Dodaj do ulubionych

Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska???

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.06, 15:56
albo chociaż KFC , jakaś fajna dyskoteka i Media Markt?
Obserwuj wątek
    • mrjulek Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? 25.11.06, 16:47
      Politechnika? Lepiej Akademia Elblaska z wydzialami nauk technicznych,
      humanistyczno-społecznych, przyrodnicznych i ekonomiczno-prawniczych:)
      bedac Politechnika, uczelnia zamyka sobie droga do ksztalcenia w kierunkach
      humanistycznych i spolecznych. A to takze jest przydatne.

Pzdr z UWr :-)
      • Gość: alfik Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? IP: *.elb.vectranet.pl 25.11.06, 18:56
        Mrjulek,przestan marzyć,nie za kadencji tego prezydenta,on ma w dupie rozwoj
        elblaskiego szkolnictwa wyzszego,to stary,czerwony emeryt,ktory ustawil juz
        dawno siebie,swoja rodzinke,na co mu uczelnia w Elblagu?
        • 999s Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? 25.11.06, 22:41
          samiście sobie takiego wybrali.
          • Gość: Elbinger Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.06, 23:07
            999s nie prowokuj!
          • Gość: alfik Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? IP: *.elb.vectranet.pl 26.11.06, 08:20
            999s,ja go nie wybieralem,chociaz wasz Czesio nie ma co sie do niego rownać.
            • 999s Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? 26.11.06, 09:18
              bo ty widać masz g do powiedzenie w kwestii wyboru prezydenta i nie tylko. A
              Krater to nie twój problem.
          • michal_el Do przedmówców - alfik i 999s 26.11.06, 14:11
            To własnie nasz prezydent myśli o tym, żeby powołać Akademię Elbląska za około
            4 lata, natomiast za 10 przekształcić ją w Uniwersytet Elbląski.
            Nie wszystko można mieć od razu. Nie zapominajcie o tym, za jego kadencji była
            też powołana pierwsza "własna" państwowa uczelnia Elbląga.
            • Gość: alfik Re: Do przedmówców - alfik i 999s IP: *.elb.vectranet.pl 26.11.06, 14:32
              Michal,jestem krytyczny w stosunku do Sloniny,ale nie jestem zlosliwy,moze
              jakis link na ten temat,bylbym bardzo wdzieczny:)
              • michal_el Re: Do przedmówców - alfik i 999s 26.11.06, 14:36
                Proponuję rozmowę osobiście z prezydentem.
            • Gość: alfik Re: Do przedmówców - alfik i 999s IP: *.elb.vectranet.pl 26.11.06, 18:25
              Za jegokadencji,to sie zgadza michale,ale to zwykly przypadek,wszystkie
              miasta,ktore stracily wojewodzkośc,dostaly na otarcie lez PWSZ,czy nie mam
              racji?Nie przypisujmy Slonince tego,czego tak naprawde on nie dokonal:)
              ;
              0
    • Gość: swiatowy Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? IP: *.range86-143.btcentralplus.com 26.11.06, 14:33
      UFFF "Uniwerek elblaski"Usmialem sie do lez Z czego? Z polaczenia kilku
      zawodowek z gimnazium?Psorze Genitallio wystap "UNIWEREK"-Buuuuuah
      • Gość: alfik Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? IP: *.elb.vectranet.pl 26.11.06, 14:37
        Swiatowy,a wasz uniwerek powstal z akademii uprawy burakow,wsp,i jeszcze
        hosianum,to tak ledwo,ledwo sie trzyma,ale nazwa jest,zreszta,komu ja to
        tlumaczę,idocie,polglowkowi?
    • michal_el Fajna dyskoteka 26.11.06, 14:45
      Madame :)
    • michal_el Nowy klub 26.11.06, 14:47
      www.ramzesclub.pl/
      • nervenarzt Re: Nowy klub 26.11.06, 14:49
        Byl juz ktos tam? Jaka srednia wieku? Wpuszczaja malolatow?
        • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 26.11.06, 17:40
          A Ty ile masz rokow,doktorko?
          • nervenarzt Re: Nowy klub 26.11.06, 17:44
            Alfik, dorosla mlodziez:-)
          • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.06, 17:46
            Drogi Alfiku nie "roków"... tylko lat...:):) :) Nie potrafisz poprawnie złożyć
            choć jednego zdania? ;) :) Zlituj się :):) :)
            • nervenarzt Re: Nowy klub 26.11.06, 17:48
              REM, sledzisz kazdy watek?:)
              Wolalam jak byles Michalem, przyjemniej sie wtedy z Toba wymienialo mysli.
              • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.06, 17:50
                Czas zmienia nas :) :) :)
                • nervenarzt Re: Nowy klub 26.11.06, 17:50
                  Poczekam wiec na lepsze czasy:-))
                  • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 26.11.06, 18:10
                    Rem jest bardzo powaznym czlowiekiem i nie lubi ,jak ktos pisze "rokow",ale ja
                    wrocilem niedawno z Zakopca...:)
                    '
                    '

'
                    • Gość: gość Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.06, 18:13
                      Jaki on poważny top tu można poczytać

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=64&w=52538697
            • Gość: Elbinger Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.06, 18:14
              Rem: w tył zwrot i wraqcaj na swoje "kresy wschodnie" do Olsztyna!!!Jak widać
              forum Elbląga to nie miejsce dla ciebie.
              • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 26.11.06, 18:26
                Dla mnie to moze zostac,przynajmniej jest wesolo,a ja lubie śmiech.
                • nervenarzt Re: Nowy klub 26.11.06, 18:29
                  Ja tez jestem za tym zeby REM zostal:))
                  Miewa blyskotliwe riposty:)
                  • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.06, 18:51
                    OOooo łaskawcy. Co to za dintojra? Elbinger postawił zarzuty i w trybie
                    przyspieszonym? Sam włazi nieproszony więc nie ma o czym mówić. Eksces
                    intensywny... a i ekstensywny też :) :) :)
                    • nervenarzt Re: Nowy klub 26.11.06, 18:56
                      Abstrahujac od pejoratywnie zsubiektywizowanych dyskursów z Remem,
                      to wdzieczny bywa z niego interlokutor :))
                      • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.06, 19:23
                        To jest temat o Politechnice Elbląskiej, kóra powstanie gdzieś około 2230 roku.
                        Ostatnio jeden z profesorów z UWM opowiadał mi taką anegdotę:
                        Zdawał u niego student z ELbląga i mając ten fakt na uwadze nie chciał podsycać
                        antagonizmów, lecz na 3 wylosowane pytania nie powiedział nic sensownego.
                        Wobec tego znajomy zaproponował mu - NIECH SAM SOBIE ZADA PYTANIE i odpowie na
                        nie.Tak też się stało. Profesor zapisał pytanie i słucha odpowiedzi. Niestety i
                        tym razem nic sensownego nie słyszy - więc zwraca się do studenta:
                        - "sam pan widzi że nie idzie panu dziś najlepiej co się dzieje?"
                        na co student:
                        - "przepraszam panie profesorze ale nie zrozumiałem pytania...."
                        :) :) :) :)
                        Tak też wyglądają stosunki Olsztyna z Elblągiem ;):) :)
                        • nervenarzt Re: Nowy klub 27.11.06, 03:52
                          Alegorie juz byly, nadszedl czas na parabole :-)
                          • matko74 Re: Nowy klub 27.11.06, 11:37
                            Zostawiając alegorie, parabole, onomatopeje ;), somnambulizm ;) i etcetery
                            rastery i rastry ;), przekopiowuję fragment mojego wcześniejszego napisania w
                            wątku telewizyjnym, który nawiązuje do tematyki politechniki:
                            "I jeszcze jedno - miasto musi silnie zaangażować się, także finansowo w rozwój
                            EPWSZ i wydzielić stamtąd (może ekstremalnie polecę) osobną uczelnię o profilu
                            technologicznym, którą będzie wspierać szczególnie silnie (coś na wzór
                            Massachusetts Institute of Technology). Jeśli dodać finanse przedsiębiorstw
                            zainteresowanych pozyskiwaniem kadr, byłby to świetny przykład tego, w którą
                            stronę powinien pójść rozwój szkolnictwa w Polsce (przynajmniej
                            inżynieryjnego). Taki schemat potem tworzy technopole, a ta mieszanka powiązań
                            pomiędzy nauką, przedsiębiorstwami i biznesem, to coś co w Polsce mocno
                            raczkuje. Skoro PWSZ stawia na rozwój instytutu informatyki, to dlaczego nie
                            pójść tą drogą? Samo PWSZ niech idzie zaś w stronę kierunków społeczno-
                            humanistycznych."
                            Jeśli nie zrobi tego Elbląg, to kiedyś zrobi to inne polskie miasto, pewnie o
                            większym potencjale niż Elbląg. W każdym razie uważam, że mariaż biznesu i
                            polityki samorządowej, w tym przypadku powinien zaistnieć. Miasto wkrótce
                            pewnie odziedziczy część budynków po jednostce wojskowej z Łęczyckiej (myślę,
                            że to kwestia czasu, jak ona przestanie istnieć), a tam jest cała masa
                            niezbędnej infrastruktury do tworzenia lub rozbudowywania wydziałów EPWSZ w tym
                            szczególnie technicznych.
                            • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.06, 14:23
                              Przyspieszę trochę narrację tego wątku... ELBLĄG TEGO NIE ZROBI :) :) :) więc
                              jedziemy dalej... :) :) :) W każdym razie 3 prawo Murfiego :) :) :)
                              Przypomnijcie sobie Vabank 2 Machulskiego :) :) scena gdy naczelnik przyszedł
                              do wiceministra z makietką idealnego więzienia z "czarcią zapadką"...
                              Zwierzchnik drąc makietkę rzekł :"I o Alcatraz niech pan zapomni !!!!"
                              :) :) :) :)
                              • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 27.11.06, 19:28
                                Sikawa,to bylo wiezienie na Sikawie,chyba w Lodzi.
                                • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.06, 21:05
                                  Tak jest to był "plan-makietka" modernizacji więzienia na Sikawie :) :) :)
                                  To a propos alegorii... :) :) :)
                                  • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 27.11.06, 21:32
                                    Tak wogole,to film VABANK2 ,byl bardzo udany,ogladam go i nie moge wyjśc z
                                    zachwytu,jak potrafia grac nasi,polscy aktorzy.Podobnie,uwazam,za dzielo
                                    polskiej sztuki filmowej"Pulkownik Kwiatkowski",czy"C.K.dezerterzy",Kondrat
                                    jest super aktorem.'
                                    '
                                    '
                                    '
                                    • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.06, 21:54
                                      Pewnie zmartwię Cię że Kondrat mieszka (pomieszkuje) pod Gietrzwałdem :) :) :)
                                      Ja wolę mniej zneurotyzowane polskie komedie choć Machulski jest mistrzem nr1.
                                      Podobają mi się jeszcze filmy Kondratiuka "Big Bang" "Gwiezdny pył" "Mleczna
                                      droga" itd.
                                      • matko74 Re: Nowy klub 28.11.06, 11:37
                                        To może jakiś powrót do tematu głównego, bo zboczyliście z wątku.
                                        Zakładam wątek kinowy, aby Wam w tym pomóc, a i sam polecę ostatnio obejrzane
                                        filmy. ;)

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze wypowie się w temacie "politechniki". Wiem, że
                                        gadanie, to nie czyny jeszcze, ale może obecna rada Elbląga wesprze
                                        intensywniej rozwój EPWSZ. Może...i...oby. ;)
                                        • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 28.11.06, 19:19
                                          O Matko,a czy jest w naszej radzie miejskiej jakieś lobby proakademickie?Chyba
                                          raczej nie,wiec lobbujmy my,zwykli zjadcze chleba,przeciez w okresie
                                          miedzywojennym mielismy w Elblagu dwie wyzsze uczelnie,zaznaczam-
                                          samodzielne:Akademię Pedagogiczną i Wyzsza Szkolę Praktycznego
                                          Rolnictwa,fakt,ze owczesny Elblag zamieszkiwali ludzie innej nacji,miasto
                                          przynalezalo do innego panstwa,ale piastujmy elblaska spuściznę historyczną,to
                                          przeciez czastka nas.
                                          ;
                                          • the_jazz Re: Nowy klub 28.11.06, 20:34
                                            Było na mnie głosować a nie teraz marudzisz. ;)

Możesz być pewny, że są osoby, które będą zabiegać o inwestowanie w nasze
                                            szkolnictwo wyższe.
                                            • Gość: gosc Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 28.11.06, 21:46
                                              The Jazz czyzbys startowal do wyborow do rady miasta z ramienia mlodych PO??

• the_jazz Re: Nowy klub 28.11.06, 21:51
                                                Nie, z Dobrego Samorządu.
                                          • matko74 Re: Nowy klub 29.11.06, 11:17
                                            alfik, bardzo ładna wypowiedź :) i biję brawo dla Twojej znajomości Elbląga
                                            sprzed lat. W istocie mieliśmy dwie wyższe uczelnie, a sięgając jeszcze w
                                            latach wstecz, to i znane gimnazjum. W każdym razie splot okoliczności i
                                            bliskość Gdańska spwawiły, że ART nie powstała w Elblągu (podbudowa była),
                                            tylko w Olsztynie. Dziwi jednak, że po wojnie w ogóle wyższe
                                            uczelnie "wymazane" zostały z naszego miasta i dopiero powołanie fili PG nieco
                                            tylko tę sprawę zmieniło. Współczesna historia nie obeszła się z naszym miastem
                                            łagodnie, no ale trzeba żyć teraźniejszością i przyszłością, i stąd właśnie
                                            duże znaczenie rozwoju szkolnictwa wyższego.

Gość portalu: alfik napisał(a):

> O Matko,a czy jest w naszej radzie miejskiej jakieś lobby proakademickie?
                                            Chyba
                                            > raczej nie,wiec lobbujmy my,zwykli zjadcze chleba,przeciez w okresie
                                            > miedzywojennym mielismy w Elblagu dwie wyzsze uczelnie,zaznaczam-
                                            > samodzielne:Akademię Pedagogiczną i Wyzsza Szkolę Praktycznego
                                            > Rolnictwa,fakt,ze owczesny Elblag zamieszkiwali ludzie innej nacji,miasto
                                            > przynalezalo do innego panstwa,ale piastujmy elblaska spuściznę
                                            historyczną,to
                                            > przeciez czastka nas.
                                            > ;
                                      • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 28.11.06, 19:12
                                        No i co ,ze pomieszkuje pod Gietrzwaldem,piekna miejscowosc,bylem tam kiedys na
                                        odpuście.
                                        • Gość: gosc Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 28.11.06, 19:39
                                          Czemu zmieniacie watek? Ale ok. Jesli chodzi o nowy klub to ma powstac w Elblagu
                                          w koncu cos duzego w stylu piekni mlodzi bogaci z GD(pamietacie kazamaty?).
                                          Niestety nie podam zrodla skad to wiem. Co do watku przewodniego to PWSZ niezle
                                          sie rozwija i niezle wspopracuje z PG. Notabene w Elblagu ma sie odrodzic znowu
                                          filia. Czyli na razie absolwenci PWSZ beda mogli za rogiem robic magistra. EUHE
                                          tez ma sie niezle stara sie o mgr z administracji oraz doktoraty (REM vel MIchal
                                          vel Mendo slyszysz???). Co do Janskiego to nie wiem. Wg mnie powinna se poloczyc
                                          z Wyzszym Seminarium Duchownym. Ma przeciez niedaleko i mysle ze to byloby CoUL!!!
                                          • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 28.11.06, 19:42
                                            WSD Diecezji Elblaskiej jest czescia UWM.
                                            • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 21:43
                                              Oczywiście że się stara o doktoraty. Nikt temu nie zaprzeczał. Niektórzy jednak
                                              pisali że JUŻ są nadawane :) :) :) Różnica chyba jest co (nieustająca mendo)?
                                              Poza tym - ilu to profesorów zwyczajnych mieszka w Elblągu? ...
                                              • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 28.11.06, 21:59
                                                Rem,czy to wazne ,ilu profesorow mieszka w Elblagu,naprawdę nie mam
                                                pojecia.Ps.Musisz odplacac pieknym za nadobne?Jak ktos jest kolkiem,to tez nim
                                                musisz być:)
                                                • Gość: Rem Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 22:33
                                                  OK masz rację. Cofam słowo. Czasami wydaje mi się że język powinien
                                                  być "intersubiektywnie sensowny" - czyli zrozumiały dla rozmówcy... :) :) :)
                                          • matko74 Re: Nowy klub 29.11.06, 11:31
                                            Co do lokalu, to napiszę lapidarnie - w końcu!! :)
                                            Co do filii PG, to ciekawi mnie jedynie czy ona będzie ukierunkowana na SUM
                                            (magisterskie studia uzupełniające) i ewentualnie doktoranckie (i w jakim
                                            systemie - dzienne/wieczorowe/zaoczne), czy też po prostu studia pomaturalne
                                            także..., i gdzie filia miałaby mieć swoją siedzibę - tam gdzie instytyuty
                                            techniczne i ekonomiczne?

Gość portalu: gosc napisał(a):

> Czemu zmieniacie watek? Ale ok. Jesli chodzi o nowy klub to ma powstac w
                                            Elblag
                                            > u
                                            > w koncu cos duzego w stylu piekni mlodzi bogaci z GD(pamietacie kazamaty?).
                                            > Niestety nie podam zrodla skad to wiem. Co do watku przewodniego to PWSZ
                                            niezle
                                            > sie rozwija i niezle wspopracuje z PG. Notabene w Elblagu ma sie odrodzic
                                            znowu
                                            > filia. Czyli na razie absolwenci PWSZ beda mogli za rogiem robic magistra.
                                            EUHE
                                            > tez ma sie niezle stara sie o mgr z administracji oraz doktoraty (REM vel
                                            MIcha
                                            > l
                                            > vel Mendo slyszysz???). Co do Janskiego to nie wiem. Wg mnie powinna se
                                            poloczy
                                            > c
                                            > z Wyzszym Seminarium Duchownym. Ma przeciez niedaleko i mysle ze to byloby
                                            CoUL
                                            > !!!
                                            • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 07.12.06, 21:55
                                              Posel Krasulski dolozy wszelkich staran,aby utworzyc w naszym miescie
                                              akademię,rozmawialem z nim osobiscie,fajny gość.
                                              • nervenarzt Re: Nowy klub 08.12.06, 06:23
                                                "akademia" nie znaczy nic. Dokladnie tyle samo co "szkola wyzsza"
                                                Sens ma jedynie dazenie do uniwersytetu lub politechniki (najlepiej podpiac sie
                                                pod PG lub UG)
                                                • Gość: alfik Re: Nowy klub IP: *.elb.vectranet.pl 08.12.06, 17:30
                                                  Arztin,akurat cos znaczy-PWSZ ksztalci na poziomie licencjackim i
                                                  inzynierskim.akademia-juz magisterskim i chyba doktorskim,zreszta,co ja Ci bede
                                                  tlumaczyl,jestes lepiej zorientowana odemnie.Najpierw akademia,pozniej
                                                  uniwerek,powoli.
                                                  • mrjulek Re: Nowy klub 08.12.06, 22:18
                                                    Uczelnia, by nazywac sie Akademia musi miec co najmniej dwa uprawienia
                                                    doktorskie, a wiec to juz cos znaczy. Jedynym przypadkiem, gdzie uczelnia nie
                                                    ma uprawnien doktorskich a jest akademia jest Akademia Polonijna w
                                                    Czestochowie - szkola ksiedza, ktorej za ostatnich dni kadencji premiera Buzka
                                                    pozwolono na taka nazwe.
                                                • ferdek.schichau Re: Nowy klub 09.12.06, 11:20
                                                  Nervenat PWSZ powstala wlasnie z filii PG bedacej w Elblagu. Chciala sie
                                                  usamodzielnic, a ty teraz piszesz o jakims podpinaniu sie.
                                                  PWSZ ma podpisana umowe z PG. Absolwenci tej pierwszej sa automatycznie
                                                  przyjmowani na kierunki magisterskie PG. Co wiecej w Elblagu podobno ma powstac
                                                  znowu filia magisterska PG, by absolwenci PWSZ mogli studiowac kierunki
                                                  magisterskie na miejscu.
                                                  • nervenarzt Re: Nowy klub 09.12.06, 17:40
                                                    Wiem o tym. Mimo to wolalabym miec dyplom z PG niz ze szkoly zawodowej (nawet
                                                    jesli ma w nazwie slowo "wyzsza")
                                                  • mrjulek Re: Nowy klub 09.12.06, 18:49
                                                    a ja mam dyplom PWSZ i sie nie wstydze:)

pozdrawiam
                                            • Gość: Elbinger Re: Nowy klub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.06, 22:00
                                              Albo żeby u nas powstał jakiś "pub gotycko-industrialny" :) Ale za małe miasto
                                              na takie rzeczy :(
    • Gość: olsztynianin dumny Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? IP: 213.77.91.* 09.12.06, 12:25
      good news!!! podobno "Bar-ON", ten z zapiekankami spod olsztyńskiego dworca
      planuje zrobić ekspansje na okolice elbląskiego dworca!!! buuuhahahahahaaaaaa!!!
      • Gość: gosc Re: Czy powstanie kiedyś politechnika elbląska?? IP: *.elb.vectranet.pl 09.12.06, 13:11
        Duren!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka