Dodaj do ulubionych

Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznika

IP: *.elb.vectranet.pl 18.12.08, 23:43
Lece do Koln w Lutym na ferie. wlasnie zabukowalem bilety na ten termin. Macie
jakies doswiadczenia z tym przewoznikiem (wizzair) odlatuje z Gdanska. Chodzi
mi konkretnie czy on lubi przedluzac odprawe czy te samoloty lataja zgodnie
tak powiem z planem pomijajac warunki pogodowe
Obserwuj wątek
    • Gość: pR0SiAczek Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznika IP: *.gorzow.mm.pl 19.12.08, 22:18
      problemem moze nie byc wizzair (lepsza i drozsza wersja ryanaira) lecz lotnisko
      w gdansku - kurnik bez zadnego oswietlenia pomocniczego co powoduje ze "mnostwo"
      lotow w sezonie mgiel jest przekierowywanych i odwolywanych... co do wizza to
      mnie osobiscie drazni doplata za miejsce Emergency, oplata za kazda platnosc
      karta oraz dosc prymitywny sposob odprawy. Plusem jest mimo wszystko "troska" o
      pasazera, czego nie uswiadczysz w rajanie. jednak wole rajana (oczywiscie na
      darmowym miejscu EMERGENCY), bo poleca niemal zawsze (jesli lotnisko im nie
      zabroni) i duzo przed czasem (specjalnie rozciagaja rozklad, zeby byc
      najbardziej punktualna linia) a do tego jesli sie zna ich zwyczaje i zasady
      promocyjne niemal za darmo. Na odbytych przez ostatni "jesienno-zimowy" kwartal
      10 lotow odwolali jeden - niestety najwazniejszy - i wlasnie z GDN.
        • fuzzy69 Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik 20.12.08, 12:43
          Generalnie chodzi o to, że odstep miedzy fotelami przy wyjściach
          awaryjnych jest wiekszy (bo tak musi być ze wzgledów bezpieczeństwa)
          niż pomiedzy pozostałymi fotelami w samolocie. Na tych miejscach
          sadzani są pasażerowie sprawni fizycznie z podstawowa znajomoscią
          języka angielskiego. Tu masz zasady obowiązujace w Wizz ->
          wizzair.com/travel_services/extra_legroom/ . W Wizz mozna
          takie miejsca zarezerwowac za dodatkową opłatą, po spełnieniu
          powyzszych warunków. Jak jest w Ryr, nie wiem bo nie leciałem, ale
          dobrze mieć priority Boarding (wchodzisz jako pierwszy na pokład) i
          zapytać FA czy mozesz zająć takie miejsce. Ostatnio jak leciałem
          Wizz, sama FA proponowała, zebym usiadł. Przy locie ponad godzinę
          polecam, nie trzeba sie składać jak scyzoryk.

