Dodaj do ulubionych

jak oduczyć trzylatka zabaw siusiakiem?

23.05.12, 21:38
Mój synek od jakiegoś czasu używa swojego siusiaka do zabawy. Gdy tylko nie patrzę na niego wkłada rączki do majtek, a jak zwrócę mu uwagę to mówi, że to jest jego trąbka i musi sobie na niej pograć. Trochę ,mnie to przeraża bo siusiak momentalnie robi się duży i widzę, że synkowi sprawia to przyjemność. Nie wiem jak mam go oduczyć tych zabaw i jak na to reagować. Czy macie jakieś podpowiedzi? Czy Wasi synkowie zachowywali się podobnie?
Obserwuj wątek
      • rulsanka Re: jak oduczyć trzylatka zabaw siusiakiem? 23.05.12, 21:49
        U syna jest podobnie, też bawi się tylko na golasa.
        Z masturbacją dziecięcą jest tak, że większość dzieci, płci obojga, dotyka swoich narządów płciowych. O ile nie robi tego nałogowo, dla rozładowania jakichś innych uczuć, frustracji itp i o ile nie robi tego zamiast np. innej zabawy, jeżeli umie się powstrzymać w towarzystwie innych osób - to nic złego się nie dzieje.
        Jeżeli dziecko bawi się siusiakiem "przy ludziach", trzeba wytłumaczyć, że takie rzeczy robi się tylko, gdy inni nie patrzą, że to sprawa intymna.
    • grouse1 Re: jak oduczyć trzylatka zabaw siusiakiem? 24.05.12, 07:24
      To zupełnie normalne, dziecko odkrywa swoją "seksualność". Dzieci zaczynają się interesować nie tylko co one mają w majtkach, ale i ich koledzy/koleżanki. Najlepiej będzie jak porozmawiasz z synkiem, może kup mu jakąś książeczkę dla dzieci, w której będą te sprawy omówione tak po dziecięcemu. Jak się sam dotyka to nie reaguj, przejdzie mu. Jeśli jednak widziałabyś zabawy "w lekarza" z innymi dziećmi to wytłumacz, że siusiak jest tylko jego i nie jest dobrze go komuś pokazywać. Tylko nie krzycz !!! To jest normalna faza rozwoju dziecka, jak przeklinanie - samo mu minie.
    • mama-ola Re: jak oduczyć trzylatka zabaw siusiakiem? 24.05.12, 08:33
      Nie oduczaj. Norma rozwojowa jest taka, że chłopcy bawią się siusiakami do 3-4 roku życia, potem to powinno zaniknąć, a wraca w nastoletnim wieku. Jeśli dziecko masturbuje się w tym okresie pomiędzy 4 a naście, to jest powód do niepokoju, bo być może dziecko ma potrzebę odstresowania i pocieszania. Na razie powodu do niepokoju nie masz. Nie zwracaj uwagi.

> Czy Wasi synkowie zachowywali się podobnie?
      Identycznie. Przecież każdy chłopiec tak ma. Mojemu starszemu (obecnie ma 7 lat) przeszło z wiekiem (i z całą pewnością wróci za jakieś 5-6 lat). A mojemu młodszemu (ma 3 lata) jeszcze nie przeszło. Ja się mu nie wtrącam. Wszystko jest w normie.
    • mamamikusia1985 Re: jak oduczyć trzylatka zabaw siusiakiem? 24.05.12, 21:10
      Mój wpradzie dwulatek, ale bawi się siusiakiem w ostatnim czasie baaaardzo często. Początkowo nie widziałam w tym nic złego, ale ostatnio robi to jakieś kilkanaście razy dziennie, kiedy ma wzwód to przybiega do mnie i krzyczy duży duży patrz! Majtki nie są przeszkodą, wyjmuje równie często jak wtedy kiedy jest na golasa. Ostatnio wyjął siusiaka z najtek przy kandydatce na nianięsmile więc zaczęłam się trochę martwić tą częstotliwością masturbacji i tym, że tak mu zależy na tym, żeby penis rósł. Ale skoro piszecie, że normalne to jestem spokojniejsza niecosmile
      • paliwodaj Re: jak oduczyć trzylatka zabaw siusiakiem? 25.05.12, 03:01
        tzn tak, nie wiem czy dobrze rozumiem, ze dziecko bawi sie siusiakiem bardzo czesto w ciagu dnia, codziennie, nie zwracajac uwagi na inne osoby?
        Wez pod uwage ze musisz mu wytlumaczyc ze nie moze tego robic w przedszkolu, na ulicy, w autobusie, ze musi miec czyste raczki i ze nie zdejmujemy majtek w miejscach publicznych
        Jezeli to sporadyczne, czyste zainteresowanie to oczywiscie jest to normalne
    • igguana2 Re: jak oduczyć trzylatka zabaw siusiakiem? 28.05.12, 20:33
      Mój synek jest młodszy a już z 2 miesiące bawi się siusiakiem. Ja staram odwracać mu uwagę od zabawy siusiakiem, wciskam do rąk jakieś zabawki, tak żeby miał obie ręce zajęte. Wymyśliłam zabawę "Pokaż głowę, złap się za szyję, pokaż brzuszek i kolanka" obie ręce są wtedy zajęte i na chwilę to pomaga. Poza tym czasami mówię, że przykleję plasterek na siusiaka i to też na chwilę skutkuje. Jednakże zabawa siusiakiem bardzo mu się podoba... Nawet pytałam pediatry co robić, ale ona powiedziała, że to samo kiedyś minie, no właśnie Kiedy?
    • magdamajak Re: jak oduczyć trzylatka zabaw siusiakiem? 16.07.21, 20:56
      Ja serio nie rozumiem porad w stylu 'nie zwracaj na to uwagi", "mój też tak ma" bla bla bla. Zdecydowanie są to porady matek, u których nie ma problemu, a jest normalny etap rozwojowy. Mój syn można by powiedzieć, że nie wypuszcza siusiaka z rąk, gmera w majtkach non stop. Jest to coś,z czym nigdy się nie spotkałam, jest wkurzające i nie wyobrażam sobie, jak można nie zwracać na to uwagi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka