Dodaj do ulubionych

Szorstka skóra na nóżkach i rękach

17.11.11, 09:36
Witam,
Od paru tygodni mój prawie 2-letni syn ma szorstką skórę na nogach całych. Nie wygląda jakby była sucha, nie jest zaczerwieniona, tylko szorstka, jak przejadę dłonią po nodze to czuć jakby małe grudki. Tydzień temu pojawiło się to samo na rączkach całych. Dziś zaczął się drapać.
Dodam, że syn jest na Bebilonie Pepti, ale zaczęło wyglądać, że mu pomału przechodzi. W lecie wprowadziliśmy z powodzeniem masło. 2-3 miesiące temu spróbowaliśmy z jogurtem i wyglądało, że ok, jadł już 3 tygodnie, ale nagle pojawila się ta szorstkość na nogach, to ten jogurt wycofaliśmy, ale to było już dobrych parę tygodni temu, więc to nie to, bo szorstkość na rękach pojawiła się niedawno.
Nic nowego nie wprowadziliśmy, proszki te same, kąpiemy go w Emolium.
Myślałam, że to może efekt chodzenia w rajtuzkach, ale skąd na rękach.
Nie wiem co to może być? Może za suche powietrze w domu? Może efekt spacerków licznych na mrozie? Ale co dziwne policzki ma ok.
Może ktores z Waszych dzieci miało podobnie? Czym to smarować w ogóle?
Obserwuj wątek
        • longpath Re: Szorstka skóra na nóżkach i rękach 17.11.11, 10:08
          Cóż, po wizycie u alegrologa było, że alergia, po wizycie u dermatologa, że AZS, pediatra mówiła, że i jedno i drugie. A ja nie widziałam związku z jedzeniem. Jako że ja mam zapalenie mieszków, zaryzykowałam i zasugerowałam lekarzom, że to genetyczne i może córka ma to samo i nie potrzebuje eliminować z diety wszystkiego, tylko samo mleko. Bo na mleko alergię ma, ale inaczej się objawia. W dniu spożycia mleka pojawiają się bąble na plecach, nogach i brzuchu i swędzą, że hej. No i pediatra w końcu oznajmiła, że to klasyczne zapalenie okołomieszkowe.
          • tempera_tura Re: Szorstka skóra na nóżkach i rękach 17.11.11, 10:49
            U nas podobnie. Zawsze w zimie szorstka skóra na udach i ramionach. Lekarze ze to azs...... Kolezanka miała zapalenie tak jak Ty i wydawało mi się ze to własnie to. Z jedzeniem związku nie widziałam, alergii nie ma syn, w rodzinie tez nie.
            Smarujesz mascia z wit a i to wszystko?
            Można jakimis domowymi sposobami to zdiagnozować? Wnerwia mnie to azs bo wydaje mi sie ze to nie to..... Lekarze mówią że "chyba" łagodna forma azs...
            Syna to nie swędzi, nie zgłasza żadnych dolegliwości.
            • longpath Re: Szorstka skóra na nóżkach i rękach 17.11.11, 11:21
              tempera_tura napisała:

> Smarujesz mascia z wit a i to wszystko?
              Tak, wcześniej stosowałam emolium do kąpania i smarowania, krochmal przy nasilaniu, ale to niewiele dawało. Tzn, nie ma różnicy czy smaruję emolium, czy innym balsamem np. nivea. Poprawa jest tylko po kremie w wit.A, który stosuję wyłącznie na szorstą skórkę. A, i mydełko bobas.

> Można jakimis domowymi sposobami to zdiagnozować? Wnerwia mnie to azs bo wydaje
              > mi sie ze to nie to..... Lekarze mówią że "chyba" łagodna forma azs...
              > Syna to nie swędzi, nie zgłasza żadnych dolegliwości.

Tak, u mnie też tak było, AZS - skrót wytrych. Ale jak nie swędzi, skóra się nie łuszczy, nie jest sucha ani nie ma czerwonych placów, to stwierdziłam, że to nie atopia. Moja córka ma alergię na mleko, ale inaczej to wygląda - krosty i swędzą.
              U nas to taka kaszka na udach i ramionach po prostu, skóra nie jest idealnie gładka w dotyku i tyle. Tak już jest. Mój tata to ma i przekazał dalej smile. Dorośli mogą robić częściej peeling, natłuszczać kremami z wit. A lub mocznikiem i się zmniejsza, ale ja np. nie mam szans na idealną skórę. Nie powiem, żeby mi to spędzało sen z powiek. Natomiast AZS to znacznie poważniejsza sprawa.
    • kometa76 Re: Szorstka skóra na nóżkach i rękach 18.11.11, 09:23
      Nasz pediatra uważa, że to bardzo częste zjawisko w sezonie grzewczym, skóra dziecka ma ograniczony dostęp do powietrza i słońca. Jeśli dziecko nie odczuwa innego dyskomfortu z tym
      związanego to nic oprócz natłuszczanie nie trzeba z tym robić. My używamy maści cholesterolowej.
      • bbbooommm Re: Szorstka skóra na nóżkach i rękach 18.11.11, 22:17
        To samo ma mój synek. jak tylko zaczyna się sezon grzewczy - sucha skóra na nogach i rękach i tak jest co roku. Suche powietrze w pomieszczeniach i brak dostepu powietrza do skóry. Do pielegnacji skóry używam emolientów, bardzo dobrze natłuszczają.
    • camel_3d latem jest slonce... 19.11.11, 00:09
      moj ma to samo...
      latem kiedy jest cieplo i slonecznie ma ladna skore, jesienie, kiedy slonca juz tyle nie ma.. zaczyna mu sie robic taka sucha, lekko szosrtka...czasme jakis czerwony placek wyskoczy. Smaruje kremem linola...
      no i robie urlopy zima i jesienie..gdzies gdzei ejst slonce..szybko wszytsko znika...
    • jojejka Re: Szorstka skóra na nóżkach i rękach 21.02.17, 14:29
      Emolium?to, ze dany produkt jest w aptece, to jeszcze nie znaczy, że jest dobrej jakości. to tylko z reklamy jest środek dobry dla dzieci.
      spróbuj czegoś na bazie naturalnej: my przez jakiś czas używaliśmy: bobomio.pl/organiczna-oliwka-do-mycia-i-kapieli-500ml , potem problemy skórne przeszły i mogliśmy przejść na nieco tańsze produkty. mała też miała krosteczki, ale to nie było zapalnie okołomieszkowe tylko reakcja na różnego typu chemię.
      Bardzo fajnie, ze dbasz o pokarm malucha, ale może ogranicz ilość proszku i płynu do płukania podczas prania. może trzeba też przejrzeć zabawki, może jakieś plastikowe elementy są nieodpowiednie?
    • pocket.size Re: Szorstka skóra na nóżkach i rękach 24.02.17, 23:49
      Synek ma podobnie, teraz ma 3 lata, problem od niemowlęctwa. Właśnie grudki na rękach i udach. Pediatra powiedziała, że to okołomieszkowe zapalenie skóry, poleciła smarować emolientem z mocznikiem. Faktycznie latem, kiedy skóra łapie więcej słońca, jest o wiele lepiej, zimą niestety musimy smarować codziennie. Ponoć to nie boli, nie daje żadnego dyskomfortu, dziecko wyrośnie z tego albo nie wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka