Dodaj do ulubionych

Hipermarket bedziemy mieli nowy :)

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.07, 09:52
W dodatku w Gronowie Górnym, co oznacza, że Gronowo Górne wyprzedzić może miasto Elbląg przed inwestycją na obwodnicy:P

dziennikelblaski.wm.pl/Hipermarkety-na-obrzezach-miasta,22694
Hipermarkety: spożywczy, budowlany i branży radiowo - telewizyjnej mają powstać w Gronowie Górnym. Radni gminy Elbląg jednomyślnie dali dla ich budowy zielone światło.

Robert Madej, prokurent Budizolu Toruń, nie chce jeszcze zdradzać szczegółów.
- Ale rzeczywiście, przygotowujemy dużą, na powierzchni 12 hektarów, inwestycję w Gronowie Górnym - potwierdza Robert Madej. - Powierzchnia handlowa zajmie 25 tysięcy metrów kwadratowych.
O przyszłej specyfice marketów prokurent mówi tylko, że będą one "z różnych branż, których nie ma jeszcze w Elblągu". Z niepotwierdzonych informacji wynika, że mogą to być m.in. branża budowlana i radiowo-telewizyjna.
Obecnie koncepcja przyszłego centrum handlowego znajduje się jeszcze na deskach kreślarskich.
- Mieliśmy nadzieję, że rozpoczniemy roboty już w sierpniu tego roku - nie ukrywa Ryszard Madej. - Ale niestety, jest to już nieaktualny termin. Prace ruszą wiosną przyszłego roku.
Dlaczego inwestor wybrał okolice Elbląga? Ryszard Madej podkreśla, że jest to świetna lokalizacja, na obrzeżach sporego miasta, tuż przy "siódemce". Poza tym inwestor współpracował już z elblążanami przy budowie centrum handlowego "Zielone Tarasy" i dobrze współpracę wspomina.
Włodarze gminy Elbląg już liczą pieniądze, jakie wpłyną do samorządowej kasy po wybudowaniu w Gronowie Górnym dużego kompleksu handlowego.
- Podatek od nieruchomości za same tylko hipermarkety wyniesie co najmniej 550 tys. zł rocznie - cieszy się Grzegorz Nowaczyk, wójt gminy Elbląg. - Do tego dojdą wpływy z podatku od terenów zajętych pod parking na 800 samochodów i część wpływów z podatków od osób, które będą tam zatrudnione...
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka