1 Re: Kawiarnia 06.02.07, 14:54
              [phk1] dziś wiedziony wczorajszymi relacjami z tvp3 z nadzieją na jeszcze
              większą wodę pod zamkiem chciałem trochę zdjeć takiego zameczku na wodzie
              kliknąć,a tu juz po wielkiej wodzie.Niejaki pan Piotrowski kazał się w relacji z
              pod zamku nie bać tej wody,ale zapomniał nadmienić lub mu to wycięli ,że są i to
              wielkie obawy o zaszpecenie zamku.
              Dla efektu propagandowego jakaś ciechanowska firma może byc lekką konstrukcję z
              tym czerwonym dachem walła ponad mury? Bo patrząc NA ZAMEK nie widzę jakby on
              miałby być piękniejszy z takim stodolastym dachem.
              Sama bryła zamku jest wizytówką tego miasta i BASTA jakby i rzekła królowa Bona
              zapewne swojemu STAREMU królowi mężowi-:)
              • woophy Re: Kawiarnia 06.02.07, 16:50
                A znając polskie realia skończy się na tym że dachówkę zastąpi blachodachówka a granitowe kostki staną się pięknymi kosteczkami bauma :)

PS. Pan Piotrowski jest zdaje się entuzjastą projektu...
                • phk1 Re: Genealogia 06.02.07, 17:55
                  [phk1-whoop] ja tam nie wiem który Piotrowski jest który i co mysli-:)?
                  A ostatnio w skasowanych postach przez GUCIOWEGO pisałem o trzech panach
                  Piotrowskich w jednym tygodniu piszacych w lokalnych mediach
                  Więc domagamy się jakiejś miejskiej legendy - genealogii rodu Piotrowskich
                  W CZYM KTO SIę SPECJALIZUJE-:))
                  PucHateKowe-małeconieco-:) __________ phk1@gazeta.pl
    • okular19 Re: Przebudowa zamku 07.02.07, 11:16
      czy na tym polega "rewitalizacja"??czy nie ma dokumentow opisujacych jak nasz
      zamek kiedys wygladal?moze jeszcze wstawia zielone plastikowe okna jak w
      Dzialdowie? jak dla mnie to porazka. jesli zamek "zrewitalizuja" wg tego
      projektu, to juz nie bedzie czym sie chwalic przyjezdnym...
      • woophy Re: Przebudowa zamku 07.02.07, 17:24
        Jak tłumaczono nam na spotkaniu z architetem - rewitalizacja czyli przywrócenie do życia. A dokumentów świadczących o wygladzie faktycznie nie ma (są jakieś słowne opisy ale np rycin czy szkiców brak) dlatego postanowiono zbudować obiekt będący świadectwem naszych czasów tak jak zamek w Działdowie jest świadectwem błędów i wypaczeń końca XX wieku ;)
        • jortex Re: Przebudowa zamku 07.02.07, 18:28
          A może po prostu niektórzy architekci nie potrafią czytać tekstu ze
          zrozumieniem? Tylko muszą gotowe obrazki mieć? A i nawet wtedy jeszcze potrafią
          wszystko spaprać... ;)
              • phk1 Re: Przebudowa zamku 07.02.07, 20:30
                [phk1-whoo] ale to zamek czy kamienica? tak z daleka to widzę.
                To o taki 'projekt' to i puchatek zabiegał,ale zero odzewu było wczesniej-:)

[phk1] kto pyta nie błądzi i nie ma głupich pytań!
                1/z ilu cegieł może składać się nasz zamek?
                2/czy WW wydał by pozwolenie na budowę takiego obiektu?
                3/czy w ogólne możliwe by było dostać pozwolenie na budowę mniejszej repliki?
                4/jak długo można by budować taki zamek?
            • jortex Re: Przebudowa zamku 09.02.07, 22:34
              magik1985 napisał:
              > Szanowny Jortex!
              > Grzegorzu! Gdzie obiecane argumenty montowane przez specjalistów/znawców tematu
              > ?

Ciężką broń składa się dłużej...
              • phk1 Re: Przebudowa zamku 10.02.07, 16:15
                [PHK1] ZAMEK nasz oblany taflą wody to jest marka warta rejestracji jako znak
                towarowy z tego miasta.POlecam PR tego miasta ,a nie tylko cegły z muru,a o tym
                pisałem w watku o rajdzie warszawskim.
                Piękne zdjęcie w ostatnim CC,zanim woda opadła ,a kiedyś tam dawno,gdy woda była
                większa to zdjęcia naszego zamku jeszcze piękniejsze widziałem w kalendarzu MIGu.
                No i LJ w CC napisał zdanie odrebne od tych oszołomów bez wykształcenia
                PlastycznegO i POzycji sPOłecznej,że nie wszystko co się świeci szkłem,stalą to
                złoto-:)
    • anettajan Re: Przebudowa zamku 07.02.07, 21:33
      Ludzie, co wy robicie z tymi zamkami!!!!!!!!!!!!!!!!Przyjrzyjcie się jak
      wygląda zamek w Działdowie.Przecież to są zabytki, więc niech wyglądają jak
      dawniej.Odrestaurować, znaczy wrócić do pierwotnego wyglądu.BEZNADZIEJA!!!!
      • patrysia1 Re: Przebudowa zamku 10.02.07, 19:48
        cyt. "Dom Duży nie może niczego udawać" TC z 06.02.2007 - ale nie przeginajmy w
        przeciwną stronę. jak chcecie nowoczesne budowle stawiać to może w innym
        miejscu a nie szpecić zabytki. A tak w sumie to mam pytanie: czy to co
        podziwiamy w Malborku to wszysko oryginalne? Chyba nie. Nie lepiej byłoby
        zrobić z tego prawdziwą atrakcję /dobrze wyglądającą-a nie taką Poczwarę/ a w
        środku wystawy z prawdziwego zdarzenia. Ludzie mieli by coś do zwiedzania a i
        miasto by może na tym zyskało w postaci turystów. Oczywiście jeśli postara się
        o dobrą promocję miasta nie tak jak obecnie.Nawet jeśli ktoś przyjedzie to
        gdzie w centrum miasta mamy informację którędy na Zamek. Ludzie przyjadą wyjadą
        i nawet nie wiedza że tu jest jakis zamek.
    • jortex Odrzucone dokumenty... 12.02.07, 20:45
      Nasze "elity" mają tendencję do ignorancji. Istnieją przecież dokumenty
      archiwalne opisujące wygląd zamku i jego zabudowań - ale "po co je dokładnie
      analizować?" Jeśli mimo wszystko macie ochotę się z nimi zapoznać to zapraszam:
      arch.ciechanow.net.pl/forum/viewtopic.php?t=261
      G. Kęsik
        • jortex Re: Odrzucone dokumenty... 13.02.07, 21:28
          Do tego dochodzą jeszcze pomiary zachowanych reliktów, i wykopaliska
          archeologiczne. Jeśli specjalista mówi, że można, a takie zapewnienie usłyszałem
          osobiście, to znaczy, że można. Zresztą nawet średnio zorientowany mieszkaniec
          po przeczytaniu takich dokumentów widzi, że coś przed nim ukryto. Pańskie
          pytanie uważam raczej za czysto złośliwe. Można zamek odtworzyć prawidłowo,
          tylko niektórym się nie chce zebrać wszystkich materiałów, a jeszcze inni mają
          swoje interesy - i dlatego mamy obecnie taki projekt jaki mamy.
          • t_rex Re: Odrzucone dokumenty... 14.02.07, 09:21
            zamek przebudowny w ten czy inny sposób powinien brdziej być widoczny od strony
            Rynku, ratusza, ul. Warszawskiej. Ponawiam pomysł rozpatrzenia rozebrania
            budynków Urzędu Statystycznego!!
                  • t_rex Re: Odrzucone dokumenty... 14.02.07, 12:41
                    a jaki, przepraszam, to zabytek jest???
                    równie piękny co drewniane chałupiny które kiedyś na warszawskiej
                    stały.........cóz to za przykład ,architektury? jakiej?bryła bez składu i ładu.
                    Oddziela tylko dwie nasze charakterystyczne elementy: zamek i ratusz>
                    • jortex Re: Odrzucone dokumenty... 14.02.07, 13:48
                      t_rex napisał:
                      > a jaki, przepraszam, to zabytek jest???
                      > równie piękny co drewniane chałupiny które kiedyś na warszawskiej
                      > stały.........cóz to za przykład ,architektury? jakiej?bryła bez składu i ładu.
                      > Oddziela tylko dwie nasze charakterystyczne elementy: zamek i ratusz>

Ten budynek kiedyś wyglądał inaczej:
                      arch.ciechanow.net.pl/xix/el01.htm
                      ...i zamiast go burzyć, lepiej przywrócić do pierwotnej formy.
                      • t_rex Re: Odrzucone dokumenty... 17.02.07, 20:17
                        doskonały przykład co mozna zrobić czyli jak spaskudzić stare
                        budownictwo. .Przywrócic w starej postaci?-OK, jesli nie da rady - zburzyć ,
                        będzie placyk z widokiem na nasz zamek. Jeszcze jedno, jak po tak duzych
                        zmianach mozna ten budynek otaczać ochroną konserwatorską, przecież to
                        szkaradne paskudztwo, od patrzenia na które oczy bolą!!!
                        • jortex Re: Odrzucone dokumenty... 18.02.07, 12:13
                          Dlatego, że coś jest oryginalne (w znaczeniu cegły ;) pomimo, iż estetycznie już
                          bezwartościowe. Takie teraz dominuje myślenie, które m.in. rzekomo nie pozwala
                          również na tradycyjną odbudowę zamku. Ja się z takim myśleniem nie zgadzam, a
                          przynajmniej nie traktuję go doktrynalnie. Zbyt mocno uwypuklono "czas" zaś
                          zmarginalizowano człowieka - przy definicji zabytku. Jak dla mnie wcale nie
                          byłoby zbrodnią "przeniesienie" budynku elektrowni w inne miejsce poprzez jego
                          wyburzenie i wzniesienie od podstaw gdzie indziej w formie z okresu
                          międzywojennego. Zabytek bowiem to nie tyle stare cegły co pewna idea i kultura
                          oddziałująca na człowieka. Jeśli idea i kultura zostają zakłócone, to stare
                          cegły również stają się bezwartościowe. I to m.in. grozi naszemu zamkowi, jeśli
                          zostanie odbudowany w obecnie lansowanym projekcie. Stanie się takim bezideowym
                          koszmarkiem jak elektrownia na Nadrzecznej.

PS. Samo wyburzenie elektrowni i tak niewiele pomoże. Najpierw trzeba się pozbyć
                          drzew. :)
                    • phk1 Re: Odrzucone dokumenty i projekty 23.02.07, 09:34
                      [phk1] a tak by można było bez autorytetów pójść i zobaczyć w realu wszystkie
                      projekty modeli i te odrzucone w kolorkach i w przestrzeni ?
                      Taka wystawa IPN jak zlustrowano zamek-:)) ?
                      Projekt,plansze,modele,argumenty za i przeciw na planszy wypisane.
                      Wszelkie godziny rautów nie wszystkim pasują by być,więc warto pomyśleć o stałej
                      ekspozycji.
      • phk1 Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 19.02.07, 15:22
        [phk1] e tam-:)))
        21luty jest jazz pełną gębą więc jak zespół będzie się spózniał to może jakiś
        prelegent dostałby trochę czasu i dla wiekszego grona tez miłosników i z
        przestrzenią i wyobrażnią muzyczną w półkulach mózgowych to by pogawędził nam,a
        zapewne atmosfera będzie mniej sztywna niz w muzeum.
        • jortex Zmiana charakteru spotkania! 20.02.07, 11:16
          P. Dyrektor Muzeum twierdzi, że spotkanie w środę ma charakter wyłącznie
          MERYTORYCZNY i NIE JEST przeznaczone dla szerszej publiczności. Zapraszam zatem
          tylko tych, co chcą coś merytorycznego nt. zamku powiedzieć. PRZEPRASZAM, za
          ewentualny kłopot, ale takie są skutki bałaganu informacyjnego.

Pozdr.
          G. Kęsik
      • bruum Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 21.02.07, 10:27
        W ostatnim wydaniu jednej z likalnych gazet na temat rewitalizacji wypowiada się
        Pan Małowiecki. Nie znam człowieka, ale wiem że z zabytkamu ma wiele wspólnego.
        W pełni popieram jego wypowiedź.
        Szkoda że zepsują nasz zamek. Wielu moich znajomych będąc w naszym mieście robi
        TAAAKIE oczy widząc jakie caculko ty mamy. Dlaczego chcą nam to zepsuć? To już
        lepiej zostawić tak jak jest. Chęciny są ruiną a wycieczki walą tam z całego
        kraju i nie tylko. może zamiast wydawać pieniądze na tę kupę szkła i stali
        lepiej wydać je na promocję.
        Dla mnie osobiście realizacja tego projektu w takim kształcie to po prostu głupota.
          • marekzalewski0 Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 21.02.07, 23:49
            ...jak zwykle G.Kęsik opowiada tylko to - co jest jego ,,bajką''.
            Spotkanie było bardzo merytoryczne - twórcze. Myślę, że doszliśmy do ciekawych
            wniosków, które dużo wyjaśniły i do roboty...
            Szkoda, że nie było ,,oponentów''np.Ryszarda Małowieckiego ale trudno -
            nieobecni nie mają głosu. Spotkanie było jednym z wielu gdzie można było Coś
            wnieść do tematu ,,rewitalizacji''naszego ciechanowskiego zamku.
            Także okazało się, że ,,rewelacyjne znaleziska archiwalne''Grzegorza Kęsika są
            znane naukowcom od niemal 30 lat. Mówienie, że Pani Dyrektor Muzeum ,,zażyczyła
            sobie''nowoczesne... jest nieuprawnione i chamskie...
            Wychodzi na to, że tylko Pan G.Kęsik ma tylko rację a opinie wielu profesorów,
            naukowców do NIC....?!
            • magik1985 Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 22.02.07, 10:03
              A moze tu nie chodzi o Panią dyrektor muzeum i o przestrzenie wystawiennicze?
              Jeśli nie o to Panie Marku chodzi, to o co?Co ma myśleć SPOŁECZEŃSTWO? Jak jest
              informowane? Bo według mnie w ten oto sposób:
              1. Głos z "MIASTA".: Drodzy Państwo, szanowni obywatele zamek będzie odbudowany.
              Na środku stanie piękny dom duży, gdzie będzie restauracja, jakaś sala pod
              wystawy i coś tam jeszcze."
              2.Społeczeństwo: (słabo słychać) YHY!

I co?
              Moim zdaniem WOGÓLE nie jest potrzebny ten kurnik w zamku, przynajmniej nie
              ciechanowianom, któzy zamiast tego woleliby zapewne większą ilość koncertów w
              lato na zamkowym dziedzińcu, lub błoniach.

Pozdrawiam!
              Maciek Paprocki
              • marekzalewski0 Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 22.02.07, 10:55
                ...drogi Panie Macieju Paprocki, Drodzy Państwo...
                właśnie tego typu bzdurne/przepraszam/ informacje docierają do Was - i tyle.
                Nikt nie miał i nie ma zamiaru ,,zepsuć''naszej ciechanowskiej ikony jakim jest
                Zamek, powtarzane są brednie o jakimś kurniku, szkle, fosie z wodą na
                dziedzińcu. Zapewniam, że to czyste brednie. Czemu Ci co tak interesują się
                losami Zamku np. nie byli wczoraj na spotkaniu i wieloma autorytetami w tej
                dziedzinie. Wymyśla się jakieś bajki, którymi straszy się społeczność, i po co
                czemu tak? Ci co to robią - wcale nie myślą o przyszłości.
                Jaka restauracja, jaki kurnik , Panie Maćku , niszczy Pan piękną sprawę z którą
                nie potrafiono sobie poradzić od 50 lat a może i więcej - PO CO ???
                Czy dobrze tak , w ciepełku prowincjonalnego miasteczka się żyje?
                To dlaczego młodzież ucieka , na pewno Pan też chętnie wyjeżdża z Ciechanowa?
                Jak można coś zrobić , to nagle,,prowincjonalna słoma z butów wyziera''.
                Tego Pan żąda dla siebie i swoich wnuków ?
                pozdrawiam
                • szyperski.marek Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 22.02.07, 15:44
                  A dlaczego Pan, Panie Marku zakłada, że wszyscy w Ciechanowie chcą nowoczesnych
                  rozwiązań? A może są tacy, którzy nie krzywią się z niesmakiem na myśl, o
                  normalnym, 40-parotysięcznym prowincjonalnym Ciechanowie. A Pan zaraz
                  ze "słomą". A co jest złego w "ciepełku prowincjonalnego miasteczka"? Nie każdy
                  musi być "światowcem".
                  • marekzalewski0 Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 22.02.07, 16:20
                    ...A dlaczego Pan, Panie Marku zakłada, że Ja tylko chcę nowoczesnych rozwiązań
                    w Ciechanowie? Przecież to, że bronię/tylko/ koncepcji, która wygrała przecież
                    konkurs to jeszcze NIC nie znaczy. Chyba mi wolno. Dlaczego nie miałem zabrać
                    głosu w ,,dyskusji'', bo przecież to jest tylko dyskusja. Proszę nie wmawiać mi
                    ani innym czytającym i wypowiadającym się na tym forum, że ,,to wszystko''przez
                    Marka Zalewskiego. Ja wcale nie uzurpuję sobie prawa do ,,decyzji'', co się
                    stanie dalej z zamkiem to na pewno ani Ja, ani Pan a tym bardziej G.K.na to
                    bezpośredniego wpływu nie mamy. I też, zapewne jak Pan się nie ,,krzywię''i z
                    wielką chęcią tu w Ciechanowie /moje rodzinne miasto/ mieszkam, no chyba - że
                    mnie ktoś wypędzi. Lubię to prowincjonalne ciepełko, zapewniam.
                    Oj, Panie Marku, ale Pan poleciał z tym ,,światowcem'', czyżby coś zabolało?
                    Na przyszłość bardzo proszę odczytywać prościej moje intencje, bo nie mają DNA.
                    Zapewniam, że to iż zabieram ,,głos''to tylko w trosce o estetykę Ciechanowa.
                    Tak się składa, że się ,,wtrącam''ale dlaczego NIE?
                    Pozdrawiam
                      • marekzalewski0 Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 23.02.07, 11:06
                        ...znowu, epatuje się przeciętnego ciechanowianina ,,jakąś wiedzą" w prasie/CC/,
                        która JEST ZNANA OD BODAJ 30 LAT muzealnikom. Łatwo przekonywać ludzi
                        komunałami w kwiecisty sposób /czasy Gierka,pomocy! no to społeczeństwo
                        pomogło/- I CO? Same sprzeczności. Znalazłem, odkryłem, zlekceważono moje
                        znaleziska, ignorujecie społeczność lokalną - CO TO za SŁOWA? Żadne - każdy
                        nawet Ja przyznam rację Temu kto to mówi. A gdzie treści?
                        - N I E T!!!
                        • 1946s Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 23.02.07, 14:08
                          Nie jestem zawodowo przygotowany by bardzo fachowo dyskutować o historycznych
                          zabaytkach, ale staram się zawsze kierować logiką, która nie jest obciążona
                          zawodowymi obciążeniami. Być może z uwagi na swój wiek moje zdanie na temat
                          zamku jest konserwatywne. Otóż interesując się prowadzoną dyskusją jestem po
                          stronie tych, ktorzy optują za maksymalnie wiernym przywróceniem zamkowi
                          wyglądu średniowiecznemu. W większości prezentacji zamku w publikacjach o
                          znaczeniu krajowym czytałem, że ciechanowski zamek jest przykładem nizinnego
                          polskiego zamku gotyckiego. Ponadto biorąc pod uwagę, że zachowały się dosyć
                          szczegółowe opisy jego wyglądu w XVI wieku zawsze wyobrażałem sobie jego
                          odbudowę jako najbliższą jego 16-wiecznego wyglądu. Być może wpływ na takie
                          spojrzenie ma zapamiętany wygląd makiety jego odbudowy z lat chyba 60- tych XX
                          wieku. Duży dom jak najbardziej zbliżony do orginału, baszty przykryte kopułami
                          i obowiązkowo otoczony wodą (fosą) z mostem do jego wnętrza. Widziałem, że tak
                          można odbudować zamek z dużo mniejszej pozostałości w Trokach na Litwie. Nie
                          oznacza to, że odbudowa może (powinna nawet) zapewnić zamkowi funkcje
                          wystawiennicze, czy koncertowe. Popieram więc w sprawie zamku stanowisko p.
                          Waldemara Rekścia (?), jednocześnie jednak uważam, że nie powinniśmy dyskusji w
                          tej sprawie prowdzić w nieskończoność, gdyż ucieknie nie powtarzalna okazja
                          pozyskania na odbudowę koniecznych środków finansowych (deklaracje Sejmiku, czy
                          też z U.E.).
                          • marekzalewski0 Re: Kolejne spotkanie w sprawie zamku 23.02.07, 14:31
                            ...bardzo dziękuję za ten ,,normalny''głos, z przyjemnością przeczytałem...
                            miałem też przestać się wypowiadać , ale ...mam parę pytań:
                            - co to znaczy przywrócić zamkowi wygląd średniowieczny ? To znaczy jaki?
                            Gdzie są projekty, rysunki, a może zdjęcia z tamtych czasów, bo jakieś tam
                            opisy ,,dziejopisów''coś ,,sobie''lepiej lub gorzej opisujących , tak jak to
                            dzisiaj robią jacyś pisarze czy poeci, to za mało.
                            - Czy XV, a może XVI, a może XVII wiek - która wersja jest lepsza a która
                            gorsza?
                            - Myśli Pan o makiecie, którą zrobił przed laty Pan Jan Korzybski, którą też
                            pamiętam, no ale proszę wybaczyć to była ,,wizja artystyczna'' Pana Jana. Też
                            misię podobała, ale to nic nie znaczy.
                            - Zamek w Trokach nigdy tak nie wyglądał jak teraz się odbudowuje, to
                            fałszerstwo historyczne.
                            - Pan Rekść popiera właśnie takie fałszerstwo, popierając
                            styl ,,historyzujący''tzn.JAKI?
                            - Tak, w nieskończoność nie można tej ,,rozmowy''o rewitalizacji a nie o
                            ODBUDOWIE prowadzić, bo znowu prześpimy ,,czas'' - jak to zrobiono przez 50
                            lat/chyba tyle się dyskutuje na ten temat/
                            pozdrawiam, miło mi było ,,rozmawiać''/choć nie wiem z kim.
                      • phk1 Re: kolejne spotkanie z PHK1 23.02.07, 20:54
                        [phk1-MSZ]
                        O ile czegoś nie przeoczyłem, to Panie Marku nikt w tej dyskusji nie
                        stwierdził, że "to wszystko przez Pana". Pozdrawiam
                        ----
                        Tak napisał jeden z MARKóW z CC z tego miasta,inny w EXTRA też MAREK gotów
                        swoich kolegów i przyjaciół się pozbyć bo nie podzielają jego jedynej słusznej
                        opini,inny tu z nami dyskutuje jako LOBBYSTA więc stawiam wniosek ,że należy
                        MARKóW wysłać na NOCNE MARKI lub MARKOWANIE TEMATU dość ważnego dla tego
                        miasta.Dziś z RMF dowiedziałem się,że inne oszołomy z KRAKOWSKIEJ PLATFORMY i
                        ich klakierzy swojego LAJKONIKA raz do roku chcą POkazywać okolicznej gawiedzi w
                        KRAKOWIE tylko,a i chłopaki z RMFu zapomnieli ,że symbol LAJKONIKA w milionach
                        sztuk ciastek i paluszków fabryka BAHLSENA produkuje i wypuszacza innej gawiedzi
                        ciagu roku.
                          • pussycat77 Re: kolejne spotkanie z PHK1 23.02.07, 23:30
                            Panie Marku to merytoryczne miało być?? Nie podejrzewałam pana o to, że może
                            pan dać się tak łatwo sprowokować i stracić fason w konsekwencji. Zagorzałą
                            fanką pana nigdy nie byłam, ale teraz to i ta odrobina sympatii prysła gdzieś.
                            A przez pół życia zastanawiałam się, czemu ma pan ksywkę szmaciarz...Nie na
                            temat, ale nie mogłam sie oprzeć. Tak dla informacji, w kwestii zamku nie
                            podzielam zdania pana Marka. Pozdrawiam forumowiczów.
                          • phk1 Re: kolejne spotkanie z PHK1 23.02.07, 23:32
                            [phk1-mz] żeby napisać żartem i głupio CUSIK trza mi poczytać sporo panie Marku.
                            Demencja polskości i patriotyzmu zaczyna się w tym kraju już od 10 roku życia,bo
                            jak dzieciaki CUSIK kapują w POlityce,TVNach,POlsatach,Wybiórczych i gdy ich
                            POglądy jako swoje zaPOmietują-:)i tylko ich zapamietują to biada na dłuzsza metę.
                                • magik1985 Re: kolejne spotkanie z PHK1 24.02.07, 18:22
                                  (do marek zalewski)
                                  Szanowny Panie Marku!
                                  Nie jestem światowcem, nie uważam też Pana za światowca, lubię ciechanowskie
                                  ciepełko, lubię ten klimat, lubię zamek, wszystko co mnie otacza w tym pięknym
                                  mieście. Kiedy wyjeżdżam do Warszawy dostaję biegunki, bo ona pod KOMPLETNIE
                                  ŻADNYM WZGLĘDEM mi się nie podoba (może tylko pod względem bezrobocia- od
                                  1,5-2,5% według różnych danych).
                                  KOCHAM CIECHANÓW, tu chcę żyć, mieszkać, i dlatego zabieram głos. Nie jestem
                                  przeciwnikiem budowania budowli w stylu "tego czegoś" (nie użyję nazwy kurnik,
                                  bo już mi isę znudziło słuchać, e to funkcja, a nie forma). Jestem przeciwnikiem
                                  marnotrawienia publicznych pieniędzy na coś co jest kompletnie w moim odczuciu
                                  zbędne, czyli nowe sale muzealne. Rozbudujmy muzeum- proszę bardzo! Podpiszę się
                                  "Rencamy i nogamy". Wybudujmy fosę wokół zamku- proszę bardzo. Przynajmniej
                                  okoliczni mieszkańcy przestaną wyprowadzać swoje pieski na zamkowe błonia. Ale
                                  wg mnie to co ma powstać to jest profanacja w biały dzień. Może jakieś małe
                                  referendum w sprawie "projektu rewitalizacji"?
                                  Pisze Pan, że ani Grzegorz Kęsik, ani Marek Szyperski, ani Ja, ani nikt inny nie
                                  ma wpływu na to co stanie się z zamkiem.

Moje pytanie brzmi- kto więc ma na to wpływ? Czy dr Kleczkowski podejmuje
                                  samodzielnie decyzje, czy był tylko autorem projektu? Ile do powiedzenia ma
                                  konserwator zabytków? A może on też nie ma na to wpływu? Jeśli tak,to źle z nami
                                  wszystkimi.
                                  Nie zdziwię się, kiedy dojdzie do sytuacji podobnej do tej w Dolinie Rospudy.

POZDRAWIAM!
                                  Maciek Paprocki
    • phk1 Re: rewitalizacja-skasowane w 5minut 27.02.07, 21:06
      [phk1] w EXTRA/NR128/ MJPiotrowski rozprawia się z nami Zielonymi od Zamku jak
      Kuba Rozpruwacz z prostytutkami w XIX Anglii-:).
      Jego 'ręce precz od zamku',i kontekstem politycznym Kuby jest dość uproszczony
      by nam tu wmawiac podobny mechanizm myslenia i jest manipulacją czytając dalej
      tekst ,bo nikt nie szaleje na razie by nic nie robic,nic nie budowac nic by nie
      było parafrazujac słowa ikony ostatnich wyborów KONONOWICZA.Twoje słowa
      NIE,NIE,NIE to nasze NIE, ale dla pewnej koncepcji,a tych koncepcji jest kilka
      gotowych przecież. Ani słowa na temat szkło-stal-beton,które jest osią sporu.MJP
      podyskutuj na bieząco z zielonymi,ukryj sie jako pod nickem np.zamkolustrator? i
      na kazde swoje zdanie otrzymasz kilka odpowiedzi pogadasz z ludem,a nie
      prelekcje napiszesz raz na tydzień.Mozna by podyskutować z każdym zdaniem
      felietonu MJP ale strona internetowa EXTRA zakopała sie widać ostatnio przy
      budowie kanalizacji tegoz zamku?
      • phk1 Re: 132 post 05.03.07, 21:16
        [phk1] w ostatnim CC pojawia się kolejny raz RM ze zdaniem odrębnym na temat tego
        co z naszym Zamkiem,raczej on twiedzi jak KONONOWICZ zeby NIC NIE BYłO,
        a ponieważ najwiecej łam poswięca tej dyskusji CC więc zapraszam na link na mój
        puchatkowy komentarz
        czasciechanowa.pl/forum/viewtopic.php?t=49&postdays=0&postorder=asc&start=15
    • phk1 Re: Przebudowa zamku 05.03.07, 22:17
      [phk1-eust] EUSTACHY ? mógłbys mnie wypromowac na temat zamku ? w górne stany
      forum -:)
      Ty to w ogóle z Ciechanowa jesteś czy na jakimś zmywaku jesteś i piszesz z UE-:)?
    • phk1 Re: a to? 15.03.07, 06:59
      [phk1] tym razem o problemie architektonicznym z czeskiej Pragi,tam też guru
      czeskiej architektury taki oto budyneczek zaproponował pobratymcom,prawie jakby
      sen pijanego krecika tego od A hoj! sie ziścił-:)
      ale kazdy niech sam osądzi
      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=447470
          • magik1985 Re: a to? 15.03.07, 10:25
            szyperski.marek napisał:

> Panie Marku, ładnie by ten grzybek wyglądał nad naszymi, zamkowymi murami,
            > nieprawdaż...
            >
            > pzdr

Mi to się raczej skojarzyło z bajką TELETUBISIE. . . :-)

pzdr. Maciek Paprocki
            • mak.d.k Re: a to? 15.03.07, 10:54
              Najgorsze jest to, że dopiero teraz Świat się dowiaduje, że europejskie
              dziedzictwo zostanie sprofanowane przez żabę, a przecież my mamy lepsze
              pomysły. Kosy na sztorc i na Pragę!!!!!!!
        • woophy Re: a to? 15.03.07, 10:02
          Właśnie, nasi architekci powinni się uczyć jak wygląda architektura "która
          niczego nie udaje" -u nas będzie przecież spadzisty dach i jakieś
          kute "metodami tradyjnymi" bramy.
          • marekzalewski0 Re: a to? 15.03.07, 11:02
            ...Panie Marku i Panie Maćku - widzicie co chcecie , Ja rownież - ale Czesi/ale
            nie tylko/ widzą PRZYSZŁOŚĆ i Nowy Ciekawy Element miejskiej struktury - i
            proszę , jeszcze nie zbudowano a świat się o tym dowiedział i CZEKA na to by
            przyjechać do Czech/i miasta/żeby tą atrakcję turystyczną zobaczyć ,a ktoś
            nedawno udowadniał, że nikt do Ciechanowa nie przyjedzie jak zrobimy Zamek ???
            ale ... Ja myślę , że warto ...tak jak warto zrobić ciekawy ,,europark'' na
            tzw.kanałach czy Teatr-Galerię w opuszczonym /ciekawym budynku po
            wodociągach/przy moście nad rzeką /ostatnio mieścił się tam jeden z wydziałów
            UM - Inżynieria/ , tak jak wiele innych pomysłów - niestety tylko pomysłów...
            ale to ,,fajnie,,to krok do przodu...coś się dzieje , a co zostanie
            zrealizowane,to???!!!...pozdrawiam
            • phk1 Re: a to? 15.03.07, 12:09
              cytat "Ośmiornica, zielone straszydlo, duże łajno, to są tylko niektóre tytuły z
              debaty w mediach dotyczące projektu brytyjskiego słynnego architekta czeskiego
              pochodzenia Jana Kaplickiego/BibliotekA Narodowej w Pradze/. Wy w Warszawie
              bedziecie mieli Muzeum Sztuki Nowoczesnej podobne do Carrefoura, my w Pradze
              biblioteke jak polipa z okienkami nad Veltavą."
              • marekzalewski0 Re: a to? 15.03.07, 12:30
                ...mówić, dyskutować, wyzywać, - proszę bardzo a ,,lokomotywa jedzie dalej,, i
                to jest WAŻNE dla Czechów...może nie tylko? Wyzywano Michała Anioła, Goyę,
                Eifla, Picassa i przeklina się ,,nasz zamek,,- dalej Panowie i Panie, proszę,
                ile tylko chcecie. NIECH ŻYJE STUKA I PRZYSZŁOŚĆ...
                • phk1 Re: Zgoda i popieram bardzo 15.03.07, 13:06
                  [phk1.....NIECH ZYJE SZTUKA, NIECH ZYJE POMYSł, NIECH ZYJE PAN MAREK
                  i czekamy na słówko na ucho dlaczego koledzy z platformy nie chcą słuchać Pana.
                  "Ja myślę , że warto ...tak jak warto zrobić ciekawy ,,europark'' na
                  tzw.kanałach czy Teatr-Galerię w opuszczonym /ciekawym budynku po
                  wodociągach/przy moście nad rzeką /ostatnio mieścił się tam jeden z wydziałów
                  UM - Inżynieria/ , tak jak wiele innych pomysłów - niestety tylko pomysłów..."