Prosiaczek, ladowanie w ciężkich warunkach to nie tylko swiatła, a
          przede wszystkim kategoria ILS cat.I. Akurat tak się składa, że
          częściej RYR sie poddaj w Gdańsku i zawraca na lotnisko zapsaowe niż
          Wizz.
          Pozdrawiam
          F.
          • Gość: pR0SiAczek ILS kat.1 to przy mgle w GDN zbyt malo IP: *.gorzow.mm.pl 20.12.08, 13:22
            w rajanie priority moze pozwolic ci zajac "wymarzone" miejsce przy oknie. ja
            nigdy nie kupowalem pierwszenstwa, nigdy nie pchalem sie w kolejce a zawsze
            miejsce na EMERGENCY przy oknie mam :) po prostu skrzydlo sporo zaslania i
            ludziskom sie nie podoba - wola sie kisic 4 rzedy do przodu. Co do swiatel to
            oczywiscie w lotach IFR one maja zadanie "pomocnicze" bo najwazniejszy jest ILS
            - nie chcialem sie rozpisywac i dla laika uogolnilem wszystko jako zauwazalne
            "oswietlenie". GDN ma ILS CATI i to jest za malo niestety na mgle - czasem nawet
            z EVS, ktory czesc maszyn wizza podobno posiada. oznacza to ze lotnisko
            przerzuca koszt wprowadzenia ILS CATII na przewoznika poprzez EVS w samolocie.
            rajany EVS nie maja, a mozliwe tez ze rajan ma na trasy do GDN zalogi z dziwnymi
            minimami operacyjnymi. lecz to wina zarzadu lotniska ze tylko ILS kat.1 ma i ze
            tylko przy EVS mozna ladowac na GDN dla warunkow CATII. ja lotnisko wlasnie
            odradzalem - nie linie. obecnie wizz daje promo: za 19pln bilety na trasach
            polnocnej europy o niskim LF :) zobaczymy co rajan na 22.12 przygotowal :) ps.
            sorki za literowe skroty, ale kto wie o co chodzi i tak zrozumie, kto bedzie
            chcial wiedziec poszuka, a kto nie wie i nie bedzie chcial wiedziec - i tak bez
            znaczenia dla niego
          • Gość: pR0SiAczek loty do NYO IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.12.08, 09:03
            jesli ma byc blisko Elblaga to z gdanska wizz tam fruwa niemal codziennie, a bilety obecnie po 19pln (jesli wystarczy komus bagaz podreczny 10kg, platnosc przelewem itp). raczej nie odwoluja lotow z powodu niskiego oblozenia lotu (wysokie koszty zapewnienia innego lotu skoro odwolany z winy przewoznika) - chyba, ze dodatkowo pogoda pomoze (wtedy niemal bezkarnie mozna odwolac). co do samego lotniska to - hmm - jest po prostu. jesli wybierasz sie do sztokholmu to niestety dosc drogie autobusy lacza lotnisko ze stolica szwecji (50-80pln w jedna strone).
            • michal_el Re: loty do NYO 25.12.08, 11:07
              > jesli ma byc blisko Elblaga to z gdanska wizz tam fruwa niemal
              codziennie,

hehe..no przecież nie pytałem sie skąd "fruwa";) sam to w wątku
              napisałem;)

>raczej nie odwoluja lotow z powodu niskiego oblozenia lotu (wysoki
              > e koszty zapewnienia innego lotu skoro odwolany z winy
              przewoznika) - chyba, ze
              > dodatkowo pogoda pomoze (wtedy niemal bezkarnie mozna odwolac).

Liczę, że w okresie lipiec-sierpień pogoda nie zawiedzie;)

co do samego l
              > otniska to - hmm - jest po prostu. jesli wybierasz sie do
              sztokholmu to niestet
              > y dosc drogie autobusy lacza lotnisko ze stolica szwecji (50-80pln
              w jedna stro
              > ne).

Jestem przyzwyczajony do wysokich cen autobusów w Danii, więc nie
              dziwią mnie ceny Szwedzkie. Jaką linią najlepiej jechać (jeżeli jest
              ich kilka)?
              • fuzzy69 Re: loty do NYO 27.12.08, 21:32
                michal_el napisał:

> > jesli ma byc blisko Elblaga to z gdanska wizz tam fruwa niemal
                > codziennie,
                >
                > hehe..no przecież nie pytałem sie skąd "fruwa";) sam to w wątku
                > napisałem;)
                >
                >
                > >raczej nie odwoluja lotow z powodu niskiego oblozenia lotu (wysoki
                > > e koszty zapewnienia innego lotu skoro odwolany z winy
                > przewoznika) - chyba, ze
                > > dodatkowo pogoda pomoze (wtedy niemal bezkarnie mozna odwolac).
                >
                >
                > Liczę, że w okresie lipiec-sierpień pogoda nie zawiedzie;)
                >
                >
                > co do samego l
                > > otniska to - hmm - jest po prostu. jesli wybierasz sie do
                > sztokholmu to niestet
                > > y dosc drogie autobusy lacza lotnisko ze stolica szwecji (50-
                80pln
                > w jedna stro
                > > ne).
                >
                > Jestem przyzwyczajony do wysokich cen autobusów w Danii, więc nie
                > dziwią mnie ceny Szwedzkie. Jaką linią najlepiej jechać (jeżeli
                jest
                > ich kilka)?
                Człowieku, google nie gryzie, wszystko masz podane jak na tacy na
                stronie portu -> www.skavsta.se/en/content.asp?area=2&id=62
                Pozdrawiam
                F
                • michal_el Re: loty do NYO 28.12.08, 10:38
                  > Człowieku, google nie gryzie, wszystko masz podane jak na tacy na
                  > stronie portu -> www.skavsta.se/en/content.asp?area=2&id=62
                  > Pozdrawiam
                  > F
                  >

WOW, ale odkryłeś.
                  • fuzzy69 Re: do fuzzy69 29.12.08, 09:42
                    Gość portalu: d napisał(a):

> oprocz informacji na stronie portu moga byc jeszcze inne linie
                    > autobusowe, ale o tym koles juz pewnie nie pomyslales.
                    Mądralo, to wskaż te inne linie ...
                    F
                    • michal_el do fuzzy69 - pilne :P 29.12.08, 23:10
                      Już mi tu spokój ma być :P

Powiem tak, o co się człowiek nie zapyta to będzie i tak bez sensu.
                      Jasne mamy google i z niego korzystamy, ale czy już pogadać na forum
                      nie można?:P Przynajmniej powstanie jedno miejsce w danym temacie do
                      odnalezienia na google;) Należy również pomyśleć o osobach, które
                      nie znają angielskiego, szwedzkiego, itp., nie wiedza jak sobie taką
                      stronę na polski przetłumaczyć, więc informacja dla nich na polskim
                      forum może okazać się zbawienna.
                      Więc fuzzy69 nie patrz krótkowzrocznie. Nie każdy ma takie
                      umiejętności jak Ty czy ja.
                      • fuzzy69 Re: do fuzzy69 - pilne :P 30.12.08, 11:11
                        michal_el napisał:

> Już mi tu spokój ma być :P
                        >
                        > Powiem tak, o co się człowiek nie zapyta to będzie i tak bez
                        sensu.
                        > Jasne mamy google i z niego korzystamy, ale czy już pogadać na
                        forum
                        > nie można?:P Przynajmniej powstanie jedno miejsce w danym temacie
                        do
                        > odnalezienia na google;) Należy również pomyśleć o osobach, które
                        > nie znają angielskiego, szwedzkiego, itp., nie wiedza jak sobie
                        taką
                        > stronę na polski przetłumaczyć, więc informacja dla nich na
                        polskim
                        > forum może okazać się zbawienna.
                        > Więc fuzzy69 nie patrz krótkowzrocznie. Nie każdy ma takie
                        > umiejętności jak Ty czy ja.
                        Michale el - niestety będąc już na miejscu, czy to będzie Szwecja
                        czy inny kraj europejski trzeba będzie sie posługiwać mową Szekspira
                        w najlepszym wypadku lub językiem danego kraju w najgorszym (nie
                        znam szwedzkiego, duńskiego, itd.)Wiekszość stron obcych portów jest
                        w angielskim i chocby kazdy forumowicz starał się jak najbardziej
                        pomóc to może dojść do sytuacji, że zostaniesz w obcym porcie zdany
                        na łaskę losu. Szczęśliwego Nowego Roku i wysokich lotów.
                        F
      • Gość: pR0SiAczek opinie o lotniskach i liniach lotniczych IP: *.eranet.pl 02.01.09, 15:14
        ale na zadnej oficjalnej stronie nie dowiesz sie z jakiego lotniska wyleciec
        najlepiej (polaczenia, ceny lotow, parkingu, dojazd komunikacja publiczna). z
        polskich lotnisk najwyzej cenie poznan i wroclaw, lodz (swietny dojazd autobusem
        miejskim), nizej bydgoszcz (parking za darmo), warszawa (ogolnie drogo), gdansk
        (czesto odwoluja loty, dobry dojazd, drogi parking), szczecin i katowice
        (kiepski dojazd publiczna, drogie parkingi). nie bylem na balicach i w rzeszowie
        wiec nie pisze. osobiscie lubie berlin schoenefeld (swietna komunikacja miejska
        - z Elblaga mozna dojechac pociagiem do stolicy niemiec bezposrednio, jak sie
        wie gdzie to i blisko za darmo auto mozna rowniez zostawic). pisze tylko o
        polskich portach (berlin po sasiedzku jako mi bliski), bo o lotniskach
        zagranicznych moznaby ksiazke napisac. pozdr, z lotniska szczecin-goleniow :D
          • michal_el Re: opinie o lotniskach i liniach lotniczych 06.01.09, 21:28
            > mam jeszcze pytanie czy jesli lece z rodzicami ktorzy maja ze soba komórki no
            > i
            > oczywiscie ja tez to czy musimy wszyscy wlaczyc roaming zeby moc do siebie
            > dzwonic??

To Wy chcecie siedzieć w dwóch odległych krańcach samolotu?:P :P

>i jeszcze czy duzo sie placi w sieci ERA za polaczenie z holandi do
            > polski i ile kosztuje oplata za odbieranie telefonow z Polski

Polecam iBOA ;)
              • Gość: pR0SiAczek roaming w UE IP: *.gorzow.mm.pl 06.01.09, 22:23
                roaming w sieci era jest domyslnie wlaczony. koszt polaczen zalezy od taryfy,
                ale np. w taktaku (chyba jest drozszy niz abonamenty ery) wszelkie polaczenia na
                terenie UE (wykonane poza Polska) kosztuja:
                1,81 zł z VAT za każdą minutę połączenia wykonywanego z Unii Europejskiej
                0,86 zł z VAT za każdą minutę połączenia odbieranego w Unii Europejskiej
                0,99 zł z VAT za wysłanie SMSa w Unii Europejskiej

czyli po ludzku:
                jesli dzwonisz z holandii do rodzicow w holandii to ty placisz 1,81 a oni 0,86
                jesli dzwonisz z portugalii do rodzicow w holandii to ty placisz 1,81 a oni 0,86
                jesli dzwonisz z holandii do rodzicow w polsce to ty placisz 1,81 a oni 0,00
                jesli dzwonisz z polski do rodzicow w holandii to ty placisz jak w PL a oni 0,86
                dzis to nie sa jakies kosmiczne ceny (w porownaniu z przeszloscia). jak jedziesz
                na dluzej i duzo dzwonisz to warto kupic sobie lokalna wersje "taktaka" i z
                pewnoscia wyjdzie najtaniej.
      • Gość: pR0SiAczek Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.gorzow.mm.pl 27.01.09, 21:34
        mowiac w skrocie to zalezy od bardzo wielu czynnikow pogodowych. lecz jesli
        bedzie mocno padac w GDN to mozesz sie nie wydostac z Polski. jesli bedzie mgla
        powazna nie wylecisz rowniez. jesli bedzie ciezko jechac samochodem jeszcze
        trudniej bedzie ladowac. moglbym cie odeslac do METARow i komunikatow TAF
        opisanych po "ludzku" np tu:
        pl.allmetsat.com/metar-taf/polska.php?icao=EPGD i sprawdzania czy miesci
        sie w wymaganiach gdanskiego ILSa, ale tak naprawde to dopiero dowiesz sie na
        lotnisku czy polecisz jak samolot zacznie sie rozpedzac na pasie.
    • Gość: Hertfyij Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.09, 23:42
      Jak dla mnie - bardzo tanie linie! (w porównaniu do Ryanair, to w niebo a ziemia) !!

Poza tym, nie narzekam na obsługę.

Latają Airbusami A320, które moim zdaniem są wygodniejsze niż Boeingi 737...

Nie narzekam też na punktualność.... Chociaż :))

30 grudnia 2008 - Gdańsk-Cork - 4,5h opóźnienia :/// ale to była wina awarii
      samolotu, który miał lecieć do Rzymu, więc użyto "naszej" maszyny... niemniej
      jednak podano jakieś kanapki i formularz informujący pasażerów o prawach w takim
      wypadku.

Ogólnie linia bardzo przystępna, do bagaży się nie czepiają.

Polecam!
      • Gość: pR0SiAczek Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.gorzow.mm.pl 31.01.09, 09:08
        nie do konca sie zgodze. jesli znasz zasady ustalania cen przez obie linie i
        mozesz z wyprzedzeniem 3-6 tygodni bookowac lot to tanszy niemal w kazdym
        wypadku wyjdzie FR (wyjatek to loty do irlandii, z ktorych chyba korzystasz). w
        wizzie wygoda wieksza niz w rajanie, bo 9 osob mniej upychaja do A320 - maszyny
        podobnej wielkosci co B738 ;) punktualnosc to przewaga Ryanair, ale obsluga w
        przypadku opoznienia lub odwolania lotu wygrywa Wizz.

ps. no to wam zapewnili przylot na ORK w srodku nocy, ehhh
    • Gość: pR0SiAczek Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: 208.53.147.* 07.02.09, 10:46
      no i nigdzie nie polecisz niestety. fatalny poczatek przygody z lotnictwem, ale
      nie martw sie :) ja drugi raz z rzedu z GDN nie moge wyleciec z powodu mgly,
      wszystkie loty przekierowane do poznania :( trudno, przynajmniej mam podglad na
      sytuacje to nie musze liczyc na sciemy obslugi lotniska jak w przypadku lotow ze
      Stansted i Birmingham www.furel.elblag.pl/images/BHX-GDN.jpg
        • Gość: pR0SiAczek Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.gorzow.mm.pl 07.02.09, 17:22
          no to polecisz do dortmundu :)
          zolta linia to trasa przelotu samolotu z birmingham do gdanska - a raczej tylko jego HOLDINGU w oczekiwaniu na poprawe warunkow w GDN - wtedy wlaczylem podglad radaru dla niego - mnie interesowalo co z lotem STN-GDN. BHX-GDN krecil koleczka przez 30min po czym dostal przekierowanie do poznania. byla godz ok. 10:30, lot londynski juz ladowal w poznaniu, a w rebiechowie ciagle figurowal jako opozniony przylot :( to samo z birmingham.
          wracajac do pogody to sie nie da z wyprzedzeniem takim okreslic. dzis mgla w GDN w trakcie lotu samolotow ze stansted i birmingham sie zagescila wyjatkowo. czyli w ciagu 120 minut. mozna sprawdzic depesze METAR i TAF dla lotniska EPGD z rana w poniedzialek
          pl.allmetsat.com/metar-taf/polska.php?icao=EPGD
          pogoda.teleaudio.com.pl/cgi-bin/metar.cgi?kraj=Poland&lotnisko=(EPGD)%20Gdansk-Rebiechowo
          i jesli zachmurzenie bedzie na wysokosci mniejszej niz 200ft, a widzialnosc na pasie ponizej 800m to nic nie wyladuje i nie wystartuje raczej :/
          • Gość: mieszkaniec Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.elb.vectranet.pl 07.02.09, 22:45
            to juz trzeci raz bedziesz probowal wystartowac z tego lotniska?? masakra. Modle
            sie zeby w Poniedzialek sie udało a czy jesli zacznie padac deszcz albo snieg
            nie mowie o zamieciu gdzie nic nie widac to chyba logiczne, to czy w takich
            warunkach bez mgły i jedynie z deszczem samoloty bez problemu startuja i laduja??

PS: Masakra co dzis sie dzalo na tym lotnisku jak wczesniej pisałem to odwolali
            ponad 90 procent lotow na lotnisku panowalo istne kongo cud ze moglem dodzwonic
            sie dorezerwacji wizzairr do warszawy, kolejki ciagnely sie przez cale lotnisko.
            Jedyna rzecza bylo ponowne zaproszenie ludzi na lot bodajrze jak dobrze pamietam
            gdzies na wyspy.
            • Gość: pR0SiAczek Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.gorzow.mm.pl 08.02.09, 01:28
              nie zebym ciagle czekal na wylot w tej samej podrozy. ale dokladnie do trzech
              razy sztuka! dwa razy sie nie udalo z GDN wyleciec, na szczescie w naprawde
              istotnych sprawach podrozuje na pewniejszych trasach :)
              nie ma znaczenia czy to mgla, snieg czy to deszcz jesli chodzi o podstawe chmur
              i widocznosc RVR. to podstawowe parametry. oczywiscie jeszcze przyczepnosc pasa
              ma znaczenie, lecz przy malych samolotach jak A320 czy B738 wystarcza do
              wiekszosci operacji w utrudnionych warunkach dlugosc tego w GDN. a masakra jest
              zawsze jak kilka odwolanych lotow sie trafi, bo wtedy ten "kurnik" przepelniony
              ludzmi staje sie dramatycznie prowincjonalny pod kazdym wzgledem.
      • Gość: Hertfyij Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.09, 17:37
        Ooo, masz pecha strasznego :/ Ja 6-go lutego (piątek) wylatywałem o 21 z Gdańska
        i była dość mocna mgła, ale wyleciał samolot... tym razem Ryan, do Shannon... 20
        Grudnia też była duża mgła, ale jakoś odleciałem (ale pisałem, że i tak z innych
        przyczyn o 00:40 czyli 4,5h po czasie). Na całe szczęście lądowanie też zawsze
        miałem w Gdańsku, a latam co miesiąc.... Teraz 13 marca wylot o 19:30... Data
        negatywnie nacechowana hehe, ale mam nadzieję, że mgły, ani niczego takiego nie
        będzie...
        A sama podróż lotnicza, to raczej przyjemność, chociaż jak się lata często, to
        jest nużąca. W każdym razie polecam podróże małe i duże ;)
        • Gość: pR0SiAczek Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.gorzow.mm.pl 24.02.09, 18:25
          widze, ze latasz na kierunku PL-EI-PL. od pewnego czasu latam 6-10 razy w
          miesiacu na kilku trasach europejskich i naprawde to byl pech z mgla w GDN i
          odwolywaniem lotow. niejednokrotnie byla "podobna" mgla, a samoloty lataly
          jednak. na lotnisku najwazniejszy jest METAR, a nie organoleptyczne oceny
          amatorow latania ;)
          kilka dni pozniej w GDN tj. 11.02 wyladowalem, 12.02 wystartowalem, 14.02
          wystartowalem, 22.02 wyladowalem - wszystko bezproblemowo (bez znaczenia
          przewoznik). czasem tak po prostu bywa ze odwolaja samolot :) trudno sie mowi i
          zlorzeczy pod nosem. bezpieczenstwo przede wszystkim. nastepnym razem na GDN
          bede 07.03,14.03,15.03,28.03 i licze ze tym razem bedzie rowniez bezproblemowo.
          a podrozowanie lotnicze jak kazde inne - pierwszym razem fascynujace przezycie,
          a kazda kolejna podroz na tej samej trasie to juz rutyna przechodzaca stopniowo
          w znuzenie. choc strasznie mi sie ostatnio spodobal lot wizirem GDN-NYO ze
          wzgledu na niska ilosc pasazerow, a w zwiazku z tym "darmowe" miejsca w rzedzie
          emergency w nowiutkim A320 :)
      • Gość: mieszkaniec Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.ip.telfort.nl 09.02.09, 18:50
        Jest dolecialem hurra, ale nie obylo sie bez problemow. Lot mialem miec o 11:45
        a byl opozniony i wylecialem dopiero o godzinie 13:30 no normalnie masakra. a
        wszystko przez to ze o godzinie 3 w nocy znalezli na lotnisku podejrzana
        walizke. Juz myslalem ze znow obejde sie smakiem lotu:) ale sie udalo.
        Pisaliscie ze az tak strasznie jest w tym samolocie WIZZAIR jesli chodzi o
        miejsce na nogi ale ja majac dluygie nogi siedzialo mi sie dobrze. Najlepsza
        pogoda to jest w \samolocie hehe podczas lotu lecial ponad chmurami, io swiecilo
        slonce ale jak juz zaczelismy shodzic do ladowania to musielismy przedrzec sie
        przez gruba warstwe chmur ale fajnie bylo nic nie byo widac. W koncu nie
        wyladowalem w koloni tylko w Dortmundzie. (Z gory przepraszam za te bledy ktore
        tu sa ale nie maja tutaj polskiej klawiatury i nie mozna wpisywac ogonkow i np
        u zamknietyhch heheh)
        PS: Wracaja do lotu to pierwsze wrazenie mam super w powietrzu w ogole nie czuc
        predkosi tylko najgorzsze jest jak zmienia swoj pulap to krecilo mi sie w glowie
        i zatykay sie uszy.
        • Gość: pR0SiAczek Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.gorzow.mm.pl 10.02.09, 22:53
          fajnie sie czyta :) przypominaja sie czasy pierwszych lotow :D przelec sie
          singapurczykiem to zobaczysz co znaczy wygodnie ;) no a slonce w locie to
          oczywista sprawa, czlowiek po 2h w powietrzu jest tak naswietlony pozytywnie ze
          sie zyc chce :D do zmian wysokosci i ogolnie wszelkich zaskakujacych spraw w
          samolocie sie przyzwyczaisz w trakcie nastepnych lotow :) powodzenia w powrocie
          do PL, bo jak na razie masz wykonane 50% zalozonego planu. powodzenia w
          poznawaniu holandii, dziwnego kraju. polecam wizyte w ksiestwie flevo :D i
          amsterdamie :D
          • Gość: mieszkaniec Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.ip.telfort.nl 10.02.09, 23:24
            Nie wiem czy pisalem czy nie ale jestem konkretnie w Almelo ok 150 km od
            Amsterdamu. Bo nie skumalem coto jest ten Singapurczyk??:) Ciesze sie ze
            podobaja ci ci sie mnoje krotkie relacje z mojego pobytu. Co by tu jeszcze
            napisac np podatyek tutaj wynosi ok 50%. Jestem u znajopmych gdzie tylko maz
            pracuje a zona zajmuje sie domeme i wyschowaniem 2 dzieci po zaplaceniu
            wszystkich rachunkow itp rzeczy zostaje im na miesiac z pensji ok 1000 euro.
            Normlanie jest suoper oprzed kazda szkola i jakims wiekszym zakladem normalnie
            duze parkingi nie samochodow tylko rowerow i to bez wzgledu na pogode czy slonce
            swieci czy pada deszcz.
    • Gość: mieszkaniec Doswiadczenia moje z Holandi IP: *.ip.telfort.nl 09.02.09, 19:22
      Jestem tu dopiero od paru godzin i jestem normalnie w szkou. Jestem w
      miejscowosci Almelo domki jednorodzinenormlanie wszzystkie przepiekne.
      Opowaidaja znajomi ze w ogole mentalnosc Holendrow jest zupelnie inna niz nasza.
      ponad z dwa trzy przyklady. Polak ktore tutaj jest kierownikiem firmie
      logistycznedj mowi ze tu mozna sie zanudzic np debatuja pol dnia na temat gdzie
      postawic kwiaty w wazonie zeby bylo dobrze. Albo jakas okreslona grupa ludzxi
      wykonuje praca w ktorej w Polsce wykonuje tylko jedna osoba. Drugim przykladem
      jest to np zeby sie umowic na wizyte u sasiadow w gosci trzeba sie do nich
      umowic z wyprzeszieniem 2 a nawet 3 tygodzniowym.
      PS:Jak moje doswiadczenia z Holandi sie powieksza a na pewna to z checia napisze:)
        • Gość: miezkaniec Re: Doswiadczenia moje z Holandii IP: *.ip.telfort.nl 11.02.09, 13:34
          Dzisiaj bylem na miejskim basenie. I doznalem szoku. Miasto jakjuzw czesniej
          mowilem gdzie ok 79 80 tys. Maja taki maly aquapark; duzy basen oraz mniejsze z
          jacuzii z rwaca rtzeka ze zjezdzaluuami normlan uie kazde miasteczko ma swoj
          basen KOSZT DLA 4 OSOB WYNOSI 9 EURO (za 2 godziny w wodzie). A jesli chodzi o
          polityke prorodzinna to stoi tu po sprocie na wysokim pozoimie. Jak urodzi sie
          dziecko ma sie 3 lata urlopu patnego na wychowanie dziecka.
          • Gość: pR0SiAczek Doswiadczenia moje z Europy IP: 94.254.205.* 13.02.09, 01:23
            widze ze przechodzisz klasyczne zachlysniecie europa zachodnia :) tyle ze u Ciebie nie bedzie czasu na rzeczywiste zapoznanie rowniez z problemami systemu i pozostanie w glowie cukierkowy obraz. ale fajnie ze masz jakis punkt odniesienia i wiesz czego oczekiwac od wladcow Elblaga, wojewodztwa i Polski. pisze to oczekajac na samolot w drodze z Niemiec do Szwecji (poranny strajk na berlinskich lotniskacgh jak ulal z "Misia" - oj poprzewracalo im sie w glowach, poprzewracalo. a wspomniane kraje cytujac nadal "Misia" maja tam jakies plusy, ale najwazniejsze zeby plusy nie przeslonily Wam minusow ;) duze przymruzenie oka sie przyda, ze wzgledu na pore posta rowniez :D
          • Gość: mieszkaniec Re: Doswiadczenia moje z Holandii IP: *.ip.telfort.nl 13.02.09, 12:28
            Kolejne plusy mieszkania w Holandi:
            -jak kupujesz dom powiedzmy kosztuje 100 tys euro i co miesiac splacasz kredyt
            za te mieszkanie wysokosci 1000 euro to polowe tej kwoty oddaje ci panstwo.
            - koszty utrzymania mieszkania tj: czynsz media itp. sa uzaleznione od
            posiadanych dochodow, wiec nie musisz sie martwic ze jak zaplacis co miesiac
            czynsz (tak jest w Posce) ze ci zabraknie pozniej do konca miesiaca.

Druga sprawa:(moze juz poruszana tu przeze mnie ale dla mnuie smieszna):
            -Tak powiem w Holandi panuje istny Socjalizm np: masz problem z czyms kolwiek np
            przyslali ci do domu karte do banku ale nie przyslali pinu i chcialbys to
            zalatwic od razu normlanie podchodzac do do okienka bankiowego tak jak jest u
            nas i zalatwic sprawe tylko najpierw musisz zadzwonic do banku i sie dopiero
            umowic na spotkanie na konkretna godzine i musisz uwazac zeby sie nie spoznic bo
            jak sie spoznisz to twja tak powiem kolejka przepada i tak poweim kaput hehe:)

Koljena rzezcz z mojego punktu pozytywna poszedlem ze znajomym mojej mamy kupic
            obiektyw do aparatu. Noi i oczywiscie troche na\ tio zjalo zani mwybral
            odopwiedni model. Ale nie o tym Jakuz sie rozliczal przy kasie to sprzedawca sie
            omylil i np zamiast powiedziec zed ten obiektyw kosztuje powiedzmy 500 euro to
            powiedzial 400 no i Holendzy tak maja ze to co zostaloo pierwszy raz powiexizane
            jest swiete i sprzedawca musial juz sprzedac ten produkt za 400 euro:)
            • michal_el Re: Doswiadczenia moje z Holandii 13.02.09, 13:11
              > -jak kupujesz dom powiedzmy kosztuje 100 tys euro i co miesiac
              splacasz kredyt
              > za te mieszkanie wysokosci 1000 euro to polowe tej kwoty oddaje ci
              panstwo.
              > - koszty utrzymania mieszkania tj: czynsz media itp. sa
              uzaleznione od
              > posiadanych dochodow, wiec nie musisz sie martwic ze jak zaplacis
              co miesiac
              > czynsz (tak jest w Posce) ze ci zabraknie pozniej do konca
              miesiaca.

U nas jest program rodzina na swoim, Państwo przez 8 lat spłaca
              odsetki za Ciebie.
      • michal_el Re: Doswiadczenia moje z Holandi 13.02.09, 13:13
        >. Albo jakas okreslona grupa ludzxi
        > wykonuje praca w ktorej w Polsce wykonuje tylko jedna osoba.

Polski naród bardziej rozwinięty:P Stąd też bezrobocie:P Jak
        pracowałem kiedyś w jednej firmie, to miałem jednocześnie TRZY
        stanowiska;) Oto Polska właśnie;)

Drugim przykladem
        > jest to np zeby sie umowic na wizyte u sasiadow w gosci trzeba sie
        do nich
        > umowic z wyprzeszieniem 2 a nawet 3 tygodzniowym.
        > PS:Jak moje doswiadczenia z Holandi sie powieksza a na pewna to z
        checia napisz
        > e:)
    • Gość: mieszkaniec Re: Wizzair-opinie wasze na temat tego przewoznik IP: *.elb.vectranet.pl 14.02.09, 20:21
      No i koniec wycieczki:) Doleciałem na całe szczescie szczesliwie zwazywszy na
      ostatnie informacje w telewizji;/. Miałem lekkiego pietra przy ladowaniu w
      Gdansku ale chyba tak zawsze jest jak jest brzydko czyli pochmurno i pada, tzn:
      podczas schodzenia strasznie trzeslo juz myslalem ze nie wyladuje ale na cale
      szczescie teraz siedze przed kompem zadowolony z ferii. Slyszałem od ludzi w
      samolocie ze to juz chyba takie ostatnie tanie loty, maja podrożeć:/

Wylatywałem dzis z Koloni naprawde lotnisko super ale nie o tym, niemieccy
      pogranicznicy sa bardzo dokładni są, sprawdzaja szczegółowo lecz nie trzeba
      zdejmowac wypadku lotniska w Koloni butów jedynie tym specjalnym urzadzeniem do
      wykrywania metali jedynie noga trzeba bylo podniesc

PS: Jeszcze raz dziekuje wszystkim ktorzy tutaj w tym watku pisali za niezbedne
      informacje:)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka