Dodaj do ulubionych

Przekop Mierzei.

24.09.06, 18:04
wpisany na rządową liste wniosków jako projekt, w sprawie którego Polska
będzie starać się o środki finansowe z UE. Jutro publiczna debata na TVP
Gdańsk o godz. 18:30. Nie przegapcie tego! :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.icm.edu.pl 24.09.06, 18:12
      Martwi mnie "antyreklama" projektu w Polityce (aktualny numer nr 38)
      To wstep do artykulu:

Marzenia o mierzei
      Zamysł przekopania kanału przez Mierzeję Wiślaną, traktowany dotąd jako idée
      fixe, za sprawą Rafała Wiecheckiego, ministra gospodarki morskiej z LPR,
      znalazł się na liście rządowych projektów strategicznych. Można by w ten sposób
      pokazać Rosjanom gest Kozakiewicza. Tylko jaki to ma sens?

• generallo Re: Przekop Mierzei. 24.09.06, 18:32
      the_jazz napisał:

> wpisany na rządową liste wniosków jako projekt, w sprawie którego Polska
      > będzie starać się o środki finansowe z UE. Jutro publiczna debata na TVP
      > Gdańsk o godz. 18:30. Nie przegapcie tego! :)

>Ale my nie mamy TVP 3 Gdańsk tylko TVP 3 Olsztyn :(
      • Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.icm.edu.pl 24.09.06, 18:42
        Jak to? Ja mam TVP Gdansk i TVP Olsztyn.
        • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 24.09.06, 19:17
          Ale generallo ma klapki na oczach i oglada tv ze "swego"wojewodztwa.
          • Gość: Nerven Re: Przekop Mierzei. IP: *.icm.edu.pl 24.09.06, 19:24
            Badz precyzyjny Alfik, TV ze swojego regionu!:)))
            • Gość: Realista Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 24.09.06, 19:33
              Debata na TV Gdansk? To tak jakby TV Carefur reklamowala produkty E.Lecrerc. Czy
              to ma sens? Gdansk nigdy nie bedzie za kanalem, czyli de facto wyhodowaniem
              sobie konkurencji! Ten pomysl to kompletna paranoja. Paradoksalnie TV Olsztyn
              powinna to puscic.
              • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 24.09.06, 19:36
                Przekop mierzei to sprawa wazna dla Polski,wiec niech gdanscy maciciele zamkna
                buzki i nie przeszkadzają,trzeba pokazać ruskim ,ze jestesmy wolnym krajem.
              • Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.icm.edu.pl 24.09.06, 19:50
                Masz racje. Juz widze wypowiedzi Trojmiejskich ekologow chcacych powstrzymac
                przekop, pod pretekstem "zamachu na flore i faune zalewu"
                :(((
                • elblazanin_18 Re: Przekop Mierzei. 24.09.06, 20:55
                  Jak nie zaproszą do dyskusji Jednorała to nas pogrzebią... :(
                  Już dzisiaj w krótkim fleszu zdążyli nas ośmieszyć - jak zwykle to samo:
                  katastrofa ekologiczna i żadne kożyści ekonomiczne...
                  • Gość: Realista Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 24.09.06, 20:59
                    Proponuje bojkot i zaoszczedzenie nerwow. W ogole kto rozpoczal ten watek?
                    Przeciez to bedzie lincz tego pomyslu! Notabene to gdanszczanie swego czasu w
                    XVI wieki sadzili drzewka i krzewy by umocnic pas ziemi w Skowronkach, to jak
                    maja teraz poprzec pomysl kopania i przeciwstawic sie swoim przodkom! BZDURA! Ja
                    tam nie ogladam!!!
                • Gość: Michał Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.06, 21:01
                  NO włańie te słowa to dla mnie olsztynianina miód na serce :) :) :) Tetraz się
                  okaże co warta Wasza miłośc do Gdańska :) :) :) Kości zostału rzucone :) :) :)
                  Zobaczymy jak ELbląg potrafi walczyć o swoje :) :) :) ALe jak znam życie
                  Olsztyn i tak zajmie się wszystkim :) :) :)Otóż kochani nie wystarczy być
                  dobrym .... to trzeba jeszcze umieć udowodnić ;) :) Na ekologów jest sposób
                  (podpowiadam) to jest tzw "drugi most ekologczny" (posośnięty trawą -żeby dziki
                  mogły z pełnym wzwodem przebieć od strony Stegny do lochy w Krynicy nie
                  zauważywszy tego mostu:) Sprawa dotyczy też dżdżwownic pająków i ślimaków... o
                  turystycznych zainteresowaniach :) :) :) WIdziałem to gdzieś we Francji lub
                  Norwegii. ALe tak naprawdę to chyba mi się śniło :) Śnił mi się Elbląg - wielki
                  piękny z nabrzezem gdzie cumuje Roro 200 tys ton :) :)
                  • Gość: Prezydent Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 24.09.06, 21:14
                    Michal Ty sie dopiero uczysz "Elblaga" i dopiero rozumiesz, w jak trudnej
                    sytuacji jestesmy. To Polska w pigulce, miedzy mlotem, a kowadlem z jednej
                    strony bogate Niemcy (Gdansk) z drugiej strony bezwzgledna Rosja (Olsztyn). Moze
                    w koncu zrozumiesz, ze my Elblazanie codziennie musimy walczyc o swoje.
                    • Gość: Michał Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.06, 21:30
                      Nie wiem ale może jednak zdecydujesz się na balangi wodkę moskowską i
                      kozaczok... zamiast tęsknić do autystycznych pomieszczeń gdzie Cię począstują
                      herbatą i paliszkami .... :) :) :)
                      • Gość: Prezydent Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 24.09.06, 21:43
                        Jesli jescze nie wiesz, czleku ze wschodu, to w zyciu najwazniejsza jest wolnosc
                        i niepodleglosc + dobry trunek;)
                        • Gość: Michał Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.06, 21:51
                          Z południa. A wschód to tylko kierunek świata :) :) :) Jeśli chodzi o
                          mentalność to nie jest ze mną tak wschodnio jak być chciał :) I podobno nie
                          taki diabeł ogoniasty jak tego by chciały kobiety... :) :) :)
                          • Gość: Fan_przekopu Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 24.09.06, 21:58
                            Dobra przestanmy piep...bzdury. Wlasnie ogladalem na TVP3 Gdansk migawke o
                            przekopie. Oczywiscie jakis ekolog wypowiaadl sie o tym ze jest mozliwosc ze
                            zwierzataka na tym straca i plaza moga sie zmienic. Oczywiscie mowiono o
                            sprzeciwie krynicy morskiej ktora stanie sie wyspa (glupie podejscie bo wtedy
                            kazee miasto ktore okalaja jakies cieki bedzie wyspa - stosujac te sama
                            analogie). Ogolnie moje przepowiednie sie sprawdzaja. Jedynym jasnym glosem jest
                            wypowiedz mistra gospodartki, ktory powiedzial ze dal zielone swiatlo i ze
                            wszystko lezy w rekach zinteresowanych przsekopem. Ja ze swojej strony dodam, ze
                            wszystko zalezy od tego czy uda sie Elblagowi i Olsztynowi (tu wierze w postawe
                            męską Olsztyna), iz skutecznie przeciwstawimy sie Gdanskowi.
                            • Gość: Michał Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.06, 22:15
                              A zgoda buduje - niezgoda... I Wy jeszcze mówicie że Olsztyn to zło złodzieje i
                              pijawki.... ;) :) Nawet jeśli będziemy 150 tyś miastem za 50 lat a Elbląg
                              będzie zbliżał się do 2 milionów to i tak będziemy szczęśliwi bo zauważ że
                              olsztynianie są cholernie mało zazdrośni... ja to widzę... a miszkałem już tu
                              i tam... ooo powiem CI ze Bretończycy (prowincja Francji) gdzie miałem staż też
                              mają podobną cechę ;) :) Robią swoje i nie porównują się :) :)
                              • Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.icm.edu.pl 24.09.06, 22:18
                                No wlasnie..
                                ... niby to forum Elblaskie, a kazdy "miejscowy" watek konczy sie na Olsztynie.
                                Przeniose sie chyba na Forum Humorum... zabawniejsze.
                                Jestem swieza Elblazanka, dosc czesto sie przeprowadzalam i pierwszy raz
                                spotykam takie dyskusje.. Smutne to!
                                • Gość: Michał Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.06, 22:28
                                  A smutek Twój z nikąd zapewene płynie... :) Jak Rospuda przez ziemię
                                  suwalską ...
                              • Gość: Prezydent Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 24.09.06, 22:28
                                My robimy swoje, w tym problem ze ktos probuje nam noge podstawiac ze wschodu i
                                z zachodu.
                                • Gość: Michał Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.06, 22:34
                                  No wiesz Prezydent. Przewaga myśli na temat ingerencji i zagrożeń ze strony
                                  otoczenia to chyba paranoja. Znam takiego który jest przkonany że go
                                  śledzą... :) Kiedyś uważał że chcą go zabić... Postęp terapeutyczny
                                  ogromny :) :)
                                  • Gość: Prezydent Re: Przekop Mierzei. IP: 213.77.49.* 25.09.06, 10:31
                                    A ja znam takiego, ktory niczym sie nie przejmowal, harowal ciezko, szedl rano
                                    do pracy wracal wieczorem. I pewnego dnia obudzial sie, ale z reka w nocniku,
                                    zona miala kochanka, corka pusczala sie na prawo i lewo, a syn siedzial w
                                    kryminale.
    • Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.icm.edu.pl 25.09.06, 17:52
      Mozna sie przylaczyc do debaty w trakcie programu..
      tel 0-55 5228787

Generallo, mozesz miec swoje 5 min w mediach - Pan Slonina ucieszylby sie!!
    • Gość: Nervenarzt Debata TVP3 IP: *.icm.edu.pl 25.09.06, 19:07
      Ogladacie? Jakie wrazenia? Dla mnie masakra!
      "Elblaski sen o potedze" i co na to Rosjanie.
      Poki co jest na NIE.
      • elblazanin_18 Re: Debata TVP3 25.09.06, 19:15
        k...a mać !! jedno wielkie chamstwo, draństwo
        żółć mnie zalewa; zaraz mnie szlag trafi...
        jedna wielka nagonka na Elbląg
        nie no, ale nas ośmieszyli, upokorzyli
        jak oni wogóle śmiali ??
        zaraz rzygne, normalnie mdłości dostaje :(
        • Gość: Nervenarzt Re: Debata TVP3 IP: *.icm.edu.pl 25.09.06, 19:20
          Masakrrra. Czemu debata nie byla w EL tylko w Gdyni??
          Czemu nie zaproszono naszych wladz!!
          Umknelo mi kilka minut, ale chyba nie bylo Pana Sloniny??
          A Jednorala pokazali jako migawke:(((
          • Gość: Prezydent Re: Debata TVP3 IP: *.elb.vectranet.pl 25.09.06, 20:39
            LUDZISKA! a nie mowilem. Ja nie ogladalem i przynajmnie nerwow nie zjadlem. Juz
            przed wiekami gdanszczanie sadzili las na pasie! Teraz ich potomkowie walcza w
            mediach! Dajmy spokoj Gdanskowi, to byl zawsze odwieczny wrog Elblaga. Taka
            debata nic nie wnosi, byla jednostronna i tendencyjna.
            • Gość: Michał Re: Debata TVP3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.06, 21:03
              A nie pisałem że Wasza miłość do Gd jest bez wzajemności ?
              :) :)
              • Gość: Prezydent Re: Debata TVP3 IP: *.elb.vectranet.pl 25.09.06, 21:31
                Milosc do Gdanska? Ta anty milosc trwa juz wieki, choc kiedy bylismy
                rownoprawnym oponentem Gdanska, o 3 miescie nie bylo wtedy raczej mowy, bo
                gdynia wies rybacka rozbydowana zostawla w 1922 a Sopotu pewnie nie bylo. Z
                nastarszych miast Polskich, Elblag bodajze najbarziej dostal w d...Torun jest
                stary i choc walczy z Bydgoszcza to ma sie dobrze. O Olsztynie MIchale nic nie
                napisze, bo jego historia w porownianiu to elblaskiej jest marna( notabene czy
                wiesz przybyszu z olsztynkowa iz tu w elblagu byla de facto 1sza na teranach
                polkich siedziba Wielkiego Mistrza Krzyzackiego?)Mieslismy wspanialy zamek,
                ktory w 1454 roku zniszczyli elblazanie i po ktorym zostala tylko slodownia piwa
                (chlopaki juz wtedy wiedzili co dobre;). Reasumujac Elblag to Polska w pigulce.
                • Gość: Michał Re: Debata TVP3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.06, 21:46
                  Gniezno też kiedyś było na topie. A Ty Prezydent tak przypadkiem piszesz
                  olsztynkowo... zamiast Olsztyn... ;):)
                  • Gość: Prezydent Re: Debata TVP3 IP: *.elb.vectranet.pl 25.09.06, 22:16
                    Bo dla mnie to zawsze bedzie olsztynkowo, po prostu patrze przez kalejdoskop 500
                    lart nie 50ciu!
                    • Gość: Michał Re: Debata TVP3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.06, 22:27
                      Przez kalejdoskop patrzysz...
                      • Gość: Prezydent Re: Debata TVP3 IP: *.elb.vectranet.pl 25.09.06, 22:42
                        Wedlug Wikipedii-kalejdoskop to - urządzenie optyczne (zabawka), w którym
                        dzięki wielokrotnym odbiciom różnokolorowych szkiełek w odpowiednio
                        rozmieszczonych zwierciadłach, obserwuje się różnobarwne, symetryczne figury,
                        zmieniające się przy najmniejszym ruchu. Wlasnie obrazy, ktore sie zmieniaja -
                        czyli de facto obrazy z historii, na tle ktorych olsztynkowo wypada w porownania
                        do Elblaga, ,wypada tylko dostatecznie. Dalej nie rozumiesz? A ponic taka z
                        Ciebie madra glowa?
                        • Gość: Michał Re: Debata TVP3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.06, 22:49
                          Wiem co to kalejdoskop ;) :) peryskop endoskop... Skopenko ;) :) NIe o to
                          chodzi. Przykro mi tylko że miasto kóre lubię wzbudza tyle niedobrych emocji
                          lub skojarzeń.
                          • Gość: Prezydent Re: Debata TVP3 IP: *.elb.vectranet.pl 25.09.06, 22:52
                            To czemu sie nie okreslisz? Bo jak na razie manipulujesz, a tylko chwiliami
                            jestes "jak ta rozdarta sosna".
                          • nervenarzt Re: Debata TVP3 25.09.06, 22:55
                            ...rektosigmoidokolonoskop:))

• Gość: Michał Re: Debata TVP3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.06, 23:15
                              Nervenarzt :) Tam nie zaglądam... Może Generallo więcej wie na ten temat :) :)
                              Z zainteresowań tak czytam. Prezydent - ja nie jestem rozdarty. Po prostu
                              przykro mi. Manipuluję? Ufff nie wiedziałem. A to dobrze czy źle? :) :) :)
                              • nervenarzt Re: Debata TVP3 25.09.06, 23:18
                                Michal - a gdzie.. zagladasz????
                                • Gość: Michał Re: Debata TVP3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.06, 23:22
                                  Do głów :)
                                  • nervenarzt Re: Debata TVP3 25.09.06, 23:24
                                    soma czy psyche?:))))
    • the_jazz Re: Przekop Mierzei. 26.09.06, 17:19
      Ogladalem tę debatę i myslalem, ze mnie krew zaleje. No, ale czego innego mozna
      bylo sie spodziewac po Gdansku...

Tak wogole to moze ktos wyjasni mi dlaczego przekop ma byc na terenie woj.
      pomorskiego? Czy cala mierzeja jest w pomorskiem?:o
      • nervenarzt Re: Przekop Mierzei. 26.09.06, 23:33
        Cała :((((((((
      • 999s Re: Przekop Mierzei. 27.09.06, 04:43
        Walić Gdanisko trzymamam kciuki za Elbę ! Dacie radę ! Pozdro (zawijam Wam tory
        tramwajowe i zmykam do olsztynowa;)
        • Gość: dsds Re: Przekop Mierzei. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.06, 09:30
          bierz, bierz, ale tylko te złomowane:P
          • matko74 Re: Przekop Mierzei. 27.09.06, 11:27
            niestety przekop, to strona gdańska (Mierzeja, to woj. pomorskie i tutaj leży
            szkopuł), ale interes obopólny - najbardziej dziwi mnie negująca postawa
            Krynicy Morskiej, która i tak może więcej zyskać, niż stracić. Krynica jest
            niewdzięczna, bo nie pamięta, że to żona Schichaua rozsławiła tą miejscowość, a
            należąc do byłego woj. elbląskiego była jednym z ulubionych miejsc wypoczynku
            współczesnych elblążan i wciąż jest.
            • the_jazz Re: Przekop Mierzei. 27.09.06, 15:53
              Święte słowa.
            • 999s Re: Przekop Mierzei. 27.09.06, 18:05
              Ale zdaje się zapadła decyzja o przekopie mierzei! Ja rozumiem , że dla Gdańska
              wizja Elbląga z portem morskim z prawdziwego zdarzenia to jak rozpalony
              pogrzebacz w dupsko i wiadomo, że będą zamiatać podłogę ogonem(nie da rady a to
              to, a to śmo). Jestem z Olka i szczerze moja wiedza jeśli chodzi o gospodarkę
              morską jest raczej nikła, ale ufam, że Elblążanie wiedzą co robią bo są w
              temacie. A skoro tak to trzeba walczyć o to, bo ta sprawa ma wpływ na calutkie
              bagna i szuwary.

Nie ma co sie pieklić, że Gdanisko załapuje focha, bo na jego miejscu każdy by
              się boczył (choć pogrywanie ze stronniczą debatą to chamstwo ). Trzeba by to
              rozegrać spokojnie, na zimno. W końcu Gdańsk (a nawet całe Trójmiasto) to nie
              pępek Bałtyku (osobiście nie mam nic przeciwko temu żeby pępkiem Bałtyku była Elba).
              • Gość: misiek Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.07, 23:02
                czytam na forum spierajace sie strony gdansk elblag i olsztyn.niestety nie
                znalazlem jakichkolwiek argumentow za przekopem lub przeciw. i kto sie spiera
                elblag, gdansk olsztyn? a co oni maja do Skowronek? czy pytal ktos mieszkańców
                Skowronek o zdanie? przesiesz to im maja zburzyc ich mala ojczyzne to ich ziemia
                , ich zycie , warto by ichn zapytac o zdanie
                • francuz_el Re: Przekop Mierzei. 13.02.07, 12:40
                  To się nazywa konsultacje społeczne i na pewno zostaną przeprowadzone, ale co by
                  się nie wydarzyło przekop i tak powstanie w tym miejscu i tak.
        • Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.inaddr.intergenia.de 27.09.06, 14:47
          /.../
          > zawijam Wam tory
          > tramwajowe i zmykam do olsztynowa..

...zabierz moze tez generallowi komputer..;]]]
          • Gość: adadasd Re: Przekop Mierzei. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.06, 14:49
            i aparat cyfrowy tez mu zabierz.
            • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 27.09.06, 17:57
              Mierzeja Wislana,wedlug encyklopedii,to waski pas ladu ,ciagnacy sie od Sopotu
              do Baltijska ,od poludnia graniczacy z ŻUlawami Wislanymi,na wysokosci Katow
              Rybackich przechadzacy w sasiedztwo Zalewu Wislanego.Pytanko-czy ten twor
              geograficzny jest juz przekopany?Odp.-tak,przekopem jest tzw,Przekop
              Wisly,wykonany chyba w 18 wieku,w celu uratowania Gdanska przed
              zalewaniem,znajduje sie miedzy Mikoszewem a Świbnem,czy przekop ów wplynął
              negatywnie na ekologię?Wypowiedzcie się sami.
            • 999s Re: Przekop Mierzei. 27.09.06, 18:07
              Cholera! nie potrafię zabierać rzeczy dzieciom, ale popsuć to inna bajka...
              • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 27.09.06, 21:22
                Moze trochę jasniej,bo chyba nie na temat.
                • generallo Re: Przekop Mierzei. 27.09.06, 21:32
                  Jeśli będziemy tylko gadać,
                  to nie przekopiemy mierzeji,
                  do XXII Wieku :(
                  • Gość: Michał Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.06, 21:35
                    Generallo Ty chyba już przekopałeś co? Wydaje się że Twoje skłnności wywierciły
                    dziurę do Austalii... :) :) :)
                    • the_jazz Re: Przekop Mierzei. 28.09.06, 01:21
                      Pytanie brzmi: "czym?", bo chyba nie łopatą xD
                    • generallo Re: Przekop Mierzei. 28.09.06, 06:09
                      Ja mam chociaż chęci ją przekopać,
                      a ty jak widzę tylko tolkujesz :(
                      Samym gadaniem nic się nie zrobi.
                      • Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.inaddr.intergenia.de 28.09.06, 18:42
                        generallo napisał:

> Ja mam chociaż chęci ją przekopać,
                        > a ty jak widzę tylko tolkujesz :(
                        /.../

Tolkujesz??

Genitallo, odpusc sobie moze ten \"angielski\"..

• Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.inaddr.intergenia.de 28.09.06, 18:57
                        Genitallo, czekamy na czyny:)

(F30.0 coraz blizej)
                        • Gość: Specjal Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 30.09.06, 19:03
                          Może najpierw się napijemy piwka?
                  • Gość: Nervenarzt Re: Przekop Mierzei. IP: *.inaddr.intergenia.de 28.09.06, 18:47
                    generallo napisał:

> Jeśli będziemy tylko gadać,
                    > to nie przekopiemy mierzeji,
                    > do XXII Wieku :(

BedzieMY? PrzekopieMY?
                    Genitallo, czasy czynow spolecznych sie skonczyly..
                    - jakbys nie zauwazyl!
                    • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 30.09.06, 17:49
                      Pisze się chyba "mierzei'.
                      • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 30.09.06, 18:04
                        Moj tato,przed wojną pisal swoje imię"Juljan",dzisiaj pisze się "Julian".
                        • 999s Re: Przekop Mierzei. 30.09.06, 21:54
                          A posługiwał się rękoma czy ręcami?
                          • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 01.10.06, 12:22
                            Nogami też:)))))
    • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 21:30
      www.skyscrapercity.com/archive/index.php/index.php?t-331422.html
      • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 17.02.07, 13:40
        Extra informacje,Elbinger:)
        • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 16:33
          Teraz pownno działać

www.skyscrapercity.com/archive/index.php?t-331422.html
          • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 17.02.07, 19:36
            Juz poprzednio zadzialalo,wiec sie nie wysilaj,ciekawy artykul.
            • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 19:48
              Zwróć uwagę na opcję kontynuacji budowy Kanału Mazurskiego? Czyżby też chcieli
              mieć port morski? :>
              • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 18.02.07, 15:50
                Ten kanal łaczy sie z Łyną na wysokosci granicy polsko-kaliningradzkiej,jest
                tam gros niezbydowanych do konca sluz(20 proc.),w tej chwili juz uznanych za
                zabytki,na coniektorych bobry zrobily swoje,o czym mowa...
                • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.07, 17:23
                  Czytając takie info coraz czarniej widzę realizację tego przekopu :(

wiadomosci.onet.pl/1393620,2677,1,1,kioskart.html
                  • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 22.02.07, 21:45
                    Ani slowa o mierzei,po co te czarnowidztwo?
                    • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.07, 21:52
                      Ekolodzy tak się rozbestwili, że trudno przewidzieć czy jakiś fanatyk nie
                      podburzy reszty przeciw przekopowi! Wtedy będziemy mieli związane ręce. Szkoda,
                      że niektórzy widzą tylko samo zło w tym i nikt nie prowadzi iście
                      goebbelsowskiej propagandy tego pomysłu...
                    • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.07, 21:53
                      Alfik, a czy ty w ogóle chodziz na comiesięczne spotkaania z panem prezydentem?
                      Bo on co miesiąc znajduje czas i każdy mieszkaniec może do niego przyjść...podobno.
                      • Gość: alfik Re: Przekop Mierzei. IP: *.elb.vectranet.pl 22.02.07, 22:08
                        Nie,nie chodze i nigdy nie bylem na takowym,a Ty chodzisz?Co tam ciekawego
                        opowiada?
                        • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.07, 22:18
                          Właśnie nie. Ale planowałem w ramach zbierania materiałów do pracy :)
                          Prawdopodobnie by mnie poniosło i bym go zbeształ :) Niestety on przyjmuje tylko
                          przez 2 godziny, więc na pewno trudno do niego się dostać...
                          • matko74 Re: Przekop Mierzei. 23.02.07, 11:51
                            Doszły mnie słuchy, że jakoby Greenpeace nie patrzy na przekop przez pryzmat
                            tragedii ekologiczno-środowiskowej. Innymi słowy tylko polscy pieniacze
                            ekologiczni mogą chcieć ugrywać swoje partykularyzmy pot o by ich pokazywano i
                            przytaczano. Wątpliwa popularność to dla mnie, ale niektózy chcą by o nich się
                            mówiło!!
                            • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.07, 13:02
                              Poza tym całe Żuławy i powstał na skutek działalności człowieka w pewien sposób...
                            • the_jazz Re: Przekop Mierzei. 23.02.07, 13:53
                              Potwierdzam te informacje o Greenpeace. Słyszałem wypowiedź ich przedstawiciela.
                              Oni nie mają nic do przekopu. Wg nich zaszkodzenie środowisku w tym wypadku jest
                              wielce wątpliwe.
                              • Gość: Elbinger Re: Przekop Mierzei. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.07, 14:40
                                AQ nie wiesz może czy ta wypowiedź jest gdzieś w Internecie albo w prasie
                                opublikowana?
                                • the_jazz Re: Przekop Mierzei. 23.02.07, 14:46
                                  Widziałem to swego czasu w TV, w necie nawet nie szukałem.
                                  • Gość: 79 Re: Przekop Mierzei. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.07, 21:18
                                    Tylko Krynica jest przeciwna i podburza innych.Cel tego dzialania jest
                                    prosty.Boja sie przekopu,bo dzieki niemu powstanie konkurencja na drugim
                                    brzegu.Kadyny,Suchacz i Tolkmicko moga byc ostra konkurencja dla mierzeji.Co do
                                    doliny Rospudy to ciekawe ze Komisja Europejska neguje budowe obwodnicy a
                                    budowa gazociagu na dnie baltyku jest cacy.
                                    • francuz_el Re: Przekop Mierzei. 24.02.07, 01:10
                                      Nie ma większego problemu jeżeli chodzi o przekop Mierzei, bo sam opór Krynicy
                                      Morskiej tutaj niewiele da, a tamtejszy burmistrz ma niewiele do gadania. Jeżeli
                                      chodzi o Dolinę Rospudy, to tamta inwestycja jest przygotowywana od wielu lat.
                                      Różne warianty przebiegu drogi były rozpatrywane i nikt przecież pochopnie nie
                                      decydował się akurat na ten, na którym obecnie zaczynają się prace.
                                      Przedstawiony przez Greenpeace niby lepszy wariant odpadł ze względu na to, że
                                      także mocno ingerowałby i to nie tylko w przyrodę, ale także uprzykrzył życie
                                      wielu mieszkańcom (na trasie są 2 miejscowości, mnóstwo żyznych gleb, siedliska
                                      bocianów, jakiegoś gatunku orła). Niestety budować drogi trzeba, a bez
                                      ingerencji w środowisko po prostu się nie da. Gdyby teraz rozpocząć wszystko od
                                      początku, trzeba byłoby ponieść olbrzymie koszty. Nie chodzi tylko o wykup
                                      gruntów, ale i przesiedlenia ludzi, kary tej samej UE za niedostosowanie dróg do
                                      odpowiednich standardów, a poza tym w Augustowie ze względu na olbrzymi ruch
                                      cały czas giną ludzie...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka