Dodaj do ulubionych

EURO 2004 rozpoczęte! :-)

13.06.04, 09:37
W koncu rozpoczela sie impreza, na ktora czekalismy cale 4 lata... wczoraj na
rozgrzewke od razu niespodzianka, Grecja pokonuje Portugalie - jednego z
faworytow i na dodatek gospodarza. Pierwszy raz podczas meczu otwarcia gosc
wygrywa... Juz dzis wielki mecz gigantow, Anglia - Francja (chyba nie ma
watpliwosci za kim jestem :P). Za to wlasnie lubie EURO!
Obserwuj wątek
      • fx_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 14.06.04, 09:39
        ... jak widać gra się toczy do ostatniego gwizdka. dla mnie to mistrzostwo co
        uczynił zizu - jeden zawodnik , dwie miunty i 3 pkt w kieszeni....

no i troszkę szczęścia też trzeba mieć ....
        • francuz_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 14.06.04, 16:46
          No wlasnie... bylem w komisji, ale dostawalem na biezaco smsy z sytuacja na
          boisku :P Owszem, juz jak sie ta koncowka zblizala to powoli przestawalem
          wierzyc... ale pilka to pilka, Zidane pokazal co potrafi. Francja moze i nie
          zaslugiwala na zwyciestwo,ale na remis na pewno. To,ze Anglicy po pierwszej
          polowie byli pewni swego i zaczeli oszczedzac sily, to juz ich sprawa. No i ten
          karny, jak mozna nie wykorzystywac takich sytuacji?! To musialo sie zemscic :P
          Dziwie sie tylko, ze na druga polowe Santini nie zmienil ktoregos ze srodka
          pomocy np.: Makelele i nie wstawil na jego miejsce Rothena... wtedy by sie
          dopiero dzialo i nawet Zizou nie musialby ratowac zespolu w ostatnich sekundach
          doliczonego czasu gry... Jedno jest pewne, Francja w drugiej polowie, a
          najbardziej w koncowce, pokazala,ze jest w fantastycznej formie i znowu idzie
          po tytul. Bo jak nie Anglia,to kto jej przeszkodzi? :)
          • rosa_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 14.06.04, 18:57
            No wlasnie jak sam zauwazyles nie zaslugiwala na zwyciestwo :P To, ze wygral
            wynika raczej nie z ich "cudownosci" lecz raczej z lekcawazenia Anglii. NIe
            przesadzaj francuz z tymi epitetami, bo Francja nie pokazal nic specjalnego w
            tym meczu. Niestety nie zagrali z takim polotem z jakim mieli zwyczaj w
            poprzednich meczach, ale gra sie tak jak pozwala na to przeciwnik. Przed
            wykonaniem wolnego przez Zidana wiedzialem, ze bedzie remis. Nie wiem skad, ale
            czulem ze bedzie sito :) Jednak druga brama to chyba bardziej juz byl blad
            Leparda bodajze, ktory fatalnie probowal oddac pilke do bramki :/ Po prostu
            denne zagranie. No, a ze karne kaszania najwieksi bylo juz nie raz potwierdzane
            na turniejach :P
            • francuz_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 14.06.04, 23:02
              To Gerard tak "swietnie" podal... Anglicy powinni sie cieszyc,ze James nie
              dostal czerwonej kartki za faul w sytuacji sam na sam z Henrym. Zobaczysz,
              Francuzi sie jeszcze rozkreca i nie bedzie na nich mocnych :P Anglicy
              niepotrzebnie oddali druga polowe, no i jeszcze ten Beckham, jak mozna
              zmarnowac karnego!
    • rosa_el Re: EURO 2004 dzien 3 14.06.04, 22:49
      No i trzeci dzien mistrzostw za nami. Wyniki to Dania 0:0 Wlochy, oraz Szwecja
      5:0 Bulgaria. O ile pierwszy wynik moze byc sprawiedliwy, o tyle wynik drugie
      nie odzwierceidla przebiegu meczu. Nie jest adekwatny. Bulgarzy widac, ze musza
      popracowac nad pulapkami, ale sedziowie przy osttanim golu powinni odgwizdac
      spalonego (podanie wczesniej strzelec bramki byl na spalonym). No a jutro
      kolejny ciekawy mecz...
        • rosa_el Re: EURO 2004 dzien 3 14.06.04, 23:10
          Czy ja wiem czy od razu tak przekreslac Bulgraow ?? W sumie gdyby wpadla ta
          brama z glowki to mecz mogl potoczyc sie calkowicie inaczej. Mieli przeciez
          troche tych sytuacji, po prostu nie bylo im dane dzis strzelic bramki. Moze
          jeszcze im sie moze uda sprawic jakas niespodzianke.
    • rosa_el Re: EURO 2004 dzien 4 15.06.04, 20:00
      Omal nie doszlo do MEGA sensacji podczas meczu pomiedzy Czechami i Lotwa. 2:1,
      ale mysle, ze remis bylby bardziej sprawiedliwy :P Czesi ostro pruli na brame,
      ale jakos nie mieli dzis szczescia bo wszytsko minimalnie nad poprzeka. Petardy
      Poborskyego byly naprawde piekne, lecz uznanie dla bramkarza Lotwy rowniez sie
      nalezy. Wyciagnal pare pilek, ktory luzacko mogl puscic. Teraz szlagier dnia :D
      Holandia - Niemncy
    • rosa_el Re: EURO 2004 dzien 5 17.06.04, 00:25
      Wiecie co ?? Coraz bardziej zaczynaja mnie wkurzac te ME. Moze nie tyle same w
      sobie, ale sposob sedziowania. Przeciez to sa najbardziej stronnicze i
      drukowane zawody ostatnich lat jesli chodzi o sedziow !! Oni sa na maxa
      uprzedzeni do druzyn ze wschodu !! Bulgarow i Rosjan to juz w ogole maja w d..
      Daja im karki za cos, za co w zyciu nie otrzymalby zawodnik Portugalii czy
      Francji !!!! PARANOJA !!! Co jak co, ale sypanie po 8 kartek na polowe dla
      jednej druzzyny to lekka przesada ! Jak oni maja pozniej stawiac skuteczny opr,
      skoro wszyscy graja ze strachem kolejnej kartki, tym razem juz czerwonej ????
      Dzisiejszy mecz byl juz istna kpina jesli chodzi o sedziowanie !!!! UEFA
      powinno sie tym zajac i to jak najszybciej, bo niejednikrotnie sedzowie juz
      wypaczali przebieg i wynik meczu :(( Najwiecej traci na tym niestety sama pilka
      nozna :(
      • francuz_el Re: EURO 2004 dzien 5 17.06.04, 10:34
        Pewnie dzis mowisz o tej czerwonej kartce dla bramkarza rosyjskiego... na
        pierwszy rzut oka bylo widac,ze dotknal pilke reka, ale pozniej, z innego
        ujecia kamery juz nie... sedzia byl za daleko, zeby byc pewnym i zaryzykowal.
        Dlatego ja zawsze bede za rozstrzyganiem poszczegolnych sytuacji na podstawie
        zapisu wideo...
        • rosa_el Re: EURO 2004 dzien 5 17.06.04, 12:13
          Czerwona kartka byla o jedna kropla za duzo. Mowie o calym sposobie sedziowania
          i karania kartkami za byle co, albo wrecz ZA NIC. Ktos sie polozy na boisku a
          sedzia nie ma obiekcji, aby wyciagnac zolty kartonik dla zawodnikow druzyn, o
          ktorych pisalem wczesniej. A interwencja bramkarza w zyciu nie byla na
          czerwona !! Nawet gdyby jej dotknal, to nalezala sie zolta. Przeciez cala akcja
          miala miejsce jeszcze praktycznie w polu karnym, a jak poza to moze tylko
          kilkanascie centymetrow. Bramkarz bezwladnie opadala na pilke, i nie byl w
          stanie inaczej tego zrobic. Nie bylo w tym nic umyslnego przeciez ! Czy Ronaldo
          dostal czerwona za faul w polu karnym w meczu z Grecja ?? Nawet chyba zoltej
          nie zobaczyl, bo przeciez to jest zawodnik Portugalii. Mowie wlasnie o takich
          zachowaniach sedziwow, ktore sa KARYGODNE i smierdzi stronniczoscia na kilometr
          od nich :(( Niestety, ale albo wzieli amatorow na te ME, albo to wszytsko traci
          sens.
          • francuz_el Re: EURO 2004 dzien 5 17.06.04, 14:26
            W porownaniu do MŚ w Korei i Japonii, to poziom sedziowania jest na b.wysokim
            poziomie :) W sprawie tego bramkarza to sie z Toba nie zgodze. Nic innego jak
            za zlapanie pilki reka poza polem karnym przez bramkarza sie nie nalezy jak
            czerwona kartka, tymbardziej,ze byl sam na sam z Pauleta...
            • Gość: rynkowo Re: EURO 2004 dzien 5 IP: *.proxy.aol.com 17.06.04, 15:52
              PAMIETAJCIE kazdy sport to tylko ZABAWA.kazdy co sie przy tym denerwuje,to
              wogole nie powinien sportu ogladac,ale dla wlasnego dobra go samemu uprawiac
              w swoim ogrodku,gdzie kolwiek badz.
              rowniez dokladna znajomosc przepisow[ktore sie czasami dosyc szybko zmieniaja]
              jest wazna.no i co widzimy w tv czy na zapisie tez nie zawsze oddaje to co bylo
              w danym momencie,szczegolnie w pilce.
              to tylko zabawa,chociaz wyglada az za powaznie,szczegolnie jak sie spojrzy na to
              co dzieje sie po polskich klubach.awansy przy stolikach,brak forsy,nie powazne
              podchodzenie do licencji,wycofywanie z rozgrywek itd.dla tlumow jednak i to
              to rowniez zabawa.tym sie przejmowanie zdrowia nie doda,tylko stres,a po nim
              Bog wie.no to ogladajmy te mecze a pozniej pilke w polsce pod innym katem i z
              przymrozeniem oka,nawet gdy przy niej Z.Z.
              • francuz_el Re: EURO 2004 dzien 5 17.06.04, 16:23
                Dobrze mowisz... dzis bedzie niezla rozrywka: 11 Chorwatow przeciwko Zidanowi,
                ktory bedzie bajecznie ich kiwal, strzelal bramki i asystowal Thierremu Henry i
                Davidowi Trezeguet :)
                  • rosa_el Re: EURO 2004 dzien 5 18.06.04, 09:24
                    Francuz co Ty kurde za glupoty gadasz ?? Czy widziales powtorki ?? Przeciez
                    bramkarz BYL W POLKOLE przyleglym do POLA KARNEGO !!!!! W zyciu mu sie nie
                    nalezala czerwona kartka i nie zmienie zdania, ze sedziowie sa stronniczy, albo
                    sa maksymalnymi amatorami !! To jest nie tylko moje zdanie, ale jesli dokladnie
                    bys sie wsluchal w wypowiedzi np. Jacka "Szczeny" Gmocha rowniez byl zaskoczony
                    ta czerwona kartka... zreszta bardzo duzo osob uwaza, ze powinna byc zolta.
                    Owszem moglby dostac czerwona, gdyby wybiegl z 15m za pole karne i wtedy cos
                    takiego zrobil, ale nie w polu swojego "dzialania".... Ja zdania nie zmienie :P
    • rosa_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 18.06.04, 09:32
      Przegieli pale... Banda amatorow i stronniczych marionetek na uslugach Bog wie
      kogo !!! Francji w zyciu nie nalezal sie remis !! Chrowacja powinna wygrac ten
      mecz bez dwoch zdan !!! A Trezeguet powinnien dostac ZOLTA KARTKE ZA ZAGRANIE
      REKA !!!! I jesli farncuz powiesz mi, ze nie nalezala mu sie to po prostu...
      Jak nic ten gol nie powinien zostac uznany !!!! To jest po prostu zenujace co
      robia sedziowie. Nie naprawde dzis nie ogladam zadnego meczu. Olewam to. Albo
      cos sie zmieni, ale bojkotuje te ME. Poki co uwazam je za najbardziej wypaczony
      turniej jaki pamietam. MS byly stronnicze dla Korei i Japonii (oraz moze
      Brazylii), a tu jest Portugalia, Hiszpania, Francja. Nie wiem jak beda dalej
      gwizdac Anglikom oraz Wlochom... ZENADA !!
      • francuz_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 18.06.04, 13:24
        Ale ty sie Rosa zrobiles ostatni nerwowy... nic nie bede mowil nt. sytuacji
        Trezegueta, poczekajmy na wypowiedz UEFA. Zamiast delektowac sie zagraniami
        Zidana (z pierwszej polowy np.: to dosrodkowanie,co przynioslo gola Francuzom,
        albo magiczne podanie, nie wiem jakim cudem, do Gallasa w polu karnym), czy
        bramka Dado Prso, albo te wszystkie akcje pod koniec meczu... ty sie na
        wszystko wkurzasz. Kazde mistrostwa byly, sa i beda stronnicze, tego nie
        zmienisz. I tak w Korei i Japonii robili wieksze przekrety...
        • rosa_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 20.06.04, 00:10
          Francuz poprostu nie potrafie udwawac i mowic, ze sie nic nie dzieje, skoro
          dzieje sie i to bardzo duzo zlego :( O czerwonej kartce dla rosjanina nawet
          sami sedziowie w kuluarach mowia, ze w zyciu zagranie nie bylo na ten kolor
          kartonika, co jest dosc dziwne, gdyz Wojcik zachowal sie jek lekarz, gdzie
          srodowsko sedziowskie nie wypowiada sie o pracy kolegow, ktorzy sa praktycznie
          nieomylni !! Do czego taka postawa prowadzi ?? Zastanow sie troche nad tym i
          spojrz przyszlosciowo. Co jak co, ale sport nie powinien tak cierpiec poprzez
          decyzje sedziow, a wg. mnie te ME cierpia i to bardzo. NIe mowie, ze cala 12
          sedziow jest do bani i w ogole do IV ligi na mecze ich, ale sa delikwenci,
          ktorzy nie wiem jakim cudem sie zalapali na tej klasy zawody :( Dzis
          uslyszalem, ze bodajze Bulgarzy wczoraj dostali ponownie 6 zoltych i 1
          czerwona... zreszta nie mam co pisac na ten temat bo i tak nikt z Nas zdania
          nie zmieni :P
          • francuz_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 20.06.04, 01:21
            Nie ma sie co przejmowac sedziami... dzisiaj odbyl sie najladniejszy, jak
            dotad, mecz tych mistrzostw. Szybkie akcje, piekne gole, mnostwo dramaturgii,
            czyli wszystko co bysmy chcieli widziec na boisku. Sedzia w sumie mogl nie
            dawac 2.zoltej kartki dla Heitingi, albo podyktowac rzut karny dla Czechow, ale
            i tak bylo na co popatrzec... ehhh ten niesamowity Nedved. Jaka nasza
            reprezentacja jest do tylu, to sie az w glowie nie miesci. Kiedy zagramy z
            takimi np.: Anglikami to nas doslownie rozniosa, walkowerem przynajmniej tylko
            3-0 bedzie ;P
            • rosa_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 20.06.04, 09:43
              Zgadza sie, mecz byl naprawde ladny. Szkoda tylko, ze Holandia nie wygrala tego
              meczu, gdyz nalezalo sie jej (chyba sie ze mna zgodzisz ??) Mecz przegrali w
              momencie gdy zostali w 10 na boisku. Czechy sa zbyt dobrzy, aby tego nie
              wykorzystac. Zreszta wynik moglby byc o wiele, wiele wyzszy jeszcze. Holandia
              mogla spokojnie strzelic 5 bramek, a i czesi rowniez ze 4 czy 5. Piekne parady
              Van der Sara, naprawde piekny mecz. Tylko Holandia jest teraz w bardzo trudnej
              sytuacji :( Ja wole 100 razy bardziej pomaranczowych niz Niemcow w dalszej
              czesci rozgrywek.
              • francuz_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 20.06.04, 11:54
                Mi sie bardziej podobala gra Czechow (moze dlatego,ze nigdy nie lezala mi gra
                Holendrow). Ten niesamowity Nedved, swietny zmiennik Marek Heinz i majacy oczy
                dookola glowy Poborsky... Czesi zajda daleko w tym roku, moze nawet do finalu...
            • fx_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 20.06.04, 10:17
              dawno już nie widziałem tak dobrego meczu, dużo bramek, dramaturgia do
              ostatniej minuty ...
              spośród wszystkich rozegranych spotkań do tej pory ten mecz jest u mnie na
              pierwszym miejscu. aby pozostałe były równie fascynujące, czego sobie i
              wszystkim kibicom życzę .. :)
              • Gość: rynkowo Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) IP: *.proxy.aol.com 20.06.04, 19:00
                piekna mamy zabawe no nie?lecz pamietajcie,pilka nie da sie oszukac.
                i uwazajcie na danie i szwecje.te oraz grecja francja i lotwa sa najlepszymi w
                portugalii.ciekawe czego z tego wszystkiego naucza sie nasi szpece od trenowania
                polskich kopaczy,ktorzy tam sa na zwiadach.ech,chyba niczego,bo pewnie sie
                najpierw mysli o forsie a dopiero o dobrej zabawie dla ludu,potem.
    • rosa_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 22.06.04, 00:23
      A wiec Hiszpania do domu... wielka strata dla widowiskowosci calego turnieju...
      oby tylko Holandia nie odpadla teraz :)) A juz niedlugo 1/4 finalu !
      Anglia - Portugalia oraz Francja - Grecja. Ciekawe meczy zapowiadaja sie na
      dzisiejszy wieczor... czy Wlosi rowniez zakoncza przygode z Euro 2004 ??
      • francuz_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 23.06.04, 23:12
        Ja tam Holendrow nigdy nie lubilem... ale lepsi oni od Niemcow:) Zeby przegrac
        z kadra B Czech, to juz wstyd! Jeszcze niedawno to bylo nie do pomyslenia. No
        ale z drugiej strony Czesi postapili nie fair, w skladzie byl Heinz, a pozniej
        jeszcze Poborsky i Baros, wiec Niemcy maja wymowke ;P
          • francuz_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 24.06.04, 10:04
            Wszystko dlatego,ze nie maja zdolnej mlodziezy, bo sama niemiecka mlodziez nie
            garnie sie za bardzo do sportu... dlatego musza naturalizowac sporo pilkarzy,
            co widac na dobre im nie wychodzi :)

Ja tam sie nimi nie przejmuje, w koncu dzis 1.cwiercfinal: Anglia - Portugalia.
            Oj bedzie sie dzialo :)
            • rosa_el Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) 24.06.04, 10:27
              Hmm no ja tez sie tam specjalnie nie przejmuje, ale fakt faktem, ze graja w
              reprezentacji Turcy, Afganczycy jakis i Bog wie kto tam jeszcze jest. No a za
              dwa lata POLSKA bedzie mistrzem swiata ;)))))))))))))))))
              • Gość: rynkowo Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) IP: *.proxy.aol.com 24.06.04, 16:39
                najlepsze ligi swiata odpadly.wina-chec zysku przez wlascicieli klubow.
                nie szkoli sie mlodziezy jak dawniej.z polska to samo.ale w takich czasach
                zyjemy,gdzie na pierwszym miejscu sie stawia osobisty sukces,kraj na drugim
                planie.w takiej sytuacji tylko od przypadku dobrania okolo 20 ludzi pasujacych
                do siebie,od czasu do czasu,wiwinduje jakis kraj na wyzyne sukcesu.
                  • Gość: rynkowo Re: EURO 2004 rozpoczęte! :-) IP: *.proxy.aol.com 25.06.04, 06:10
                    duma albionu tez go home,teza sie potwierdza.z francja moze byc to samo.
                    a skandynawia jest fajna i ludzie szczerzy i rowni.tak z przegrania jak i
                    zwyciestwa sobie nic nie robia.po prostu wiedza,ze to tylko fajna frajda w zyciu
                    ludzi.ich prostota pociaga by tam spedzac urlopy od finlandii az po islandie.
                    ps.nie zapominajmy uwaznie sie przygladac wszystkim polskim ligom,bo w nich to
                    dopiero bedzie zabawa.brak licencji,brak forsy,domaganie sie tego od biednych
                    ludzi i na dodatek brak umiejetnosci sobie radzenia by klub sam potrafil na
                    siebie zarobic i jeszcze od siebie pomoc danej miejscowosci.oj bedzie zabawa,
                    oj bedzie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka